Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kURSLAR FELAKETTİR.

kURSLAR FELAKETTİR. 05 Eki 2015 15:06 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Kurslar açılıyor hepimiz seviniyoruz.Eğitimci göndermek için birbirimizle yarışıyoruz.

Bu kurslar temelde niçin yapılıyor? Sektörün eğitimci sorununa çözüm bulmak için!!!!!!!!

Gerçekte böyle olduğuna hiç inanmıyorum.

Bu kursların asıl amacı;

1-İşssiz öğretmen sayısını bir şekilde azaltmak,

2-Sektöre ucuz iş gücünü yaratmaktır.

MEB yanlış yapmaktadır.(Bence tabi). Lisans mezunlarını Müdür olarak atanmasını sağlamakta ucuz işi gücüne en iyi örnektir. Ondan sonra işi bilmeyen pek çok Müdürün bu sayfalarda saçma sapan sorunlarına yanıt bulmaya çalışıyoruz.

Yeni uzmanlık alanları yaratılmaktadır. Bunlar saçmalıktan öte bir şey değildir.

Akla kara karışmış fakat gri olamamıştır.

Bu uygulamalardan kimi işadamları kazanacaktır; Kazanmasına ama kaybeden ÖNCELİKLE ÇOCUKLAR VE AİLELERİ OLACAKTIR. Sonrasında ise sektör olarak kaybedeceğiz.

Bu sektörün gerçekten revizyondan geçirilmesi gerekmektedir. Gerçekçi yönetmeliklerle pek çok sorunumuz çözülür.

Bir de kurs açılmasını önemli bir başarı olarak lanse edilmesi yok mu? Bayılıyorum onlara ve şakşakçılarına.

Yönetmelikte bir küçük değişiklik bu kurs ve uzman eğitimci saçmalığına son verir. Sınırlamalar kalksın.Yeterli olur.İsteyen istediği ile çalışsın.

Bu önemli ve gerçekçi çözüm yolunu yaratmak yerine saçma sapan uzman alanları yaratmak için enerji harcamak.Tebrikler bravo.Yeni ucuz iş gücü yaratanlara.

Ya çocuklar ya aileler ya sektör ne olacak? Aileleri kandırmak kolay değil mi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esinti, huzun, mrorkun ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

kURSLAR FELAKETTİR. 05 Eki 2015 16:06 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sevgili tartanc,

Şimdi senin gayet iyi bildiğin ama bilmezden geldiğin durum şu:

Elde köhne, harabe bir bina var... işin doğrusu bunu yıkıp yerine modern bir bina yapmak. Ama MEB'in böyle bir alışkanlığı yok. Şurayı sıvayalım, burayı boyayıp üstünü kapatalım, orayı bantlayalım alışkanlıkları devam ediyor.

Ben anladım ki MEB'e devrim yapacak zihniyette bir bakan, devrim yapacak zihniyette ETKİN kadrolar gelmedikçe bu iş böyle devam edip gidecek. Dolayısıyla kurslar falan işin ehven-i şer demekten başka çaremiz kalmıyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mrorkun, Ersoy ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

kURSLAR FELAKETTİR. 05 Eki 2015 16:19 #3

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Teşekürler TARTANC Bey doğru yere parmak bastınız ben yıllarca bunu savundum bunu yazdım tepkiler aldım hatta buradan engel yedim uzun müddette yazmıyorum
sektörde bu yönlü düşünenler arttıkca bu cocuklara daha ıyı eğitim vereceğiz ama kökten temizlik sart
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

kURSLAR FELAKETTİR. 05 Eki 2015 17:44 #4

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
malum sendikaya kapağı atanlar köşe başlarını tutmuş, hırsızlıktan açığa alınan bir öğretmen 3 yıl hukuksal mücadele verdikten sonra baktı olacağı yok sendikalı (!) oldu, şimdi önüne okul listesi koymuşlar hangi okula md. yrd. olmak istersin diye. genel eğitim bu durumdayken özel özel eğitim mi bunların umurunda olacak? güldürmeyin... böyle başa böyle traş!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100

kURSLAR FELAKETTİR. 06 Eki 2015 12:48 #5

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın barış;

Dedikleriniz tamamen doğru. Bu sistem içindeysek,bu sistemin şartlarını yerine getirmek zorundayız.

Fakat bu demek değil ki,yapılan doğrudur.

Özel eğitimle ilgisi olmayan branşlardan, rehber öğretmenler devşirdik.

Özel eğitim uzmanları yarattık.

Bunlarla uğraşılacağı kadar,yönetmelikte yapılacak bir değişiklik bu tür saçma çözüm dayatmalarını ortadan kaldırır. İsteyen istediği ile çalışır.

Genel seçim öncesi dahi sorunlarımızı siyasilere aktaramıyoruz.(M.V adaylarına değil,partilerin yetkililerine)

Senelerden beridir.Geniş katılımlı bir seminer çalışması yapılamıyor. Bunu yönetmeliğe de entegre edebiliriz.

Denilebilir ki bu işler para işi.Doğrudur. Belki birileri paralarına faiz geliri eklemektense o paraları sektör için kullanır. Kim bilir!

Sağlıklar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, mrorkun

kURSLAR FELAKETTİR. 06 Eki 2015 15:01 #6

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın tartanc; Bu konunun sizin tarafınızdan bu zamanda açılması bana çok manidar geldi; açıkçası baya şaşırdım...! Malum Sınıf Öğretmenlerine ve Okul Öncesi Öğretmenlerine Uzman Öğretici sertifikası verilirken değil de Felsefe Gurubu Mezunlarını Rehber Öğretmen yaparken olması ilgincime gitti...!
Artık sayın esinti ile bol bol paslaşırsınız; hatta Japon kale maç bile yaparsınız :) :) :)
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Son Düzenleme: 06 Eki 2015 15:02 yazan gulen100.

kURSLAR FELAKETTİR. 06 Eki 2015 15:54 #7

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Sertifikanın her türlüsüne karşıyım
işin ilginç yanı sertifikayı alanlar kendilerini uzman sanıyor
Sektör hızla irtibasızlaşıyor eğitim desen yok
daha çok bakım merkezi artık kurumlar
her ilde bir anket yapılsın kacı memnun rehabilitasyonlardan
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mrorkun

kURSLAR FELAKETTİR. 06 Eki 2015 16:15 #8

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın :) ;

Sınıf öğretmenleri bu sektörde mutlaka olmalı. Fakat onları 4 haftalık kursla uzman öğretici yapmak ve her modüle sokmak ne kadar bilimsel? Ne kadar doğru?

Felsefe bölümü mezunu bir arkadaşı rehber öğretmen olarak atamak ne kadar doğru? Ne kadar bilimsel? Bu arkadaşların kaç tanesi düzgün bir özel okulun rehberlik servisinde çalışır ?

Bu kursların asıl amaçlarını yukarıda yazmıştım. Tekrar etmeme gerek yok.

Bu uygulamalara yanlış demenin ne zamanı olur, ne de yeri olur.

Yanlışa yanlış demek gerekiyor.

Bu sektör bu yanlışlıklardan nemalanmaktadır. Yanlışlıkları alkışlamaktadır.

Bizlerin tartışma konusu aslında eğitimi nasıl daha kaliteli hala getirebiliriz, ailelerin yaşam kalitesine nasıl katkıda bulanabiliriz olmalı idi? Nerede ?

O.Ö.Ö bölümü mezunu arkadaşlar 4 haftalık kursla uzman oluveriyorlar. Ben bu uzman arkadaşların istedikleri maaşları yazmayayım şimdi.

Önemli olan tek şey İMZA ve karşılığında alınan PARA olduğu sürece, bu iş doğru yapılamaz.

Bu arada ben kendi düşüncelerimden sorumluyum. Sayın Esinti kendi düşüncelerinden.

Bu sektörün cesur insanlara ihtiyacı var. Çünkü KRAL ÇIRIL ÇIPLAK.

Bu kurslar kimilerine ciddi rant sağladığı için; benim yazdıklarıma karşı çıkabilirler. Sadece yukarıda yazdığım soruları cevaplasınlar, yeter.

Not:Eski yazılarımı da okumanızı tavsiye ederim.Neye karşı çıktığımı daha iyi anlarsınız.
Son Düzenleme: 06 Eki 2015 16:20 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mrorkun
Sayfa oluşturma zamanı: 0.235 saniye
Sistem Kunena Forum