Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kapatın Gitsin!

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:49 #17

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Birşeyler talep ederken bir bakın ne istiyorsunuz. Kimse kurumlar kapansın diye birşey istemiyor. 3 kişinin kamulaşsın sözü itibarlı ise genelleme yapılıyorsa gözünüzde o zaman 3 kurum sahihinin yaptıkları yoksuzluklarda genellensin madem!!!!

yahu arkadaş biz diyoruz 3-5 kurum sahibi yüzünden tüm sektörü kötülemeyin herkes bir değil diye. öğretmenler adına yazıştığını zannedenlere HORTLAK dediğimiz gibi. şimdi aslında bu genellemelerin aslında o tür insanlar tarafından yapıldığını gördünüz sanırım. bizi de genelleme yapanların safında görmeyiniz rica ediyorum.

ayrıca o 3 kişinin sözü sadece kamulaşsın değil. ağızlara alınmayacak küfür ve ithamlar da var. araştırın görürsünüz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:54 #18

• Bozok
  • Bozok Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
esinti yazan:
Acıtasyonu bırakın devlet şuana kadar vermediği desteği verdi asgari ücret ve altında öğretmen çalıştırdı ızn görmezden geldi içinde alan mezunu olmayan özel eğitim merkezleri actırdı damar okuma getirdi damar okuma gelmesin diye yapmadığınız kalmadı çok az kurum hariç kamera getirdi denetlmede ya bozuk yada bır gecede calındı şubat maaşını mart maaşını vermeyen kurumlar varmış personeline cımere sgk binlerce şikayet gitmiş daha devlet ne yapsın sizlere

Kapatılsın diye acıtasyonu yapanlar inanınki devlet bu işi çok daha kaliteli ve nitelikli yapar

Devlette asgari ücretin yarısına ücretli öğretmenlik yaparsınız sesiniz çıkmaz. Ama asgariden özel kurumda çalışanlara laf edersiniz. Çok mantıklısınız cidden çoook
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:55 #19

• waramiral
  • Platin Uye
Kral06 yazan:
Adamlarda ki kafaya bakarmısınız ya...
Devlet özel eğitim kurumlarına muhtaç değil diyor adam.
devlet kurumlara muhtaç değil
kurumlar da öğretmenlere muhtaç değil
Öğretmenler öğrencilere.muhtac değil
Vs vs vs
Sizin amacınız gerçekten eğitim falan değil. Herkes sallamış kurumlara bende sallayayım o zaman arkadaşlar sahada ki gerçekleri...
Sabah saat 10.00 ders başlayacak herkes 9.30 da okulda olsun deriz adamlar 9.50 de servisten sonra gelir. Öğrencisi gelmez sevinçten gözleri yaşarır. Boş zamanlarında kişisel gelişiminizi sağlayacak çalışmalar yapın deriz facebook instagram ellerinden düşmez. Gelir maaş pazarlığı yaparsınız anlaşırız sonra şu kurumda rakamlar buymuş bende bunu isterim dersiniz ıs ahlakını hiçe sayarsınız. Gerçekten meslekten yıldırdınız işverenleri.
Tartanc in dediği gibi gerçekten kurumlar kapatılsın. %95 kurum sahibinin elinde mesleği var. Iyi kotu bilgi birikimi var en azından girişimcilik ruhu var. Hepi topu 2900 kurum sahibiyiz ülkede birbirimizi işsiz mi bırakacağız. Yüzbinlerce personel sizle de devlete şube müdürü olarak atanır rahat edersiniz artık ;)

dediğinize katılıyorum. bu gibileri de var evet. ama herkes böyle değil tabi ki. ama niyeyse tüm kurum sahipleri aynı tüm öğretmenler haklı. haklıları da var. ama o haklılar bu haksızlarla aynı kefede değiller. işini düzgün yapan kurum sahiplerinin de olmaması gerektiği gibi

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:58 #20

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Amiral hocam. Onları dikkate alan kim? Kaç defa facede böyle birileri beni temsiz edemez benim hakkımı savunamaz, varsa bir derdim kendim halledebilirim. Bunların birçoğu bir baltaya sap olamayıp yıllardır sağa sola çıkış kapısı arayanlardır. İçlerinde öyle güzel kurumlar varki isim vermeyeyim taaa kamera sistemi gelmeden önce bile telafi yokken bile gelmeyenleri yazmaz, gelmediği aylarda fazladan seans verirdi. süreç sonundada böyleleri zaten ayakta kalacaktır.

Ama sayın hocam kendimi övmeyeyim gerçekten ben çok tarafısz bir insanımdır. Ne yazıkki bu forumda şunu gördüm insanların haklı yada haksız oluşu tamamen kurum sahibi yada çalışan olmasına bağlı. Mesela bir çalışan birşey söylese doğru haklı bile olsa sırf işlerine gelmediği için hemen haksız konumuna düşüyor. En son çare silah dayamadık mecbur değilsinize dönüyor. Bir kurum sahibi yanlış bişey yazdığı zaman ne yazıkki hiçbiriniz dönüp gereken cevabı vermiyorsunuz. Ben sosyal medyada kaç öğrtmenle yanlış yazıyor diye tartıştım. Geçen biri küfür ediyordu bildiğim bütün gruplardan atılmasını sağladım
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, Hako

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 18:08 #21

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Ben bu başlığı şaka olsun diye açmadım.

Bu sektörden devlet desteğini çektiğini açıklasın.

Zaten görmezden geliyor.
Kurum sahipleri arasında tartışma biter.
Eğitimciler de ya kadrolu atanır ya ücretli öğretmen ya başka bir şey. Hayırlısı ne ise o olsun.
Özel eğitim merkezlerinden bu destek çekilince, eğitim veren kimi vakıf ve dernekler de ücretlerine zam yapar. Sanırım teki 10 aylık haftada 3 seans ücretini 180.000 çıkartır. Bu veliden alınan Bir 180.000 lira da aynı öğrenciye burs verir. Vsvs
Ben devlette 5 yıl çalıştım. Özel eğitimin ne durumda olduğunu kısmen de olsa biliyorum.

Daha iyisini mi verecek?Versin. Daha çoğunu mu verecek ? Versin.
Bundan mutlu oluruz.

Buyrun hadi destekleri kesin. Veya kapatın.
Merak etmeyin bizler emin olun yapacak bir şeyler buluruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 18:14 #22

• waramiral
  • Platin Uye
Acan yazan:
Amiral hocam. Onları dikkate alan kim? Kaç defa facede böyle birileri beni temsiz edemez benim hakkımı savunamaz, varsa bir derdim kendim halledebilirim. Bunların birçoğu bir baltaya sap olamayıp yıllardır sağa sola çıkış kapısı arayanlardır. İçlerinde öyle güzel kurumlar varki isim vermeyeyim taaa kamera sistemi gelmeden önce bile telafi yokken bile gelmeyenleri yazmaz, gelmediği aylarda fazladan seans verirdi. süreç sonundada böyleleri zaten ayakta kalacaktır.

Ama sayın hocam kendimi övmeyeyim gerçekten ben çok tarafısz bir insanımdır. Ne yazıkki bu forumda şunu gördüm insanların haklı yada haksız oluşu tamamen kurum sahibi yada çalışan olmasına bağlı. Mesela bir çalışan birşey söylese doğru haklı bile olsa sırf işlerine gelmediği için hemen haksız konumuna düşüyor. En son çare silah dayamadık mecbur değilsinize dönüyor. Bir kurum sahibi yanlış bişey yazdığı zaman ne yazıkki hiçbiriniz dönüp gereken cevabı vermiyorsunuz. Ben sosyal medyada kaç öğrtmenle yanlış yazıyor diye tartıştım. Geçen biri küfür ediyordu bildiğim bütün gruplardan atılmasını sağladım

bakınız sn. acan. ben de bir öğretmen ve sonra kurum sahibiyim. biraz önce sn. kral ın yazısını genel bir algı oluşmasın diye yorum katarak yumuşattım haddim olmayarak. arkadaş dediklerinde haklı. müdürlüğüm zamanında az göndermişliğim yoktur bu gibi öğretmen! kişileri. ama direk bütün öğretmenleri aynı kefeye koyan yok. koyanlar önce karşısında benim yazılarımı bulur. ben mağdur olan arkadaşların çözüm yolunun sektörü karalama ile değil olumlu yönde istendik bir şekilde yönlendirme için eleştiri yapmalarını isterim. buradaki arkadaşlar emin olun yazan kişiler değiller. kaç kişi okuyor bu yazdıklarımızı bilseniz şaşarsınız. biz bilmiyor muyuz kendi ismimizle yazmayı. ama hemen bak bu bunu dedi diye ortalıkta bunu kullanacak kişiler de çok. korktuğumuzdan değil haşaa uğraşmak istemediğimizden. kimsenin bişeyin arkasına sığındıgı yok. ama birilerini karalayacaksan ismini cismini koy ortaya. kim nedir ne diğildir herkes görsün bari. bari yüreğin yok madem o zaman cimere isminin gizli tutulmasıyla şikayet et. tutup da suçlu bulunmayan birini sosyal medyada karalayamazsın. biz 2650 kurumda bulunan 2900 kişi değiliz. biz 420 bin engelli 60 bin personel ve ailerimizle birlikte 3 milyon kişilik bir topluluğuz. bu toplulukta herkes bir değildir. birinin hatası diğerinin olmamalı. nasıl ki derste çocuğa boyama verip telefonla selfi çekip orda burda paylaşanla, o 40 dknın her bir saniyesini ne taklalar atarak çocuğa bişey öğretme çabasında olanın bir olmaması gibi.
bir gündem oluşturulacaksa mantıklı olmalı. bu gündem sn. special education un dediği gibi herkesi kurtaracak bizleri hırsız çalışanları köle gibi değil de hepimizi bu kutsal işin neferi gibi gösterecek ve o şekilde hakkını alan birer birey olarak yapmalı.
en basiti 2008 yılındaki sektörde maaş alan öğretmenlerle devlettekilerin maaşını karşılaştırın. 2008 yılındaki asgari ücretle şimdiyi ve bu yıllarda alınan ücretleri karşılastırın. bunlar hiçbir şekilde hukuksuzluğun açıklaması değil haşaa ama neler yaşandığını anlayın anlatın. evet herkes ders ücretli olsun. şimdiki gibi brüt 20.45 tl değil 50 tl olsun ama bireysel ücretler de ona göre olsun. birlikte bunun çalışması yapılsın.

yapılmıyorsa devlet bi zahmet artık kapatsın.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Acan

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 18:17 #23

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
waramiral yazan:
Abi az el ovustur yaaa :). Senin gibi buna hazırlıklı değildik ama son caremiz bu kaldı. Varsın olsun. Ne olacaksa olsun ama bir an önce olsun.

:)

Yahu 100-150 öğrenciyle yapacağınız işi 20-30 öğrenciyle yapar, yine aynı parayı kazanırsınız.

MEB sisteminde çocuğun artması geliri arttıran bir kriter değil.

Hem böylelikle devlete atanmak isteyen arkadaşlar devlete gider. Gerçekten doğru dürüst çalışmak isteyen kalır. Şimdikinden daha iyi ücret alır.

Tanıdığım pek çok küçük kurum kapattılar. Bir kaç ortak ufak bir yer kiralayıp kendi çocuklarını alıyorlar. Daha iyi kazanıyorlar. MEB'in eziyetiyle de uğraşmıyorlar.

Ayrıca veliler için de daha iyi... MEB onlara ayda 8 seans yerine haftada 40 seans ders verir. Süper olur, çok güzel olur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 18:24 #24

• waramiral
  • Platin Uye
barisltd yazan:
waramiral yazan:
Abi az el ovustur yaaa :). Senin gibi buna hazırlıklı değildik ama son caremiz bu kaldı. Varsın olsun. Ne olacaksa olsun ama bir an önce olsun.

:)

Yahu 100-150 öğrenciyle yapacağınız işi 20-30 öğrenciyle yapar, yine aynı parayı kazanırsınız.

MEB sisteminde çocuğun artması geliri arttıran bir kriter değil.

Hem böylelikle devlete atanmak isteyen arkadaşlar devlete gider. Gerçekten doğru dürüst çalışmak isteyen kalır. Şimdikinden daha iyi ücret alır.

Tanıdığım pek çok küçük kurum kapattılar. Bir kaç ortak ufak bir yer kiralayıp kendi çocuklarını alıyorlar. Daha iyi kazanıyorlar. MEB'in eziyetiyle de uğraşmıyorlar.

Ayrıca veliler için de daha iyi... MEB onlara ayda 8 seans yerine haftada 40 seans ders verir. Süper olur, çok güzel olur.

ah sn.barış ah. sonuna kadar haklısınız.
AMA...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.282 saniye
Sistem Kunena Forum