Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Oyun Bitti!

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 10:14 #57

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: -1
Yerel yönetimler zaten bu işin içindeler :woohoo: Hibeye ne gerek? Zahmet etmesinler. Hem paraları da ceplerinde kalır :silly:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 12:02 #58

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
huzun yazan:
ASPB damar okumayla birlikte 2015'ten itibaren MEB ödeneklerinden oluşacak azalmanın, tasarrufun hibe olarak yerel yönetimlere aktarılması için bir yönetmelik hazırlığında, 2015'ten itibaren yerel yönetimlerin özel eğitim ve engelli bakım alanına girmesi teşvik edilecek(miş). İstanbul BŞB.nin Kadıköy'de eylül ayında hizmet vermeye başlayacak olan özel eğitim okulu bir model oluşturabilir, bilgilerinize...

Kelimenin cazibesine ve masumiyetine bakar mısınız??; "Tasarruf" :lol:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabri, ozal24

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 12:51 #59

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Damar okuma denen saçmalığı bize pilot uygulamada ki gibi uygulayacaklarsa zaten kurumların yüzde 90 o kapanır ... Ve tasarruf etmiş olurlar ve sonra da devlet kendisi yapar bu işi bizim yerimize daHA AZ MALIYETLE .. Tabi yapabilirse
Son Düzenleme: 16 Tem 2014 12:54 yazan türkiyem.

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 13:36 #60

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Anlayamadık mı? Adamların niyeti bizlerin kapanmasını sağlamak. Bu yönetmeliklerle ve uygulamalarla bunda da başarılı olacaklar.(Kesin bilgi)

Yeni kurum açılmasını çok zorlaştırdılar(Bahçe metrekare hesabını da yarın öbür gün beyan ederler)

Binlerce kişi işsiz kalacakmış,umurlarında değil.Onlar yola devam ediyorlar. Kimi erkenler de, iyiler ayakta kalacak diye veya siyasi nedenlerle alkışlıyor. Şak şak şak.

Beyler, bayanlar; onbinlerce kişinin ekmeği elinden alınacak. Ekmeğimiz elinden alınacak. Hala anlamadınız mı?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabri, SerdarEGER

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 14:33 #61

• faruksevindi
  • faruksevindi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 70
  • Teşekkür Sayısı: 108
  • Başarı: 1
Sevgili arkadaşlarım,

sevgili tartanc, sizin tezinizle hareket edilecekse mücadeleye hiç gerek yok.

bir stratejiniz varsa amacınıza ulaşmanız mümkün olabilir.

lütfen amacımız çerçevesinde stratejimizi oluşturmaya katkı sağlayalım...

başaracağımıza inanıyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, beyazyelken

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 15:01 #62

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Faruk Bey;

Sanırım tam anlatamadım.

1-Sürekli sorun çıkartan bir kaynaktan, sorunlarımızın çözümünü bekliyoruz. Dünyanın neresinde böyle bir yaklaşım var? Bilemiyorum.

2-Örgütlü olmak zorundayız. Örgütlü müyüz? hayır. Yaşadığımız veya yaşayacağımız sorunların farkında olmayan yüzlerce kurum sahibi var. Bu sistemden rant sağlayacağına inanan kurum sahipleri var.

3-Sistemde yüzlerce yanlışlık var. Çözüm yok.(Bilerek çözmüyorlar)

4-Bugün bu yaklaşımla, kurumların çok büyük bölümü kapanır. Çocuklar, aileler, çalışanlar ve kurum sahipleri mağdur olur.

5-..................................................

Sorunlarımız çok.hepimiz yaşıyoruz.Bu saatten sonra bu sorunların çözümü için bence tabi;

Sözün bittiği yerdeyiz. Toplantılarla bu iş çözülmez. Çözülse idi şimdiye kadar çözülürdü.

1-Eylem zamanı(Yasal elbette)

2-Aileler devreye acilen ve yoğun olarak girmeli.

Bu işin başka bir çözümü yok.

Bu forumda kendi düşüncelerimi paylaşıyorum. Elbette yanlış düşünebilirim. Yanlış yazabilirim.

Fakat şundan kesin eminim; sürecin sonu kapanıştır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: beyazyelken, faruksevindi

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 15:48 #63

• SADE74
  • SADE74 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
haya boyu öğrenme strateji belgesine göre özel eğitim ile ilgili bir çalışma yürütülecek aile eğitimi ile öğretmen ve kurum yetkililerin eğitimide burada geçiyor bence bugün yayınlanan resmi gazetedeki yayınlanan metne bakmak lazım özel eğitimler farklı mecrada değerlendireleceğini düşünüyorum

Oyun Bitti! 16 Tem 2014 16:18 #64

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanan tarafın başka bir zafer kazanamayacak kadar fazla yıprandığı imasını taşır.

MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. Sonunda Pirus, savaşı kazanır; ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder. Savaşı kazanmıştır, ama yanında koskoca ordudan arta kalan üç-beş sefilden fazlası kalmamıştır. Pirus’un bu zaferin ardından “Tanrım, bir daha böyle bir zafer verme” dediği söylenir. Pirus Zaferi aslında yenilmeye mahkûm galibiyetleri anlatmak için kullanılır. Bu olaya atfen, benzer şekilde kazanılan savaşlara Pirus zaferi denir.
"DAMAR OKUMA 1 YIL ERTELENDİ" başlıklı forumda 2 ay kadar önce PİRUS ZAFERİ benzetmesini yapmıştım.haksız da çıkmadım, 1 hafta sonra pilot uygulama başladı.
sn. tartanç, isyanınızı, feryadınızı anlıyorum. ancak mücadele bu şekilde olmaz. öem dernekleri MEB karşısında hiç bir zaman güçlü STK olamadı ve meslek örgütü gibi etkin olamadı. olumsuz önyargıyı yıkamadı. öem dernekleri stk'larına karşı "tamam" diyen,sırt sıvazlayan meb bürokratları 3 gün sonra başka bir mecrada tam tersi düşünceleri savundular. hasbelkader 2 yıldır bazı şeylerin tanığıyım. gidişatı söyleyeyim (kesin değil/kendi görüşüm, tahminimdir): 2015 milat olacak. ocak ayına kadar damar okuma pilot illerden tüm illere yaygınlaşacak ve ocak ayıyla birlikte faturalar damar okuma cihazına endeksli olacak (aksaklıklar olursa bir ihtimal en son geçen iller mayısa kadar eski ssisteme devam edecek). özel özel eğitim için meslek örgütleri, STK'lar ve bilhassa yerel yönetimler teşvik edilecek. özel kurumlardan işletme sermayesi,birikimi ve sistemi oturmuş, kurumsallaşmış olanlar ayakta kalacak.
herkes stratejisini buna göre belirlesin.
mücadele ancak aileler ve ailelerin oluşturduğu hak temelli çalışan stk'ların katılımıyla olur. onlardan da şu ana kadar herhangi bir tepki ya da destek gelmediğine göre herkes bireysel mücadelesini yapacak. yani kendi kurumunun geleceğini belirleyecek. öem dernekleri bu süreçte en çok sistemin esnetilmesi ve telafilerle ilgili konularda kazanımlar elde edebilir. hava ve yol şartları kötü, gökyüzü puslu... herkese kolaylıklar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, SerdarEGER
Sayfa oluşturma zamanı: 0.392 saniye
Sistem Kunena Forum