Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: SEANS ARTIŞI..

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 01:53 #33

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Adrese göre yerleştirme benim kurumu kapatmam demek olur.

İstanbul'un 39 ilçesi var. 30'un üzerindeki ilçeden bana kayıt olan var. Kendi ilçemden ya 5 kayıt vardır ya 10..

İli geçtim, Tekirdağ'dan gelen öğrencimiz de oldu, Edirne'den gelen de. Hatta bir dönem Şırnak'tan uçakla gelen öğrencimiz bile oldu.

Velinin kendi çocuğu için kurum seçebilmesini lüzumsuz bir lüks olarak görenlere hastaları için tek bir adres gösterilmesi durumunda ne hissedeceklerini sormak isterim. Biraz empati lütfen.. Unutmayın ki siz ya da en yakınlarınız hiç bilemeyeceğiniz bir anda bu hizmetlere ihtiyaç duyar duruma düşebilirsiniz.. Engellilik sadece "ötekilere" reva görülmüş bir ceza değil hepimizi kuşatan bir ihtimaldir.

İnsaf ve vicdan dileğiyle,
Son Düzenleme: 19 Ara 2017 01:54 yazan AliGalipDursen.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 08:16 #34

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Öncelikle kotanın (büyük ihtimalle)adresle ilgisi olmayacak.

Kota programsal bazda olacak.

Velinin daha iyisini seçme hakkı hiç bir suretle elinden alınamaz. Alınmamalı.

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 09:53 #35

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
kota ve adrese göre yerleştirme sistemini doğru bulmuyorum... bu sene nasıl bir yıl bekliyor bizi derken iyice zora sokacak durumlarla karşılaşmak istemiyoruz artık...

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 13:02 #36

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Ben kendi düşüncelerimi belirttim. Sektorde radikal kararlar alınması gerekli. Hastaneler bile oerm çalışanlarını güvenlik eşliğinde kovuyor. Kayseri'de devlet Hastanesi'ne gidin heyet günleri en az 20 tane yancı! Komisyoncu arkadaş var. Öğrencinin yanında patronu arayıp ' patron bugun iki tane ogrencime rapor çıkarttım. Komisyonumu isterim' bı de gevşek gevşek gülerek konuşuyor.
Şimdiye kadar rezillige sürüklenen her konuda taviz veren patronların olduğu bir sektöre çare bulmak için mücadele edilmedi de kota olayı olunca mı eğitim etik vs. Gibi kelimeler çoğaldı.

Emin olun kimse kotaya karşı değil. Adrese göre yerlesmelere karsi. Neden çünkü öğrencisini hesaplıyor zarara girecegim diyor.

Yapmayın arkadaşlar. Etmeyin. Gelsin kota
Yeni mezunlar iş bulamayıp kurum açıyor hem kendini hem diğer kurumları zarara uğratıyor.

Gelecek olan kotanın şartlarını belirtmek lazım. Kaç yazimda var bu. Engelli bakım merkezleri gibi olacak dedim. Bizim işimiz kota gelsin seansları arttırmanın yolunu bulalım. Ücretleri arttırmak için uğraşalım. O zaman ak koyun kara koyun çıkar meydana.

Öğretmen maaşı SGK yakıt kira vergi vs. Gibi konular kendiliğinden cozulecektir. Her öğretmen bireysel 22 tane öğrenciye kadar derse girebiliyor. 180 saat ders yazılıyor artan haftalarda. Yine 180 yazılsın yazılıyorsa ama 10 öğrenciye girsin derse. Tarama Çin'in heyet komisyoncularinin üç beş öğrenciyle arası iyi olan şoförün ve servisciyi bayanın imparatorluğu bitmeli.

Şimdi kendinize şunu sorun. Ben diğer personele ne kadar harcıyorum?
Sonra kimse demesin öğretmene maaş az kalıyor yok şu yok bu.
O harcamaları bitirin ücreti arttirin bkds ye de tamam adrese dayalı yerleştirmeye de kotaya da tamam dersiniz illa ki
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 16:04 #37

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Kota programsal bazda olacak.

Velinin daha iyisini seçme hakkı hiç bir suretle elinden alınamaz. Alınmamalı.

Programsal veya başka türlü kota bu hakkın alınması demek...

Diyelim ki 10.000 nüfuslu ilçeye 200 kişilik 1 kurum kotası konuldu.
Bunun anlamı velinin başka kurum seçme şansı kalmayacağı, iyisiyle, kötüsüyle o kuruma gitmek zorunda kalacağıdır. Daha iyisi olmadığı, olamayacağına göre velinin tercih hakkı ortadan kalkmıştır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 16:11 #38

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
waramiral yazan:
Öğretmen maaşı SGK yakıt kira vergi vs. Gibi konular kendiliğinden cozulecektir.

Kota bunları nasıl çözecek? Kota gelirse bunlar ortadan kalkıyor mu?

Kota sadece kurum rantıdır. Ruhsatları daha kıymetli hale getirir. Giderleri azaltmaz, ortadan kaldırmaz.

Ha, cepteki çocuk sayısını arttıracak diyorsanız bunun ne kadar karlılık sağlayacağı da şüpheli... Çocuk sayısı arttıkça giderler de artar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 17:04 #39

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
SAYIN BARIŞ;

Kotayı savunmak adına değil.Sadece bilgi vermek adına olayın bildiğim kadarı ile nüfus ile ilgisi yok.

O ilçede program doluluğu göz önünde olacak. ( Yanlış bilmiyorsam tabi).
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

SEANS ARTIŞI.. 19 Ara 2017 20:24 #40

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
arkadaşlar kota geliyor beğenseniz de beğenmeseniz de!

sadece kotanın gelmesi elbetteki çözüm değil. diyorum ki geldiği zaman beraberinde birkaç şey daha gelmeli. ne gelmeli derseniz defalarca yazıp zaten belirttim. öncelik kurumlar arasındaki rekabeti eğitim olarak arttırmak ve rant sağlayan veli diğer personel vs. bitirmek.

kotanın tek başına gelmesi sadece yeni açılacak kurumların önünü kapatır. ama kontenjan kotası gelirse örn; 20 öğrenci kapasitesi olan bir kurum en fazla 100 öğrenci kaydı yapabilir gibisinden. o zaman işler kolaylaşır.

benim senin onun hepimizin yaptığı yatırımlar farklı. kimisi 100.000 tl ile kimisi trilyonlarla girmiş bu işe. her işe girenin farklı kontenjanı var. anlık kiminin 100 kiminin 10. ama anlık kontenjanı 10 öğrenci olan adam 200 kayıt yapmış doymuyor durmuyor. iyi eğitim verdiğinden mi? tabi ki hayır.

en basit örnek 250 kişilik sınıf mevcudunda ders almak mı faydalı 10 kişilik mevcutta mı?
ya da 200m2 lik amfi ile 30 kişilik 20m2 sınıf bir olur mu?

daha açık nasıl belirtebilirim anlamıyorum. anca bişeylere karşısınız zaten. arkadaş bişeyler oluyor ve olacak. önemli olan olacağı kestirip ona göre çözüm üretmek! bişeyleri eklemek çıkarmak. sektöre bireylere bizlere personellere nasıl faydalı olur bunu anlamak ve anlatmak ve de buna göre çalışmak
Son Düzenleme: 19 Ara 2017 20:25 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75
Sayfa oluşturma zamanı: 0.258 saniye
Sistem Kunena Forum