Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 24 Nis 2020 16:29 #425

• Remedy
  • Remedy Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Düzenini oturtmuş belli bir aşamaya gelmiş ve işini hakkıyla yapmaya çalışan hiçbir kurumun ne bayrak çektiğini nede personelini kaderine terk ettiğini düşünmüyorum. Süreç zorlu , süreç sıkıntılı birlikte hareket etmeyen kurumlarda bu durum daha vahim hale gelir. Pandemi birkaç ay daha uzayacak burada maalesef ki eline fırsat geçmiş bazı arkadaşlar çok rahatlıkla genellemeler yapıyor kurumlar şöyle kurucular böyle acaba bu arkadaşlar çalıştıkları kurum sahiplerine yanlarında olduklarını süreci birlikte atlatacaklarını hiç beyan ettiler mi? Yoksa ele geçen ilk fırsatta kurumları mı kaderine terkettiler? Süreç bi şekilde herkesi etkileyecek ama işi amacına yönelik yapan öğretmeniyle yardımcı personeliyle velisiyle öğrencisiyle birlik beraberlik için de hareket eden her kurum küllerinden yeniden doğar diğerleri ise kaybolmaya mahkum olur. O yüzden de hal ve hareketlerimiz düşüncelerimiz insan ahlakına, iş ahlakına ve önemlisi insan vicdana yaraşır şekilde olmalıdır.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 19:53 #426

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
Iyimserim yazan:
tartanc yazan:
Geçen ay tam ödenek alıp personeline tam maaş vermeyen; bu ay da yarım ödenek aldığı halde personeline hiç maaş vermeyen kurumlar... Biliniz ki öğretmenler yalnız değil. Fırsatçılık yapan kurumlar kendileri kaybeder. Öğretmenler bunu görüyor.
#
Bilgi yeterli değil ama mağduruz demeye devam ediliyor. Alkış.
RehbltsynÖğrtYalnızDeğildir.Dun sitenin birinde Sn Yunus Kılıc'ın videosu var şöyle diyor.Biz hemen kendi üyelerimizde dahil bütün rehabilitasyon merkezlerine şu çağrıyı yaptık .Birincisi bizler Mart ayında yarim odenek te alsak tüm çalışanlarımızın maaşlarının ödenmesi konusunda herkes elini taşın altına koyacak.Hickimse çalışanlarını mağdur etmeyecek dedik ve ben onlara teşekkür ediyorum bu konuda herkes adım atti ve herkes çok ciddi bir şekilde destek oldu. Şimdi burda kime inanmalı personel Tv5 programında bunu söyleyen Yunus Kılıç beye mi yoksa bunu iletip te önemsemeyen kurum sahiplerine mi. Cok ciddi sekilde odeme olduysa onlarca grup var neden herkes maasin yarim yatmasindan şikâyetçi. Bunu izleyen personel ne düşünecek sosyal medyada niye bu kadar personel paylaşım yapıyor ücreti tam almış olsalar sizce böyle isyan ederler mi.Hayir programı izleyen vatandaş milyonlar rehabilitasyon çalışanları bu süreçten etkilenmemiş diyecek maaş tam yatmış patronlar duyarli denilecek ödemeyi tam yapan kurumlar bunun disinda tabi Onlar var olsun. Ama olay nasil farklı algilandirtiliyor.Kimi alkışlamak lazım bu durumda
Esenyurtta bulunan hicbir kurum ödemedi. Bunu kesin biliyorum küçükçekmece olan kurumlarında ödemediğini duymuştum.gecen sardığım.istanbul.ilcelerindeki tanıtımlarında alamadıklarını soylediler
Sev Kardeşim

Sosyal Medya 24 Nis 2020 22:30 #427

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Maaş vermediği söylenen bazı kurumlar var. Ancak ben çevremdeki görüştüğüm kurumlardan vermedim veya vermeyeceğim diyeni henüz görmedim, duymadım.

Genel izlemimim kurumların büyük çoğunluğunun en azından nisan ayında ücret ödemesi yaptığı şeklinde.

Elbette her kurumun ne yaptığını bilmek mümkün değil. Bir de bunu normal bir durummuş gibi değerlendirmek akıl tutulması olur. Mutlaka sıkıntılar da olacak, suistimaller de...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 22:52 #428

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Barış hocam bizlerde tam aksine tek tük kurumların mart ayını tam ödediği. Nisan ayını ise daha ödeyeni duymadım. Gerçekten çok sıkıntıdayız. Ne maaş alıyoruz ne kçö belli oldu ne işsizlik maaşı aldık nede ücretsiz izine çıkardılar. Nede bir muhatap bulabiliyoruz. İnsanlar çok zor durumda gerçekten. Ben şahsen süreç sonunda bu işyerinde çalışmayacağım. Çalışanlarını mağdur etmeyen bir kurum araştırıp gerekirse biraz düşük ücrette olsa orda çalışacağım.

Bir öğretmen olarak ben gece 12 den sabah 8 e kadar sebze meyve halinde kamyon boşaltıyorsam bu önce devletin sonra bir çözüm bulamayan derneklerin sonra hiçbirşey yapmayan işverenimin yüzündendir. Yazık gerçekten dünya bir günlük değil

Sosyal Medya 24 Nis 2020 23:49 #429

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Acan arkadaşım siz sanırım şansızlık yaşamışsınız. KÇÖ gerçekten çok gecikti ve bizzat yaşadığım için biliyorum ki oldukça sıkıntılı bir süreç. Günlerdir, haftalardır uğraşıyoruz ve bizimki daha bugün sonuçlandı. Henüz haber bile alamayan pek çok kurum var.

Kurumlar kapandı ama giderler durmadı. Kira, taksit, kredi kartı, kredi ödemesi, telefon, elektrik, sgk, kdv derken dünya kadar ödemeyle başa çıkmaya çalışıyoruz.
Henüz KÇÖ dışında devletin bir desteğini de göremedik.

Çalıştığınız kurum bu süreçte sizlere destek olmuyor, yol göstermiyorsa iyi bir örnek olduğu söylenemez. Sizin adınıza üzüldüm.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Sosyal Medya 25 Nis 2020 19:11 #430

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
Bugun 1 2 saat boyunca sosyal medya üzerinden öğretmenlerin görüşlerini okudum. Bende bir öğretmenim de utandım yazılanlardan ama şunu fark ettim hep aynı hesaplar üzerinden yazılmış. 20 30 kişiyi geçmiyor gerçi kişide sayılmaz hiçbirinin adı soyadı yok rastgele yazılmış nickler. Biz bir olamadığımız için şuan eğitimde herkes destek alırken biz alamıyoruz. Böyle gereksiz 1 kaç kişi kendine öğretmenim diyip sosyal medyada kurumları kötüleyim derken halbuki kendini kötüleyen kişiler yüzünden bir olamıyoruz. Aynı şekilde 3 5 kurum sahibi de var tabi kendini bilmeyen. Ben inanıyorum ki iki tarafta bulunan saygısızlar laf anlamayanlar da azınlık durumunda.

Sorun var ise çözüm oluşturulabilir yeter ki birlik olunsun. Aynı gemide olduğumuzu unutmayalım.

Sosyal Medya 25 Nis 2020 21:43 #431

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
Kendini bilmez 20,30 kişi onlar. Ya susanlar kaç kişi kardeşim. Ya mağdur kaç kişi kardeşim, ya mobinge uğrayan, sesimi çıkarırsam iş bulamam deyip susan kaç kişi. Merak etmeyin bu kurumlarımızın ve öğretmenlerimizin suçu değil. Devlet tarafından sahipsiz kuralsız kanunsuz kaderine terk edilen bir sektörün içine düştüğü durum. Elbette bugünlerde geride kalacak inşallah ama umarım bununla birlikte öğretmenin hakkının teslim edildiği(maaş, SSK, tatil vb), devletin bütçe olarak yeteri kadar destek verdiği ve kurumların hakkıyla eğitim verip veliyi de öğrenciyi de öğretmeni de devleti de memnun edecek günler gelecektir. Ne kadar üstten bir dua oldu değil ki hayal işte. Bir şey biliyorsam o da ne olursa olsun çalışan bir yerde mağdur edilecektir, ülke olarak böyle büyütüldü vatandaş. Siz yine de 20 30 kişi deyin ve gönlünüzü rahat ettirin olur mu.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida, recep9321, osmhlt ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Sosyal Medya 25 Nis 2020 22:06 #432

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ben daha fazla diyorum. 80 100 kişi kadar. Ama bir kişinin bir çok fake hesabı var. Çok görünüyorlar.
Kimse sahipsiz değil öncelikle. Yasalar var. Yönetmelikler var.
İmzalanan sözleşme iki tarafında bağlar. Sözleşmede geçen maaşa dikkat edilmesi gerekiyor. Orada net ve brüt ücret yazıyor. Muhtemelen kimse zorla imzalamıyordur.
25 yıldır bu alan dayım. Çalışan ve kurum sahibi olarak çalışanları kötüleyen bir listeye denk gelmedim. Denk gelen kurum sahibi var mı? Elbette bilemiyorum.
İş yasası iki tarafı da bağlar. Herkes haklarını bilmeli. Ve kullanmalıdır.
Mobbing, taciz türü suçlar ciddi suçlardır. Elinizdeki kanıtlarla yetkili mercilere başvurmak gerekir.
Kurumların yarısı eğitimci ararken kimse de işsiz kalırım dememeli.
İyi insanlar, vicdanlı insanlar olmalıyız öncelikle. İyi eğitimci sonra.
Kimse kimsenin hakkını yememeli. Her açıdan.
Kimse de iftira, hakaret, küfür, genellemeler yapmamalı.
Son Düzenleme: 25 Nis 2020 22:06 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye
Sistem Kunena Forum