Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 09 Mar 2015 16:39 #41

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Bakanlık yetkikilileri kurum müdürlerine yeterince iyi ve sıvak yaklaşmış bu çok güzel,peki bu il ilçe mem lerdeki memur,şube müdürü,müdür ne zaman olması gerektiği gibi davranacak?adamlar hala burnundan kıl aldırmıyor,hala bize farklı bi bakış açısı içindeler vs vs
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 10 Mar 2015 01:35 #42

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
gülümse size katılmıyorum. düzgün çalışanlar etkinlenecek demişsiniz, mutlaka etkilenecekler....

Kusura bakmayın, ben de size katılmıyorum.

Bütün kurumlar mutlaka etkilenecek demişsiniz. Doğru! Düzgün kurumlarda etkilenecek. Şu var ki, düzgün çalışan (ne demekse) kurumların kar marjı son derece düşüktür ve bu etkilenmeyi tolere edemezler.

Düzgün çalışmayan (!) kurumların kar marjı zaten haksız yere çok yüksektir. Bunlar kar marjından fedakarlık yaparak kendilerini sisteme uydurabilirler. Düzgün çalışmaya özen göstermeyen bir kurumun eli çok daha rahattır. Burada kötü örnek olmaması için dile getirmek istemediğim pek çok yöntemle bu uygulamayı aşabilirler.

Ha! NE olur? Belki bazı çocukları artık fatura edemezler. Ama bu, eski düzeni sürdürmelerine, eski karlılıklarıyla hareket etmelerine hiç engel olmaz.

Ayrıca mesajınızda bahsettiğiniz "aynı sınıfta 3 öğrenci alıp eğitimci olmayan kişilere eğitim verdirme" kısmını nereden çıkardığınızı da anlamadım. Böyle bir şey gerçek olsa bile MEBBİS'de girişi mümkün değildir. Her kurum eğitim verdiği kadar çocuk için gereken oda sayısına ve eğitimciye sahip olmak zorundadır. 2 çocuğu bir sınıfta derse alsa, bir diğer sınıfı boş bırakması gerekir. Eğitimci olmayanı derse soksa bile eğitimciyi boş oturtması gerekir. Kağıt üstünde bu işten bir kazancı olmaz.

Bu uygulamada MEB'in tek haklı olduğu konu var. Hiç gelmeyen çocuklara fatura kesilmesi. Ancak bu sistem düzenli gelip ara sıra devamsızlığı olan (ki kaçınılmaz bir şey) çocukları da cezalandırıyor. Bunda kusuru olmayan kurumları cezalandırması cabası.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 12:27 #43

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
sorunlar ve bitmeyen sorunlar
öncelikle kurumların kar marjını düşünüp başka kurumların öğrencilerine saldırma ahlaksızlığından vazgeçmeleri gerekir. eğitim dışı teknikleri bırakıp öğrenci odaklı düşünmesi lazım.
engel olarak baktığımızda bu kurumlarımız için hemen hemen her şey engel teşkil ediyor(ram, hastane, çevre, milli eğt., aile, yönetmelikler, biz kurumlar vs.)
standartlar yönergesinde tamamı müstakil kelimesinin çıkarılması ve onun yerine kurumun giriş ve kullanma alanının bağımsız olması gerekir şartı getirilmelidir.

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 13:22 #44

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
birinci düşüncem damar taramanın gelmesinden yana.
adamlar doğru dürüst öğrenci almaz, veliye para verir, gıda verir, kömür verir, diploma kiralar öğretmen okula uğramaz
ikinci düşüncem bu tür kurumlar yüzünden tüm kurumların zarar görmesi de hoş değil.
eminim 81 ildeki müfettişler kendi illerinde kim dürüst çalışıyor, kim sahtekarlık yapıyor biliyordur. damar tarama sistemi yerine sıkı bir denetimle bu işin çözüleceği kanısındayım

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 13:23 #45

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
hocam bi duyum aldım omurilik felçliler derneği damar tanıma sistemine karşı açtığı davayı kazanmış diye

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 13:24 #46

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
sn baris ltd

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 13:44 #47

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
???
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 11 Mar 2015 14:07 #48

• mirfan
  • mirfan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 50
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 1
Seans ücretlerini 70 TL yapsınlar hangi sistemi getirilerse getirsinler.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.246 saniye
Sistem Kunena Forum