Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Avans

Avans 05 Haz 2020 01:02 #457

• loupcendre
  • loupcendre Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Biz devlet ile iş yapıyoruz devletimize hizmet ediyoruz karsılıgında para alıyoruz . Baska argumanımız yok tabiki devlete basvuracagız .ssk malıye borcumuz yok bir dunya katmadeger saglıyoruz .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76

Avans 05 Haz 2020 01:08 #458

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sayın Güneşli bende yarın çekicem. Sıkıntı yok.
En başından beri krediyle ilgili sıkıntı yoktu zaten, halen yok.
Sizin nakit ihtiyacınız olmuş krediyi hemen kullanmışsınız.
Krediyi önden çekmeniz size ne kazandırdı, bizim şimdi çekecek olmamız bize ne kaybettirdi anlamadım.

Avans 05 Haz 2020 01:11 #459

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Sn serkan
Bu yazdıklarımdan herkez ne ama yazmak istedim
hibe verilen sektörlerde var devletin desteği birtek bize yok teşvik hibe vs hepsi dahil..
Mesela ben tüzelim SSK vergi ertelememde yok.ama şahıssanız var fırsat eşitliği mükemmel değil mi
Avans la bu işe girmedim.. 20. yılımdayım daha öncede yazdım arsam kurumum ve servis araçları bana ait her personelim kçö den yararlandı mart maaslarını ödedim Nisan sonrasında bir miktar ödeme yaptım.. tic kredimi erteledim avans olsa onu ödemesdim zaten faizi ödemişim neden kapatayım ki..
Personelim ortak kararla maaslarının yaz süresinde indirilmesini talep etti.. 4 personelim devletten istifa eden uzunca zamandır bende çalışan arkadaslar kalanları kpss ye bile girmedi hiç personel sıkıntım olmadı mesela ihtiyaca göre aradım.. Acılınca kurum ticari kredimi öderim cokta dert değil.. Ama kıymetli personelime maas veremediğim için cook üzüldüm. Bukadar mesele etmememde kira ödeyen fazla borcu olan kurumlar içindi.cünkü zor zaman nedir bilirim cevre de cırpınan kurucu arkadaslarımız var ha neden mi kredi cekmedim 2 yıl önce başka işimde iflas ettim kredibilitem iyi değil kredi cekemedim bu kimsenin sorunu değil elbette bende iflas etmiştim bana avns ver hibe ver demedim ozaman mesela devlete :))) suan. Ödememi sen yapıyorsun hizmeti satamıyorum cünkü kapattın desteklemelisin bizi diyorum
Bakın bu bir kurum profili mesela size gelince nesiniz bilmiyorum ama üslubunuzdanda o tavrınız dan kalibrenizde belli..

Avans 05 Haz 2020 01:14 #460

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
scayking yazan:
Sayın Güneşli bende yarın çekicem. Sıkıntı yok.
En başından beri krediyle ilgili sıkıntı yoktu zaten, halen yok.
Sizin nakit ihtiyacınız olmuş krediyi hemen kullanmışsınız.
Krediyi önden çekmeniz size ne kazandırdı, bizim şimdi çekecek olmamız bize ne kaybettirdi anlamadım.
Surec uzun oluyor bu normal kredi degil cunku
Ben ne olur ne olmaz diye mart ayinda basvurdum nisan da aldim
Simdi bir daha yigilma olacak cunku millet bu avans isine cok guvendi bel bagladi

Avans 05 Haz 2020 01:19 #461

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Kredi faizleri yerlerde, bankalar kredi vermek için yarışıyor. Bankam beni 1 ay önce aradı 6 ay geri ödemesiz 0.91'le kredi veriyor. Daha düşük faiz oranı söyleyen bankada vardır mutlaka, kamu bankalarının daha uygun olabilir şartları.
ANCAK,
Kredibilitesi iyi olmayan arkadaşlar için bir ön görünüz var mı?
Biz avansı öngörmüştük olmadı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, hayavoto

Avans 05 Haz 2020 02:36 #462

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Devlet kuran kurslarının bile kapalı kaldığı dönemin parasını ödedi.. Bizim o kadar kıymetimiz yok demek ki..

Bütçeden zaten ayrılmış olan bir parayı BORÇ OLARAK ödemekten imtina etti.

Yararlanan arkadaşlar var belki ama ben ne mücbir sebepten, ne SGK ertelemesinden, ne vergi ötelemesinden hiç birinden yararlanamadım. 2,5 aydır banka kredisiyle banka kredilerini döndürmeye çalışıyorum. Personelimin dörtte biri ne KÇÖ, ne ücretsiz izinden yararlanamadı. KÇÖ dediğin zaten....

En çok kanıma dokunan ise bu süreçte ne bakanın, ne bakanlığın bizim adımızı doğru dürüst ağzına bile almaması. Açılma kararımızda bile sorumluluğu, topu bize attılar. Veli isterse, kurucu isterse açın ne demek kardeşim? Kapatırken benim fikrimi, sorumluluğumu sordun mu ki açarken sorumluluğu bana yıkıyorsun?

Ben ilk fırsatta bu sektörden çıkma niyetindeyim. Personeli de kamuya alsınlar herkes rahatlasın. Gidip 36 ay vadeli tatil kredisi alıp 10 gün tatil yapmayı düşünüyorum. Sonrası Allah kerim.. Bunlar güzel günlerimiz... kıymetini bilelim. Sonbahar geldiğinde solmuş yapraklar gibi savrulup gideceğiz. Bakanlık o zaman düşünür avansı...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yankim, scayking, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Avans 05 Haz 2020 04:04 #463

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
Sonbahar geldiğinde solmuş yapraklar gibi savrulup gideceğiz. Bakanlık o zaman düşünür avansı...

Pes etmek bize yakışmaz sayın barış. Sizden bunları duymak üzücü.

Evet avans verilmeli ama salgın ve genel ekonomik durum ve mali bütçe bunun kesinlikle olamayacağının sinyalini vermişti zaten.

Ha “doğru ve olması gereken” i beklemek yanlış mı diyeceksiniz. Burası Türkiye biliyorsunuz

Bu iş, layıkıyla yaptığınızda, normal sektörlerden kat be kat yıpratıcı bir iş. Son düzlüğe çıkıp bayrağı yeni genç idealist arkadaşlarıma devretmek benim de düşündüğüm bir durum. Umarım tüm emektar arkadaşlarım minimum zararla bu süreci atlatır.
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, hayavoto

Avans 05 Haz 2020 04:32 #464

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
fahrettin75 yazan:
salgın ve genel ekonomik durum ve mali bütçe bunun kesinlikle olamayacağının sinyalini vermişti zaten.

Salgın, genel ekonomik durum ve mali bütçe bunun KESİNLİKLE verilmesini gerektirir.

Havadan bir para vermiyor! Salgın olmasaydı zaten ödeyeceği bir parayı sadece BORÇ olarak veriyor. Ben şimdi geçmiş 3 ayın telafilerini yapsam bu parayı zaten ödemeyecek mi? Ama benim bu paraya 3 ay, 6 ay sonra değil, şimdi ihtiyacım var.

Kaldı ki Almanya, Kanada gibi ülkeler "kapat işyerini, parasını ben ödeyeceğim" dedi vatandaşına... Bize vere vere IBAN verdiler. Arkadaş İşsizlik fonunda 120 milyar TL var... şu ana kadar hepsi hepsi 5 milyar ödeme yapılmış. Bu mudur sosyal devlet?

Devlet vatandaşını enayi yerine koymaz, onunla oyun oynamaz. Hem işten çıkarmayı yasaklayacaksın, hem iflası yasaklayacaksın, hem aylarca oyalayıp sap gibi ortada bırakacaksın.
Diğer sektörlere kötü örnek olur ne demek yahu? Diğer sektörlere ödeme mi yapıyor devlet? Mütahit zaten parasını alıyor. Özel hastanele çıktı, bu para az dedi, arttırdılar. Özel okullar geri ödeme yapmamıza gerek yok dedi, bakan onlara arka çıktı. Üstüne bir de online eğitim de telafi sayılır diye yazı yayınladılar. Şimdi efendim Ağustosta 15 gün okulları açıp İSTEYENE yüzyüze eğitim yapacaklarmış.

Neyse... fazla da konuşmak istemiyorum. Ben hiç kimseye TEŞEKKÜR FALAN ETMİYORUM. Kimse de benim yerime teşekkür etmesin. 10 senedir sorundan, sıkıntıdan başka bir şey görmedim. Sağlığım bozuldu, ruh sağlığım bozuldu. Yetti gayri...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 05 Haz 2020 04:33 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yankim, scayking, loupcendre ve bu kullanıcının diğerlerinden 7 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.458 saniye
Sistem Kunena Forum