Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Özel Eğitim Öğretmeni

BAŞLIK: özel eğitimde çözüm önerileri

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 00:07 #9

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sn. huzun'un dile getirdiği "önerilerin(!)" neredeyse hepsi gerçekçi şeylerdir. Ama her kurum böyledir, bunların hepsini yapar demek de doğru olmaz.

Burada esas sorun, gelen suyla doldurulmaya çalışılan havuzun drenajının orantısız olmasıdır. Havuza saatte 2 litre su gelirken, saatte 4 litresi boşalmaktadır. O yüzden pek çok kişi havuz dolu görünsün diye ister istemez havuza başka sıvılar, materyaller dökerek suyu bulandırır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 01:59 #10

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
hepimiz hırsızız!!!

neyi anlamıyorum biliyormusunuz?; burası bakkalcılar sitesi olsa,bakkal şunu söylerdi; "kardeşim bir sepet aldın, elinde ki liste için 10-15 sepet daha lazım" derdi. sonrada eklerdi "sepete koyduklarının son kullanma tarihleri çoktan bitmiş"

ayrıca hepimiz bakkalız!!!

bu sitede bir eğitimci kalkıp "tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak" diyor...

bu ülkede kadın cinayetleri olurken, bırakın bir eğitimciyi!!!

bu ülkede çocuk gelinler varken, bırakın bir eğitimciyi!!!

bu ülkede tecavüze uğrayan çocuklar varken, bırakın bir eğitimciyi!!!

bu ülkede bir çok alanda "engellenmiş" insanlar varken, bırakın bir eğitimciyi!!!

bu insanların hakları için mücadele edeceğine, bu insanlara "her şeye rağmen" haklarını korumasını öğreteceğine, bu insanların; doğuştan yada sonradan çeşitli nedenlerle ülkenin "ötekilerine" sadece bu durumlarından dolayı; başlarına gelecekler için "o iğrenç sözü" söylemeyeceğine inanmak istiyorum...

bir eğitimci; "şartlar ne olursa olsun" değiştirme, dönüştürme yeteneğine inanmalı... felsefesini bilmediğiniz ve kendinizi eğitimci olarak tanıttığınız için size teşekkür ederim...

sorun bakış açısıdır... "tecavüz kaçınılmazsa felsefesi" bir eğitimci felsefesi değildir...

aslında tamda bu bakıştır "tecavüzleri" meşru kılan..

bir eğitimci, hemde böbürlene böbürlene kaç yıllık eğitimci olduğunu söylediğinde, eğitimci olmaz... bir eğitimci bu toplumun ağzına "pelesenk" edilmiş ve asla eğitim alanında ki bir tartışmada kabül edilmeyecek "tecavüz kaçınılmazsa" felsefesi yapamaz...

eğitim fakülteleri müfredatında olan, ve sanırım sizin hiç anlamadığınız...

ama bir eğitimcinin bu ülkenin kuruluş yıllarının zorlu koşullarında: nasıl milli mekteplerinde, nasıl çavuş eğitim ocaklarında, nasıl köy kadın gezici kurslarında,nasıl halk eğitim merkezlerinde, nasıl köy enstitülerinde mücadele ettiğini bilmeniz gerekir... sizin o "büyük felsefenizi" savunan insanlara nasıl ders verdiklerini görmeniz gerekir...

hiç olmazsa "o felsefenize" inat; o "güzel filmi" izleyin...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, salih, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 08:30 #11

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Sayın hüzün güzel özetlemiş

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 11:41 #12

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Teşekkürler sayın huzun, durumu çok güzel özetlemişsiniz. Ancak bu bahsettikleriniz ŞEHİR EFSANESİ değilmiydi...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 11:53 #13

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Sayın EGEMENEGE, amma çok takıldınız kardeşim tecavüz lafına bu kadar mı hoşuna gitti anlamadım. Ne kadar da çok DEMOGOJİ yapmışsınız, benim eğitimciliğimi sorgulamışsınız. Evet şuanda bütün kurumlar MEB'in tecavüzüne uğruyor farkında değilsin. Bir de diyorsun ki ben de pilot ildeyim falan filan. Kardeşim biz de diyoruz ki, madem MEB bunu zorla yapacak, sen düzene kendini uydurmaya çalış, şartlarını ona göre belirle... yoksa da bırak Nuri Alço ayaklarını... (bırakmazsan MEB Coşkun olacak)

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 11:57 #14

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
"Öğretmenler! Yeni nesil niye böyle oldu şimdi anlaşılıyor." K. Atatürk :woohoo:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 12:14 #15

• gulen100
  • Tecrubeli Uye
Evet bizi hep bu havalar mahvetti...!

özel eğitimde çözüm önerileri 05 Eyl 2014 12:22 #16

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: -1
Gülen 100 numaralı arkadaşım zevk almaya bak takılma sen böyle şeylere :woohoo: eski bir filozof şöyle der ''Ya yazdığın yorumun neticesine katlanacaksın yada pardon örnek çok seviyesiz oldu özür dilerim diyeceksin''
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, egemenege
Sayfa oluşturma zamanı: 0.206 saniye
Sistem Kunena Forum