Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 21 Nis 2020 13:31 #401

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Yonetmelik calisabilirler diyor
Calisilir o halde
Inanilacak baska bir veri
Ozel egitim kurumlari yonetmeligi madde 25/1
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 21 Nis 2020 13:31 #402

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bunu biz de biliyoruz. Uygulayan kurum var mı onu soruyoruz ? Kim çocuğunu akşam 19:00 da seansa gönderir hele kış aylarında?
Son Düzenleme: 21 Nis 2020 13:32 yazan cemkilinc.

Sosyal Medya 21 Nis 2020 13:34 #403

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Kim gonderir bilmem ben
Siz gondermezsiniz ben gondermem baska biri gonderir orasiyla ilgilenmiyorum
Gordugume duyduguma inanma mevzusu da degil isteyen inanir isteyen inanmaz
Ben calisabilirler diyorum sadece

Sosyal Medya 21 Nis 2020 15:12 #404

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
O kurumların açık olabileceği saatlerdir.

Kurum o saatler arasında açık olabilir. Ve eğitim verebilir denilmekte.

Öğretmenlerin o saatler boyunca çalışır anlamı çıkamaz. Bu hiç bir açıdan doğru değil.

Genelde kurumlar 09.00 18.00 arası çalışıyor. Haftada 5 gün çalışıyor.
Bunun yanında 6 gün çalışıp işe başlama saati değişik olan kurumlar da var. Örneğin bir arkadaşımın kurumu haftada 6 gün çalışıyor. İşe başlama saati 13.00.
Kurumların açık bulunacağı saatleri hesaplayıp biz bu kadar saat çalışıyoruz demek en basit şekli ile yanlış dır. Üstelik bu bilerek yapılmaktadır.

Sosyal Medya 22 Nis 2020 00:25 #405

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
bozkurt007 yazan:
Günlük çalışma saatleri ve devam devamsızlık takibi
MADDE 25 – (1) (Değişik:RG-5/7/2018-30469) Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, 08.00 ile 19.00 saatleri arasında eğitim yapılır. Çalışma saatleri mülki idare amirinin izni doğrultusunda, merkezin bulunduğu ilin/ilçenin şartları da dikkate alınarak 09.00-20.00 olarak da düzenlenebilir

Arkadaşım o kurumun açık olabileceği saatler.

Hastaneler de 24 saat açık ona bakarsan..

İş kanununda bir çalışan haftada maç 45 saat çalıştırılabilir bizim yönetmelikte ise öğretmen günlük 8 haftalık 40 saat derse girer diye belirtilmiştir. Sen öğretmeni haftalık 45 saat okulda tutup Maximum 40 saate sokabilirsin... şu anki mevzuat bu tabi corona sonrası bazı değişiklikler olabilir..

Öğretmen 11 de gelir 19:40 ta gider yada 08:00 de başlar 16:40 ta bitirir bulunduğu bölgeye göre max başlama ve bitiş saati o sizin alıntı yaptığınız yönetmenliğe göre değişir...

Okuduğumuzu da mı anlamıyoruz artık ben çok garipsiyorum biraz dikkat..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, uyar66

Sosyal Medya 22 Nis 2020 21:32 #406

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
Sayın hocalarım, istanbulda güngören bağcılar esenler,küçükçekmece bölgesindeki bütün kurumlar,esenyurt daki bütün kurumlarve avcilarda bazı kurumlar 2017yilin sonuna kadar haftanın 6 günü 48 saat derse girilmiştir.bunu bizatih ben ve buralarda çalışan arkadaşlarım var. sizler bunu uygulamamış olabilirsiniz ayrica yönetmelikte dediginiz gibi 1 sinifta 11 seans yazılabilir.bu öğretmenlerin 11 saat derse gireceği degildir. Ben 2005 yolundan beri bu sektördeyim ve cok seviyorum gerçekten çok seviyorum buralarda çalışmayı hayatın ciddiyetsizligini tek gösteren bu kuzular.fakat su gerçek hocalarım bizler olmasak sizler ac kölensiniz diyen bir kurum sahibi var kimmi bunu diyen ir dern3gin istanbul temsilcisi ben kurumumun gizliliği icin oranın menfaaati ve oraya herhangi bir zarar dokunmaması icin gönlümü ortaya koyarak calismisimdir.benim icin ali cengiz oyunları yapanda mahkemeye vermişimdir.ama o mahkemey3 verdiklerinde benim.icin asla kötü çalışan denemişlerdir.sade konu para olunca neden bu kadar acımasız oluyorlar.yani atanmamis olabiliriz hayat size sunduğu fırsatları yaşamları bize sunmamış olabilir.para gücünü kullanarak b3ni hor göremezler.bende dükkandan bozma gecekondudan bozma kurum açardım akat bu etkiliydi yanıbaşında müzikhol olan kurum var.yani bu kuruma nasil.onay veriliyor.adam iskemlesini dükkanın onu ne koyup etleriyle götürüyor ve yani başındaki kurumasa gelen kişiler belli üyeni o muzikholde çalışanı kinadigimdan degil yani uygun olmayan biyerde bi okul. Ben kurum.ismide veririm dernek ismide veririm.hicbir çekincem yok .sadece sizler gibi kaliteli insanların çoğalmasını diliyorum.ne olur bu kurum sahiplerinide alkışlamayın heryerde kurumu var diye basarili yada bu isi cok.iyi biliyor algılamamızı istemiyorum artık dünyada sekuler ahlak var geçtim artik bizdeki ahlak din vicdanı .bu kurumlar ciddi anlamda haksız bir kurumun 300 öğrencisi var 2005 yolundan beri ek4 lere asla veli imza ayırmadan fatura kestiler bi.kurum 450.öğrencisi var enaz 200 öğrencisi devamsız bırak eksik.seans yazmasını bu 200 öğrenci gelm3xigi hâlde faturalarıydı ölen cocuga 2 ay faturalanfirdi takı mebbiste çıkana dek.hastanede yatan cocuga 6 ay boyunca fatura kesen bi kurum siz gelmeyin ayda 400 verip gerisini kendisine faturalandiran( 1 evde 4 cocuk geliyor) bu kurumlar var öncelikle siz kurum.sahipleri bu kurumlara karalamalı ve bu sektörden çıkarmalısınız tesekurler
Sev Kardeşim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Iyimserim

Sosyal Medya 22 Nis 2020 23:55 #407

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
hida yazan:
......2017yilin sonuna kadar haftanın 6 günü 48 saat derse girilmiştir.........sizler ac kölensiniz diyen bir kurum sahibi var kimmi bunu diyen ir dern3gin istanbul temsilcisi....yanıbaşında müzikhol olan kurum var.......bir kurumun 300 öğrencisi var 2005 yolundan beri ek4 lere asla veli imza ayırmadan fatura kestiler bi.kurum 450.öğrencisi var enaz 200 öğrencisi devamsız bırak eksik.seans yazmasını bu 200 öğrenci gelm3xigi hâlde faturalarıydı ölen cocuga 2 ay faturalanfirdi takı mebbiste çıkana dek.hastanede yatan cocuga 6 ay boyunca fatura kesen bi kurum siz gelmeyin ayda 400 verip gerisini kendisine faturalandiran........

Hocam bunlar çok ciddi suçlar. Dersine Gelmeyen çocuğa fatura kesildiğinde 1.sinde maddi ceza 2.sinde kurum kapatma cezası verilir. Sizin anlattığınız nitelikli dolandırıcılığa girer hapis cezası vardır. Tüm bunları göze alıp bu yollara giren var mıdır bilemiyorum...

Bu kadar olaya şahit olmuşsunuz bu kadar da hassasınız bu durumları ilgili mercilere şikayet etmeliydiniz. Bu tarz insanlar ancak bu şekilde sektörden temizlenir.

Her sepette illaki çürük yumurta olur ancak bu demek değildirler tüm yumurtalar çürük önemli olan sizin gibi hocalarımızın bu tarz olaylara şahit olduğunda susmamasıdır.

Elbette geçim sıkıntısı imkansızlıklar hayaller vs hepimizin ortak derdi var olan işimize 4 elle sarılıyoruz.. ancak önemli olan dik durabilmek onurlu bir duruş sergileyebilmek. Ekmeğinin hakkını verebilmek. İş çok hocam hiç kimse dert etmesin anlattığınız tarzda insanların yanında çalışmayın biraz beklersiniz belki ama adam gibi çalışan kurum çok illa ki bulursunuz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, hida

Sosyal Medya 23 Nis 2020 11:56 #408

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın hida,
Öncelikle şu yazı yazma şeklinizi lütfen bir düzeltiniz. Noktalama işaretlerine uyunuz.

Öncelikle elinizde kanıtlayacağınız bilgileri elbette varsa belgeleri yetkililere ulaştırın.
Bu karantina günlerinde en doğrusu Cimer e yazmak.
Madem ispatlama imkanınız var. Yazın açık açık.

Sektöre kötülük eden her kim olursa, hak yiyen kim olursa bedelini yasal olarak ödesin.

Yazdıklarınızı yapanlar ağır cezada yargılanır. Birilerinin kafa basmıyor anlaşılan ama ağır cezalık bir suç.

Bende haftada 6 gün 8 saat çalıştım. 2006 ve 2007 yıllarında. Sonra 5,5 gün. 2008 in eylülünden beridir. Haftada 5 gün.
Siz niçin 2018 kadar 6 gün çalıştınız?

Bu yazdıklarınızı ispat etmeniz gerekiyor.
Bazı şeyler olduğunu bilirsiniz ama kanıtınız yoktur. Bu sıkıntıdır.

Buyrun Cimer e yazınız. Veya kanıtları ile birlikte ifşa ediniz. Sektör hak yiyenleri öğrensin.
Son Düzenleme: 23 Nis 2020 11:56 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: duzcegunes
Sayfa oluşturma zamanı: 0.312 saniye
Sistem Kunena Forum