Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Toplantı ile ilgili

Toplantı ile ilgili 11 Oca 2019 11:29 #1

• Nagehanb
  • Nagehanb Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
Toplantı nasıl gecti neler konuşuldu nasıl değerlendirildi hiç bir bilgi yok dernek sayfasına ayrıntı da atmıyor ....katılan arkadaşlar bizi de bilgilendirebilir mi?????
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 10:57 #2

• Düşünbaz
  • Düşünbaz Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 14
(Şöyle birşey paylaşılmı whatsap gruplarımdan)SEKTÖRÜMÜZÜN SAYGIDEĞER TEMSİLCİLERİNE;
BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI EĞİTİM VE ÖĞRETİM POLİTİKALARI KURULU BAŞKANVEKİLİ SN.PROF.DR.YAVUZ ATAR VE EĞİTİM POLİTİKALARI KURUL ÜYESİ SN.KEMAL ŞAMLIOĞLU BAŞKANLIĞINDA ,TÜRKİYEDE FAALİYET GÖSTEREN TÜM EĞİTİM DERNEKLERİ,VAKIFLARI VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN KATILIMLARI İLE İCRA EDİLEN TOPLANTIDA ;
TÜRK PDR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI PROF.DR.CENGİZ ŞAHİ̇N,ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN HİÇ BİR İŞ YAPMADAN ÖDENEK ALDIKLARINI,KÖYLERDEN GELEN ENGELLİ VELİLERİNE ÖDENEKLERİN YARISINI VEREREK İMZA ALDIKLARINI,MERKEZLERİN ÇOK CİDDİ DENETLENMESİ GEREKTİĞİNİ İFADE EDEREK,KURUMLARIMIZI KARALAYICI KONUŞMA YAPMIŞTIR.
DAHA KAMERA SİSTEMİ İLE DENETLENDİĞİMİZDEN BİLE BİHABER BU SN.BAŞKAN’A NELER YAPTIĞIMIZI ANLATMA GEREĞİ HASIL OLMUŞTUR.
ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ FEDERASYON BAŞKANI GÖRME ENGELLİ AVUKAT FERMANİ KURTER İSE BU KURUMLARIN ÇOĞUNUN YANLIŞ İŞLER YAPTIĞINI DOĞRU EĞİTİM VERMEDİKLERİNİ ,DERSLERE ÖĞRETMEN DİYE YETERSİZ VE NİTELİKSİZ PERSONEL SOKTUĞUMUZU İFADE EDEREK KURUMLARIMIZIN NE İŞ YAPTIĞINDAN BİHABER BİR GÖRÜNTÜ ÇİZMİŞTİR.
BURADAN EDİNDİĞİMİZ İZLENİM ;
ENGELLİ DERNEKLER VE VAKIFLARIN BİLE ,HERKEZİN SÖZÜ VE SUNUMUNUN DİKKATE AKINARAK KAYIT ALTINA ALINDIĞI CUMHURBAŞKANLIĞI EĞİTİM POLİTİKALARI KURULU GİBİ BİR KURULDA SEKTÖRÜMÜZÜ KARALAYICI KONUŞMA YAPMALARI,BİZİM NE KADAR ÖNEMLİ VE BİR O KADAR KUTSAL BİR İŞ YAPTIĞIMIZI ONLARA BİLE ANLATAMAMIŞ OLMAMIZDIR.
ACİZANE ÖNERİMİZ ,ACİLEN ENGELLİLER İLE İLGİLİ TÜM İLLERDE DERNEK VE VAKIFLARIN BAŞKANLARI ,GENELBAŞKANLARI VE PAYDAŞ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ZİYARET EDİLMELİ VE SEKTÖRÜMÜZ HAKKINDAKİ YANLIŞ KANAATLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR.
ÖBÜR TARAFTAN DİSLEKSİ VAKFI BAŞKANI SN.ATIF TOKER BEY’DE KURUMLARIN ÇOK CİDDİ BİR AÇIĞI KAPATTIĞINI,BU İMKANLAR İLE BU İŞİ NASIL YÜRÜTTÜĞÜMÜZÜ MERAK ETTİĞİNİ İFADE ETMİŞTİR.
LÜTFEN KENDİLERİNE TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETELİM.
DERNEK TEMSİLCİSİ OLARAK TÜM SORUNLAR İLETİLMİŞ,KONUŞMACILARA SN.KURUL BAŞKANI VE HAZİRUNUN HUZURUNDA GEREKLİ CEVAP VERİLMİŞTİR.
SAYGILARIMIZLA..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ilkduyum, türkiyem, Nagehanb

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 12:17 #3

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
acizane : "âcizlere yakışacak biçimde" anlamında kullanılan bir nezaket sözü. (TDK sözlüğü)

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 15:23 #4

• Nagehanb
  • Nagehanb Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
Dernek başkanımız mücadelesi sürdürüyor evet bizde takdir ediyoruz fakat illerdeki soyle diyeyim en azından benim bulunduğum ildeki temsilcimiz hiç bir şeyden habersiz kurumunu yonetmekle meşgul sadece... geçen hafta yapılması planlanan dernek ziyaretleri siyasi parti ziyaretleri görüşmelerin hiç biri yapılmadı yapıldı isede hiç birşey duymadık biz kurum sahipleri ki duymamakla mümkün değil çünkü küçük bir ildeyiz .böyle temsilciler olursa nereye kendimizi anlatabiliriz ki bireysel olarak ben kendim gittiğim ziyarette bulunduğum diyologda olduğum dernekler stk lara anlatmaya çalışıyorum(bunları yapınca da suçlu oluyoruz dernek temsilcisi yapacak diye ) ama dernek ve sayın temsilcimiz bir haber bunlardan birlik olna yok beraber hareket etme yok sonra da bekleyelim ki bizi anlasınlar...sahsi fikrim dernekte sıkıntıların olduğu temsilcilerin birlik beraberlik saglayan ortak hareket etmeyi bilen daha aktif sasece toplantilara katılmakla kalmayan daha dinanimli kisiler secilmrli illerde temsilciler yapmaz ise sadece ankaradan yurutulecek duzelecek is degil ...tek elle alkis olmaz umarim ıyi şeyler olur ...Ama hiç umudum yok maalesef ..........

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 15:29 #5

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
HİÇBİRŞEYDEN HABERİ OLMAYAN PROF.DR.CENGİZ ŞAHİ̇N DENEN ŞAHIS GELSİN BİZİM KURUMA ÖNCE BİR HAFTA İZLESİN SONRA DA GELSİN KURUMU ONA DEVREDEYİM BAKAYIM NE YAPACAK VAR MI BU ŞEKLİYLE YÖNETEBİLECEK KAPASİTESİ ... ÇOK MERAK EDİYORUM

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 16:40 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
türkiyem yazan:
HİÇBİRŞEYDEN HABERİ OLMAYAN PROF.DR.CENGİZ ŞAHİ̇N DENEN ŞAHIS GELSİN BİZİM KURUMA ÖNCE BİR HAFTA İZLESİN SONRA DA GELSİN KURUMU ONA DEVREDEYİM BAKAYIM NE YAPACAK VAR MI BU ŞEKLİYLE YÖNETEBİLECEK KAPASİTESİ ... ÇOK MERAK EDİYORUM
beyler konu ahmet, mehmet, cengiz'in ne dediği değil, toplumdaki genel algı bu, bunu neden kabullenmek istemiyorsunuz da kişiler üzerinden polemik yapıyorsunuz? cengiz şahin binlerce öğretmenin üye olduğu derneğin başkanı, o binlerce çalışandan bu sektörden yolu geçenlerden ve ailelerden gelen geri bildirimlerden yola çıkarak bu genellemeyi yapıyor. o toplantıda bazı gereksiz insanlar da vardı, neden geldiklerini anlamış değilim, işte o gereksiz dediğim kişilerin iktidar üzerindeki etkisi binlerce kurumdan daha fazla. burada asıl mesele toplumdaki bu önyargıyı tümden değiştirmektir. bunun yolu da yüz tanıma sistemi gibi kontrol sistemlerinden geçer, birisi çamur attığında ülkedeki en temiz sektörüz gelen giden kayıt altında dersin, yoksa şimdi olduğu gibi, böyle toplantılarda şamar oğlanına dönersin. dua edin o toplantıya rastgele seçilmiş hizmet alan 100 engelli ailesi çağrılmadı, o gün sektör biterdi. şimdi gerçekçi olun, zaten kamera sistemi gelmiş (her ne kadar büyük çoğunluk rus ruleti oynasa da, birilerine güvenip hala gelmeyen öğrencilere fatura kesse de) bırakın yüz tanıma da bir an önce gelsin, önce bu suçlamalardan kurtulun, sonra çıkın göğsünüzü gere gere eğitimin içeriğini ve ücretleri tartışın derim.
Son Düzenleme: 17 Oca 2019 17:04 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Nagehanb, bozkurt007

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 16:58 #7

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE GÖREV YAPAN EN AZ 2000 PDR ARKADAŞ GEREKEN TEPKİYİ VERMELİDİR.BİR DERNEĞİN BAŞKANI KENDİ ÜYESİNİN AKTİF GÖREV ALDIĞI YERE BÖYLESİNE SALDIRAMAZ.EN İYİ CEVABI KENDİ DERNEK MENSUPLARI VERİRİLER.AYRICA YASAL SUÇ DUYURUSUDA YAPILABİLİR.SALLAMANIN BEDELİ VAR HUKUKTA.
Son Düzenleme: 17 Oca 2019 17:00 yazan serkan05.

Toplantı ile ilgili 17 Oca 2019 17:38 #8

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Sektöre karşı bu tarz saldırgan konuşmaları, sektörden aslan payını almak isteyipte alamayan ( istifa Edip sektörde çalışmaya ,risk almaya tıpası yemeyen) akademisyenlerde çok sık görüyoruz .bunlardaki "hiç bir şey yapmadan çok para kazanıyorlar" düşüncesi shçek zamanlarından kalma. Bunu diyen adama sormak lazım sizin yetişdirdiğiniz özel eğitim alanı öğretmenleri ağır engelli bir bireyle karşılaşınca neden öküzün trene baktığı gibi kalakalıyor diye. Öyle bir şey diyemeyiz terbiyeli insanlar olarak.anlaşılan yine milletvekili olmaya heveslendi tribünlere oynuyor "Bizim" Cengiz
Son Düzenleme: 17 Oca 2019 19:03 yazan cemkilinc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.283 saniye
Sistem Kunena Forum