Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Avans

Avans 05 Haz 2020 07:59 #465

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Kıraathaneler hatta genelevler şu salginda konuşuldu ama biz bı defa bile konuşulmadık. Genelevlere bile garanti ücret ödenecek neredeyse... Bize destek yok. O kadar mı gereksiz bir sektörüz yani! Yoksa bizi savunacak kişiler birbirine düştü de süreç bu kadar mi suyu çıktı ???

Arkadaşlar benim adıma da kimse kimseye teşekkür etmesin. Bu avans işlemi bu saatten sonra olursa ozerkderin başarısıdır. Olmazsa da federasyonun başarısıdır!!!

Bu destek işlemleri olmazsa federasyon kendini fesh etmelidir. Öyle yönetim degisikligi de kurtarmaz. Süreci yakinen bilen arkadaşlar ne dediğimi çok iyi anlarlar.
Üye olan arkadaşlara da tavsiyem öyle WhatsApp tan : ödenek aktarılmıştır. Yok şunu yaptık bunu yaptık mesajları için aydat ödemeye de gerek yoktur. Verin numaranızı ben hallederim. Aydat ödemeleriniz için Yarın geç şimdi iptal ettirin derim.
Bana şu süreçte destek olmayanın destek bulamayanın, bulacak olanın da önünü kesenin hiçbir gereği yoktur!
Benim 2000 öğrencim yok. Kendi binam yok.hatta kuruma ait araçlar da bana ait değil. Bankaya ait. Benim gibi kurum sahiplerinin ödediği aydatlarla benzini harcamayın. Kimseye gidip eli boş dönüp bı de teşekkür etmeyin.
Biz hep birlikte 3 milyonluk nüfuslu bir aileyiz.bu gucu kullanamayanlarin bulunduğu tahttan inmeleri değil, o kurtarmaaaazz!!!! komple şatoyu yıkmaları gerekir.
Son Düzenleme: 05 Haz 2020 09:11 yazan waramiral.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen, hayavoto, psycho01

Avans 05 Haz 2020 08:20 #466

• waramiral
  • Platin Uye
Çoğu kurum sahibi yılardır yaralarını krediyle kapata kapata 2020 ye geldi. Verilen zam ile yaraları bı nebze olsun kapatmayı umarken salgın ortaya çıktı. Daha büyük yaralar açtı.

Şu süreçte kimse bana devlette para yok demesin. Öyle olsa diğer sektörlere de destek verilmezdi. Özel okullar korundu. Çiftçilerimiz korundu vs. Vs.
Ortaya çıkıp hakkını isteyen herkes biseyleri aldı biseyleri iyileşti. Çıktı ekrana aldı. Biz alamıyoruz. Niye?
Burada suç bize bu hakkı vermeyenlerde mi yoksa istemesini bilmeyenlere mi? Sektör başladığında ödenen ücretleri neyle karşılaştıralım? Asgari ücretle mi ? Dolarla mi dövizle mi altınla mi? Simlerde aldığımız ücretler altında ezilirken bu süreçte de destek bulamayanlar bıraksın bu işi. Ben neden öğretmenime fizyoterapist ime devlet kadar maaş veremiyorum? Personeline niye devlet kadar maaş veremiyorum. Çünkü aldığım para üç kuruş neyle neyi vereceğim!
Görüşmeye gelen öğretmene bu kadar ödeyebilirim derken utanıyorum. Öğretmen veya personel de sektörü biliyor ve tamam diyor daha da utanıyorum. Her ay maaş verirken de bir öğretmen olarak utanıyorum.
Bunun nedeni ben miyim?
Yoksa yıllardır düşük ücretler yüzünden perişan edilen sektör mu?
Yahu hadi anladık. Ücretleri anca bu kadar düzeltebilirsiniz. Peki bu süreçte nasıl destek çıkılmaz. Öğrencilerin Telafileri yığılmış personel perişan kurucu perişan sevinen kim??? Mutlu olan kim??? Kime yazık? Kime günah!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yankim, hayavoto, psycho01

Avans 05 Haz 2020 08:26 #467

• waramiral
  • Platin Uye
Bu avans ödemesi ile sadece kira ve bu süreçteki giderler odenmeyecekti. Şimdiye kadar yaşanan sıkıntılar ve biriken ödemeler yapılacaktı. Sen dersen biz bu süreçte mağdur olduk adamlar da bı kira ödüyorsunuz ne var ki der. Yıllardır fedakarlıkla uğraştık zor da olsa ödemelerinizi yapıyorduk. Biz para kazanmiyoruz borç istiyoruz ki geçmişten gelen sıkıntıları tekrardan düzene sokalim. İsteme budur. İsteyip verenlere teşekkür edilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yankim, hayavoto

Avans 05 Haz 2020 10:32 #468

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Bu mu şimdi federasyonun açıklaması?
Yazıklar olsun ki bu kadar insanı bir umut bekletti, bir cok kurum ben de dahil planlarını gelecek avansa göre yaptı. Iki kelimeyi bir araya getiremeyen federasyon başkanı süreci zaten kötü yönettiği gibi insanları avans beklentisi içersine sokup mali problemler yaşamalarına sebep olacak bu saatten sonra.
Kendi kendime dedim ki adamlar uğraşıyor herhalde, haksızlık yapmayayım kaos ortamında eleştiri yapıp motivasyonlarını bozmayalım ama adam gitmiş oralarda gezmiş tozmuş gelmiş...
Ülke tv diye bir kanalın (şahsım adına inanın izleyeni görmedim, yerel tv lerde çıksaydı daha iyiydi) öğle haberlerinde 5 dk süre almak nedir ? Sen koskoca bir özel eğitim camiasının federasyon başkanızın, bu nasıl bir vizyonsuzluktur, bu nasıl bir basiretsizliktir. Adam 2 defa cıktı öğle haberlerinde vallahi ilkokul ogrencisini cikarsak ondan daha somut soylemler baskıcı talepler ortaya koyardı.
Bu bize gösterdi ki bu tarz yapılanmalar siyasilere yalakalik yapmak ve gelecekte biryerlerde bulunabilmek adına bu tarz stk ları birer basamak olarak kullanıyorlar. Bu saatten sonra kesinlikle bu yapılanmanın içersinde hicbir kurumun bulunmaması lazım.
Twitter de federasyona yapılan ithamlara zerre ihtimal vermiyordum ama, bu yaşanan basiretsiz ve art niyetli süreç sonunda, acaba doğru mu yazmış adamlar? Diye düşünmeye başladım.
Artık takke düştü kel göründü, yalakalik kültürü bizim federasyonun temel ilkesi olmuş. Arkadaşların dedikleri gibi ona teşekkür buna teşekkür yok imzada yok haftaya çıkacak vs sonucunda 3 aylık bir süreci bir umut içerisinde bekledik.
Yazacak daha çok şey var ama sadece kocaman bir YAZIKLAR OLSUN.
son olarak fahrettine bir özür borcum var. Bu süreçte takındığı tavrı tasvip etmesemde adam haklı bir isyanda ve öngörü de bulunmuş. Özür dilerim fahrettin hocam hakkını helal et...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: loupcendre, fahrettin75, waramiral ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Avans 05 Haz 2020 17:14 #469

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Hak dilenilmez, hak kazanilir.
Binlerce kez sukran ve tesekkurlerle suslenmis bir hak talebi simdiye kadar ilk kez gordum.
Aman ters bir sey soylemeyelim kapatirlar, aman sessiz kalalim tepemize cokerler korkusu ile bir hayat yasanmaz.
Bir talebin en ucuz cozumuyuz, asil mesele muhtaclik ise kimin kime muhtac oldugunu once bir netlestirelim kafamizda.
Talepler net ve cesurca soylenmeli, korkuyorsaniz eger birakin yerinize bunu soyleyecek insanlar var.
Ama sizin sukranlarla dolu dilinizin beni mahvetmeye hakki yok.

Personeller arkadaslarimiz daha cesur haklarini bizlerden talep ediyorlar, bu yuzden onlari tebrik ediyorum. Ailelerimiz bizden daha cesur haklarini talep ediyorlar onlari da tebrik ediyorum.
Paydaslarimizin icinde en korkak olanlari biz kuruculariz. Haliyle bizi temsile emsal kisilerde ayni urkeklik ile davraniyorlar
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Avans 05 Haz 2020 17:50 #470

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hepimiz aslında önümüzde ki süreçte yaşayamamız muhtemel ekonomik sorunların, endişelerini yaşıyoruz.

Geçen yaz, sadece bende ki devamsızlık yaklaşık %40 lara çıkmıştı. Bu dönem salgın hastalık da var.

Bu süreçte bize destek şart.
Süreçle ilgili çok şey yazılabilir elbette.
Ben verilen mücadeleyi tebrik ediyorum. İsteyen elbette eleştirebilir.
Avans çıksa özerkder yönetiminde ki arkadaşlarda rahat edecek. Çıkmaz ise onlarda ekonomik olarak mağdur olacak.
Avans çıksa, kimse %10 komisyon almayacak.
Kimse çok zengin değil. Bu işle geçinmeye çalışıyoruz.
Avans çıksa, methiyeler yazıyorduk. Olmadı ise vay şöyle vay böyle. Benim için verilen çaba önemli.
Daha iyisini yapacak olan varsa, sektöre katkı yapacak gerçek anlamda onları sahneye alalım. Sektöre katkı sunsunlar.

Ha bu arada belki aptalca olabilir ama hala benim bir küçük de olsa beklentim hala var. Kim bilir?

Şişman kadın daha şarkısını söylememiştir belki. Belli mi olur?
Son Düzenleme: 05 Haz 2020 17:51 yazan tartanc.

Avans 05 Haz 2020 18:34 #471

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Tartanc hocam bu kadar da polyannaci olmayalım artık. Biz sektörel olarak kendimizi anlatamamışız, anlatan paydaşlarımız (aramızdaki kötü örneklemeleri baz alarak) da allah razı olsun her türlü yaftalamamakla ithamlarla bizleri devlet kurumlarının gözünde yerle yeksan ederek daha da bir degersizlestirdiler. Daha önceki yazılarımda da yazdığım gibi gerek hastanede gerek ram larda gerek mem lerde hep hor görülen, engelli çocukları maddi yönden istismar eden bir oluşum olarak anlatıldik. Nihayetinde bunu anlatacak, örneklenen kitlenin küçük bir çoğunluğu temsil ettiğinin kamuya inandirilmasi lazımdı. Maalesef bunu başaramadık. Ne federasyon ne de dernek, kurumların özlük hakları konusunda kamuyu bir türlü ikna edememiş ve elini masaya bırakmamıştır. Yukarda yazan hocamizin dediği gibi bizler ne kadar devlete muhtaç isek kusura bakmasın devlette bizlere muhtaç. Eğer ki meb bu hizmeti engelli bireylere daha ucuza vereceğine kanaat getirsin, saniye tutmazlar bizi. Öğrencilerin ne ramıyla ne hastanesiyle ne de servisiyle devlet uğraşmaz. Veli desen %20 civarında bunu başarabilirler. Onun için bizler bu hizmetin temeliyiz ve kendimizi bilmemiz lazım. Bundan sonra kurum sahibi arkadaşlardan ricam kısır çekişmelere girmeyelim. Yok ramda hastanede öğrenci kapmak, yok diğer kurumu kötülemek gibi olumsuz olguları bir kenara bırakıp birbirimize sahip çıkalım. Yaptığımız iş gerçekten çok değerli ama bizler yaptığımız olumsuz hareketlerle, şark kurnazliklariya kendi işimizi degersizlestiriyoruz.
Değersiz bir oluşumda ne hak talep edebilir ne de ciddiye alınır.
Tartanc hocamın dediğine gelirsek, pandemi süreci sonrasında kesinlikle erken başkanlık secimi yapılıp kurumların bu süreçteki düşünceleri alınmalıdır. Eğer süreçte yöneticiler basarili bulunuyorsa tekrar seçilirler yok basarisizlarsa secimde zaten üyelere gerekli kararı verirler.
Şahsi düşüncem, öğretmenlerin usta öğreticilerin özel okulların ücretlerini ek derslerde dahil tam aldığı bir ortamda bizlerin bu zamana kadar görmezden gelinmesi sonuncunda bu saatten sonra ne avans ne on ödeme tarzında birşeyin olmayacağı yönünde. Herkes onune baksin maddi planlamasini, temmuz sonu alacagimiz yarımın çok çok altnda alacağımız ilk ödeneği göre planlama yapmasi yonunde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

Avans 05 Haz 2020 19:20 #472

• onurrr
  • onurrr Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Tartanc Hocam bugün genel müdürlüğün iş ve işlemler süresiyle ilgili yazısı avansla ilgili olabilir mi sanki bir umut bende de var
Son Düzenleme: 05 Haz 2020 19:22 yazan onurrr.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye
Sistem Kunena Forum