Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: SEANS ARTIŞI..

SEANS ARTIŞI.. 06 Ara 2017 23:06 #9

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Her ne kadar seans artışı olmasa da, geçen yıllara göre iyileştirilmiş seans ücretleri durumu bir nebze olsun düzeltecektir..
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

SEANS ARTIŞI.. 07 Ara 2017 11:09 #10

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
hocam seans ücretleri zam oranı enflasyon oranı altında kalmamalıdır.. bu yıl en azından enflasyona yedirilmemeli kurumlar..

SEANS ARTIŞI.. 08 Ara 2017 11:03 #11

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
yeni yönetmelik 5-10 gün içinde çıkıyormuş arkadaşlar.
kota kesin, ders saatleri konusu ve zam konusu henüz muallaktaymış.
bilgisi olan var mı?

SEANS ARTIŞI.. 13 Ara 2017 23:14 #12

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
seans artışı yok hocam, kesin. Aslınad var da toplam ücretin aynı kalması şartı ile sadce her yıl olan artış içersinide saensları artırma planı. e bu da sektörün bitmesi anlamına geldiğinden, derneklerle kolkola birlikteyiz görüntüleri,kurslar..

yapacak özel eğitim olmadığında kursiyeeri napacağız acaba?

Her sene aynı muhabbet,değişen tek şey azalan kalite ve ücretler, artan maliyetler, daha fazla çalışan derneklerimiz.
Su akar yolunu bulur..

SEANS ARTIŞI.. 14 Ara 2017 10:45 #13

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
o zaman Antalya'da yapılan toplantı fos diyebilir miyiz?

SEANS ARTIŞI.. 14 Ara 2017 13:43 #14

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
seans artışı 3 aralık klasiğidir. her 3 aralıkta bir günlüğüne engelli bireyler hatırlanır, umutlar, vaatler, sonra dağılın! herkes gerçek yaşamına...
arkadaşlar özel eğitim desteği kurumlara değil ailelere ödenecek, aile o parayla istediği yerden hizmeti satın alacak. ancak bunun denetiminin nasıl yapılacağı konusunda bazı açmazlar var. biz daha önceki yıllarda fatura/fiş toplama olayında olduğu gibi velilerden yıl sonunda aldıkları hizmetleri belgeleyici fatura alınsın yüzde 0 kdv'li dedik. bakalım hayata geçecek mi?
suiistimaller olacak, ancak şimdikinden çok daha az...
not: rahat olun bu uygulama bu yıla yetişmez henüz değerlendirme aşamasında. gelecek 3 aralık belki...
Son Düzenleme: 14 Ara 2017 13:45 yazan garip.

SEANS ARTIŞI.. 14 Ara 2017 14:15 #15

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Seans artışı ile ilgili bir kargaşa var. MEB'in bunun için hazırlık yaptığı ama maliye'nin ücret artışını kabul etmemesi nedeniyle ne olduğu/olacağı belirsizleşen bir durum söz konusu. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor.
özel eğitim desteği kurumlara değil ailelere ödenecek, aile o parayla istediği yerden hizmeti satın alacak.

Buna pek ihtimal vermiyorum. NE kurumlar, ne de aileler böyle bir şeye yanaşmıyorlar.
önceki yıllarda fatura/fiş toplama olayında olduğu gibi velilerden yıl sonunda aldıkları hizmetleri belgeleyici fatura alınsın yüzde 0 kdv'li dedik.

Bu çok zor.
Bunun için ciddi mevzuat hatta yasa değişikliği gerekebilir. Ayrıca fonksiyonel değil! Faturayı belge olarak kabul etseler zaten Mebbis'di, Ek-4 formuydu vs. gerek olmaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SEANS ARTIŞI.. 14 Ara 2017 15:23 #16

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Buna pek ihtimal vermiyorum. NE kurumlar, ne de aileler böyle bir şeye yanaşmıyorlar. (barışltd).
kurumlar bugüne kadar ücret konusunda ne talep ettiler de ne aldılar? her şey ortada...
velilerden buna yanaşmamak düşüncesi nasıl oluştu sizde? bu konuda ram randevularında anket mi yapıldı, kime ne soruldu? ben sadece gelinen aşamayı söylüyorum. lale devrinin sonuna gelindi de patrona halil bekleniyor...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.271 saniye
Sistem Kunena Forum