Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 09:41 #33

• uludag111
  • uludag111 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 166
  • Teşekkür Sayısı: 28
  • Başarı: 0
tartanc yazan:
Tabi,tabi onlarda sizleri bekliyordu :)

Ülke gündemini takip etmiyorsanız bir kaç gazete alın okuyun. :)

Bizim bu sorunumuz şimdilik en azından onlar açısından devede kulak bile değil :)

Zaten ne diyecekleri belli...

En güzeli ne biliyor musunuz? hemencecik Ankara da buluştunuz.hemen en yetkililerle görüştünüz.Süpersiniz :)

Ne kullanıyorsanız, bende ondan istiyorum. Birkaç ay sonra çok lazım olacak. :)

Gerçekci olun biraz. :)

sayın tartanc
bir kaç ay sonra bu söylediklerinize pişman olmayasınız.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 11:02 #34

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın 111;

nasıl???????????

Bir kaç ay sonra hayal aleminde yaşayanların ayakları yere basacak.Yaşayacaklarımız onlar üzerinde şok etkisi yapacak.Bu sayfalarda bakın neler yazacaklar.

Hitler zamanında bir rahibin dediği gibi''beni almaya geldiklerinde sesini çıkaracak kimse zaten kalmamıştı''

Hepimiz bu günlerimizi mumla arayacağız.
Son Düzenleme: 05 Mar 2014 11:33 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 11:16 #35

• 01egitimci
  • 01egitimci Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 7
Sayın Hancan; evet damar tanımayı destekliyorum ,anladığım kadarıyla sizde biraz destekliyor gibisiniz ,yanılıyorda olabilirim.
Ben değişim ,dönüşüm ve birleşim derken ,kendimle alakalı olarak zaten yaptım.3500metre kare kapalı alanı olan 40 sınıfı bulunan, spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan kurumumu elden çıkarıp , daha mütevazi bir bina-kurum yaptım.Kaygılarım kendimle alakalı değil.Adana da 65 kurum var ,inanın damar tanımadan sonra sayı30 u zor bulur.Türkiye geneli bukadar olmasada etkilenecektir.Kurumların kapanması, insanların sıkıntıya girmesi tabiki kötü ve üzüntü verici ama öyle pervasız ,ahlaksız,kural tanımaz kurumlar varki insan yaptığı işe sahip çıkamıyor. Kim ne derse desin kurumların %50 si kapanmadan ,bakanlık ne para verir ne de
olumlu bir işe ön ayak olur.Şimdi birileri kızıp tepki gösterecek ama su kapına sığmaz oldu.Bakanlığın kapı değiştirmeye niyeti yok.Bütün planlar suyu azaltmak üzerine kuruluyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: huzun

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 11:31 #36

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın 01 Eğitimci,şu anda desteklediğin sistem;yazdığına göre kurumların %50 sinin kapanmasına yol açacak diyorsun.(ben daha fazlasını bekliyorum ya.) Siz bu durumda bu sistemi nasıl destekliyorsunuz?Hangi psikolojidesiniz? Onbinlerce çocuk-aile eğitim alamayacak.Binlerce işsiz.Bu sistemi bugünkü haliyle destekleyenler ya birşey bilmiyordur ya da başka birşey.Sizin gibi bilip de destekleyenleri mazur görün ama, ben hiç mi hiç anlayamıyorum.Yapmayın hocam, sadece siz yoksunuz bu özel eğitimin içinde. Bizler; komşusu açken uyuyamayan nesillerdik.Ne oldu bize!!!!!!!!!! (Siz 21 bende 19 yldan beri bir şekilde bu işdeyim. )

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 11:57 #37

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
kimler kapanır, kimler ayakta kalır bilemem ama büyük binalar kiralayıp 400-500 öğrenciye fatura kesen ve devam oranı % 99.9 olan kurumların haziranda çok büyük sıkıntıya düşeceği kesin.

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 11:58 #38

• 01egitimci
  • 01egitimci Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 29
  • Teşekkür Sayısı: 7
Sayın Tartanc:Aslında aynı şeyleri söylüyoruz.Ben bir önceki yazımdada belittim,Aileler ve sağlıklı çalışan kurumlar ve personeli için tabiki üzülüyorum.Benim Beklentim , diploma çalıştıran kurumlar , okulun nerede olduğunu bile bilmeyen öğrenciler,özürlü çocuğunu ayda yüz liraya satan veliler vb sıkıntılı konuların temizlencek olması.Ben ilim adana için konuşuyorum , inanın bu saydıklarım ortadan kalksın % 50 bulur kapanan kurum sayısı.Bu Tarz kurumlar olumlu olarak değişirlerse kazanan yine çocuklarımız olur,yok kapanırlarsa çocuklar ve personel sağlıklı çalışan farklı kurumlara giderler.Şimdi personel ve çocuklar kurum değiştirmesin diye de kimse bu sahtekarları savunmasın(bu cümle size değildi).Bir yerde bir kırılma olacak , önemli olan buna hazırlıklı olmak.

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 12:02 #39

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
sektör içindeki kurumların yarısı kapanır diyorsa (neden kapanacakları da belli) sn. tartanç siz neden şeffaflığa karşı çıkıyorsunuz. bırakın full fatura kesenler, ücretleri düşük bildirenler, diploma kiralayanlar, ailelere rüşvet verenler, ramlarda hastane önlerinde eleman çalıştıranlar, naylon faturalarla vergi kaçıranlar düşünsün...

DAMAR OKUMA 05 Mar 2014 12:31 #40

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın 01;Benim bu sisteme karşı çıkışım herhangi bir olumsuzluğu savunma adına değil.Yoksa yukarıda belirttiğiniz üzere bu tür yolsuzluk yapanlar yok mu?Var.Bunları yapanlar, sektörden yok olup giderler inşallah.
Bunların yanında;kurunun yanında yaşı niçin yakarlar? Bu yönetmelik telafi hakkını ortadan %80 oranında yok ediyor.Bundan çocuk da zarar görmeyecek mi? Bakın Hocam siz önlem olarak küçülmüşünüz, bu bile bir maliyet oluşturmadı mı? Maddi açıdan olduğu gibi,belki de çocuklar spordan veya yüzmeden faydalanamıyordur...Al sana zararın en büyüğü...

Sayın Hüzün;bu şeffaflık değil.Yoksa sonuna kadar her konuda üstelik şeffaflıktan yanayım.Bu, parayı az ödeyelim de ne olursa olsun.Ve tam bir dayatma.Telafi hakkımız tam olarak verilsin, şu zorunlu eleman dayatması kalksın....(daha çok ekleme var)

Bunlar yapılmalı bence.O zaman gelsin damar tanıma,retina tarama vs...Çok şey mi istiyoruz?

NOT:Geçenlerde bir RAM ın cihazı kısa bir sürede tam 12 kez bozulmuş.Her bozulmada servis almış götürmüş.Bir kaç gün sonra makina gelmiş.(her seferinde) Aynı durumda biz ne yapacağız?
Son Düzenleme: 05 Mar 2014 12:35 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman
Sayfa oluşturma zamanı: 0.220 saniye
Sistem Kunena Forum