Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER AÇIKLAMASI

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 23:18 #41

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Çok farklı ama mevzuyla bağlantılı bir şey söyleyeceğim.
Yerel yönetimlerce desteklenen yada kamuya ait dernek/vakıf özel eğitim kurumlarının bir çoğunun kira gibi büyük bir gider kaleminin olmayışı, bağış alabiliyor olmaları, bir çok projede dernek yada vakıf kurumlarının öncelikli tercih ediliyor olması gibi daha yazamadığım bir sürü pozitif etmen haksız rekabet koşulları doğurmuyor mu?
Özel Kurumlarla vakıf/dernek kurumlarını aynı kefeye koyup değerlendirmek doğru mudur?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 23:33 #42

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Sizin bu önerdiğiniz resmi yükümlülükleri, gayri resmi iş yapanlar, kendi çıkarları doğrultusunda uyarlayabilir diyorum. Bu konunun burada yazılması hoş değil diyorum. Öncelik şu anda insanların mağdur olmaması diyorum. Kurumda çalışan öğretmen/fizyoterapist şu yazdığınızı görünce ne düşünür? İnsanlar hem maddi hem psikolojik olarak çok kötü durumda. Yangına benzin dökmenin alemi var mı?

Daha önce de bir kaç kişiyle bu tür tartışmalar oldu. Asgariciler tencere kapak diyorsunuz. Siz yapmıyorsunuz, siz görmüyorsunuz diye böyle bir gerçeğin olmadığı anlamına gelmez. Ne diyelim? Onlara hak, imza atmasalardı orayla mı diyeceğiz? Öğretmenler 1 yıldır uğraşıyor, sigortalar asgari ücret üzerinden yatıyor, özlük haklarımız olsun, eşit işe eşit maaş olsun diye...

Şu pandemi döneminde, zaten yarın ne olacağını bilmezken, sizin bu yorumlarınız kurumlardaki kadroyu yıpratır. Sonra da sosyal medya da öğretmenler şikayetçi deniyor. Emin olun bu tür söylemler, telafi, yükümlülük, avans gibi şeylerden daha fazla zarar verir.

Netleşsin sonrasında zaten tartışmalar devam eder. Dediğiniz gibi o zaman tartışırız. Ama sizden ricam netleşene kadar söylemlerin nereye varabileceğini düşünerek yazın. Dışarıdan bakınca hiç hoş gözükmüyor.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 14 Nis 2020 23:43 #43

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
Evet anlıyorum sizi ancak ben gerçekten anlayamıyorum yazdıklarım çalışanlara Nasıl zarar verebilir..

Ben isterim ki bu süreçte kurumlar aldıkları desteklerle çalışanlarına maddi takviyeler yapsınlar.. amaç bu tabiki..

Ancak sizin de dediğiniz gibi her işveren bu şekilde davranmayabilir..

İşte sırf bu yüzden bu işin kuralı olmalı dediğim gibi takviye alan çalışan telafi sürecinde 48 almayan 40 saat derse girmeli..

Ancak bu şekilde çalışan ve işverenin birlikte hakkı korunmuş olur...

Bekleyip göreceğiz saygılar...

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 15 Nis 2020 01:43 #44

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Devletin ne hibe ne de avans vereceğini düşünmüyorum. Çünkü şu an devlet diyor ki çalışanlarınızın maaşlarını (k.ç.ö) ben veriyorum. Rehabilitasyon merkezlerinide mucbir sebep kapsamına alacağız, bu süreçte sgk, stopaj, vergi giderlerinizde olmayacak. Sizin şu dönemde işyeri ile alakalı zorunlu gideriniz sadece işyeri kirası ve diğer bireysel/kurumsal borç ve kredileriniz kalıyor. Bunlar içinde 6 ay sonradan ödemeli düşük faizle kredi imkânı tanıyoruz diyecek.
Devlet eğer bu bakış açısıyla yaklaşırsa kurumlarımız diyemez ki ya bizim dünya kadar borcumuz kredimiz tadilat masrafımız felan filan var diyemeyiz. Çünkü bu seferde ülkede sadece sizin sektör yok binlerce sektör şu an krizde diyecek.

Bu iş bence sıkıntılı bir süreç olacak. Personel maaşlarını gerçek tutarlardan gösterenler personeliyle bir sıkıntı yaşamaz. Sonuçta evde yatarak çalışmadan gerçek maaşlarına yakın ücretler alacaklar, personelin devletten alacağı tutara itirazı olacağını düşünmüyorum. İşyeri kirası ve diğer borçlar içinde kredi çekecek, kurumlar kendi başının çaresine bakacak duruma gelineceğini düşünüyorum.
Son Düzenleme: 15 Nis 2020 01:47 yazan dengeegitim. Sebep: Düzeltme

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 15 Nis 2020 01:47 #45

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 158
  • Teşekkür Sayısı: 33
  • Başarı: 0
dengeegitim yazan:
Devletin ne hibe ne de avans vereceğini düşünmüyorum. Çünkü şu an devlet diyor ki çalışanlarınızın maaşlarını (k.ç.ö) ben veriyorum. Bu süreçte sgk, stopaj, vergi giderlerinizde olmayacak. Sizin şu dönemde işyeri ile alakalı zorunlu gideriniz sadece işyeri kirası ve diğer bireysel/kurumsal borç ve kredileriniz kalıyor. Bunlar içinde 6 ay sonradan ödemeli düşük faizle kredi imkânı tanıyoruz diyecek.
Devlet eğer bu bakış açısıyla yaklaşırsa kurumlarımız diyemez ki ya bizim dünya kadar borcumuz kredimiz tadilat masrafımız felan filan var diyemeyiz. Çünkü bu seferde ülkede sadece sizin sektör yok binlerce sektör şu an krizde diyecek.

Bu iş bence sıkıntılı bir süreç olacak. Personel maaşlarını gerçek tutarlardan gösterenler personeliyle bir sıkıntı yaşamaz. Sonuçta evde yatarak çalışmadan gerçek maaşlarına yakın ücretler alacaklar, personelin devletten alacağı tutara itirazı olacağını düşünmüyorum. İşyeri kirası ve diğer borçlar içinde kredi çekecek, kurumlar kendi başının çaresine bakacak duruma gelineceğini düşünüyorum.
Kredi alamayan kurumlar batsın yani

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 15 Nis 2020 01:50 #46

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 158
  • Teşekkür Sayısı: 33
Ayrıca daha öncede belirttiğim gibi mevcut personelimizin sadece yarısı kçö den faydalanabiliyor diğer yarısı sadece 1170 tl alabilecek

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 15 Nis 2020 21:56 #47

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
‼️‼️‼️
Yarın saat. 14.00 TV5 de Mustafa Arslan soruyor programına
Özerkder Başkanı Sayın Faruk Sevindi ve İsmail Örs katılacaktır.
‼️‼️‼️[b[/b]
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, Mondi

ÖZERKDER AÇIKLAMASI 16 Nis 2020 00:15 #48

• Brmt
  • Brmt Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
Konu hakkında bilgisi olan var mı değerli arkadaşlar.böyle bir bilgi geldi
Merhaba arkadaşlar,
1. Avans %100
2. Uzaktan eğitimi isterseniz karşılıksız yapabilirsiniz.
3. Mayıs ilk haftası ödeme yapılacak.
4. Mayıs ayında hastalığın seyrine göre Temmuz ayında sadexe bize açılma izni olacak
5. İlk taksit okulların açıldığı 2. Aydan başlayacak ve %10 kesinti halinde geri ödemesi olacak
6. Şubat ayı fatura tutarları verilecek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.273 saniye
Sistem Kunena Forum