Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 00:47 #153

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Acan yazan:
Mehabalar. Bu okulların ne zaman açılacağı, avans vs verilip verilmeyeceği, verilecekse ne zaman verileceği, telafilerin ne şartlarda yapılabileceği gibi soruların net bir cevabı var mı? Resmi bir yazı var mı?

Sanki sürekli aynı şeyler dönüyor gibi. Onu istedik bunu söyledik şöyle talep ettik böyle bulduk getirdik vs vs hiç tatmin edici cevaplar okumuyoruz buralarda. Belki buralarda yazılmayıp sizlerin bildiği bişeyler vardır. Başımızın çaresine bakmak için soruyorum.

-avans kesin şartlar belli değil. Konuşulanlar var federasyon ve dernek üyeleri de aynı bilgiye sahipler. Çare olur mu bilmem ama merhem olacağı kesin. Umarım gönlünüze göre olur.

Sn. Fztmurat eksiksiz yazmışsınız tebrik ederim. Fakat biz muhattap aldıkça bu şahıslar yazmaya devam edecekler. Zam konuşulduğu zaman olduğu gibi avans konusu zamanında da bunlar iyice hortluyor. Yine bizim forumda hadsiz olarak sallasalar da diğer sosyal medya sitelerinde ve WhatsApp telegram gibi yerlerde akla hayale sığmayacak şekilde seviyesizlikler var. Ben bu şekilde sektörü itibarsizlastiranlarin öğretmen olduğuna inanmak istemiyorum. Amaç kolay yoldan devlete atanmak veya ŞEKİL yapıp muhabbet kurmak.
Ama ben kurum sahiplerine kızıyorum. Neden çünkü cv sine bakmadan eski çalıştığı yeri araştırıp arayıp neyin ne olduğunu görmeden kurumda ihtiyaç var diye hemen iş başı yaptiriyorlar. Bir örnek vereyim. Adamın biri 10 yılda 5 kurum değiştirmiş , olabilir. Sallayan diğeri ise 3 yılda 6 kurum degistirmis. Şimdi bu gibi insanları ise almak bı defa kendi ayağına sikmaktir. Çünkü adamın niyeti belli yerinde duramiyor. Aradığı mutluluğu bulamamış. Yahu hadi 1-2 bilemedin 3 olsun da aynı şehirde 6 kurum nedir yaa. Burada hadi 5 i kötü işletilen kurumlar olsun 1 i bile iyi çıkmadı mı? Hiç mi kendine bakmadın aramadın sorunu ey insan evladı. Ey kurum sahibi arkadaşlar 6 kişi hiç mi iş bilmez? Ya da işine geldiği gibi mi davrandı acaba? Biz bı defa birbirimizle iyi iletişim kuralım bu gibi insanlara prim vermeyelim. Ama amaç sürekli personel olsun değil de o ay ders yazılsın odenek alsın ise kimse de kusura bakmasın biz veriyoruz agizlara lafı.

Sen önce kendini temizle sektörle sağlam iletişim kur o zaman kimse laf edemez. Ama 6 kurumu 3 yılda gezmiş bir adam hepsi aynı der. Sen bişey diyemezsin. Ha bu arada kapılarını calmam yeterli diye pişkin pişkin yazmış.

Sen gelen personelin eski kurumuyla istişare kurma ne nedir araştırma sırf ders yazılsın odenek düşmesin diye dusun sonra bu gibi densizler yazı yazsın. Seni sosyal medyada şikayet etsin sen personel bulama. Tüm kurumları aynı kefeye koysunlar çok iyi yaa. Adam sikeyet etmek istiyorsa gerekli mercilere eder bu iş biter. Ama senin adın tüm fizyoterapist gruplarinda öğretmen gruplarında BLACK LIST TOP 10 da geçer. Haksizsan çek cezanı ama o kuruma personel gelmemesi kuruma ve diğer personele zarar verir.

Bundan sonra bu konuyla ilgili kim ne yazarsa yazsın cevap vermek istemiyorum. Elim durursa da vermemeye kararliyim.

Okumak cahilliği alır
Eşeklik baki kalır
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 01:01 #154

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Canimi cok sikmaya basladilar.insan bir isi once kalbiyle yapacak.tabi ki para kazanacagiz bunu kimse sorgulayamaz.ama emek veriyoruz,alismislar atip tutuyorlar.
Neyse bizler kendimizi biliyoruz.onlar ne yazarsa yazsinlar.kendinize cok iyi bakin.insallah bir an önce su beladan kurtuluruz.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 02:27 #155

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Bu gerçekçi yazılarınıza çok ihtiyacı var sektörün,kolejlerde yok bu özdl eğitim öğretmenleri karalamaları, işine uymadı anlaşmıyor...Bizim öğretmenlerimiz hem alabileceği en iyimaaşı alıyorlar atanmamış öğretmen olarak, kolejde bile düşük maaşlar çünkü mozaik bir ekip var, beden eğitimci, ingiizce i, sosyal, müzik vs. Ve kendilerimi geliştirmekten , ödev, toplantı derken kolejin kurucusunun araba markasını görmeye fırsat Bulamıyorlar... bizim öğretmenlerimiz kendilerine birşey katmadıkları için ancak kurucuyu , dernek başkanını konuşabiliyorlar...Soruyorum hakkın ödenmediğini düşünüyorsun da neden haşa sözleşme yeniliyorsun, neden atanmıyorsun, demek ki yeteneksizsin, neden çok karlı ise bu iş kurum açmıyorsun, neden başka işte başarılı olmuyorsun demek ki ancak birilerini hedef alıp caflayabiliyorsun... acaba kurucun o kurumu çalışarak mı açtı, yoksa elalemi eleştirerek mi... çalışırsan üç beladan kendini kurtarırsın demiş voltaire- dedikodudan, yoksulluktan ve can sıkıntısından... Tüm bu kurumları karalayan , yazanların hakkında muhakkak yasal süreç başlatılmalı, herkes kurumunu ve hakkını savunmalı... en azından tazminat hakkımızı kullanmalıyız, haklı olan kazanmalı...

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 11:17 #156

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
fztmurat yazan:
Sayin hida
Sen ve senin gibileri icin yaziyorum.rehabiliyasyon merkezinde çalisan birisin anladigim kadariyla.neden rehabilitasyon merkezlerini para yiyen okullar olarak görüyorsunuz ki.kurum sahipleri size bu cocuklara iyi eğitim verin diye para veriyor.2 veriyor 3 veriyor onu bilmem.he parayi begenmezsen calismazsin zorla mi calistiriyorlar.bende kurum sahibi ve fizyoterapistim emin ol o kadar cok calisiyorum ki.ogretmenlerim 2 gun izin kullaniyorlar en fazla 32 saat derse giriyorlar ama ben 40 saat giriyorum.avansin ustune yatilacakmis falan filan boyle birsey olma ihtimali var mi?
Calisanlar icin kisa ödenege basvuruldu ve alacaklari paralar düsuk olacak.bizler o avanslarla onlarin ihtiyaclarini karsilayacaz,kiralar odenecek.ya su ülkede neymis arkadas rehabilitasyln merkezleri ya yok para yiyorlar egitim yok bilmem ne.allah askina kamuda calisan ehitmenleri de göruyorum.bizim eğitim hizmetlerine kurban olsunlar.
Lütfen rica ediyorum.artik su kurumlara laf atip durmayin.özel egitim merkezleri olmasa bu çocuklar biraz zor ilerler.kamuda bu kadar ilerleme yapamazsiniz.o yuzden lutfen tekrardan ricam laf atmayin
Kamera varmista gemeyenler geldi gosteriliyormus.sen bunun cezasinin kac liradan baslayip okul kapatmaya kadar gittigini biliyormusun.sen bunu bile bile boyle düzenbazliklara girer misin?Avans verilse ne olur olmasa ne olur.verilirse kurumlar bunu geri ödeyecek ama personel maaslarini tam alacak.avans alamazsa personel yine kço ye bagli kalacak yada ücretsiz izin parasina.
Rehabilitasyon soyle böyle.biraz yapilan ise saygi duyun.ha maasinizla ilgili sikintiniz varsa onu bakanlikla görüsün.bir cocuktan bir kurum seansina 100 lira mi kazanir.eve bir is icin isci cagirsan ayak parasi en az 60 tl cebe koyuyor.biraz baski yapsaniz seans ucreti 200 olsun.sende 2 kat maas al.ama boyle yapmak yerine,
rehabilitasyon merkezleri sahipleri para yiyor haksizlik yapiyor.
Ha tekrar soyluyorum,hala böyle düsünuyorsan CALISMAZSIN.
Merhabalar hocam ben asla para mevzusunu yapmadım yapmam.isini yapmayan cok öğretmen de gördüm.bunu sorduğumda bu kuruma cok diyen cok öğretmen de cıktı.is ahlakından yoksun birbirine zincirlenmis bir sektor.
Ayrica söylemlerimin arkasındayım 11 yıl idarecilik yaptim.ve bunu yaptırdılar.yapan kurumlarda var bunu ispatlarımda. hakkaniyetli kurumlar elbette vardir.sizler bu haksız kazanç sağlayanlara çanak tutup alkışlamamanız.ben işimi cok iyi yaptığına inanıyorum ve bunun aksini kimsede söylemez benimle çalışanlar.
Sizde lütfen bütün kurumların adına konuşmayın siz k3ndi kurumunuzu biliyorsunuzdur ve daha onc3 çalıştığınız kurumlar icin belki söyleyebilirsiniz
16 yıldır bu işi yapan biri neden kurum açmaz açamaz mi burdaki kurum sahiplerid3 cok iyi biliyorki"insallah gözleri ve vicdanları muhurlenmemistir" biliyosunuz hepimizde bu işlerin nasıl yolunda ilerlediğini kısa özet olarak şunu söylemek isterim yani kurumlar belli çalışanlarda belli niyetleri Allah umarim bu haksızlığa,hırsızlığa istismara dur diyecektir.umarim bu çocuklara verilmeyen kalitesiz egiti min kendi çoluk ve çocuklarından cikmaz cok korktuğum şeydir.idareci olduğumda da hep veli ve öğrenci endeksli olarak gönlümü kalbimi sevgimi koyarak yaptim.bir eğitimci olarakta sevgimi ortaya koyarak yapmaya gayret ediyorum.
parayi ise girerken anlaşırım.ve onun kabulü üzerine çalışır hicbirzamanda şikayet etmedim gozumde olmadi kimsenin parasında. Ben k3ndim hak ediyormuyum hep onunla ilgilendim.bir çalışanın maaşında gözü olan cok kurucu gördüm mesela ev almış araba almış yuksek tahsil yapmis tatile gitmiş personelin maaşına göz dikenleri söylemiyorum dahi neyse hocalarım sizlerde biliyosunuz bu rezillikleri urum ismi isteyen olursada burada deşifre ermeyeceğim ama gerçekten bu rezil rehabilitasyonlar icin çalışan birileri olursa paylaşabilirim. Herkese sagliklingunler diliyorum dünya nedirki bir maaş degil benim.icin 2 aydır almadım ölmüyorum da Allah var gam yok.rizka kefil olan Allah dir.
Sev Kardeşim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 11:28 #157

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Işte siz ve sizin gibiler "çalışmaz iseniz atanın.istifa edin" cocukca tavirlarinizdan belliki bu ise liyakat sahibi olmadığınızı gösteriyor.tamaam diyelim ozaman pekala
Sizler ozel eğitimcilere parasal yetisemediginiz icin sinif ogretm3nlerine sertifikalar düzenlediniz az ferahladınız yetmedi
Okul öncesi ve3 cocuk gelişimdilere de usta öğretici sertifikaları duz3nlediniz
pisikologlar zorunlu eğitimci olmaktan çıkarılınca hemen maaşlarını 1500 yapmaya çalıştınız
Fizyoterapist mezunları çoğalınca 2500 geliştirdiniz
Şimdide öğretmen az telafi ayağına psikolog ve pdr uzman sertifika düzenleme dersindesiniz sizin bizim maaslarimizda gözünüz yokta neyde var peki. asil sizler kendinize bir gelin.ha sadece eğitimli ya verdiğiniz derslerin uygulama ile faaliyetleri bile birbirine uyumlu değil fatura endeksli ders defterleri tutuluyor daha sayayimmi bence sizler oturun oturduğunuz yerde mantar gibi türeyip bu çocukların kanını emiyosunuz.
Sev Kardeşim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 11:39 #158

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
waramiral yazan:
Acan yazan:
Mehabalar. Bu okulların ne zaman açılacağı, avans vs verilip verilmeyeceği, verilecekse ne zaman verileceği, telafilerin ne şartlarda yapılabileceği gibi soruların net bir cevabı var mı? Resmi bir yazı var mı?

Sanki sürekli aynı şeyler dönüyor gibi. Onu istedik bunu söyledik şöyle talep ettik böyle bulduk getirdik vs vs hiç tatmin edici cevaplar okumuyoruz buralarda. Belki buralarda yazılmayıp sizlerin bildiği bişeyler vardır. Başımızın çaresine bakmak için soruyorum.

-avans kesin şartlar belli değil. Konuşulanlar var federasyon ve dernek üyeleri de aynı bilgiye sahipler. Çare olur mu bilmem ama merhem olacağı kesin. Umarım gönlünüze göre olur.

Sn. Fztmurat eksiksiz yazmışsınız tebrik ederim. Fakat biz muhattap aldıkça bu şahıslar yazmaya devam edecekler. Zam konuşulduğu zaman olduğu gibi avans konusu zamanında da bunlar iyice hortluyor. Yine bizim forumda hadsiz olarak sallasalar da diğer sosyal medya sitelerinde ve WhatsApp telegram gibi yerlerde akla hayale sığmayacak şekilde seviyesizlikler var. Ben bu şekilde sektörü itibarsizlastiranlarin öğretmen olduğuna inanmak istemiyorum. Amaç kolay yoldan devlete atanmak veya ŞEKİL yapıp muhabbet kurmak.
Siz sadece isverensiziniz sizlerle senede 1 kez muhatap oluyorum ha birde ego tatmininiz icin maaş dağıtmayı cok seven kurum sahipleri var birde malesef ayda 1ez 40 sn odasında muhatap aliyorum kendilerini.

Ama ben kurum sahiplerine kızıyorum. Neden çünkü cv sine bakmadan eski çalıştığı yeri araştırıp arayıp neyin ne olduğunu görmeden kurumda ihtiyaç var diye hemen iş başı yaptiriyorlar. Bir örnek vereyim. Adamın biri 10 yılda 5 kurum değiştirmiş , olabilir. Sallayan diğeri ise 3 yılda 6 kurum degistirmis. Şimdi bu gibi insanları ise almak bı defa kendi ayağına sikmaktir. Çünkü adamın niyeti belli yerinde duramiyor. Aradığı mutluluğu bulamamış. Yahu hadi 1-2 bilemedin 3 olsun da aynı şehirde 6 kurum nedir yaa. Burada hadi 5 i kötü işletilen kurumlar olsun 1 i bile iyi çıkmadı mı? Hiç mi kendine bakmadın aramadın sorunu ey insan evladı. Ey kurum sahibi arkadaşlar 6 kişi hiç mi iş bilmez? Ya da işine geldiği gibi mi davrandı acaba? Biz bı defa birbirimizle iyi iletişim kuralım bu gibi insanlara prim vermeyelim. Ama amaç sürekli personel olsun değil de o ay ders yazılsın odenek alsın ise kimse de kusura bakmasın biz veriyoruz agizlara lafı.

Yine eksik yazmışsınız t3crub3siz diye sertifikasız diye çalıştırdığınız insanlara ikinci yılındada aynı maaşı sunarsanız kusura bakmayın çıkarlar bakin siz benimle konuşmak icin can arıyorsunuz sizi muhatap aldim.

Sen önce kendini temizle sektörle sağlam iletişim kur o zaman kimse laf edemez. Ama 6 kurumu 3 yılda gezmiş bir adam hepsi aynı der. Sen bişey diyemezsin. Ha bu arada kapılarını calmam yeterli diye pişkin pişkin yazmış.

Sen gelen personelin eski kurumuyla istişare kurma ne nedir araştırma sırf ders yazılsın odenek düşmesin diye dusun sonra bu gibi densizler yazı yazsın. Seni sosyal medyada şikayet etsin sen personel bulama. Tüm kurumları aynı kefeye koysunlar çok iyi yaa. Adam sikeyet etmek istiyorsa gerekli mercilere eder bu iş biter. Ama senin adın tüm fizyoterapist gruplarinda öğretmen gruplarında BLACK LIST TOP 10 da geçer. Haksizsan çek cezanı ama o kuruma personel gelmemesi kuruma ve diğer personele zarar verir.
Isınıza gelmeyeni watsap grularinizda deşifre ediyisunuz.peki haksız ise neden mahkemeyi kazaniyorlar! ?

Bundan sonra bu konuyla ilgili kim ne yazarsa yazsın cevap vermek istemiyorum. Elim durursa da vermemeye kararliyim.

Okumak cahilliği alır
Eşeklik baki kalır

Siz sadece isverensiziniz sizlerle senede 1 kez muhatap oluyorum ha birde ego tatmininiz icin maaş dağıtmayı cok seven kurum sahipleri var birde malesef ayda 1ez 40 sn odasında muhatap aliyorum kendilerini.

Yine eksik yazmışsınız t3crub3siz diye sertifikasız diye çalıştırdığınız insanlara ikinci yılındada aynı maaşı sunarsanız kusura bakmayın çıkarlar bakin siz benimle konuşmak icin can arıyorsunuz sizi muhatap aldim.
Isınıza gelmeyeni watsap grularinizda deşifre ediyisunuz.peki haksız ise neden mahkemeyi kazaniyorlar! ?

Son sözünüzde sizi tebrik ediyorum büyük bir erdemlilik göstergeniz olarak görüyorum birk3z daha siz gibilerin kurumları kapatılacak gorursunuz
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 23 Nis 2020 11:41 yazan hida. Sebep: Hata yazimi

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 11:55 #159

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
oka12 yazan:
Bu gerçekçi yazılarınıza çok ihtiyacı var sektörün,kolejlerde yok bu özdl eğitim öğretmenleri karalamaları, işine uymadı anlaşmıyor...Bizim öğretmenlerimiz hem alabileceği en iyimaaşı alıyorlar atanmamış öğretmen olarak, kolejde bile düşük maaşlar çünkü mozaik bir ekip var, beden eğitimci, ingiizce i, sosyal, müzik vs. Ve kendilerimi geliştirmekten , ödev, toplantı derken kolejin kurucusunun araba markasını görmeye fırsat Bulamıyorlar... bizim öğretmenlerimiz kendilerine birşey katmadıkları için ancak kurucuyu , dernek başkanını konuşabiliyorlar...Soruyorum hakkın ödenmediğini düşünüyorsun da neden haşa sözleşme yeniliyorsun, neden atanmıyorsun, demek ki yeteneksizsin, neden çok karlı ise bu iş kurum açmıyorsun, neden başka işte başarılı olmuyorsun demek ki ancak birilerini hedef alıp caflayabiliyorsun... acaba kurucun o kurumu çalışarak mı açtı, yoksa elalemi eleştirerek mi... çalışırsan üç beladan kendini kurtarırsın demiş voltaire- dedikodudan, yoksulluktan ve can sıkıntısından... Tüm bu kurumları karalayan , yazanların hakkında muhakkak yasal süreç başlatılmalı, herkes kurumunu ve hakkını savunmalı... en azından tazminat hakkımızı kullanmalıyız, haklı olan kazanmalı...
Öğretmenlerle olan sözlerinize yürekten katiliyorum.atanma meselesi en azindan benim icin gözümde buyuttugum.bir mesele olmadi ben bu cocuklar 2004 yılında ilkkez gördüm ve kaldim bu beni bağlar.ayrica kurum sahibide olabilirdim ki o yıllarda cok nadirdi ve bu kadarda pislik yoktu bu sektörde bilirmisiniz bilmem ben eğitimci ve sosyal ve sahada kalmayı seçtim.ayrica 2006 sonra başlatan hirsiliklarin kapatılan kurumlarda duymuş olabilirmisiniz bilmem.ben kan emici olmak istemedim. Evet bende kendime ait bir egitim danismanligim okacak bunun icin durmadan daha ne yapabikirim diye 16 yildir calisiyirum iyle 300 liram var diye ortak yada kurum acmak istemedum kendinizi kurum dahibisiniz diye bizlerinde sahibimi falan saniyisunuz yasal surec baslatirsaniz keske baslatsaniz incelikle kurumlarinizda dinen ali cengiz oyunkarina vede devletten calduginiz paralara ve cocuklara kalitesiz egitimleriniz icin bir surec baslatmid olacaksiniz ha birde
Kurum icindeki usulsuzlukleri soylemiyirum bile sadece bu surec sizin isinize yaradi umarim adalet yerini bulacak...... egitim prensiplerini baz alan cocuklarinda ilerlemeyi isteyen ebeweynler ile yapacagim sizin gibi raporu 2 yillik ilsun hastane raporu varmi hop ustune atliyayim daha yazmiyayimbu kısım rezilligide ......bekliyorum sektörün temizlenmesini bekliyorum.cok.merak ediyorum acaba cocuklar icin cidden eğitim mi veriyosunuz..kotuyu konusturmayin derim...
Sev Kardeşim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 23 Nis 2020 12:27 #160

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: -1
Sayin hida sen calistigin kurumlarda belli ki sikintilar yasamissin.Yukarida yazdigin olumsuzluklarin bütun kurumlara yansitmaniz siz diye baslayip devam etmeniz
Siz is ahlakina uygun calistim ve bu kisileri bulmaliyiz demissiniz.bende bunun arkasindayim once is ahlaki lazim,bundan sonra buna daha cok dikkat edecegim.
Bizler mevzuata ve yönetmelige gore calisiyoruz.devlet ne derse onu yapiyoruz.Onun disinda birsey yapamayiz.Para,maas bunlari konusmayi bende sevmiyorum.lakin is kanunu her zaman personelin yaninda,unutmayin.
Buda son cumlem olsun bizler milyonlar kazaniyoruz da benim mi haberim yok?bircok isyerinde maaslarda sikinti,vergi ödeme,sgk sikintilari varken.bizim sektorde boyle birsey yok.kamuya bagli bircok isyerinin dunyaca borcu,vergi,sgk borcu varken.bizde bunu goremezsin.
Neyse hepiniz kendinize iyi bakin.biz olmazsak bu çocuklar bizim verdigimiz egitim kadar egitim alamaz.ögretmen sertifikali olsun,okul öncesi olsun farketmez.insan kendini gelistirecek ve bizim sektörde var olmak istiyorsa gelismesi lazim ama kamuda calisan bunu yapmaz en azindan yüzde 80'i.
Ama en önemlisi ahlakli insan.calistigi kuruma bagli ve elinden gelen en iyi hizmet vermek.Aldigi maasi haketmek.Hem maasi alip hemde kurumu hakkinda abuk subuk konusmak,Allah korusun herkesin coluk cocugu var,kimseden cikmasin.
Saygilarimla
Sayfa oluşturma zamanı: 0.291 saniye
Sistem Kunena Forum