Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 27 Ara 2019 21:22 #33

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
''Şiddeti tasvip etmiyoruz.Yapılan ne olursa olsun doğru değil'' deseniz sadece yazdıklarınızı okur, teşekkür tuşuna basardım. Zaten bu konuda söylenecek fazla bir şey yoktu...
Ama bunu neden birileri yazdıktan sonra ifade ediyorsunuz?

Kurumun ifadelerini de birinci ağızdan olmasa da biliyorum.
Problemli, sıkıntılı, çok kötü bir öğretmen olabilir.Dünyanın en kötü öğretmeni olabilir.Söyledikleri her olumsuz beyanat doğru olabilir. Hatta söylediklerinden de fazlası olabilir.
Madem bu kadar rahatsızlık veriyor, yolla, kov.Neden sindirmeye çalışıyorsun?

Bir insanı, bir eğitim kurumunda darp etmek için bir tane haklı sebep söyler misiniz bana?

Varsa, yazdıklarım için tek tek özür dileyeceğim.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 27 Ara 2019 21:23 #34

• leonn
  • leonn Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Arkadaşlar laf dalaşına hiç gerek yok!

Şiddetin her türlüsü kabul edilebilecek bir durum değildir. Eğitim ortamlarımda bu tür şiddet eğilimli bireylerin olması son derece üzücü bir durumdur.

Şiddetin fiziksel, sözel, ima ederek, parmak sallayarak, kanun veya yönetmeliklerin açıklarından yararlanılarak yapılması vs her türlüsü şiddettir hak değildir!

Özel eğitim öğretmenlerinin hak arayışları yargılanamaz elbette. Lakin hak arayışınızda bir tertibi bir düzeni olmasından yanayım. Ona karşın kurum sahipleri veya kurucu arkadaşlar da hak arayışını ookgm veya bakanlık nezdinde arayabilirler!

Maalesef ki kurumlarımızın bir çoğunda hukuksuzluklar ın mevcut olduğunu hem görmekte hem duymaktayız! Bu demek değildir ki 2600 kurumda aynı hukuksuzluklar geçerlidir! İşini doğru düzgün kurmadan dökmeden hak hukuk içerisinde yapan kurumlar da mevcuttur! Töhmet altında kalan onlar oluyor!

İşin özünde ne yatıyor açıklamak isterim kanımca;
Her sene özerkder istişareleri çerçevesinde yeni yönetmeliklerde düzenlemeler yapılabilmesi için çalıştaylar düzenleniyor. Bu çalıştaylarda gördüklerim:

1- seans sayıları artırılsın
2- seans ücretleri artırılsın
3- telafi hakları artırılsın yola yayılsın vs
4 -teşvik verilsin
5-vergi indirimi yapılsın
6-sgk prim yardımı artırılsın
8- servisler verilsin
9.....

BEN HİÇ BİR ÇALIŞTAY TOPLANTI İSTEK FORUM VS de BİR KİŞİ DE ÇIKIP YAHU ÇALIŞANLARIMIZ ÖĞRETMENLERİMİZ İŞÇİLERİMİZ İÇİNDE BİR MADDE EKLEYELİM DEMEDİ! Hep bana hep bana olunca, Rabbena Rabbena diyen de çıkıyor işte!

Sosyal Medya 27 Ara 2019 21:42 #35

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sen cevap verdin diye mi şiddete karşıyız yazdım. Çok ilginç.
Dün Twitter da onlarca şiddetin her türlüsüne karşıyız diye çok twet attım.

Bak yazayım gene şiddetin her türlüsüne karşıyım. Yargısız infaza da karşıyım.

Saygısız ifadelere de karşıyım.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
Herkes hakkını arasın. Sadece zan altında bırakmadan, hakaret etmeden, küfür etmeden.
Genelleme yapmadan.
Anlatabildim mi?
Son Düzenleme: 27 Ara 2019 21:58 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Sosyal Medya 27 Ara 2019 21:59 #36

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Burada hem eğitimci hem de kurum sahibi olarak yazmak isterim.

Öncelikle şiddeti yapan kim olursa olsun veya kim iftira ettiyse zan altında bırakıldıysa da onun haklı haksız olduğu neyse yargı tarafından ortaya çıkarılacaktır.

Burada çalışan öğretmen arkadaşlardan biriydim ve bu sektörde kurum sahibi olmak istedim. Kurum sahibimin yaptığı birçok şeyi eleştirdim ve kinadim. Haa sen kurum sahibi oldun daha mı iyi oldun dersen evet daha iyi oldum ama o adamın da neler çektiğini gördüm. Ödenek vergi sgk maaş servis yakıt vs. Vs. Ama burada bana en çok koyan şey ise bu kadar yıldır sektörde EGİTİMCİ diye kol kanat gerdigimiz herseyine dikkat ettiğimiz arkadaşların yaptığı pisliklerin hala acısını cekmemdir. Burada cok yazdım. Yine yazmaya gerek yok.

Demem o ki sıkıntı sadece kurum sahiplerinde degil. Emin olun sadece okulu bitirip kendini 'lord' sanan aslında egitimciligin ne demek olduğunu bilmeyen maalesef çok meslektaşım var. Bir o kadar da kurum sahibi var.

Ama şimdi yapılandırmacı eğitim kuramına göre mi davranayim yazayım bilemedim ama siz problem çözme yeteneğinizi kullanın. Emin olun analiz kısmında hala hatalariniz var.

Kısacası : bu yazdıklarıma göre tüm kurum sahipleri mafya desem ya da sahtekar desem olur mu? Ya da tüm eğitimciler bilmem ne falan filan desem doğru olur mu?

İkisi de haaaşaaaa katiyen olmaz.
O zaman bir iki kişinin yaptığı pisliği tüm sektöre yaymak ne kadar adamlık???
Nerede egitimcilik nerede insanlık.???

Pire için yorgan yakmasaniz bile bu yorgan pireli diyerek tüm yorganı araya vermek köşeye atmak otelemek degil de bu yorganı temizleyelim mantığına ulaşınca bence doğru olacaktır...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, fahrettin75, psycho01

Sosyal Medya 27 Ara 2019 22:10 #37

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Kurum kapatılsın, bunu yapanlar uzaklaştırılsın, o haklı, bu haklı gibi ifadem olmadı.Konuşulan ifade ne ise onu yazdım buraya. Yargıya intikal ettiğinin, kararın oradan çıkacağının farkındayım.Bunu da yazmak bana düşmezdi de hani bilgilendirmeyi eksik yaptınız ya bilmeyenler vardır onun için...

Anlamadığım, anlayamadığım bu olayı neden bu şekilde ifade ediyorsunuz.Neden tek tarafından alarak yorumluyorsunuz?

Şu yazdığınızı malum ''şahıs'' yazmış olsa zerre umursamam. Her zamanki hali der geçerim.

Her fırsatta ''sektörün sorunları, kendi içimizde birbirimize zarar veriyoruz'' diyen birisi gerçekten sektörün sorunlarını umursuyor, doğruyu yanlışı görüyor, sadece cebini değil eğitimi, itibarını da düşünüyor... Derken karşınızda böyle bir durum oluşuyor. Sonra da diyor ki twitter'dan yazdım.

Şuradaki üyelerin %90' ından beklerdim bu olayı bu şekilde aktarmasını ama senden beklemezdim sayın tartanc... Hayal kırıklığına uğrayınca üslupta değişiyormuş bende onu göstermiş oldum...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Sosyal Medya 27 Ara 2019 22:27 #38

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Adli bir olay yaşanmış. İki tarafta birbiri ile tezat açıklama yapmış.
En doğrusunu ben ya da siz değil mahkeme karar verecek.
Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Öyle de olacak.

Dün akşam Twitter da hak arayanlar bu duruma kızanlar olduğu gibi sanki bu bir fırsat deyip hakaret, küfür, zan altında bırakan ifadeler. Bakınız Twitter.

İtirazım buna. Şiddete her türlü şiddete Mobbing vs vs... Karşı olalım.

Hak ararken de kimseyi zan altında bırakmayalım. Küfür etmeyelim. Şimdi burada neler yazıldığını yazmak istemiyorum ama kötü şeyler yazılmamalı.

Şunu her fırsatta ben de diyorum sektör arınmalı. Sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Kurucusu, öğretmeni, velisi, doktoru, memuru elbette bir kısmı sadece işin rant bölümünde.
Yanlış yanlışla düzelmez.

Sosyal Medya 27 Ara 2019 23:10 #39

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 28 Ara 2019 01:24 yazan fahrettin75.

Sosyal Medya 27 Ara 2019 23:11 #40

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Obey yazan:
Kurum kapatılsın, bunu yapanlar uzaklaştırılsın, o haklı, bu haklı gibi ifadem olmadı.Konuşulan ifade ne ise onu yazdım buraya. Yargıya intikal ettiğinin, kararın oradan çıkacağının farkındayım.Bunu da yazmak bana düşmezdi de hani bilgilendirmeyi eksik yaptınız ya bilmeyenler vardır onun için...

Anlamadığım, anlayamadığım bu olayı neden bu şekilde ifade ediyorsunuz.Neden tek tarafından alarak yorumluyorsunuz?

Şu yazdığınızı malum ''şahıs'' yazmış olsa zerre umursamam. Her zamanki hali der geçerim.

Her fırsatta ''sektörün sorunları, kendi içimizde birbirimize zarar veriyoruz'' diyen birisi gerçekten sektörün sorunlarını umursuyor, doğruyu yanlışı görüyor, sadece cebini değil eğitimi, itibarını da düşünüyor... Derken karşınızda böyle bir durum oluşuyor. Sonra da diyor ki twitter'dan yazdım.

Şuradaki üyelerin %90' ından beklerdim bu olayı bu şekilde aktarmasını ama senden beklemezdim sayın tartanc... Hayal kırıklığına uğrayınca üslupta değişiyormuş bende onu göstermiş oldum...

Zoruna mı gitti?

- Öğretmen (!), öğretmenler odasına alkollü gelmiş sızmış
- İstifasını vermiş
- sonra gelip sekreteri darp etmiş.

Napaydılar, “döv sekreterdir o, sen öğretmensin” mi diyeydi kurucu.

Allah bu çocukların üzerindeki tüm safraları tez zamanda alsın!
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 28 Ara 2019 01:25 yazan fahrettin75.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.284 saniye
Sistem Kunena Forum