Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kapatın Gitsin!

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 00:28 #33

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Bunu bilir bunu söylerim eğer okullar haziranda açılmaz ve eylüle sarkarsa bizleri kimse düşünüp olulları açtırmaz. Dernekler ne kadar baskı yapar ne eder bilmiyorum. 2700 kurum var her biri ortalama 120 milyar ödenek alsa 300 küsür trilyon yapıyor. Zaten devletin parası yok. Koskoca kampanyalarla 2 milyar tl ancak toplandı. 3 ayda 1 milyar tl niye getirip versin. Açıksası hiç umudum yok. Salgın bahane edilecek ama 1 milyar kasada kalacak. Okullar açılırsa haziran ayında bizde arada kaynarız. Yoksa temmuz ağustos gibi tek bir vaka kalmasa bile sanmıyorum açılacağını
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 00:56 #34

• Akın59
  • Akın59 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Sizin gibi düşünen kurumlar bu sektörün yüz akı, lütfen bu kadar mücadele verdiniz, devam edin, özel çocuklarımızın kaliteli eğitime ihtiyacı var. Örgün eğitimde bu çocuklara kesinlikle yardımcı olunmuyor. Çalıştığım zaman içinde örgün eğitimde alt sınıfa devam eden öğrencilerimin takibini yaptım, randevu alarak sınıflarında görüşme yaptım. 3 öğretmen 3-4 çocuk ama inanın laylaylom. Ama bu ziyaretler biraz öğrencimlerim adına yardımcı oldu. Takip edildiklerini düşündükleri için daha nitelikli , en azından yaptığımız çalışmaları tekrar, pekiştirme ve üzerine birşeyler katarak çalışmaya gayret ettiler. Bu kurumlar açılmadan önce bu çocuklar evlerde saklanıyorlardı. Bu çocuklar sizlerin sayesinde sosyal hayata katıldılar. Başarılı çalışmalar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 03:21 #35

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Bıçak kemiğe dayanmış. Kurum sahipleri isyanda...

Ama hiç samimi değil bu yazılanlar. Hadi oldu da desteği kesiyorum dedi. Bölgelerde pilot kurum seçerek, geçiş sürecinde onlara ödenek verilmeyecek, özel olarak yapsınlar bu işi dedi. Kaç kurum buna gönüllü olur?

Hepsini geçtim. Tamam bazı kurumlarda sıkıntılı şeyler var, kapanınca çözülecek mi? Bir nebze. Ama kapatılmasını istemekten ziyade, şu meşhur cimere yazılanların dikkate alınmasını isteseniz? Kötü kurumların ayıklanmasını, işini doğru yapanların da bu tür kurumlardan şikayetçi olduğunu ifade etseniz?

Yıllardır bu karalamaların, şikayetlerin sebebi belli. Neden halı altına süpürülmeye çalışılır hep? Neden sürekli restleşilir, karşılıklı suçlamalarda bulunulur?

5 kurumun 1'i iyi olacağına, kötü olan 4 kurum kapatılsın. Olması gereken bu değil midir? İşini kötü yapan kurumlara yaptırım uygulanması gerekmiyor mu? Bu haksızlığa siz de göz yumuyorsunuz... Bu hale gelmesinde sizin de payınız var. Biz kendi işimize, kendi kurumumuza bakalım dedikçe, bu olumsuzluklar sizin de önünüze çıkıyor. Buradaki bazı dar fikirli arkadaşlar, beni ilgilendirmediğini söylüyorlar ama yarın benim de önüme çıkacak. Özel eğitimin bir bütün içinde olduğunu, suistimallerin kanser gibi yayılıp, her birimi içine alacağının farkında değil. Bu durumu yaşıyorlar ama hala farkında değiller.

Bu şekilde restleşmek, tüm kararları derneğe/federasyona bırakmak yerine artık siz de bir şeyler yapsanız? Ortada bir sorun olduğu aşikar ve öğretmenler, kurumlar, meb bunun farkında. Ama bu sorunlar hakkında, resmi mercilere, kurumlar tarafında bildirilen hiçbir şey yok...

Özel eğitime, işinize, tırnaklarınızla kazıyarak, emek vererek bu günlere getirdiğiniz, çocuğunuz gibi baktığınız kurumunuza sahip çıkın artık. Yok mu 50 imza toplayarak, meb'e bu işin doğru bir şekilde nasıl yapıldığı hakkında yol gösterecek, sektörde öncü olacak kurum sahibi? Günah keçisi olmak mı korkunuz? Şu saatten sonra ne kaybedeceksiniz ki? Siz böyle bir niyetle yola çıktınız da öğretmenler sizin yanınızda durmadı mı? Bu uygulamaya geçebilmek için finansal desteğin artması mı lazım? Siz ilk adımı atın, o 40.000 olarak bahsettiğiniz personel sadece sayıda kalmaz, dağ gibi yanınızda olur.

Sektör arınmalı, kapatın gitsin gibi içi boş söylemleri bırakın artık. Biraz icraat lütfen...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 03:47 #36

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sayın Obey,

Siz bir memur olarak Güven Parka gidip memuriyet haklarınızın iyileştirilmesi için gösteri yapın, bakalım ne oluyor? :)

Biz özel sektörüz. Ensemizde devletin kılıcı duruyor. Öyle kolay değil dediklerinizi yapmak.

Ayrıca bu iş pilot kurum seçerek olmaz. Hadi ben gönüllü oldum diyelim. Devlet desteği yok denilince velilerin çoğu destek verilen kuruma geçer. Haksız rekabet olur. Bu işin niteliğinin yükselmesi lazım. O da ancak gerçek rekabetle olur. MEB'in yönetmelikleriyle olmaz.

Devlet kessin ödenekleri ve destek eğitimi verdiği kadar kamu kurumlarında versin, okullarda versin, bedava versin. Bakın sizin kötülediğiniz kurumlar o zaman zaten dökülür gider. Sadece işini iyi yapanlar ayakta kalır. Doğal seleksiyon olur.

Ha, parası olmayan veli mi ne yapacak? Şu kamuya atanmak isteyen öğretmen arkadaşlar girer onların derslerine artık. Tüm sorunlar çözülmüş olur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 03:54 #37

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Sayın Barış. Güvenpark'ta hak arama olayları artık mazide kaldı. Bürokrasi kanalı herkese açık. İlla bir dernek olması gerekmiyor. Sosyal medya da en büyüt talep aracı. Söylemek istediğim, böyle bir taleple yola çıkın, bir avuç kurum sahibi değil, Herkes yanınızda olur. Siz kurumlar üzerinden değerlendirme yapıyorsunuz, ben özel eğitim üzerinden. Her öğrencinin en iyi eğitimi almaya hakkı var. En iyi eğitimi veren kurum sahiplerinin, personelin de hakettiğini almaya...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 03:58 #38

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Ben bu konu başlığına katılmıyorum. Devlet, nitelikli eğitim vermek için çaba sarf etmeyen kurumları, çalışanın hakkını yiyen, ders vermediği öğrenciye fatura kesen kurumları kapatsın.

Bu arada mart-nisan-mayıs ayları için 1 Milyar TL'nin üzerinde bir para devletin kasasında kaldı. Devletimiz eğer bunu kâr olarak görüyorsa ne avans ne de destek felan düşünmez. Kâr kârdır diye düşünürse bu süreci eylüle kadar sürdürür.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 04:23 #39

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Devlet, nitelikli eğitim vermek için çaba sarf etmeyen kurumları, çalışanın hakkını yiyen, ders vermediği öğrenciye fatura kesen kurumları kapatsın.

Kesinlikle katılıyorum. Ama nasıl olacak o iş? doğru yerde hak aranmazsa veya el ovusturup arkasından sallayacaklarsa kısacası ilgili yere doğru şikayette bulunulmayacaksa sadece sosyal medyada forumda bilmişlik yapılıp iç sogutulacaksa nasıl olacak bu iş? Kötü kurumları sektörden nasıl ayiklayacagiz?
Zaten onlarla aynı kefedeyiz. Ben samimi söylüyorum kapatın bitsin bu işkence. Ben yapamıyorum her gün resmi gazeteye bakıyorum bir kurum sahibi arkadaşımı alıp bı haber var mı diye umut ediyorum. Çok emek verdim kurumuma. Nelerden vazgeçtim nelere eyvallah dedim. Devlet kapatsın ben yapamıyorum. Ne çakallar geldi geçti önümden. Kurumda iki bayan personel gördüler diye iş başvurusu yapanları mi ? Sevgili olup kurumda arkadan iş cevirenleri mi vs.vs. vs. Temizleme dik?
Umut kesilmiş engellinin yürüdüğünü mu görmedik. 11 yaşında iki kelime edemeyen çocuğa okuma yazma mi ogretmedik?
Yapamıyorum ben kapatamiyorum. Çok uğraştım çok. Fatura onayı vermeyi unutan memura susmayı mi? Toplantıya çağırıp bize akıl veren badem biyiklilari mi ? Seçim ayağına yılda 1 defa bile uğramayan sırf foto çekip face'de paylasan belediye başkan adayları muhtar adaylarını mi görmedik göndermedik. Kendini bilmez veliden laf mı yemedik? Cahiliyle kibirlisiyle çin fikirlisiyle mi kapismadik? Bunların yanında babasının kuruma geldiğini gördüğünde ağlayan çocuğu mu görmedik? Sosyal hizmetlere mi bildirmedik gördüğümüz sıkıntıları? Öğretmenler gününde parası olmadigi için çorba yapıp getiren veli mi görmedik? kurumuna talip olanların koyun pazarından mal alıyormuş gibi satmadigin yerine fiyat bicmesiyle mi karşılaşmadık.? Emin olun daha iyisiyle kötüsüyle hepsi başımıza geldi. Bunlarla mücadele edip kazanıp, paraya yenilmek insana koyuyor. Kapatsın devlet bitsin bu iş. Artık öğrencim de velim de personelim de hakkını helal etsin. Benden bu kadar diyebilelim!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smsnn

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 09:58 #40

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Kesinlikle aynı görüşteyim ...
Ben bu konu başlığına katılmıyorum. Devlet, her önüne gelenin kurum açmasına izin vermemeli , nitelikli eğitim vermek için çaba sarf etmeyen kurumları, çalışanın hakkını yiyen, ders vermediği öğrenciye fatura kesen kurumları kapatsın.... .. devletin bu işi yani MEB’in kendi yapması devlet okullarının yapması demek ne kadar maliyetli olur hiç düşünmüyor mu sanıyorsunuz ... kesinlikle asla işlerine gelmez ... ama özel eğitim konusunda özellikle son dönemdeki vurdumduymaz politikalarla hükümetimiz maalesef sınıfta kalacak ... çok bir beklentimiz yoktu milli eğitim bakanı en azından bizler için daha yeterli açıklamalar yapıp yol gösterebilirdi .. dernekler bastıra bastıra birşeyler yaptı yaptı ... yapmadı bu iş patlamak üzere arkadaşlar ..
Son Düzenleme: 02 May 2020 10:00 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.317 saniye
Sistem Kunena Forum