Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 19:53 #17

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Arkadaş tartışma eleştiri öneri ilerletir bizi. Bu kadar celallenmenize gerek yok. Sizi tatmin ediyorsa yapılan açıklamalar (her iki dernek açıklaması) alkislarsiniz olur biter. Ben veya birileri eleştiriyor öneri getiriyor diye kimseyi suclayamazsiniz. kimsenin emeğine saygısızlık ettiğim falanda yok. Bir STK da göreve talip olmuş biri eleştirileri kabul etmiştir zaten . Öyle çocuk gibi küstüm oynamiyom sen oyna o zaman vb açıklamayı da sizin dernegi savunma refleksiniz olarak değerlendiriyor göz ardı ediyorum.
Ayrıca Dernek yönetimleri benim adım Hıdır elimden gelen budur deyip çekilirse merak etmeyin sahaya inecek adam çok. Şu an sahadaysa alkislanmayi da yuhalanmayi da göze alacaksınız.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:05 #18

• renmei
  • renmei Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 9
Devletten istemenin ucu bucağı yok anlaşılan. Şu anda tüm dünya krizde, ekonomiler yerle bir. Tüm hesaplanan veriler ekonomik küçülmeleri gösteriyor. Ki bu 2021 yılında da devam edebilir.

Ekonominin en temel kurallarından biri "süreklilik"tir. bu sürekliliğin tüm dünyada durması sebebi ile devletler dahil her kurum ve herkes sıkıntı çekiyor. Bu yüzden şartlar şuan tasarruf ve minimum maliyeti gerektiriyor. Önceliğimiz temel ihtiyaçlar, yemek su elektrik vb. Ortada kıtlık yok evet ama bunlara ulaşma sıkıntısı var.

Devlette ilk önce vatandaşlarının en temel ihtiyaçlarını karşılamak zorunda. Ve bu uğurda adımlar atıldı. Ne yapıldı? 2.000.000 yoksul aileye 1.000 TL nakdi yardım, erzak yardımı yapıldı,hala da yapılıyor. Şimdi ikinci bir nakdi yardım daha söz konusu. Bunun dışında faturalar askıya alındı, banka taksitleri ertelendi, kira borçları mülk sahibi ile anlaşıldığı takdirde ertelendi, ödenmeyen kira için kiracının mülkten çıkartılması durduruldu. Aylık 5.000 TL'nin altında geliri olanlar için KGF destekli kredi paketleri açıklandı. Daha yazamadığım bir çok sektör için bir çok takviye paketi açıklandı.

Bu paketlerin hiç birinde devlet herhangi bir sektöre "hibe" vermedi. Özel eğitime neden hibe versin? Hadi personel için yardım edildi diyelim(kçö zaten devreye alındı), devlet nasıl ve neden sizin kiranızı ödesin? Şuan da işsiz gelirsiz kirada oturan bir sürü insan bir sürü aile var. Böyle birşey söz konusu olsa devlet ilk önce vatandaşların barınma kiralarını öder. Onları da ödemez de örnek açısından yazıyorum. Öyle yazıyorsunuz ki sanki Türkiye'de bir biz varız. Süreç hakkında tek olumsuz ilerleyen durum resmi olarak açıklama yapılmamış olmaması. Avans verilirse beğenen alır beğenmeyen almaz. Verilmezse onu da alamayız zaten. Üstüne de pek birşey diyemeyiz. Çıkar bir yetkili der şuan sıkıntı var durum kötü askıya aldık avans/ödeme/para konusunu, öylece kalır.

Yani bir tarafta insanlar aç oturuyor para yok, öbür tarafta kirasını veremediği için çemkiren kurumlar. Garip. Hibe denilince bana istemsiz gülme geliyor kusura bakmayın.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:15 #19

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
dernek ya da federasyon hangi kuruluş olursa olsun görüşmelerde 2650 kurum adına talepte bulunuyorsa, üyesi olsun ya da olmasın 2650 kurum yetkilisine söz hakkı doğar.
madem öyle dernek ya da federesyon görüşmelerde kaç üyesi varsa o kadar sayı teleffuz etsin, değil mi?

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:16 #20

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Önce bir derneğe üye olmak gerekiyor.

Sonra genel kurulda seçilmek gerekiyor.

Sahaya indiğiniz zaman lütfen haber veriniz.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:23 #21

• gezenti
  • Altın Uye
Ucu bucağı yok tabii nerden isteyeceğiz ? Vergimi odedigim devletten isteyecegim bu zor zamanda. Ben ve bilumum esnaf/vatandaş her tür vergiyi direk yada dolaylı ödemiyor muyuz . Bir tek ben değilim kahvesi de var kuruyemisciside barı da var pavyonu da AVM si de var dükkanı da 83 milyon anlayacagin . Bu devleti oluşturan 83 milyon. Bana kiramı odeyekki ben de vereyim o alsın başka borcunu ödesin öbürü alsın banka borcunu ödesin sistem dönsün . Sistem dönmezse gör sen asıl. Diğer devletler bilmiyormu
bunu da milyar dolarlar döküyorlar. Kredi demişsin başvurdum bitti yok diyor banka nasıl olacak benim kira kaç ay belli mi?

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:26 #22

• gezenti
  • Altın Uye
Dikkate alacağım seçilirsem yaptığım herseyi alkışlayacaksiniz elestirirseniz atarım dernekten ????tartanc yazan:
Önce bir derneğe üye olmak gerekiyor.

Sonra genel kurulda seçilmek gerekiyor.

Sahaya indiğiniz zaman lütfen haber veriniz.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:32 #23

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Onu zaten başkası yapıyormuş yahu.

Başka bir şey bulun bence.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 20:36 #24

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Ya yapmayın böyle bak 'TEŞEKKÜR EDERİM' şimdi ha!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.317 saniye
Sistem Kunena Forum