Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 12:44 #33

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Obey yazan:
ALTINKESEN yazan:
Avans oldu farzedelim.

Yada haklı olarak diyecekti işveren zaten devlet bu parayı bana borç olarak veriyor kiramı kredimi vs ödeyeceğim ancak bana yetecek. Sizlere vermem diyebilir. kızabilir miyiz tabiki hayır adam borç alıyor sonuçta...

Maaş farkı dediğiniz şey asgari ücretten gösterdiğiniz primler yüzünden oluşuyor farkında mısınız? Bir de pişkin pişkin haklı olarak diyor. Utanma da yok...

Oluşturduğunuz algı da cabası. Öğretmen de kabul etmeseymiş böyle anlaşmayı. Kaç baba yiğit var burada ben primleri maaş üzerinden gösteriyorum diyen? Seçenek mi sunuyorsunuz? Sen anlaştığın fiyatın brüt tutarını hesapla, öğretmenin alması gereken parayı ona ulaştır, telafiye de sokma öğretmeni. Bu borcu sana veriyorlar sonuçta, öğretmen neden yardımcı olsun ödemende ?

Köylü kurnazlığı yapmayın artık. Şurada insanlar iyi niyetli bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyor. Beğenen var beğenmeyen var, herkesin kendi düşüncesi. Sonuç için tartışılan yerde hala kendi payınızı düşünüyorsunuz. Yazık...

Ama böyle ucuz hesaplarla kendinizi küçük düşürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Sorsan 18 yıllık fizyoterapist. Master yapmış vs vs...

Farkında değilsin belli. Burada tartışan insanlar sektörün sürdürülebilirliğini sağlamak için tartışıyor. Kendi ceplerini kurtarıp personel ne yaparsa yapsın demek için değil.
simdiye kadar yapilmis en guzel yorum.yüreğinize sağlık
Son Düzenleme: 14 Nis 2020 12:45 yazan Iyimserim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 12:44 #34

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3653
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın fahrettin,

Her şeyden önce özerkder e üye değilsiniz.

Üye olmadığınız için yapılan çalışmaların neler olduğunu tam bilmiyorsunuz.
Özerkder kendi grubunda adım adım bilgilendirme yapıyor. Üyelerine görüş soruyor. Çıkan sonuçları tartışmaya açıyor.

Ben fdersyona ait bir derneğe üye değilim. Ve çok eleştiri sunduğum yanları var. Fakat her şeyden öte sağlıklarını tehlikeye atarak görüşmeler yaptılar. Bu yüzden teşekkür etmiştim.

Sizin üye olduğunuz derneği bilemem elbette ama bizim dernekte profesyonellik yok. Yapılan iş için bir ücret alan yok.

Meb 31 gündür bir açıklama yok. Bunu eleştiriyoruz. Neler olduğunu öğrenmek istiyoruz?
Kamuoyunu aydınlatıcı bilgi verildi. Kötü mü oldu?

Yapılan görüşmeleri önemli bulamayabilirsiniz. Bu sizi bağlar. Bu son derece yanlış bir düşüncedir bence.
O görüşmeler olmasa sektör acaba ne haldeydi?

Bir de samimi bir isteğim var sizden. Kendi dernek grubunuzda da dernek yetkililerinin yaptıkları açıklamalara, mecbursunuz, görüşmelerden bir şey olmaz diye yazar mısınız lütfen? Ve sonucu buraya da yazın lütfen.

Ben özerkder in çabaları ve açıklaması için teşekkür ediyorum.
Yakında güzel haberler alacağımıza inanıyorum.

Herkes sağlıkla kalsın.
Son Düzenleme: 14 Nis 2020 13:13 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 14:07 #35

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
OBEY: Maaş farkı dediğiniz şey asgari ücretten gösterdiğiniz primler yüzünden oluşuyor farkında mısınız? Bir de pişkin pişkin haklı olarak diyor. Utanma da yok...

Oluşturduğunuz algı da cabası. Öğretmen de kabul etmeseymiş böyle anlaşmayı. Kaç baba yiğit var burada ben primleri maaş üzerinden gösteriyorum diyen? Seçenek mi sunuyorsunuz? Sen anlaştığın fiyatın brüt tutarını hesapla,

Sn. Obey, yıllardır bu sektörde (maalesef sektörleşti) yöneticilik yapıyorum, zaman zaman da burada doğru bildiğim şeyleri nalına da mıhına da vurarak yazıyorum. maaşların tam gösterilmesi benim kırmızı çizgim, yıllardır bunun mücadelesini verdim, hatta izmir sgk il müdürüne bile çıktım konuyla ilgili, bakanlıktan gelen müfettişleri anlattım, ama ne bakanlık, ne sgk, ne de çalışan ciddiye alıyor bu konuyu. çalışan diyorum, şu an bizde ben de dahil 30'a yakın çalışan var, bugüne kadar belki 150 kişiyle iş görüşmesi yaptım, hadi bunlarn 10'u yeni mezun olsun, 140 kişiden daha 1 kişi bile daha önceki kurumunda maaşının tam gösterildiğini söylemedi, ya asgari ücret, ya da 100-200 TL üstü. hadi bazı meslek elemanları ya da yardımcı personel iş bulma kaygısıyla bu yolsuzluğa ortak oluyor diyelim, bizden 7000-8000 TL maaş isteyip hocam asgari ücret gösterin 5000 TL alanla aynı maliyet oluşur deyip, günü kurtarmaya, cebini doldurmaya çalışan dil ve konuşma bölümü mezunlarına ne diyorsunuz?
tüm bu sahtekarlık ve uyanıklıkların gelip duvara tosladığı bir döneme girdik. asgari ücretten gösterildiği için 1650 TL'ye talim edecek olan hiç kimse ağlamasın.
yani burada yalnızca işveren değil sorumlu ve suçlu, yasal olarak bu yolsuzluğa imza atan çalışan da suçlu.
son sözüm biz varız babayiğit maaşları tam gösteren, başka tam gösteriyorum diyen varsa, ben şimdi tartanç'a göndereceğim sigortalı hizmet listesi ve tahakkuk fişini , onlar da göndersinler, hodri meydan!
NOT: Yukarıda obey tüm sektöre soru soruyor pişkinlik ve utanma gibi sıfatlar üzerinden, kimler rahatsız oldu onu da görelim???
Son Düzenleme: 14 Nis 2020 14:29 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Iyimserim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 16:43 #36

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
Obey yazan:
ALTINKESEN yazan:
Avans oldu farzedelim.

Yada haklı olarak diyecekti işveren zaten devlet bu parayı bana borç olarak veriyor kiramı kredimi vs ödeyeceğim ancak bana yetecek. Sizlere vermem diyebilir. kızabilir miyiz tabiki hayır adam borç alıyor sonuçta...

Maaş farkı dediğiniz şey asgari ücretten gösterdiğiniz primler yüzünden oluşuyor farkında mısınız? Bir de pişkin pişkin haklı olarak diyor. Utanma da yok...

Oluşturduğunuz algı da cabası. Öğretmen de kabul etmeseymiş böyle anlaşmayı. Kaç baba yiğit var burada ben primleri maaş üzerinden gösteriyorum diyen? Seçenek mi sunuyorsunuz? Sen anlaştığın fiyatın brüt tutarını hesapla, öğretmenin alması gereken parayı ona ulaştır, telafiye de sokma öğretmeni. Bu borcu sana veriyorlar sonuçta, öğretmen neden yardımcı olsun ödemende ?

Köylü kurnazlığı yapmayın artık. Şurada insanlar iyi niyetli bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyor. Beğenen var beğenmeyen var, herkesin kendi düşüncesi. Sonuç için tartışılan yerde hala kendi payınızı düşünüyorsunuz. Yazık...

Ama böyle ucuz hesaplarla kendinizi küçük düşürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Sorsan 18 yıllık fizyoterapist. Master yapmış vs vs...

Farkında değilsin belli. Burada tartışan insanlar sektörün sürdürülebilirliğini sağlamak için tartışıyor. Kendi ceplerini kurtarıp personel ne yaparsa yapsın demek için değil.

Sayın Obey

Siz okuduğunuzu anlamıyorsanız ben size ne diyebilirim ki. Ancak bir tavsiyem olabilir. Hızlı bir tekrar yapabilirsiniz ilkokuldan başlayarak.. okuma anlama konusunda sıkıntınız var gibi bol bol okuma anlama çalışmaları yapınız... ayrıca benim eğitimim sizi ilgilendirmez yazdıklarımla da Alakası yok... yalnız siz okuduğunu yanlış yorumlama gibi bir hastalığa kapılmışsınız belli ki yada çarpıtma beceriniz bir hayli yüksek..

1-Öncelikle ben bir çalışanım işveren değil. Çalışanım olmadığı İçin asgari ücretten gösterme gibi bir yanlışın içinde değilim. Tanıdığım kurum sahibi arkadaşlarım da değiller...

2-benim maaş farkı dediğim konu ücretlerin asgari ücretten gösterilmesiyle ilgili değil... tüm ücretlerin tam maaş üzerinden gösterildiğini farz ederek kçö veya işsizlik ödeneğinin devlet tarafından ödenmesinden sonra çalışanın maaşı ile eline geçen tutarın farkı.. yani maaşı net 3000 brüt 4000 olan bir çalışanın alacağı kçö 2400 TL ya aradaki devletin ödemediği 600 liralık tutardan bahsediyorum. VE BU FARKI İŞVEREN ÖDEMEK ZORUNDA DİYE BİR DÜŞÜNCEM YOK.... zorunda değil yasada da böyle bir şey yok zaten... okuduğunuzu bi tekrar tekrar okuyun....

3- farkında değilsin belli diye başlamışsınız.. gayet farkındayım bende kendimce mantıklı gelen bir çözüm önerisi sundum... ben işveren kendi cebini kurtaracak çalışan ne yaparsa yapsın düşüncesinde demedim. Bilakis bunun tersi düşüncesindeyim.

Obey bey bakın benim düşüncen net....

İşveren zor durumda çıkış arıyor....

Çalışanlarını da mağdur etmemek için çözüm yolları arıyor...

MEB ten avans almakta bu bu süreci idare etmek için bir yol..,

Ben avansın çözüm olmadığına inanıyorum..

Çalışanla işvereni karşı karşıya getirecek diyorum...

Avans verilsin ancak bu ödenek şeklinde telafilerden karşılanmak üzere olursa çalışan yanlış bir algıya kapılır diyorum beklenti içine girer... maaşımı tam almak ister...

Benin çözümüm bu avans işi kamu bankalarına havale edilsin. Aynı şartlarda kredi şeklinde verilsin. bu şekilde çalışan beklenti içinre Girmez..

İşveren avans kredi vs alınca isterse çalışanı takviye edebilir istemeyen etmez. Takviye edilen çalışanda 48 saat konusunda ekstra ücret isteyemez. Takviye edilmeyen çalışanda 40 saate kadar telafilere girer normal maaşını alır. 48 saat girmek isterse oturur işvereniyle konuşur farkını alır...

Farkında değilsin belli !!!!! Burda tartışan insanlardan biri olarak sektörün sürdürebilirliğini amaçlıyorum.. kimse kendi cebini düşünmüyor herkes işinin devam edebilmesini çalışanlarıyla bu süreci atlatabilmenin derdinde...,

Senin gibilerde klavye delikanlılığı yapıp sağa sola saldırmanın derdinde...

Bir daha laf ebeli yapacağına okuduğun yazıyı tekrar tekrar oku ondan sonra klavyenin başına geç.

ha bu arada benden alıntı yapmışsınız ya öncesi ve sonrasını da alsaydınız. Cımbızla çek farklı bir algı yarat yayınla...….
Son Düzenleme: 14 Nis 2020 17:19 yazan ALTINKESEN.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, barisltd, zulfikarOTI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 21:07 #37

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Şimdi Sn Altınkesen, size cevap vereceğim için kullanıcı adınızla hitap ediyorum. Bir önceki mesajımda olduğu gibi tavrı, düşünceyi eleştirmiyorum. Genele değil size yazıyorum.
ALTINKESEN yazan:
1-Öncelikle ben bir çalışanım işveren değil. Çalışanım olmadığı İçin asgari ücretten gösterme gibi bir yanlışın içinde değilim. Tanıdığım kurum sahibi arkadaşlarım da değiller...

Burada fikirler, düşünceler üzerine tartışılır. O kurum sahibi, bu öğretmen diye değil. Size de kurum sahibi olduğunuzu söylemedim, ima etmedim. Yazdığınız, savunduğunuz düşünceyi eleştirdim. Bunun kurum sahibi olmakla, çalışan olmakla alakası yok. Çevrenizde yapan yokmuş ya nasıl olsa, kurucu arkadaşlarınız varmış çok doğru, çok düzgün çalışan. Bugünkü şartlarla ilgili örnek görmeden nasıl bu kadar fikir sahibi olabiliyorsunuz o da hayret verici.

ALTINKESEN yazan:
2-benim maaş farkı dediğim konu ücretlerin asgari ücretten gösterilmesiyle ilgili değil... tüm ücretlerin tam maaş üzerinden gösterildiğini farz ederek kçö veya işsizlik ödeneğinin devlet tarafından ödenmesinden sonra çalışanın maaşı ile eline geçen tutarın farkı.. yani maaşı net 3000 brüt 4000 olan bir çalışanın alacağı kçö 2400 TL ya aradaki devletin ödemediği 600 liralık tutardan bahsediyorum. VE BU FARKI İŞVEREN ÖDEMEK ZORUNDA DİYE BİR DÜŞÜNCEM YOK.... zorunda değil yasada da böyle bir şey yok zaten... okuduğunuzu bi tekrar tekrar okuyun....

Forumu takip etmişsiniz belli ama benim algılarımı sorgulamak yerine kendi algılarınızı sorgulamanızı öneririm. Siz burada şu ücret bu ücret sözlerini gördünüz mü? Sizce neden dönmüyor? Burada Sn Garip'ten başka yatırılan primleri söyleyen gördünüz mü? Söyleyemezler çünkü... Ama yine de iyi niyetli bir şekilde konuşanlar KİMSENİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇABA GÖSTERDİKLERİNİ BELİRTİYOR. Yani bu detayları tek bilen siz değilsiniz. Ucuz hesaplar peşinde olmanın lüzumu yok derken de bunu kast ediyorum. Bu iş ya olur, ya olmaz. 300-500 lafı dönmüyor burada. Forumu takip etmişsiniz de sadece takip etmişsiniz.

ALTINKESEN yazan:
3-farkında değilsin belli diye başlamışsınız.. gayet farkındayım bende kendimce mantıklı gelen bir çözüm önerisi sundum... ben işveren kendi cebini kurtaracak çalışan ne yaparsa yapsın düşüncesinde demedim. Bilakis bunun tersi düşüncesindeyim.

Düşünceleriniz ve yazdıklarınız birbiriyle tezat şeyler. Tekrar söylüyorum. Kurum sahibi olması, öğretmen olması mesele değil. Doğru mu yanlış mı biraz buna bakmanızı tavsiye ederim.

ALTINKESEN yazan:
Obey bey bakın benim düşüncen net....

İşveren zor durumda çıkış arıyor....

Çalışanlarını da mağdur etmemek için çözüm yolları arıyor...

MEB ten avans almakta bu bu süreci idare etmek için bir yol..,

Ben avansın çözüm olmadığına inanıyorum..

Çalışanla işvereni karşı karşıya getirecek diyorum...

Avans verilsin ancak bu ödenek şeklinde telafilerden karşılanmak üzere olursa çalışan yanlış bir algıya kapılır diyorum beklenti içine girer... maaşımı tam almak ister...

Benin çözümüm bu avans işi kamu bankalarına havale edilsin. Aynı şartlarda kredi şeklinde verilsin. bu şekilde çalışan beklenti içinre Girmez..

Böyle bir durum söz konusu olduğunda, kurum sahipleri hesabını yapar, kadrosuyla bunu konuşur zaten. Avans konusunun gündeme gelmesi mağduriyet oluşmasını engellemek. Bu avansı kredi şeklinde bankadan da alsa, öğretmenler o telafilere her türlü girecek. Ben telafi derslerini vermeyeceğim, o yüzden size kçö dışında para veremem diyebilir mi sizce bir kurucu? Telafilerin verilmemesi gibi bir ihtimali gerçekten düşünüyor musunuz? Telafiler verilecekse kurum sahipleri de öğretmenleri mağdur etmeyecek. Hem öğretmen maaşından muaf ol, hem telafi ver. Öğretmen 39 saat kendi dersine girsin, 1 saat bile bu dönemlerden gelen telafiye girmesi istenirse haksızlıktır. Savunduğunuz fikrin saçmalığı işte bu noktada ortaya çıkıyor. Kaldı ki kçö olursa eğer, maaşın yarısından muaf olacaklar zaten. Kalan kısmı da tamamlamayıp, telafi verdirecek çok köylü kurnazı var burada...

ALTINKESEN yazan:
Farkında değilsin belli !!!!! Burda tartışan insanlardan biri olarak sektörün sürdürebilirliğini amaçlıyorum.. kimse kendi cebini düşünmüyor herkes işinin devam edebilmesini çalışanlarıyla bu süreci atlatabilmenin derdinde...,

Senin gibilerde klavye delikanlılığı yapıp sağa sola saldırmanın derdinde...

Bir daha laf ebeli yapacağına okuduğun yazıyı tekrar tekrar oku ondan sonra klavyenin başına geç.

ha bu arada benden alıntı yapmışsınız ya öncesi ve sonrasını da alsaydınız. Cımbızla çek farklı bir algı yarat yayınla...…

Gelelim genel ifadenize. Keşke geçmiş yazılarıma bir baksaydınız bunu demeden önce. Neden böyle yazdığımı zamanla öğrenirsiniz ama sizde.

Sizin çevrenizde yok ya asgariciler, siz tertemiz yapıyorsunuz bu işi, çalışansınız, asgariden gösterilmiyor primleriniz.

garip yazan:
NOT: Yukarıda obey tüm sektöre soru soruyor pişkinlik ve utanma gibi sıfatlar üzerinden, kimler rahatsız oldu onu da görelim???

Anlayamamışsın bazı şeyleri Sn Altınkesen. Halbuki tek cümleyle özetlemiş sn Garip. Hadi benim yazdıklarımı anlamadınız. Tek cümleyi de mi anlamadınız? Hala anla(ya)madıysanız eğer üzerinize alınacağınız bir konu değil. Asgariciler kendilerini biliyor zaten. Personele harcanan tutar kurum giderinin %35 i diyenler oldu burada...

Söylediğiniz şeylerin nereye çıkabileceğini düşünerek yazarsanız DOĞRU olur. Yoksa ben klavye delikanlısıyım ya, sağa sola saldırıyorum ya aman ucu size da dokunur. Sizin yaptığınız hesapları tüccar kafalı kurum sahipleri yapar. Siz okumuş, master yapmış(!) insansınız. Yakışmıyor bu sözler.

Biraz daha zaman geçsin yazılanları, çıkara göre şekillenen söylemleri gördüğünüzde sizde hak verirsiniz.

Şimdilik ben doğrularımla, doğru bildiklerimle, doğru olanlarla mutluyum. Doğrular için de klavye delikanlısı da olurum, sağa sola da saldırırım.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 21:19 #38

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Vay be adalet dağıtmışsınız yine. Helal olsun.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 22:23 #39

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
ALTINKESEN yazan:
İşveren avans kredi vs alınca isterse çalışanı takviye edebilir istemeyen etmez. Takviye edilen çalışanda 48 saat konusunda ekstra ücret isteyemez. Takviye edilmeyen çalışanda 40 saate kadar telafilere girer normal maaşını alır. 48 saat girmek isterse oturur işvereniyle konuşur farkını alır...

Sayın obey

Kendimden alıntı yapıyorum yazıklarımın bu kısmını da alıntı yapmanızı dilerdim

Bildiğiniz üzere Full time sözleşme imzalayan bir çalışan 8/40 anlaşma yapar telafi veya normal eğitim bireysel ve grup eğitimi ayrımı yoktur. Günlük max 8 saat haftalık max 40 saat derse girmekle yükümlüdür azı olur fazlası olamaz.. bugün ataması yapılan bir çalışan ben geçen ayların telafisine girmem demez diyemez girdiği dersler haftalık max 40 saat olabilir. Tekrar yazıyorum Önemli olan 40 saati aşmamasıdır.. etik olan budur...

Şimdi corona nedeniyle tatil edilen süreçlerin telafisine gelirsek. Okullar açıldı yukarıda da alıntımda yazdığım gibi çalışanlar sözleşmelerindeki yükümlülük olan max 40 saate girdiği sürece aldığı dersin telafi veya normal eğitim olmasının bir önemi yoktur. Normal maaşlarını alırlar.. Burda etik olmayan nedir.. bunu anlatırsanız aydınlanmış oluruz....

Yukarıda belirttiğim gibi çalışanı bu süreçte maddi olarak destekleyen kurumlar olası bir 48 saatlik çalışmada çalışanlarına fazla mesai ödemesine gerek yoktur. zaten tatil sürecinde maddi olarak destek olmuş. Desteklemeyenler ise çalışanının sözleşmesindeki ve yönetmelikteki 40 saatin dışına çıkamazlar olası 48 saatlik çalışmada ise çalışan isterse çalışır fazla mesai ücreti verilerek çalışanlar 48 saat çalıştırılabilirler. Burada da etik bir sorun yok...

Etik olmayan şudur avans, kredi vs alınır çalışanlar bu süreçte maddi olarak desteklenmez olası 48 saat lik mesaide çalışmak zorunda bırakılır fazla mesai ücreti ödenmez o zaman elbette sorun olur herkes için.. zaten kimseyi de bu şekilde çalışmaya ikna edemezsiniz değil mi...

Sizde şu algı oluşmuş çalışanlar desteklenmezse bu süreçte oluşan telafilere de girmezler evet giremezler ama 41 saat ve üzerindekilere girmezler... 40 saate kadar girmekle yükümlüdürler..

Asgari ücret gösteren işveren de asgari ücret gösterilmesine izin veren çalışanda beni hiç mi ama ilgilendirmiyor tencere kapak misali olmuşlar allah tamamına erdirsin.. bu süreçte oluşacak sorunları yine kendi aralarında oturup çözer onlar.

Burada yine bir kaç taş atmışsınız size bordromu gösterecek kurumumu savunacak değilim. Ama şunu söyleyeyim %35 personel gideri demişsiniz bu mümkün müdür bilmiyorum ama bizde rahat %55-60 var. İnanıp inanmamak size kalmış.

Birde yazdıklarımda ne işveren ne çalışan kötülenmiş değil fikir beyanından öteye bir şey yok fikirlerimde kimsenin hakkı yenilmiyor.. bu kadar takılıp destan yazmanız şaşırttı beni.. Bu süreç yaşanacak bir şekilde...bekleyelim görelim... olay netleşsin tartışırız. Her şekilde...

Bu arada kullanıcı adım soyadımdır. Kimseden saklanacak bir halim yok. İnternette taratırsanız kim olduğum resmim cismim herşeyim çıkar...

Saygılar....

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 22:56 #40

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
%35 benim ifadem eksik ifade etmişim bu rakama sgk ve stopaj dahil değil
Sayfa oluşturma zamanı: 0.418 saniye
Sistem Kunena Forum