Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kapatın Gitsin!

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 14:08 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Geçenlerde bir grup da bir arkadaşımız, bizim meb le çalışmamızı zorunlu evliliğe benzetmişti. Meb bizden nefret ediyor. Biz meb i pek sevmiyoruz. Üstelik komşuların nerede ise hepsi bu evlilikten şikayetçi...

Şu zorunlu tatil açıklanalı 50 günden fazla oldu. Meb bizimle ilgili bir kelime kullanmadı.
Yaklaşık 60.000 kişi bu kadar mı görmezden gelinir?
Hepimiz birbirimize soruyoruz. Ne yapacağız? Şimdi ne olacak? Derneklere soruyoruz. Ne olacak diye?

Şu özel okullar savunuluyor. Bizle ilgili bir tek kelime yok.

Madem Meb bizden bu kadar nefret ediyor. Yok sayıyor.
ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNİ
K A P A T İN.

TARİH VERİN. DESTEĞİ KESİN.
Bu eğitimi okullarda vereceğim deyin.
Bu kadar nefret ettiğiniz bir alan kapatılsın.
MEB de evrak işleri azalır!
Maliye de evrak işleri azalır!
Kimi şikayetler azalır!
Para bütçede kalır!

Başta burada yazanlar olmak üzere bir kısım rahatlar.

KİM KAYBEDER?
Özel bereyler?
Aileler?
Eğitimciler?
Yardımcı personeller?
Toplum?
Bu kararı alanlar?
......
HADİ KAPATIN BİZİ.
BU EĞİTİMİ OKULLARDA YAPACAĞIM DEYİN.
HADİ BUYRUN.
Son Düzenleme: 01 May 2020 14:17 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Takipci

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 14:30 #2

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Kesinlikle katılıyorum. Zaten MEB bizleri düşünmediği için özel bireyleri ailelerini ve saydığınız tüm kişileri önemsememektedir. Kapatın gitsin!!!
Kapatmayın sürüncemede bırakarak yavaş yavaş bitirme yolundasiniz zaten.

Hatta kapatmaktan ziyade kendi bünyelerine alsınlar. Bakalım bu kadar milleti bu ücretlerle nasıl calistirabilecekler. Birçok kanunun değişmesi gerekecek.
Hala kurumları kotuleyenler o zaman ne yapacaklar?
Devlet bu ücretlerle personeline maaş bile verz dedi son BAŞBAKAN. ondan iyi mi bileceğiz arkadaş! Adam son başbakan. Erzincan'da 2018 in sonunda söyledi. Arayın bulun. Daha neyin mücadelesi yapılıyor. Yok yapılır diyorsanız hodri meydan. Gelin buyrun devlet bizi alsın veya kapatsın görelim. Bu alan zor bir alan devlet de bunu biliyor merak buyurmayin .
Bundan sonrasını lütfen iyi okuyunuz ve mümkünse biraz düşününüz. Size diyorum HORTLAKLİK yapan arkadaşlar:

Biz kurumlar olarak MEB in bir koluyuz. Bu kolun parmakları da personellerimiz. Onlar sayesinde engelli bireylere iyilik dolu hizmetle dokunabiliyoruz.
Bazilari, beyine; kolu şikayet ediyor kendini parmaklarin hepsi zannederek. Bence beynin kendini değiştirmesi için öneri ve şikayetlerde bulunulsa amaca hizmet eder. Kolu kesersen parmaklar omza kaynamaz.
Bunu göremediler bi türlü.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 14:37 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Amiral,

Cidden kapatsın. Desteği kessin.
Kendi okullarımda bu eğitimi vereceğim desin. Eylüle kadar süre var. Gerekli hazırlığı yapar.

Bu alanda çalışan eğitimcileri de ücretli öğretmen olarak mı alır? Kadrolu olarak mı alır? Almaz mı? Kendi bileceği iş olur.

25.000 yardımcı personel ne olur? Bilemiyorum.

Yeter yahu. Kapatın.
Tek bir yazı yayınlansa yeterli.
Nefret ettikleri bu alanı kapatsınlar.
Görelim bakalım sonrasında neler oluyor?
Son Düzenleme: 01 May 2020 15:02 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:31 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Devletler aslında büyük şirketler gibi yönetilir. Yapılan her işte, ödenen her kuruşta kar zarar hesabı yapılır. Yani burada ne çalışanlar ne de engelliler düşünülüyor aslında.
Şu an zorunlu ücretsiz izin gibi mevzuatta olmayan bir uygulama bile devlet eliyle resmileştirildi ve işten çıkarmalar yasaklandı. İşsizlik rakamları hükümet için çok çok önemli ve bize ödediği parayla bu kadar kişiye kendinin istihdam sağlaması mümkün değil. Doğrudan ve dolaylı olarak verdiği paranın yarısından fazlasını geri alıyor zaten. Yani diyeceğim şudur ki yararlı olmasaydık şimdiye kadar on kere kapatılmıştık. Hesap kitap bilmeyen, klavye başından devleti kurtardığını sananların ne dediğinin pek bir önemi yok aslında hükümet gözünde.
Son Düzenleme: 01 May 2020 15:32 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:39 #5

• waramiral
  • Platin Uye
Sn. Tartanc ben herkese hodri meydan diyorum. Bir kurumu açabilmek için ortalama 200 bin TL gider. O da normal bir kurumu. Ayrıca işleri oturtmak için en az 3 sene gerektir. Bu üç senenin manevi değeri zaten ölçülemez ama maddi olarak giden parayı da bir zahmet hesapların arkadaşlar. Ben ne hesap gostersem kendi memleketlerinde nasılsa hesap hemen bir hata buluyorlar. Halbuki her yerde hesap farklıdır. Bu işletme işidir. Kimisi 2000 kira verir kimisi 20 bin. Kimisi ayda 15 bin servis için petrol öder kimisi 5 bin.
Burada hata olan konu şudur. Böyle bir sektörün devlete katkıları yadsınamaz. Hatalardan dolayı hariç kimsenin maliyeye ve SGK ya borcu bulunmamaktadır. Çünkü ödenek alamaz. Borcu olanlar da direk buraya kesilir.
Peki diyelim ki ödemeyi veliden alın devlet desteği kesti. Ramlarla da işiniz yok engelli raporu olan herkese planı siz yapın ödemeyi de ondan alın dediler.
Şu an ödenen bireysel 98.75 TL ye kim verebilir bu eğitimi? Kimse! Fizik tedavi 200 kusur lira eve özel ders için verilen ücret en az 150 TL. Bireysel dersler ortalama 200 TL den aşağı olmaz yani. kaç aile bunu karşılayabilir?
Şuan kurumlarımızda kayıtlı 420 bin kişi mi olacak? En fazla 50 bine duser. Taşrada bu iş biter. Metropol şehirlerde devam eder. SGK vergi ödemeleri düzenli olmaz. Habire af beklenir. Evet o zaman açık kalabilen ortalama 200-300 kurumda 50 bin öğrenci ücretli ders alır ödemelerde sıkıntı olmazsa kurumlar ihya olur. Peki Sonuc? 50 bin öğrenci için 8-10 bin personel ki bu bile fazla olacaktır. Ramdir heyettir işleri olmayacagindan genelde eğitim personelinden oluşur. 2500 eğitimci geriye de 1500 diğer personel.
Geriye ne kaldı? Tabana yayılan eğitim bitti. En az 370 bin öğrenci eğitimden mahrum kaldı. 55 bin personel issiz. Metrolpole göç edisler başlayacak eğitim için maddi durumları olanlardan. Sonuç hüsran.

2. Seçenek devlet ücretini verip tüm kurumları aldı kurucular kurtuldu. Okullara servis yapanlarla yeni anlaşmalar yapıldı ve ekstradan onlar para kazandı. Kurumlarda ram rapor işi bitti ücretli öğretmenlik basladi. Sonuç özel eğitim ve rehabilitasyon almak eskisi gibi başarı odaklı değil ne de olsa devletin yan gel yat vicdansızlar için. Önceden 4000 bine yakın maaşlar asgarinin de altına dustu.
Sonuç yine hüsran.
Kelimelerim olağan sonuçlardır. Kiminin hoşuna gider gitmez ama ongordugum durum bu. Daha birçok sonucu olacaktır.
Vallahi kapatsinlar. Bizi bu isten bu hedeflikten kurtarsinlar.
Bitsin!!!
Mumla arayacaklar bu HORTLAKLAR. kendi ayağına sıkıp duruyorlar.

Madem öyle hodri meydan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:40 #6

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Evet evet... kesinlikle...

Kapatmalarına gerek yok. Ödeme desteğini kaldırsınlar, olsun bitsin.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:42 #7

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Bizleri malesef adam yerine koyduklari yok zaten,habire umut bekleyişi içinde olmak ve bu kadar maduriyet yaratabilmek bizim devlet sistemimizin bariz örneğidır.sayin tartanc dediğinize katılıyorum.zaten bizler meb e bir kamburduk ve öyle görünüyorduk ki bizim için bu süreç de bir tek bır açıklama bile yoktur.ARTIK YETER ,BU SEKTÖRE EMEGINI ,SENELERİNİ ,UMUDUNU VERMİŞ BİR ZÜMRE SİZDEN OLUMLU VEYA OLUMSUZ BIR KARAR BEKLIYOR................
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:43 #8

• waramiral
  • Platin Uye
barisltd yazan:
Evet evet... kesinlikle...

Kapatmalarına gerek yok. Ödeme desteğini kaldırsınlar, olsun bitsin.

Abi az el ovustur yaaa :). Senin gibi buna hazırlıklı değildik ama son caremiz bu kaldı. Varsın olsun. Ne olacaksa olsun ama bir an önce olsun.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye
Sistem Kunena Forum