Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 26 Nis 2020 01:09 #441

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Memleketi veya sektörü kurtarmayı bir kenara koysak da, bugünü kurtarmaya odaklansak diyorum.

Avans vs. bir çözüm ortaya çıkmazsa bu konuşulanların hiç bir önemi kalmayacak.

KÇÖ falan çözüm değil. Benim çalışanlarımın sadece 3/5'i yararlanabiliyor bundan. NE yapalım, kalanlara siz aç oturun mu diyelim? Veya devletin vereceği günlük 39TL'ye talim edin mi diyelim. Emekliler ondan bile yararlanamıyor. 1500TL emekli maaşınla evinde otur mu diyelim?

Kurumlara acilen bir destek sağlanmazsa bu tartışılan konunun zerre kadar önemi kalmaz. Benim gibi pek çok kurum ne vergi, ne SGK ertelemesinden yararlanamadı. Hoş, yararlananda acısını 6 ay sonra yaşayacak. Uzun vadeli bir çözüm acilen ortaya çıkmazsa pek çok çalışanın ücret meselesini tartışabileceği kurum da kalmayacak.

Hiç kimse 2-3 belki de 5 ay sonra kurumlar açılırsa nasıl bir tablo içinde olacağımızı göz önüne almıyor. Dağ gibi birikmiş borçla kurumlar muhtemelen asgari ücretle maaş verse bile zorlanacak.

Ve tam 1,5 aya yakındır MEB'in bu konuda bir kelam etmesini bekliyoruz. Kimse mağdur olmayacak'dan başka bir şey duyamadık henüz. Ha bir de varsa uzaktan eğitim, yoksa uzaktan eğitim. Sanırsın bunu ilk biz keşfettik.Sıkıysa yap CP'li çocuğa, otistik çocuğa uzaktan eğitim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru, fahrettin75

Sosyal Medya 26 Nis 2020 12:09 #442

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
Ve tam 1,5 aya yakındır MEB'in bu konuda bir kelam etmesini bekliyoruz. Kimse mağdur olmayacak'dan başka bir şey duyamadık henüz. Ha bir de varsa uzaktan eğitim, yoksa uzaktan eğitim. Sanırsın bunu ilk biz keşfettik.Sıkıysa yap CP'li çocuğa, otistik çocuğa uzaktan eğitim.

Sözüm ona iki tane işlerini çok iyi yapan, gecelerini gündüzlerine katan (ama klavye başında (!) değil) TEMCİLCİLERİMİZ var..

Ne için var, bu zamanlar için..

1,5 aydır varılan nokta: Açıklanan bişey, bi gelişme? Yok. Varsa yoksa el altından, “şu oluyor, bu olmak üzere..” oyalamalar.

İki STK da verilen tüm yetkilerle kurumları uçurumun önüne kadar götürmüştür. Kalanına rüzgar bile yetecek!!!
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 26 Nis 2020 12:12 yazan fahrettin75.

Sosyal Medya 29 Nis 2020 21:58 #443

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 0
Arkadaşlar 5 dk içinde CnnTürk de Canlı yayına Milli Eğitim Bakanı katılacak; Rehabilitasyon merkezleriyle ilgili sorunlarımızdan bahseden tweetlerinizi #Tarafsızbölge hashtagiyle yazarsanız sunucu bizim sorunlarımızdan bahsetme şansı olabilir; bir cümle olsa da yazın lütfen...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Takipci

Sosyal Medya 03 May 2020 15:28 #444

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Invalid consumer key/secret in configuration

Sosyal Medya 03 May 2020 15:38 #445

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Cahilliğin okumakla geçmediğini gösteren nadir insanlardan.
Ekleme: Olmaz ya hadi kamulaştırma rüyaları gerçek oldu diyelim 20 yıllık emeğimi yakarım yine de bunlara peşkeş çekmem. Bu da böyle bilinsin.
Son Düzenleme: 03 May 2020 15:44 yazan cemkilinc.

Sosyal Medya 03 May 2020 16:26 #446

• tartanc
  • Platin Uye
Arkadaşlar,
Twitter da Eğitim Sen Başkanı Sayın Feray Hanım bir paylaşımda bulunmuş.
Bu paylaşım aslında hep söylediğimiz şeylere örnek.
Twettir a giren arkadaşlar lütfen bu paylaşımın altına kesinlikle saygı çerçevesinde doğru yorumlarda bulunabilir mi?

Sosyal Medya 03 May 2020 16:41 #447

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
gerçekten süper yaa. eğitimsen in başkanı bile böyle yapıyor. araştırmadan sormadan nedir ne değildir diye anlamadan?
biz ak partinin kurumları değiliz. biz devletle iş yaptığımız için hükümet de ak parti olduğu için mecburen daha çok akparti ile görüşmüş oluyoruz. ben akp o chp diğeri mhp olabilir. ama biz kurumlarımızda particilik değil, eğitimcilik yapıyoruz.

biz partiler üstü kurumlarız. ama eğitimsen başkanı akpartiye saldırmak için bizi kullanıyor bir ara bazı muhalefet milletvekillerinin yaptığı gibi. bu arkadaş ya chp ve ya hdp den aday olacaktır muhtemelen.

AMA unutmasınlar ki temsil ettiği grup partici değil EĞİTİMCİ.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sosyal Medya 03 May 2020 16:59 #448

• tartanc
  • Platin Uye
17.30 twettir dayız.

İşi olmayan arkadaşları desteğe bekliyoruz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye
Sistem Kunena Forum