Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 04 May 2020 21:29 #177

• Deniz-okyanus
  • Deniz-okyanus Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: 0
Hayırlısı hocam böyle bi seçenek olmasıda iydir tabi hiç olmamasındansa bakalım zamanla şartlarıda öğreniriz net olarak inşallah
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 05 May 2020 02:43 #178

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Diyelim ki bu borcu istiyoruz
1.bunun icin ne yapmamiz gerekecek yani nasil basvuracagiz
2.avans ne kadar olacak,bununla ilgili bilgi var.mi?

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 03 Haz 2020 17:27 #179

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Değerli arkadaşlarımız;

Avans konusu Hazine ve Maliye Bakanlığı safahatını henüz tamamlamamıştır. Ancak her an Bakanlık görüş yazısının imza aşamasının tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığına gönderilme aşamasında olduğu bilgisi alınmıştır. Bu hususta arife günü Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ a siyaset ve devlet hayatımızın önemli bir ismi vasıtasıyla taleplerimiz iletilmiş ve herhangi bir olumsuz görüş olmadığı tarafımıza aktarılmıştır.

Bildiğiniz gibi 13 Mart 2020 sabahı sayın Genel Müdür ile başlayan istişare resmî AVANS talebi olarak yazılı biçimde 16 Mart 2020 günü Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Bu doğru yaklaşım ÖZERKDER ailemize aittir. Bu yaklaşımımızı “...alanımıza ihanet”, “kurumlarımızı borçlandırma altına sokan zihniyet” gibi ithamlarla suçlayan kişiler, STK'lar ile karşılaşıldığını bilmektesiniz. Son olarak bu AVANS yaklaşımının adından rahatsız olunsa bile, başka çözüm olmadığının anlaşılması üzerine çaba sarf edildiğini görmekten memnuniyet duymaktayız. Sonuç olarak AVANS talebimizin olumlu sonuçlanmasını beklemekteyiz.

İnsan hayatında iz bırakanın çoğu zaman sonuçlar olması nedeniyle günlük literatürümüzde “... değil, neticeye bak” anlayışını bazıları doğru kabul edebilir bir söylem olarak görseler de; Biz STK sorumluluğu olan ÖZERKDER ailemizle süreçle de, sonuçla da, önceden yapılan ileri projeksiyonlarıyla da bütüncül bakan bir aileyiz. Bu aşamaların hepsi de alanımız için önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığımıza son ilettiğimiz yazıda da kurumlarımız bugün açılsa bile en erken 50 gün sonra ödenek alabileceğimiz gerçeği ile AVANS ödemesine acil ihtiyaç duyduğumuz iletilmiştir.

Bu süreçlere sahip çıkmak isteyenlerin olmasını kamuoyu zaten değerlendirecektir. AVANS sürecinin baştan reddedilerek, suçlayıcı yaklaşımlarda bulunulmasının bir sonucu olarak kabul ettiğimiz olumsuz durumlarla da karşılaşılmıştır; Başkanımız AVANS konusu kast edilerek bazı kişilerce hakaret ve tehdit içeren üslupla “emek hırsızlığı” ve “başkalarının verdiği emekleri sahiplenmek”le suçlanmıştır.

Oysa bu anlamda herkesin ve her kesimin talep ve yazıları 13 Mart 2020 den beri ortadadır. AVANS konusunun sadece ÖZERKDER ailemizin ortaya koyduğu bir yaklaşım olduğu, sonradan sahiplenilmeye çalışıldığı yukarıda da belirttiğimiz gibi herkesin malumudur.

STK lar arası hizmet yarışının esas alınması gerekirken kişisel hırs ve hınç ile hareket edilmesini maalesef büyük bir üzüntüyle izlemekte ve bu hatalı süreçlerin uygun olmayan telefon diyaloglarına neden olduğunun bilinmesinde fayda mülahaza etmekteyiz.

2016 ÖZERKDER Ankara Çalıştayının talep olarak ortaya koyduğu 21 maddenin 20’si bugün kamu tarafından kabul edilerek hayata geçirilmiştir. Bu 20 maddenin tespit ve çözümleri için dahi ÖZERKDER vizyonunun önem ve değeri tartışılmazdır. Ve bu çalışma kamu tarafından da gerekli takdiri görerek; 5 Eylül 2019 yönetmelik değişikliğinin temelini oluşturmuştur.
2020 Bütçe Tebliği sürecinin başarısının izahında bütüncül bir yaklaşımla her kesimi, her tarafı kastederek, bir eksiksiz bu başarıya ulaşmamızın zorluğuna işaret ederek, teşekkürlerimizi iletmiş iken, başarıyı sadece bir grubun başarısından ibaret sayan bir karşılık görülmüştür. Elbette ki, sektörümüz paydaşları bu sahiplenmeye itibar etmemişlerdir.

ÖZERKDER ailemizin büyük bir özveriyle çaba göstererek ulaştığı alan kazanımlarını kamuoyu önünde yok sayma çabası maalesef sadece ve sadece kötü bir niyet olarak kamuoyu önünde yerini alacaktır.

Normalleşme sonrası kurumlarımızın açılışına ilişkin tedbirleri içeren taslak çalışma sizlerinde değerli görüşlerinize sunularak düzenlemiş ve değişiklik önerileri genel müdürlüğümüze yazılı olarak verilmiştir. 01.06.2020 tarihli açılış yazısı ekinde de görüldüğü gibi sakıncalı bulduğumuz maddeler düzeltilmiş ve/veya kaldırılmıştır. Bir iki madde dışında revize edilmesini isteyeceğimiz madde görünmemektedir. Bu bağlamda öneri geliştiren ve desteklerini esirgemeyen siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz. Ayrıca hizmete başladıktan sonra özel gereksinimli çocuklarımızın hak kayıplarını önlemek ve telafi eğitimlerinin daha işlevsel verilebilmesi için gerekli mevzuat değişiklik önerilerimizi de genel müdürlüğümüzün takdirlerine sunmuş bulunmaktayız.

Biz devlet geleneğimize uygun olarak kamu tarafıyla yaptığımız görüşmeleri sizlerle aynı adap ve anlayışla paylaşmaktayız. Hepimizin bir tek amacı vardır; Özel gereksinimli birey ve ailesinin yüksek yararı çerçevesinde, çalışanlarımızla birlikte, bilimsel olarak geçerliliği kabul edilmiş bir özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti sunmak.

Yeni dönemin hepimize hayırlı olmasını dileriz.

Saygılarımızla.
02 Haziran 2020
Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği
(ÖZERKDER)
Yönetim Kurulu

Özerkder böyle bir açıklama yapmış. Bilginize.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, hayavoto, Acan

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 03 Haz 2020 23:20 #180

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
''ÖZERKDER ailemizin büyük bir özveriyle çaba göstererek ulaştığı alan kazanımlarını kamuoyu önünde yok sayma çabası maalesef sadece ve sadece kötü bir niyet olarak kamuoyu önünde yerini alacaktır.'' alacaktır der çalışmalarınızda başarılar dilerim.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 05 Haz 2020 12:46 #181

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Berat Albayrak’ a siyaset ve devlet hayatımızın önemli bir ismi vasıtasıyla taleplerimiz iletilmiş ve herhangi bir olumsuz görüş olmadığı tarafımıza aktarılmıştır.

AVANS konusunun sadece ÖZERKDER ailemizin ortaya koyduğu bir yaklaşım olduğu, sonradan sahiplenilmeye çalışıldığı yukarıda da belirttiğimiz gibi herkesin malumudur.

ÖZERKDER ailemizin büyük bir özveriyle çaba göstererek ulaştığı alan kazanımlarını kamuoyu önünde yok sayma çabası maalesef sadece ve sadece kötü bir niyet olarak kamuoyu önünde yerini alacaktır.
Saygılarımızla.
02 Haziran 2020
Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği
(ÖZERKDER)
Yönetim Kurulu

- AVANS konusu bize aittir kimse sahiplenmesin denmiş.
Tamam, siz sahiplenin o zaman.

- Berat ALBAYRAK a konu iletilmiş, herhangi bir olumsuz görüş olmadığı bildirilmiş denmiş.
Adam sürecin başından beri haberimiz var, en başından beri karşıyız böyle bir şeye açıklama yapmış.

Pes.
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hayavoto

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 05 Haz 2020 13:18 #182

• hayavoto
  • hayavoto Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Hocam olay derneklerin ellerinde patladı ama hala sen yaptın ben yaptım derdindeler olan kurumlara oldu gerçekten
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 05 Haz 2020 13:19 #183

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sabahleyin kalktım.Öğrendim ki ,15 ilde cumartesi pazar sokağa çıkma yasağı varmış.
Özellikle cumartesi günü kurumda yapılması gereken işleri mecburen iptal ettim. Ustaları aradım.

Biraz önce yine öğrendim ki, sokağa çıkma yasağı kalkmış. Ustaları yine aradım. Dedim cumartesi günü çalışabiliyormuşuz.
Ne oluyor böyle hocam dediler?
Durumu izah ettim.

Ustalar da haklı. Bana söylenmekte.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 05 Haz 2020 13:24 #184

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Enaz Federasyon kadar özerkderin de sorumluluk alarak yönetimi acil istifa etmelidir.Kurumlarin bu durumuna iki stk da sıkıntıli durumdan pay çıkarmaları gerek.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75
Sayfa oluşturma zamanı: 0.389 saniye
Sistem Kunena Forum