Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 13:27 #25

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Arkadaşlar bu toplantıları ilerleyen zamanlarda tüm kurumların katılabiceği şekilde takvimlendirecekler yeni toplantılar yapılacak.siz notlarınızı alın her an bakanlık yeni bir seminer düzenleyebilir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 13:52 #26

• CUNGA
  • CUNGA Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN DAHA MODERN DAHA KALİTELİ HİZMET SUNMASINI İSTİYORSANIZ EN AZ 5 YILLIK PLAN VE PROGRAMI YAPILMIŞ DEĞİŞMEYECEK/DEĞİŞTİRİLMEYECEK YÖNETMELİK VE STANDARTLARLA GÜVENCEYE ALMANIZ LAZIM. YARIN NE OLACAĞI BELİRSİZ OLAN BİR SEKTÖRÜN SADECE GÜNÜ KURTARMAKTAN ÖTEYE GİTMEYECEĞİ AŞİKARDIR. DEVLETİMİZİN HİZMET SATIN ALDIĞI SEKTÖRLERİNE GÜVEN VERMESİ GEREKMEKTEDİR. SİZ GÜVEN VERİRSENİZ BİZLER DE SİZE DAHA İYİSİ İÇİN DAHA KALİTELİSİ İÇİN CİDDİ YATIRIMLAR SUNARIZ. BİR ÜLKENİN KALKINMASI YATIRIMLARIN GÜVEN ORTAMINDA SUNULMASIYLA BAŞLAR. ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNİN YARATTIĞI İSTİHDAM HERHANGİ BİR BAKANLIĞIN YARATTIĞI İSTİHDAMDAN AZ DEĞİL. ŞİMDİ YA 1900 EĞİTİM MERKEZİ ve 30.000 PERSONEL İSTİHDAMI SAĞLAYAN BİR SEKTÖRÜ YA GÜVEN VEREREK KALİTELİ HALE GETİRİN YA DA KAPATIN GİTSİN. ZİRA SİZDEN ÇOK BİZLER RAHATSIZIZ BU SÜRÜMCEMEDEN...
Son Düzenleme: 07 Mar 2015 13:52 yazan CUNGA.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, ozal24

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 14:49 #27

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
serkan05 yazan:
Sayın Özeltercih,Eğitim Uzmanı(şube müd)Ceyhun Bey 2 yaş kriterini söyledi, bizlerde mevcut durumda 6-7 yaş farkını bir araya getirmekte zorlandığımızı söyledik ve grupta ortak modül zorunluluğu kalkarsa 2-3 yaş kriterinin olabileceğini ilettik.Bir başka ileve edeceğim konuda 1-Velisinin eli okutulan engellilerin sadece ders girişi el okutması yapılacak ders çıkışı yapılmayacak 2-sağlık nedeni ile destek eğitimine ara veren engelliler için telafi imkanı getirileceği ve bu düzenlemelerin hemen hayata geçirileceği söylendi

2. maddenin anlamını söyleyeyim; Öğrenci rapor getirirse telafi var...

Yani 96-48 seans hakkın saklı kalması filan hikaye..

Her toplantıda olduğu gibi "yanınızdayız" deyip "arkamızda" olmazlar inşallah da (kelime oyunlarına bakılırsa) zihinlerin gerisi pek değişmemiş gibi geldi bana.. :dry:
Son Düzenleme: 07 Mar 2015 14:50 yazan ozeltercih.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 16:19 #28

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Her yayınlanan yönetmeliklerde önemli kayıplar yaşadık.

Bilimsellikten uzaklaştırılmış,dayatmacı bir anlayışla umarım yapılmaz artık bazı şeyler.

Face de bir kişi yazmış, Bakanlıkta eğitim uzmanı ................ görüşüyorum düşüncemi söylüyorum. bakış açısı:. bir yıl sonrasına çıkmaya garantimizmi var hocamm diyor. yarına kim öle kim kala diyor. ee nede olsa adamm eğitim uzmanı .geleceği böyle planlıyorr........

Not:İsimde yazılmıştı.Fakat ben isim yerine.............koydum.

Planlama şayet böyle yapılıyorsa,vay ki,vay...

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 16:44 #29

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
kurum sahibi arkadaşlar emek edip 22 maddelik teklif sunmuşlar.. teşekkür ediyoruz

eksik veya hatalı bulduğumuz yönler mevcut olabilir.

6 seanstan 8 seansa geçiş ve %2,4 zam ve 5 yıldır telafi edilmemesi en büyük sorunumuz

mevzuattan kaynaklanan kayıplarımızda artarak devam etmekte..

- özellikle hatay ilinde sağlık kurulu raporu almak 3 ayla 5 ay arası sürüyor.. engelli birey ağır engelli de olsa 1 yıllık raporlar nedeniyle her yıl rapor yenilemek zorunda kalıyoruz. ram raporu bitiyor aylar sonra skr çıkıyor.. ram raporu boşluğundan kaybımız ücretsiz öğrenciden çok fazla

- bir defa sağlık kurulu raporu alınması yeterli olsun.. nihayetinde engellilik sağlıklı/geçerli olarak ölçülürse ortadan kalkan bir durum değildir. (2022 sayılı yasayla maaş alanlar skr süresi bittikten sonra bir yıl içerisinde tekrar skr alırsa geriye yönelik boşluğu alabiliyor.. gözünü seveyim aile ve sosyal pol. bakanlığını

- ramların keyfi nedenlerle öğrencinin bariz olarak eksik kalan kazanımlarına rağmen eğitiminin kesilmesi..

- Ramların grup önermesinde aşırı farkların olması.. grup oranının düşük olduğu kurumların mağdur olması..

- %3 ücretsiz öğrenci rehabilitasyon merkezlerine muaf tutulabilir.. çözüm aslında zor değil yeter ki istesinler.. bakan beye kanun teklifiyle gidilirse torba kanunlar içerisine girebilir..

- zorunlu eğitim personelinin 2 seansa girme saçmalığı.. tamam anladık herhangi bir programın kurumda uygulanabilmesi için zorunlu eğitim personeli olsun ama bu niye aylık seanslar üzerinden değerlendiriliyor.. 7 seans veriyorsun fatura kesemiyorsun.
örneğin fiziksel eng. bireyler destek eğitim prog. uygulayan bir kurumda fizyoterapist olması zorunlu olsun ama bu aylık verilecek seans üzerinden değerlendirilmesin.

koca kahramanmaraş ilinde 6 kurum varken bizim küçük küçük ilçede de 6 kurum var.. sağlıklı rekabet için mutlaka nüfusa göre kurum sınırlandırılması getirilmelidir.

destek eğitim programlarına ait bireysel ve grup eğitim odalarının ortak kullanımı nedeniyle herhangi bir şart aranmaksızın bir defaya mahsus program ilavelerine izin verilmelidir

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 16:51 #30

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Her fırsatta eleştirdiğimiz Bakanlık böyle bir toplantıyı düzenleyebildi de bizim Derneklerimiz şuan işlemeyen, her tarafından sıkıntı ve sorun dökülen mevcut sisteme karşı akılcı, uygulanabilir alternatif bir yönetmelik, model yada proje hazırlayıp üyelerinin desteğini alarak konuyu kamuoyu gündemine taşıyıp çözüm sağlayamadı.

Bizim sektörümüzde hala Dernek yada dernekler olacaksa bir tek amacı olması gerekmektedir. O da bu verimsiz sistemi ortadan kaldırmak ve doğrusunu getirmektir.Bundan başka çözüm yolu maalesef yoktur.

Derneklerimizin son zamanlarda meydana gelen ve kurumların bazı sorunlarına çözüm getiren gelişmelerdeki katkısı şüphesizdir. Ancak bunlar sorunu çözmüyor. Bizim sorunumuz işin temelinde. Dolayısı ile o sorun çözülmeden geleceğe bakamayız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ptmehmet

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 20:58 #31

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
Alan taraması dediğimiz( yeni öğrenci bulma konusu da dile getirilirse çok iyi olur ilerleyen dönemde) yeni öğrenci bulmak zorlaşıyo,ilköğretim okulları evrak yükünden ve çocuğun getireceği sorumluluktan kaçtığı için,çocuğu bişey öğrenmesede,ram a yönlendirmeden mezun ediyim derdinde

2-4 MART MÜDÜRLER TOPLANTISI 07 Mar 2015 21:11 #32

• metttin
  • metttin Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 1
Zorunlu personel olayından bahsedilmemiş olması büyük talihsizlik. uygulama pratiği olmayan ve faydadan çok zarar veren bir uygulama. 1 yaşındaki Down sendromlu veya Otizmli bir çocuğa (bebek demek daha doğru) isterse alan mezunu olsun Zihinsel Engelliler Öğretmeninin değil Okul Öncesi Öğretmeni ve Çocuk Gelişimi Öğretmeninin eğitme katkısı sonuç alabilme olgusu çok daha yüksek.

açılan kursların amacı farklıdır. farklı olmalıdır. nasıl olsa zorunlu personel ihtiyacınızı karşılayacak kursları açıyoruz denmesi yukarıda bahsettiğim açmazı anlatamadığımızı gösterir.

BU UYGULAMA FAYDA DEĞİL ZARAR VERMEKTE. FAYDA DEĞİL ZARAR VERMEKTE. FAYDA DEĞİL ZARAR VERMEKTE.

Daha ne diyim...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.342 saniye
Sistem Kunena Forum