Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kurum açmak

kurum açmak 25 Oca 2019 17:55 #9

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Hocam bence kurum açmak yerine ilçenizde ki halihazırdaki kurumlarla görüşün, eminim devretmeye hazır olan kurum vardır .Boylece en azından bir kurum sahibini kurtarmıs olursunuz .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kurum açmak 25 Oca 2019 19:45 #10

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
ben şu anda bir kurumda çalışıyorum. kurum sahipleri ile olan diyaloglarımızdan ötürü meselenin sizin bahsettiğiniz kadar vahim olmadığını düşünüyorum. siz önceki kazançlarınıza kıyasla mı durumun şu anda kötü olduğunu düşünüyorsunuz acaba?

kurum açmak 25 Oca 2019 20:04 #11

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3653
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Burada ki herkes yalan söylüyor!

Herkes deli paralar kazanıyor!

Hiç bir sorun yok!

Her şey güllük gülistanlık!

Her şey çok istikrarlı!

Bizler işi bilmeyen bir kitleyiz!Siz bizlerden çok daha iyi bilirsiniz mutlaka !
Lütfen kurum açın görün gününüzü.

Bırakın arkadaşlar uyarmayın. Kimseye iyilik yapmayın. Gerek yok.

Baksanıza...
Son Düzenleme: 25 Oca 2019 20:07 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anadolu33

kurum açmak 25 Oca 2019 20:11 #12

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
böyle öfkelenmenize gerek yok. karşılıklı fikir beyan etmek, verilerle konuşmak, yardımlaşmayı- dayanışmayı, bir yanlış varsa düzeltmeyi tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

kurum açmak 25 Oca 2019 21:41 #13

• yarındanönce
  • yarındanönce Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 2
Bence kurum açmalısın.Girişimcilik iyidir.Bir de sektörün ićindeysen ve incelikleri biliyor,eğitimin önemini kavrayabiliyorsan hiç düşünme derim.Sorunsuz hiçbir sektör yok,zorluklar desen baya fazla. Kazanç desen dönemsel değişiyor. " yok yok" politikası yapmak yerine" yaşa ve gör "derim.

kurum açmak 25 Oca 2019 23:56 #14

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
İnsallah en kısa zamanda açarsınız . 6 aysonra bu konuyu forumdan bulup tekrar okursunuz .Size simdiden hayırlı olsun .

kurum açmak 26 Oca 2019 01:50 #15

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
karanlık yazan:
ben şu anda bir kurumda çalışıyorum. kurum sahipleri ile olan diyaloglarımızdan ötürü meselenin sizin bahsettiğiniz kadar vahim olmadığını düşünüyorum. siz önceki kazançlarınıza kıyasla mı durumun şu anda kötü olduğunu düşünüyorsunuz acaba?

Veriler üzerinden çok konuşuldu ama ben size kestirme 1-2 veri yazayım.

10 yıllık enflasyon yaklaşık %320
10 yılda kurumların aldığı artış %50

Yani şu anda seans ücreti 240TL civarında olması gerekirken 60 küsürTL

Ha, diyebilirsiniz ki eskiden çok kazanıyorlarmış.. Doğrudur. Eskiden eğitimciler de çok kazanıyor, devlette çalışanın 2 katına varan ücret alıyorlardı. Şimdi devlette çalışanın yarısı kadar alıyorlar.

Eskiden kurumlar sürekli yatırım yapıyor, büyüyor, yeni hizmetler üretiyor, kaliteyi arttırıyordu. Simdi kurumlar parayı kısacak yer arıyor.

Siz hangi il/ilçede ve hangi şartlarla çalışıyorsunuz bilemiyorum ama şu an çoğu kurumda eğitimciler silme derse girip çıkıyor. 10 yıl önce günde 5-6 saatten fazla çalışmazlardı.

İdeal şartlarda çalışan bir kurumun şu anda seans ücretinin 100TL nin altında olması mümkün değil. 100 derken inanın mütevazi davranıyorum. Peki nasıl oluyor da oluyor? Çünkü kurum yapması gereken pek çok şeyden imtina ediyor. Bölüm mezunu eğitimci çalıştırmak yerine sertifikalı öğretmen çalıştırıyor. En iyisini değil, en ucuzunu arıyor. Kırtasiyeye, oyuncağa, malzemeye para harcamıyor. Her şeyin ucuzuna kaçıyor.

Yani aslında doğru dürüst, olması gerektiği gibi hizmet de verilmiyor. Giderleri azaltmak için kurumlar işin hilesine hurdasına kaçıyor.

Tüm bunlara rağmen, artık ödenen para yerlerde sürünen bu hizmeti vermeye de yetmiyor. Yetiyor diyenler, ya SGK'dan, ya vergiden, ya başka bir yerden mutlaka işin kolayına kaçıyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ptmehmet, anadolu33, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

kurum açmak 26 Oca 2019 12:28 #16

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Bir kaç veride ben açıklayım hizmet sektörü yardımcı hizmetli sektörde çalışan personeli ya sgk siz çalıştır 1000 tl yada 800 tl maaş ver çalışmak istemeyeni bu alanda çalışmak için sıra bkleyen çok diye tehdit et ssk yatırırsan bu zamanda sigortalı iş kolaymı deyip kartını al çalışanın elden 800 tl ver çayı yemi gi kaldır kurumda çalışanlardan para topla yemek ortak olsun öğretmenleri asgari ücret çalışmak için ikna et ikna olmayanı çıkar devlet zaten her ay acar sertifika programı sertifikaya gönderirken su paraya bizde çalışırsan gidersin diye tehdit ederek gönder çocuklara yemek veriyoruz diye okunanlar en ucuz çikolatalı kremi al marketten ekmeklerine sür birde şekerli serbet yap ver içsinler çocukların beslenmesi maliyeti 2,5 tiyi geçmez personelin içeceği çayı ücretli yap birde herzaman ağla kazanamıyoruz diye ilk fırsatta satacak kurumu de
Işte Turkiyede ki özel eğitim ve rehabilitasyon
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: msmszn
Sayfa oluşturma zamanı: 0.257 saniye
Sistem Kunena Forum