Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kURSLAR FELAKETTİR.

kURSLAR FELAKETTİR. 09 Eki 2015 16:47 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Kilikya;

Bazı paragrafların sektörümüzün durumunu ortaya koyuyor.

Derse gelmeyen öğrenciye fatura kesemeyiz.Servis eve kadar gidiyor maliyet diyorsun. Doğrudur.

Olması gereken kesinlikle servis ücretli alınmalıdır.

Verilen aylık 8 seans eğitim yetersiz diyorsun.bedeli ödenmeden bireysel eğitim sayısı 6 dan 8 çıkartılınca gak-guk bile denilemedi.

Veliler daha fazlasını istiyor kısaca veriyoruz diyorsun. Fazla seans ücrete tabidir.

Olması gereken fazla seans verilememeli,verildiğinde de bedeli mutlaka alınmalı.

Personel bulmada ki sıkıntıdan bahsetmişiniz.

Olması gereken,şu zorunlu eleman saçmalığı dahil basit düzenleme herkes istediğinle çalışabilmeli.

Bu sıkıntıları giderir mi? Büyük ölçüde giderir.

Servis ücretsiz, fazla seans ücretsiz,rapor çokarmada geçen süre ücretsiz...

Herşeyi idare edelim. Sonrada sistemden şikayetçi olalım.Bu ne yaman çelişkidir böyle?

Sistemin hatalarını yanlışlıklarını maddi ve manevi fedakarlıklarla örtmek bizim işimiz değil.

Olması gereken olmalı ve sayın velilerimiz bazı gerçekleri görüp baskı yapabilmeli.

Böyle yapa yapa hep kaybeden sektör oluyor. Birileri çıkıyor onlar öyle yapıyorsa bizde şöyle yapalım deyip ayağına taşı atıyor.

Ah ki ne ah...

Not: bir de halkla ilişkiler adı altında çocuk bulma birimleri olan kurumlar var ki...Neyse
Son Düzenleme: 09 Eki 2015 16:55 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, mineyilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

kURSLAR FELAKETTİR. 09 Eki 2015 21:54 #34

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Sadece servis paralarını alsak,bunların hiçbirisini konuşmayız bence.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz

kURSLAR FELAKETTİR. 10 Eki 2015 09:14 #35

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
bakanlık kendi şahsında büyük bir revizyon yapmaya çalıştı, dernekler buna müsaade etmedi görüşünde yani bakanlık ben zaten damar okuma sistemini getirerek kurum sayısını azaltıp revizyon yapmak niyetindeydim diye düşünüyor...yani öncelikli olarak aynı kavramdan aynı şeyi anlamamız gerekiyor....

kURSLAR FELAKETTİR. 10 Eki 2015 12:38 #36

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın ares;

Ben özel eğitimde revizyon yapılmalı diyorum. Bu işin mutfağındakilerinde katılacağı,gerçekci bir yönetmelik hazırlanmalı.

Ama benim dediğim bir takım hareket planları ile gerçekleşebilir.

Yapılan iki görüşmeye umut bağlayanlar ve bunu umut sananlarla olmaz. Gerçekçilik şart.

Birde oturduğumuz yerden sadece yazanlarla hiç mi hiç olmaz :)

kURSLAR FELAKETTİR. 12 Eki 2015 14:43 #37

• sevgilieğitimci
  • sevgilieğitimci Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
  • Başarı: 0
Sayın Tartanç Okul Öncesi Öğretmenlerinin uzman olduktan sonra aldıkları yada istedikleri ücretleri yazar mısınız lütfen

kURSLAR FELAKETTİR. 12 Eki 2015 15:14 #38

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın Hocam,

Yazma taraftarı değilim.Fakat bence çok ciddi bir ücret.FTR ler kadar neredeyse diye yazayım.

Gerçi bölgesel olarak maaşlar farklılık göstermektedir. Gönül ister ki en fazlasını verelim. Fakat öyle bir imkan yok.Maaşların gerçekçi olması gerekiyor.

kURSLAR FELAKETTİR. 14 Eki 2015 16:23 #39

• tartanc
  • Platin Uye
''Körler ülkesinde,görmek suçtur.''

Özel eğitimin bir planının olmaması,uygulamalarda ki saçmalıklar bir sürü yanlışlıklara yol açmaktadır.

Bunlardan teki de 4 haftalık kurslarla yetiştirilen özel eğitim uzmanlarıdır. Bu bulunan uzmanlık aslında içi boş saçma sapan bir uygulamadan ibarettir.

Hiç bir doğru yanı yoktur. Bilimsel değildir. Sadece ÖEM rahatlatmaya yöneliktir.

Bu tür uzmanlıkları uyduracağımıza, yönetmelikte yapılacak değişiklerle bu sektörün önü açılır. Başarılı ve bu işi severek yapan eğitimcilerle çalışılır.

Bundan bu sektörde bulunan herkes kazanır.

Bu sorunlarımızdan sadece biridir.Aslında çözümü basittir. Elbette yapılmak istenirse.

Bilimsel olmayan bir uygulamayı,bilimsel olmak zorunda olanların devreye sokması büyük bir yanlışlıktır.

Bugün sektörün işine gelen bu uygulamanın,kurum sahipleri,kimi çalışanlar ve bürokratlar tarafından desteklenmesi,doğru olduğu anlamına gelmez. Gelemez.
Son Düzenleme: 14 Eki 2015 16:24 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.544 saniye
Sistem Kunena Forum