Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Özel Eğitim Öğretmeni

BAŞLIK: özel eğitimde çözüm önerileri

özel eğitimde çözüm önerileri 06 Eyl 2014 14:00 #25

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
sn. barışltd. tartışmayı başlatan arkadaş ilk gün sitem etmiş "neden kimse çözüm önermiyor", burada yazılanların suya yazılmış yazılar olduğunu bilmeden. ben de arkadaşa destek olayım dedim reytingi 100'lerde sürünüyordu şu an 1000'lere dayandı.
benim yazdımğım 19 madde (ki içinde en önemlisi olan 100 kayıtlı öğrencin varsa teoride toplam ders sayısı 1000 ise mebbis'te de 1000 olmalı 999 ise girişleri yapan başarısızdır maddesi ve benzerleri yoktur) aslında bir aynadır. bu aynaya bakan kurum sahiplerinin bazıları kendinde 3, bazıları 5 büyük çoğunluk ise 10'un üzerinde madde bulabilir. bu maddeler gerek kendi gözlemlerim, gerek başka kurumlarda çalışan öğretmenlerin, büyük çoğunluğu ise velilerin aktardıklarıdır. geçen gün bir arkadaş sordu, evde işkembe çorbası nasıl yapabilirim diye. ben de yanıtladım "evde işkembe çorbası yapılmaz, çorbacıda içilir" . kurumların durumu biraz buna benziyor. bu bakanlık, bu anlayış, bu bakış açısı, bu yerel bürokratlar ve en önemlisi bu ödenekler ve yatırımlarla bu kadar olur. benim işini bilen memurum ve vatandaşım da gereğini (!) yapar. olan çocuklara, ailelerine ve işini iyi yapmaya çalışanlara olur. 19 maddede full çekenler ise zaten daha önceki iş yaşamlarında daha pis işlere bulaştıklarından onlar her daim yeni denizlere yelken açarlar.
not: meb'deki bazı esneklik ve gecikmeler sülalesinin 25 kurumu olduğu söylenen bir bakanın sayesindedir. yoksa şimdiye çoktan damar okuma gelmişti, ocak ayını bekleyin... meb yar ve yardımcınız olsun...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

özel eğitimde çözüm önerileri 06 Eyl 2014 14:11 #26

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
yaptığımız işin tadı tuzu kalmadı..
formun da tadı daha bir kaçmakta
daha doğrusu bindiği dalı kesenler hesapsız vakitsiz yersiz ve zamansız klavyelemekte
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, 4558

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 11:01 #27

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
Sayın egemenege; belliki beni çok merak ediyorsun, neden sahte isimle yazıyormuşum diye yazmışsın ve de benim yeni kullanıcı olup olmadığımı sorguluyorsun. A be güzel insan bu siteyi veya forumu kullanan yada takip eden kayıtlı şuan itibarı ile 22842 kişi var. (İnanmıyorsan birazcık araştır...) Bunlardan kaç tanesi (tartanc, aslancan, ares94, hancan, kurum, kurs, kurs2, mutluluk, fzt vb. daha birçoğu) sen de dahil gerçek ismi ile ve kurumsal ismi ile yazıyor. Benim şimdiye kadar bazı konularda hiç cevap yazmamam bu siteyi yeni kullandığım anlamına gelmez. Bu sitede iki üyeliğim var ki bir tanesini özel nedenlerimden dolayı 2010 yılından bu tarafa kullanmıyorum (üyelik başlangıç tarihi 31 Ağustos 2007) diğeri de şuanda kullandığım gülen 100 (üyelik tarihim 14 Ekim 2010). Hakkımda daha çok bilgi almak isterseniz site yöneticisi Mehmet TAN (tabi hala onlarsa) beyle görüşürsünüz gerekli bilgileri onlardan alabilirsiniz.
Sizin üyeliğiniz veya üyelikleriniz konusunda da siz de bizleri bilgilendiriseniz seviniriz. (gördüğümüz kadarı ile sizin egemenege üyeliğiniz 20 Şubat 2011 yılında başlamış) Sahi sizin egemenege gerçek isminiz mi ? (benimkisi gerçek bilgin olsun)
Bak güzel kardeşim bu sitedeyi belli ki senden fazla takip ediyorum, ama gelgelelim her konuyu dikkate alıp sazanlık yapmıyorum. Burada her yazılana cevap yazsak fikir beyan etsek kendi işimizi yapamayız. Şimdi neden yazıyorsun diyorsan; pilot ilde çalışmamızdan dolayı arkadaşlar durum beyan etmemizi istediler bizde kendi durumumuzu yazdık, ne bir eksik ne de bir fazla (ama keşke yazmasaydım). Sizler ne yaptınız beni trollükle, bakanlığın adamı olmakla, cihaz satan firma elamanı olmakla ve de provakatörlükle suçladınız... Yetmedi ekim ayında da bunları söyleyip söyleyemeyeceğimi sorguladınız. Göreceğiz Ekim ayı gelince.
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 12:13 #28

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Adım geçtiği için mecburen cevap.

Beni bu formda tanıyanlar,gerçek ismim olduğunu bilirler.Benim adıma sorun yok.Kurumumun adını da yazayım isterseniz.Hadi sizde yazın.Öğrenelim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 15:54 #29

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Bizim de ismimiz gerçektir sayın gülen 100. Anlamadığım durum birbirimize hukuk kurallarına ters olan bir uygulama karşısında destek olmamız gerekirken , sizin bu normal bir şeymiş gibi ballandıra ballandıra anlatma şekliniz. Herkese bu çok normal mış hatta mükemmel miş gibi lanse ediyor olmanız. Neredeyse Bakanlık vazgeçse yada danıştay dan dönse ne olur uygulayın diyesimiz geliyor vallahi. :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 16:24 #30

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Sayın tartanc : Bir öğrencinizin kurumunuzdan ayrılışını anlatırken yeni başlayacağı kurumun veliye para teklif ettiğini yazmıştınız. Şunu sormak istiyorum. BİZDEN AYRILIRSANIZ MAAŞINIZ-EVDE BAKIM ÜCRETİNİZ KESİLİR demişsiniz. Bunu söylediğiniz doğru mu? Öğrencilerinizi kurumunuzda tutmak için gerçeği yansıtmayan gerekçeler mi sunuyorsunuz?

Tuzladaki kurumları zan altında bırakıcı şekilde yazdığınız için cevap vermek durumunda kaldım. Madem velinin dediğine itimat ediyorsunuz. Sizin veliniz de yukarıda büyük harflerle yazdığım cümleyi sizin kurumunuzun kurduğunu söyledi. Burada yazarken doğruluktan bahseden siz, velilerinize neden yanlış bilgi veriyorsunuz. Ve hatta x ilçedeki kurumları zan altında bırakıyorsunuz. Lütfen cevaplar mısınız?

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 16:34 #31

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
Sayın tartanc ve hancan bizim de ismimiz sizinkiler kadar doğrudur ve de gerçektir; sayın tartanc doğru demişsiniz sizi bilenler biliyorlarmış, (bizde pinaru sayesinde azıcık) anladık. Çünkü bizlerde bulunduğumuz bölgelerde böyleleri ile mücadele verdik 8 yıldır ve vermeye de devam ediyoruz. Bu arada egemenege de sizlere teşekkür etmiş...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

özel eğitimde çözüm önerileri 08 Eyl 2014 17:13 #32

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Pınaru;

O hangi veli ise size adımı soyadımı vereyim.Kurumumun adını vereyim. Gerçi böyle bir İFTİRAYI attığınıza göre bizleri tanıyorsunuzdur.Daha doğrusu tanıdığınızı sanıyorsunuzdur.Kiminle karanlık kapılar ardında işbirliği yaptıysanız buyrun onları da çağırın YÜZLEŞELİM.
Yok bunu burada yazıyorsanız şahsıma İFTİRA atıyorsanız bedelini ödemek zorundasınız.

Bizlerin başı dik,alnı açık,onuru sudan ak...

Gece çalmadık ki,gündüzden korkumuz olsun.

Sayın Gülen Yüz;kişi kendi gibi bilirmiş karşısındakini...Bizler sizleden değiliz.Bunu anlamışındır umarım.Böyleleri senin gibilerdir.

Bırakın 1 veliyi bugüne kadar kurumumuzdan ayrılan bütün velilerin listesini ve tel. nolarını vereyim.Tekine zorluk çıkarmız mıyız ? Tekine kalın demiş miyiz? Tekine yazdığınıza yakın bir cümle kurmuş muyuz ?
Son Düzenleme: 08 Eyl 2014 19:07 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye
Sistem Kunena Forum