Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 24 Nis 2020 13:33 #417

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ben o dernek üyesi değilim. Yunus Bey onu söylemiş. Dernek üyesi kurum sahibi olanlarda bizim niçin bundan haberimiz yok dediler? Bu konu hakkında bilgim yok.
Biz mart ayını tam verdik. Çevremdeki ciddi sayıda kurumda verdi. Vermeyenlerde vardı.
Kurumlar 16 marttan beridir kapalı. Bir kısmı maaşları tam verdi. Bir kısmı yaklaşık 3 haftalık verdi. Kçö ye başvurdu. Onbinlerce işletme gibi.
Mart ayı ödeneği Nisan 20 den sonra alınmaya başlandı. Bununla kurumlar SSK, vergi, kira, faturalar ve kredi taksitlerini ödeyecek. Ayrıca bir kaç aylık kira giderlerini de ayarlamalı.
SSK mevzuatına göre çalışmayan birini çalıştı gösteremezsiniz. Gösterirseniz çok ciddi para cezası var.
Kçö ve işsizlik maaşı yeterli mi? Kesinlikle değil. Bir şeyler yapmalı.
Her kurum kendi ekonomik yapısını bilir. Şu an banka kredisi dahi çıkmadı. (kgf)
Birileri her şeyi biliyor gibi algı çalışması yapıyor. Tamamen gerçekten kopuk bir şekilde.
Son Düzenleme: 24 Nis 2020 13:35 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Sosyal Medya 24 Nis 2020 14:19 #418

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
tartanc yazan:
Geçen ay tam ödenek alıp personeline tam maaş vermeyen; bu ay da yarım ödenek aldığı halde personeline hiç maaş vermeyen kurumlar... Biliniz ki öğretmenler yalnız değil. Fırsatçılık yapan kurumlar kendileri kaybeder. Öğretmenler bunu görüyor.
#RehbltsynÖğrtYalnızDeğildir

Bilgi yeterli değil ama mağduruz demeye devam ediliyor. Alkış.

Kimse fırsatçılık yapmıyor. ortada fırsatçılık yapılan bir durum yok. kimsenin elinde derya deniz kaynak yok. bir tek o 15 günlük bir ödenek kaldı. Onunda yeri hazır. (kurumlar açılıncaya kadar ödenecek kira, kdv, 15 günlük mart sgk, stopaj,vergi vs ) ve bu para yetmeyecek..

Burada herkes mağdur. öğrenci, çalışan, işveren. Bizler bir şekilde kçö ile idare ederiz 3 ay. 3 ay sonrası için çalışabileceğimiz bir işyerimizin olması için el ele vermeliyiz. sosyal medyada farklı bir algı yaratıp olmayanı göstermenin bir anlamı yok. kurumların batmasından kimseye fayda yok...

Ayrıca şunu kimse düşünmüyor. farz edelim kurumlar 1 temmuzda açıldı ve temmuz ayı boyunca çalışıldı. 1 ağustosta kurumlar maaş ödeyecek değil mi bu maaşları hangi ödenekten karşılayacak. 15 günlük mart ödeneği de tükendikten sonra içerde para kalmayacak. kurumlar bir şekilde kaynak yaratmanın derdinde. destek olalım, köstek değil.
Son Düzenleme: 24 Nis 2020 14:20 yazan ALTINKESEN.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sosyal Medya 24 Nis 2020 14:34 #419

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Pekala sayin tartanc,
Dediklerinize katiliyirum.lakin egitimler mayis 1 de basladi.sizde faturayi tam kestiniz ayin sonunda.ama odenek haziran ayi 22'si gibi geldi.ee 1 haziranda personele maas vereceksiniz,çünkü personel 1 ay boyunca calisti ama siz daha ödenek almadiniz ne yapacaksiniz o zaman?
Benim fikrim mart maaslari tam yatmali,nisanda gelen ödenek ise okullarin acildigi ayin sonunda personele maas olarak verilmesi.nisan ayinda ise kcoden yararlanmalari.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 14:49 #420

• tartanc
  • Platin Uye
Açıkcası tam anlayamadım.

Muhtemelen temmuz da açılırız bu arada. Hatta il il açılabilir belki de...

15 günlük ödenek ile hangisine yetişeceğiz?
Mart SSK sı tam ödenecek. Vergi var. Kira var. Faturalar var.
Temmuz da başlasak, temmuz ayı içindeki giderler var. Mazot, yemek, içecek, kırtasiye, ilaçlama, temizlik vsvs. Temmuz sonunda maaşlar var.

Şu an için tek olmayan. Ödenek.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 15:10 #421

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Tam yatıran belki %10 luk kisim bile değildir demek istedigim tum kurumlar tam odemis gibi lanse edilmesi .Herkes adım attı çok ciddi bir şekilde demesi yanlış değil mi? Birkaç kişi disinda adım atılmadığını herkes biliyor .Süreç zorlu haklı olabilir siniz ama yanlis bilgi verilmesin kamuoyuna

Sosyal Medya 24 Nis 2020 15:24 #422

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Sayin altinkesen
Size aynen katiliyorum.yazdiklariniz tamamen benim düsuncelerime benzer düsunceler

Sosyal Medya 24 Nis 2020 15:24 #423

• tartanc
  • Platin Uye
2650 kurumun % kaçı verdi? Elbette bilemiyorum.
Siz oranı nereden biliyorsunuz?
Vermeyenler yasa dışı bir şey mi yapmış?
Bence de tam verselerdi iyi idi. Fakat ben hiç bir kurumun ekonomik durumunu bilemem.
Kçö veya ücretsiz izin parası ile kimse geçinemez. 60.000 kişi mağdur olmamalı düşüncesindeyim.
Algı oyunlarını yukarıda ki örnek olduğu gibi sanki kurum sahipleri değil de, bir grup yapıyor gibi...

Sosyal Medya 24 Nis 2020 15:54 #424

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
tartanc yazan:
2650 kurumun % kaçı verdi? Elbette bilemiyorum.
Siz oranı nereden biliyorsunuz?
Vermeyenler yasa dışı bir şey mi yapmış?
Bence de tam verselerdi iyi idi. Fakat ben hiç bir kurumun ekonomik durumunu bilemem.
Kçö veya ücretsiz izin parası ile kimse geçinemez. 60.000 kişi mağdur olmamalı düşüncesindeyim.
Algı oyunlarını yukarıda ki örnek olduğu gibi sanki kurum sahipleri değil de, bir grup yapıyor gibi...
sosyal medyada feryat edenlerin sayisi yüzdelik dilim hakkında az çok bilgi veriyor olmali.Yine söylüyorum her iki tarafta kendince haklı sebepleri var kurumlar keske ilk gunden bayrak cekmeseydi .Surec iyi görünmuyor herkes endiseli
Ama bağı da koparmamak lazımdi personelle öyle yada böyle ortak yol bulunması gerekiyordu. Burdaki yorumum video üzerine. Burda algı olayını kim yapmış kim kesinlik kullanmış videoyu izleyince anlarsiniz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.376 saniye
Sistem Kunena Forum