Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sertifika programı..

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 14:39 #1

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Arkadaşlar şu anda asıl konu çok farklı ama. öğretmen ihtiyacımız da var biliyorsunuz.

Sertifika programı ne oldu? veya herhangi bir bilgisi olan yada duyum alan arkadaşlar varsa bilgi verirseniz sevinirim.

Kolay gelsin..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 14:42 #2

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Dernekler görüşüyormuş:))

Değerli Arkadaşlarım,

Kurumlarımızın öğretmen ihtiyacının acil bir noktaya ulaştığı hem siz hem de bizlerin malumudur.

Bu çerçevede derneğimizce gerekli girişimlerde bulunulmuş, Bakanlığımızın hazırladığı taslak hizmetiçi eğitim kursu programları Talim ve Terbiye Kurulu gündemine taşınmıştır.

Aldığımız duyumlar yeni programların tartışılır olduğu kabulü yönünde zorluklar yaşandığı, hatta bu nedenle uzun süreli

programların gündeme alındığı şeklindedir.

İlgili Genel Müdürlükçe gerekli hazırlığı yapmadan Eylül-Ekim-Kasım-Aralık 2014 ayları için planlanan yaklaşık 3.000 kontenjanlı kurslar (zihinsel) iptal edilirken Şubat 2015 ayında 15.000 yeni öğretmen atanacağı duyurulmuştur. Bu aşamada uzun süreli kursların acil ihtiyacı karşılayamayacağı, bu sürecin kurumlarımızı eğitim yapılamaz bir noktaya getirdiği /getireceği açıktır.

Derneğimizce bu süreç takip edilirken, bu aşamada siz değerli arkadaşlarımızında (Kurum sahipleri) kurumunuzun öğretmen ihtiyacı hakkında aşağıda iletişim bilgilerini verdiğimiz Sayın Bakanımıza/Bakan Yardımcısına (Mümkünse İl Başkanları, Milletvekillerine telefon açtırılarak) faks/e-mail yoluyla ulaşmanızı bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

Sabahattin YILDIZ

Genel Başkan

Bu cümlede diğer derneğimizden

tüm talep ve önerilerimize rağmen henüz bir kurs düzenlenemedi.
Son Düzenleme: 20 Oca 2015 14:57 yazan kurs2.

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 14:58 #3

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
esinti?
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 15:00 #4

• kurs2
  • Platin Uye
Esintiye gerek kalmadı :))
KURS YOKMUŞ
Bunada en çok esinti üzülecek ben ne yazacağım diye:)) :))
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: spirit_em

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 15:08 #5

• Dikmen
  • Dikmen Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
MEB, en azından resmi bir yazı ya da genelgeyle;

* herhangi bir yerde çalışmayan (atanamamış) ya da
* okullarda görevli (okul sonrası saatlerde özellikle de cumartesi günleri için) ders saati ücretli olarak sınıf öğretmenlerinin TÜRKÇE-MATEMATİK MODÜLLERne görevlendirilebilmeleri yönünde izin vermelidir.

Hem atanamamış öğretmenler için çalışma alanı açılır, hem de mağduriyetimiz giderilir. Alan öğretmeni açığı giderildiğinde gerekirse yeniden yazı iptal edilebilir.

Öğrencilerimizin çoğunda Türkçe-Matematik Modülü var ve zihinsel engelliler öğretmeni bulma sıkıntısı ÇOK büyük...

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 15:09 #6

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Bu işin tadı iyice kaçtı artık.

Kaç aydır dalga geçer gibi sertifika açıldı açılacak diye diye bekliyoruz. yeter Allah rızası

için bu nebiçim bakanlık herşeye kör sağır kendi bildiğini okuyan bir zihniyet.

Geçtiğimiz Eylül ayında 6000 sınıf öğretmeni ataması yapıldı küçük bir kurum olmamıza

rağmen 1 öğretmenimiz gitti ve hala bir öğretmen eksik çalışıyoruz,Çoğu kurumun öğretmeni atandı

bakanlık bunu bilmiyomu? çok iyi biliyo,üstüne üstelik Damar okumayı dayattılar,Ekim ayından

itibarende damar okumayla boğuşuyoruz.

Böylebir zihniyetin Allah belasını versin.Yeminle söylüyorum Öğretmenler hariç 15 tane

çalışanımız var kırsal bir bölgedeyiz (kurumu kapatsak çalışanlarımızın çoğusu işsiz

kalacak)çalışanların ısrarı olmasa kapatıp gidecem.

Bunu bizlere reva görenlerin Allah belasını versin başka birşey demiyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, songulmavi, Egelim17

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 15:11 #7

• kurs2
  • Platin Uye
Sayın Dikmen bunu yapmazlar ama madem Faruk bey burda bizide okuyordur teklif ettilermi bilmiyorum ama biz öğretmenleri diğer sgk lılar gibi ücretini ödeyerek neden fazla çalışma yaptıramıyoruz.Günde 8 saat de tıkanıp kalıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Dikmen

Sertifika programı.. 20 Oca 2015 16:44 #8

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Duyduğum kadarıyla, kurslarla ilgili sıkıntı 160 saatlik kursların uygun görülmeyip 540 saatlik kurslar açılması yönündeki baskıdan kaynaklanıyor.

Bu sertifika kurslarının göstermelik olduğunu ve hiç bir halta yaramadığını hepimiz biliyoruz.

Aslında sorunun çözümü yeni kurslar açılması veya bu kursların nasıl olacağı değil, zorunlu eğitimci konusunun halledilmesindedir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.241 saniye
Sistem Kunena Forum