Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kURSLAR FELAKETTİR.

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 11:47 #17

• snowprensi
  • snowprensi Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Değerli büyüklerim ENGELsizsiniz
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 0
Çok afedersiniz de bu kursların felaket olduğunu yeni mi anladık. Biz yıllardır bu alan kurslarla olmaz, bu kurslar olacaksa en az yarım dönem olmalı ve sınavları uygulamaları olmalı dedik, ama dinleyen de anlayanda anlatmak istediğimizi duyan da olmadı. Şimdi sınav dedim diye belki de yooo biz sınava girdik diyecek eğitimcilerde olacak. anlayan anladı sınavdan kastımızı. Bu kurslardan dönen ne arkadaşlar gördük ben şu engel grubunu almam, ben bu, öğrenciyi almam, ben şununla yapamıyorum, ben bundan korkuyorum gibi gibi bir sürü örnek sıralanabilir. Eğitim kalitesi düştükçe düşüyor. Öğretmen kalitesi düştükçe düşüyor. Patron kalitesi de düştükçe düşüyor. eee haliyle düşükler sınıfı oluşturduk el birliğiyle. Öğretmen kendini geliştirmekten aciz, kurum sahibi ders yazacağım derdinde. MEB birilerinin dayatması altında kalarak kurslara izin veriyor. Eh bakalım nereye gidiyoruz, Önceden buraya, şuraya veya herhangi bir noktaya gidiyor bu alan derken şimdi eğitimcisinden, patronuna, usta öğreticisine, şoförüne kadar hiç kimse şuraya doğru gidiyoruz veya böyle olacak gibi bir varsayımda bile bulunamıyor.

SAHİ NEREYE GİDİYOR ?
Değerli büyüklerim ENGELsizsiniz

Benim işim hergün iğneyle kuyu kazmak
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geeg

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 11:52 #18

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
hoıcam kurslar felakettir deniyorda eğer kurslar olmasaydı şimdi sizin işinde ehli olan öğretmenlerin en az 2-3 kat maaş istiyordu esas felaket o zaman olurdu... !!! lütfen haksızlık yapmayalım !!! kurslar olmasaydı şuan kurumda branş öğretmenide kalmamıştı..

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 13:29 #19

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Aslında durumu izah etmişsiniz.Para önemli bir unsur.Elbette para kazanacağız.Ama kimsenin hakkını yemeden.
Özel Eğitim her açıdan sıkıntılı.Bizim alan ise daha da sıkıntılı.
Hep kanayan yaraya pansuman yapılmaya çalışılıyor. Gerçek anlamda tedavi yok.
Benzer uygulamalar acaba hangi ülkelerde var?
Bilimsel mi?doğru mu?
Bu uygulamalar gerçekçi mi?
Yönetmelik değişikliği olsa,herkes istediği branşlarla çalışsa kurumların aleyhine mi yoksa lehine mi olur?

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 15:00 #20

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Çok felsefi bir konu olmuş..

Rehber öğretmen, kurs sonundaki personel sektöre ne kadar faydalı olur..

Bence kurumlar önce müdürlerinin bu alanda uzman olup olmadıklarına bakıp sonra bu konuları irdelemeli. Müdür atamasına gelince "herhangi bir fakülte mezunu olur" a bayram edip, kabzımal ortağını müdür atayanlarla bu konuları konuşmak sadece görüntüdür kanımca..

Saygılar.
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 17:13 #21

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Ben konuyu biraz daha vahim hale getireyim. O zaman kurum sahiplerinin de Özel Eğitimci veya Psikolog olma zorunluluğu gelsin. Her önüne gelen (cebinde biraz parası,bankada kredisi olan) kurum açamasın B)
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geeg

kURSLAR FELAKETTİR. 07 Eki 2015 20:51 #22

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU ÖZERKDER'i ziyaret etmişlerdir.

Elbette ne konuştular bilemem ama mutlaka sektörün yararına görüşmüşlerdir.

Sektörün gerçek anlamda revizyona ihtiyacı var.

kURSLAR FELAKETTİR. 08 Eki 2015 09:03 #23

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Sn Tartanç

Sektörün gerçek anlamda revizyona ihtiyacı var.dersinizde Milli Eğitim Bakanlığının yok mu?
Dahası Türkiye'nin tüm kamu ve kuruluşlarıyla revizyona ihtiyacı yok mu? Nokta.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

kURSLAR FELAKETTİR. 08 Eki 2015 10:11 #24

• yakomoz
  • yakomoz Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 1
Sayın tartanç sizi uzun zamandır takip ediyorum on yıldır özel eğitimin eğitimci olarak içindeyim. Yapıcı görüşleriniz için ben şahsım adına teşekkür ederim. Her ay ödenek zamanı burda icmalin yayınlanması ile ilgili tartışma çıkıyor hala somut çözüm yok,ben kurumumda çalışan öğretmenin ya da herhangi personelimin burda ödenek takip etmesini asla yadırgamadım,kendi içimizde bile sürekli bi birbirine olumsuz sataşma yok efendim dernek burda açıklama yapmasın gibi açıklamalar.aynı gemideyiz aynı suda yüzüyoruz, açıklama yapmadı geçen ay da ne oldu,ama bazen bilen de konuşuyo bilmeyende,idari tatilin ne olduğunu bilmeyen arkadaş ver yansın ediyo,a ilinde ders yazamazsınız demişler b ilinde yazabilirsin demişler,sen konuya hakim değilsen hep prim verirsin,mili eğitimdeki memur yazamazsın demiş muz cumhuriyeti mi burası bal gibi de yazdık ...çaok basit bi örnek buuokumadan araştırmadan bilmeden hemen bir kanı...Yıllardır kurs artık açılmayacak ama yılardır açılıyo,her yer özel eğitimciydi de biz mi almadık,eskiler bilirler bi öğretmen kurs gittiğinde iki ay hiç ders yazılmazdı,iki aydan sonra stajerlik kalkana kadar yirmi sat yazılırdı Daha yazılacak o kadar çok şey var ki...Saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, geeg
Sayfa oluşturma zamanı: 0.265 saniye
Sistem Kunena Forum