Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sosyal Medya

Sosyal Medya 23 Nis 2020 12:03 #409

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Şunu da açık açık yazayım.

Fake hesaplardan da olsa, küfür, hakaret, iftira, kvkk muhalefet vsvs... Edenlere küçük bir hatırlatmada bulunayım. Bunlar suçtur. Hukuki karşılığı vardır. Herkes hukuk önünde hakkını arayabilir.
Ve hak aranacaktır.
Son Düzenleme: 23 Nis 2020 12:04 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ALTINKESEN, Feroglu

Sosyal Medya 23 Nis 2020 12:15 #410

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
ALTINKESEN yazan:
hida yazan:
......2017yilin sonuna kadar haftanın 6 günü 48 saat derse girilmiştir.........sizler ac kölensiniz diyen bir kurum sahibi var kimmi bunu diyen ir dern3gin istanbul temsilcisi....yanıbaşında müzikhol olan kurum var.......bir kurumun 300 öğrencisi var 2005 yolundan beri ek4 lere asla veli imza ayırmadan fatura kestiler bi.kurum 450.öğrencisi var enaz 200 öğrencisi devamsız bırak eksik.seans yazmasını bu 200 öğrenci gelm3xigi hâlde faturalarıydı ölen cocuga 2 ay faturalanfirdi takı mebbiste çıkana dek.hastanede yatan cocuga 6 ay boyunca fatura kesen bi kurum siz gelmeyin ayda 400 verip gerisini kendisine faturalandiran........

Hocam bunlar çok ciddi suçlar. Dersine Gelmeyen çocuğa fatura kesildiğinde 1.sinde maddi ceza 2.sinde kurum kapatma cezası verilir. Sizin anlattığınız nitelikli dolandırıcılığa girer hapis cezası vardır. Tüm bunları göze alıp bu yollara giren var mıdır bilemiyorum...

Bu kadar olaya şahit olmuşsunuz bu kadar da hassasınız bu durumları ilgili mercilere şikayet etmeliydiniz. Bu tarz insanlar ancak bu şekilde sektörden temizlenir.

Her sepette illaki çürük yumurta olur ancak bu demek değildirler tüm yumurtalar çürük önemli olan sizin gibi hocalarımızın bu tarz olaylara şahit olduğunda susmamasıdır.

Elbette geçim sıkıntısı imkansızlıklar hayaller vs hepimizin ortak derdi var olan işimize 4 elle sarılıyoruz.. ancak önemli olan dik durabilmek onurlu bir duruş sergileyebilmek. Ekmeğinin hakkını verebilmek. İş çok hocam hiç kimse dert etmesin anlattığınız tarzda insanların yanında çalışmayın biraz beklersiniz belki ama adam gibi çalışan kurum çok illa ki bulursunuz.
Şikâyet ettim kendilerine soyledim hatta tabiki ama onlarda isten çıkardılar.sizler bukurumlari temizleyeceksiniz hocalarım.lutfen bu kurumları alkışlamayın.bu demek degilki cok çalışkan öğretmen guruh u var ben 16 yılda 5 öğretmen ancak görmüşümdür. Kurum kotulemek degil niyetim bu cocuklarda bizim covuklarimiza verdigimiz deger kadar hepsi bu yani sizler kisizel algilamayin soyleduklerimi cunku suzleri tanimiyorum ama calistigim kurumlari biliyorum gercekten haksızlıklar var hocalarım duyamayacağınız haksızlıklar hemdr
Sev Kardeşim

Sosyal Medya 23 Nis 2020 12:23 #411

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Başarı: -2
tartanc yazan:
Sayın hida,
Öncelikle şu yazı yazma şeklinizi lütfen bir düzeltiniz. Noktalama işaretlerine uyunuz.

Öncelikle elinizde kanıtlayacağınız bilgileri elbette varsa belgeleri yetkililere ulaştırın.
Bu karantina günlerinde en doğrusu Cimer e yazmak.
Madem ispatlama imkanınız var. Yazın açık açık.

Sektöre kötülük eden her kim olursa, hak yiyen kim olursa bedelini yasal olarak ödesin.

Yazdıklarınızı yapanlar ağır cezada yargılanır. Birilerinin kafa basmıyor anlaşılan ama ağır cezalık bir suç.

Bende haftada 6 gün 8 saat çalıştım. 2006 ve 2007 yıllarında. Sonra 5,5 gün. 2008 in eylülünden beridir. Haftada 5 gün.
Siz niçin 2018 kadar 6 gün çalıştınız?

Bu yazdıklarınızı ispat etmeniz gerekiyor.
Bazı şeyler olduğunu bilirsiniz ama kanıtınız yoktur. Bu sıkıntıdır.

Buyrun Cimer e yazınız. Veya kanıtları ile birlikte ifşa ediniz. Sektör hak yiyenleri öğrensin.
Evet yazdıktan sonra farkediyorum.parmaklarim düşüncelerime yetisemediginden devrik yazabiliyorum daha yavaş yazmaya gayret edeceğim.
Hocam tamam diyelim yazdim ciner gerçekten bunu dikkate alacak mi yoksa yine ortbasmi edilecek.
Sev Kardeşim

Sosyal Medya 23 Nis 2020 12:31 #412

• tartanc
  • Platin Uye
Hocam Cimer e çok şikayette bulundum. Genelde hep olumlu sonuç aldım. Şikayet etme bir şey çıkmaz denilen kişiler dahil.

Sadece kurumların mart nisan ödeneklerini, temmuz ağustos ayı ödeneklerini kıyaslayın fark olmayanlarını inceleyin talebim kabul görmedi. Gerçi onun sebebini de biliyorum.

Hocam suç varsa kimse örtmeye kalkamaz. Suçlu varsa kimse yanında durmaz.

Yeter ki belgeniz olsun. Yazdıklarınızı ispat edin.
Hep dediğim gibi sektör her açıdan arınmalı.

Ali Galip hocamın dediği gibi, mış yapmaktan vazgeçmeliyiz.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 12:16 #413

• tartanc
  • Platin Uye
Geçen ay tam ödenek alıp personeline tam maaş vermeyen; bu ay da yarım ödenek aldığı halde personeline hiç maaş vermeyen kurumlar... Biliniz ki öğretmenler yalnız değil. Fırsatçılık yapan kurumlar kendileri kaybeder. Öğretmenler bunu görüyor.
#RehbltsynÖğrtYalnızDeğildir

Bilgi yeterli değil ama mağduruz demeye devam ediliyor. Alkış.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Sosyal Medya 24 Nis 2020 12:55 #414

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
İşin kötüsü bunları yazanlar arasında kurumu tarafından mağdur edilmeyen el üstünde tutulan öğretmenlerde var. Amaca giden her yol mübah ne de olsa.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sosyal Medya 24 Nis 2020 13:00 #415

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Başarı: 0
tartanc yazan:
Geçen ay tam ödenek alıp personeline tam maaş vermeyen; bu ay da yarım ödenek aldığı halde personeline hiç maaş vermeyen kurumlar... Biliniz ki öğretmenler yalnız değil. Fırsatçılık yapan kurumlar kendileri kaybeder. Öğretmenler bunu görüyor.
#
Bilgi yeterli değil ama mağduruz demeye devam ediliyor. Alkış.
RehbltsynÖğrtYalnızDeğildir.Dun sitenin birinde Sn Yunus Kılıc'ın videosu var şöyle diyor.Biz hemen kendi üyelerimizde dahil bütün rehabilitasyon merkezlerine şu çağrıyı yaptık .Birincisi bizler Mart ayında yarim odenek te alsak tüm çalışanlarımızın maaşlarının ödenmesi konusunda herkes elini taşın altına koyacak.Hickimse çalışanlarını mağdur etmeyecek dedik ve ben onlara teşekkür ediyorum bu konuda herkes adım atti ve herkes çok ciddi bir şekilde destek oldu. Şimdi burda kime inanmalı personel Tv5 programında bunu söyleyen Yunus Kılıç beye mi yoksa bunu iletip te önemsemeyen kurum sahiplerine mi. Cok ciddi sekilde odeme olduysa onlarca grup var neden herkes maasin yarim yatmasindan şikâyetçi. Bunu izleyen personel ne düşünecek sosyal medyada niye bu kadar personel paylaşım yapıyor ücreti tam almış olsalar sizce böyle isyan ederler mi.Hayir programı izleyen vatandaş milyonlar rehabilitasyon çalışanları bu süreçten etkilenmemiş diyecek maaş tam yatmış patronlar duyarli denilecek ödemeyi tam yapan kurumlar bunun disinda tabi Onlar var olsun. Ama olay nasil farklı algilandirtiliyor.Kimi alkışlamak lazım bu durumda
Son Düzenleme: 24 Nis 2020 13:04 yazan Iyimserim.

Sosyal Medya 24 Nis 2020 13:12 #416

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Kısa çalışma desteği bittiği zaman görün siz. Esas maskeler o zaman düşecek. Şimdi burada atıp tutan idarecilerin laflarına bakmayın. Şöyle sigorta yatırıyorum böyle maaş veriyorum diyenlerin dut yemiş bülbül kesileceklerini göreceksiniz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.287 saniye
Sistem Kunena Forum