Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 21:40 #25

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
Avans oldu farzedelim.

Devlet her kuruma faizsiz 60 ay her kurumun öğrenci sayısına veya son fatura tutarına göre bir tutar belirledi ve kurumlara avans verdi yani borç verdi. Telafiyle ödeyebilirsin dedi..

Peki bu durumda ne olacak????

Kurum sahipleri çalışanların kçö veya işsizlik ödeneğinin üzerini bu avanstan ekleyip çalışanların maaşını tamamlayacak mı.. tamamlayabilir.. takdir eder miyiz tabiki evet bu durumda çalışan İçin hiç sıkıntı yok..

Yada haklı olarak diyecekti işveren zaten devlet bu parayı bana borç olarak veriyor kiramı kredimi vs ödeyeceğim ancak bana yetecek. Sizlere vermem diyebilir. kızabilir miyiz tabiki hayır adam borç alıyor sonuçta...

Bu durumda olacak olan şu çalışanlar bizler diyeceğiz ki kurum sahiplerine devlet para verdi bizim maaşları tamamlamıyorlar üstelik avans telafiyle ödenecek telafiydi bize verdirecekler...

Bundan kaçarı yok çalışan bunu söyleyecek.

Bu avans çalışanla işveren arasını açar çalışan işveren gibi düşünemeyeceği için haksızlığa uğradığını düşünecek.. telafi zamanında derse 8/40 saat girse bile böyle düşünecek.. işveren devletten alacağını aldı algısı oluşacak..

Bence devlet avans işini kamu bankalarına havale etsin avans ne şartlarda verilecekse aynı şartlarda kredi kullandırsın kurumlara.

Avansta olsa kredi de olsa bunun geri ödemesi kurumlar ödenek almaya başlayınca olacak verdikleri telafiler ve normal eğitimlerden yani ödeneklerinden krediler ödenecek..

Şayet Devlet 48 saat haftalık çalışma hakkı tanırsa kurumların kapalı olduğu süreçte çalışanlarının maaşını tam ödeyenler çalışanlarına maaş farkı vermeden çalışanlarını 48 saat çalıştırsın. Maaşı tam ödemeyenler isteyen personeli 48 saat çalıştırsın 8 saat fark ödesin personel istemezse yeni personel istihdam edip telafileri versin borcunu devlete ödesin..

Dediğim gibi Bu işin oluru kamu bankalarının bizim kurumlara avans şartlarında kredi vermesidir. Bakanlığın ödenek şeklinde bir avans ödemesi yapması olumsuz bir algı yaratır bizi bozar...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 21:51 #26

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Bizim ilgili MEVZUATIMIZDA :Mücbir Sebep ve Beklenmeyen Hâl Ayrımı kavramının olmamasının sıkıntısı çekiliyor.Mevzuatımıza işlenilmesi için çalışılıyor.
Bizim sektörde destek eğitim hizmetinin tek alıcısı devlet olduğu ve de destek eğitim seans ücretinin belirleyicisi'de olduğundan mücbir sebep ve beklenmeyen haller kapsamında kamu hukuku ve borçlar hukuku kapsamında ödemelerin hangi kriterlere göre belirlenerek avans verileceği devamında nasıl geri ödeneceği kriterleri belirleniyor.(Tahminim çıkacak Torba kanun yer alır)

Sağlıkla ve Sabırla bekleyelim.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 22:22 #27

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Derneğe üyesiyiz, evet! Kurumun biri federasyona diğeri diğerine.. üyelikle ilgili bi sorunumuz yok.

Hesap sorma değil, bilgilendirme istiyoruz. Görüşmeler devam ediyor değil adam gibi hangi aşamadayız..

Yok daha iyi biliyorsanız yapın diyenlere; körkütük bağlılık mantığı ve aklı devre dışı bırakmaktan geçer.. Ben kendi işimi yaparım, karşılığını alırım, onlarda öyle. Kimse babasının hayrına yapmıyor
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 13 Nis 2020 23:09 #28

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Birisi sizin için yada yakınlarinız için yada toplum icin, doğa için vs vs. iyi bir şey yapınca teşekkür ederiz. Bunların dışındaki şeylere teşekkür etmeyiz. Buraya video koyabilsem video rol model kullanilarak doğrudan öğretimle teşkkür etmenin öğretimini yapardım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, fahrettin75

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 00:26 #29

• zulfikarOTI
  • zulfikarOTI Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 8
Beyler bayanlar biraz sakin olun yahu. Dernek açıklamasını ve bazı ithamlar olduğu için haliyle savunmasını yapmış. Bu kişiler insan yapabildikleri kadarıyla bu krizden az zararla çıkmamız için çaba sarfediyorlar. Nedir bu saldırganlık neyi bekliyorsunuz. Devlet adına çıkıp kanun çıkarmasını mı? Arkadaşlar adı üstünde dernek ellerinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorlar dernek de federasyonda. Gerektiği yerde teşekkür etmeyi bilin ya. Bu size bişey kaybettirmez..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 00:28 #30

• zulfikarOTI
  • zulfikarOTI Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 8
Ve kesinlikle bu süreçte dernek ve federasyonun arasındaki anlaşmazlıkları vs bir kenara bırakıp hedefe yönelmesi şart. En azından bunu dışarıya yansıtmamaları gerekir...

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 10:07 #31

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Çaba sarfediyor, gerektiği yerde teşekkür etmesini bilin.

Arkadaş, 1 AY OLDU.

Çaba sarfediyolar, nerden biliyoruz? Üyeysek köle değiliz kardeşim. Temsilci olarak atanmışlarsa, paşa paşa aidatlarını ödüyor isek, her durumda maddi manevi arkalarında isek ŞU ANA KADAR KAZANIMLARIMIZIN NE OLDUĞU, ÖNÜMÜZDE BİZİ NELERİN BEKLEDİĞİNİ BİLMEK EN DOĞAL HAKKIMIZ!!

Elbette yapılsın bi açıklama; “şunları şunları netleştirdik, şunları çözmeye çalışıyoruz..” dersiniz, teşekkürümüzü ederiz.

1 aydır görüşmeler devam ediyor, teşekkür ederiz.
Görüşmeler devam ediyor, teşekkür ederiz..

Görüşmeler devam ediyor, teşekkür ederiz..

.......

Ben nereden bilecem, olumlu sonuçlar için çaba gösterildiğini; ilerlemeden verilen bilgiden!!

Yoksa olay şu desem kim kanıtıyla itiraz edebilir; İKİ DERNEĞİN DE HİÇ BİR ETKİSİ YOK, BİR KEZ TALEP BİLDİRDİLER,
İYİ OLURSA: “BİZ YAPTIK”
KÖTÜ OLURSA: “UĞRAŞTIK OLMADI HAYDİ TWEETER A” demiyeceklerine?
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 14 Nis 2020 10:08 yazan fahrettin75.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 12:36 #32

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
ALTINKESEN yazan:
Avans oldu farzedelim.

Yada haklı olarak diyecekti işveren zaten devlet bu parayı bana borç olarak veriyor kiramı kredimi vs ödeyeceğim ancak bana yetecek. Sizlere vermem diyebilir. kızabilir miyiz tabiki hayır adam borç alıyor sonuçta...

Maaş farkı dediğiniz şey asgari ücretten gösterdiğiniz primler yüzünden oluşuyor farkında mısınız? Bir de pişkin pişkin haklı olarak diyor. Utanma da yok...

Oluşturduğunuz algı da cabası. Öğretmen de kabul etmeseymiş böyle anlaşmayı. Kaç baba yiğit var burada ben primleri maaş üzerinden gösteriyorum diyen? Seçenek mi sunuyorsunuz? Sen anlaştığın fiyatın brüt tutarını hesapla, öğretmenin alması gereken parayı ona ulaştır, telafiye de sokma öğretmeni. Bu borcu sana veriyorlar sonuçta, öğretmen neden yardımcı olsun ödemende ?

Köylü kurnazlığı yapmayın artık. Şurada insanlar iyi niyetli bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyor. Beğenen var beğenmeyen var, herkesin kendi düşüncesi. Sonuç için tartışılan yerde hala kendi payınızı düşünüyorsunuz. Yazık...

Ama böyle ucuz hesaplarla kendinizi küçük düşürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Sorsan 18 yıllık fizyoterapist. Master yapmış vs vs...

Farkında değilsin belli. Burada tartışan insanlar sektörün sürdürülebilirliğini sağlamak için tartışıyor. Kendi ceplerini kurtarıp personel ne yaparsa yapsın demek için değil.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.290 saniye
Sistem Kunena Forum