Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kurum açmak

kurum açmak 26 Oca 2019 13:51 #17

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yav arkadaşım, uydurmayın Allah aşkına....

Amelenin yevmiyesi 150TL..

Siz bana 800-1000TL'ye çalışacak temizlik personeli bulun, ben hemen kurum anahtarlarını size devredeceğim. Asgari ücrete bile bulamıyoruz. Evlere temizliğe gidip daha çok kazanıyorum diyorlar...

İşkur a ilan veriyoruz, doğru dürüst başvuran bile olmuyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kurum açmak 26 Oca 2019 14:50 #18

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Peki ogretmene 2000 tl vermek ne kadar dogru? Bu paraya , bu kurumlarda ogretmenlik, pardon kolelik yapilir mi?????

kurum açmak 26 Oca 2019 14:55 #19

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Haklısınız, doğru değil... yanlış..

İyi de ne yapsın kurumlar? Kurum sahibi cebinden mi versin? Her işletmenin bir gelir gider dengesi var. Kendi yağıyla kavrulmak zorunda..

Değil 2000, 3000 bile düşük bir ücret.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

kurum açmak 26 Oca 2019 16:31 #20

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Anliyorum. Gercekten ogretmenler bu sektorde artik resmen bedavaya calisir duruma gelmistir. Tek care atanip kurtulmak bu sektorden, atanana kadar da bir dayi bulup maasi yukselen ucretliye gecmek. Yoksa bu maasa 6 gun , 8-5 mesaiye, kamera sistemine, velinin tiribine, mudurun tiribine, kurum sahibinim kisisel egosuna fantazisine bu is daha fazla yapilamaz. Daha dogrusu artik cekilemez bir hal almistir. Sektorde calisan tum ogretmen arkadaslara cok aciyorum, en basta da kendime...

kurum açmak 26 Oca 2019 19:10 #21

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Öğretmen arıyorum. Haftada 5 gün çalışma. Maaş da hiç öyle asgari ücret filan değil.
Ciddiyim. Buyurun gelin. İstanbul dayım.

Kötüyü örnek göstererek genelleme yapmamak gerekir diye düşünüyorum.

kurum açmak 26 Oca 2019 23:10 #22

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
ücretler olarak ilginç iddialar, söylemler var. ben izmir’deyim. izmir’de bir kurumda çalışıyorum. diğer kurumlara da aşinayım. yardımcı personeller en fazla 1000 lira alıyor. yani işkurdan ordan burdan personel bulamıyoruz bu ücretlere denmesi ilginç geldi. asgari ücretin yükselmesi kurumları en fazla ne kadar sarsabilir ki? özel eğitim alan mezununa önceden de 2250-2500 bandında maaşlar veriyorlardı şimdi de aynısı. zamlarla beraber öğrenci başı aylık bireysel 632 lira, grup 177 lira. öğrenci başına aylık kdv ile beraber yaklaşık 900 lira ödeme yapılacak (grubu olmayanlar 700 lira). hal böyleyken, gelirini arttırmak için mesele öğrenci potansiyelini arttırmaksa ben neden bu işe girmeyeyim ? sigortaları, maaşları, yakıtı, yemeği, ihtiyaçları bol keseden kabataslak hesaplayınca bile söylediğiniz gibi bir tablo çıkmıyor ortaya.

kurum açmak 26 Oca 2019 23:14 #23

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
yapmayın hocam allah aşkınıza ya. temizlik personeline ya da hostese hangi kurum 1600 lira vermiş bugüne kadar.

kurum açmak 26 Oca 2019 23:30 #24

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Sayın karanlık siz daha bu işe girmeden hizmetlinin usta öğreticinin aldığı 1600 liraya göz dikmişsiniz. Bazen Garip'e kızıyoruz ama şu tabloda söylediklerinde haklı galiba. Ne yapacaksınız sizde 1000 liraya insan mı çalıştıracaksınız. İnanın burada isyan eden insanlar, bahsettiğiniz gibi çalışmadığı için her ay eksiye düşüyor ve artış oranını yeterli bulmuyor.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.425 saniye
Sistem Kunena Forum