Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kapatın Gitsin!

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 15:56 #9

• yokluk
  • yokluk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
60bin istihdam sağlanan sektörü EVET KAPATSINLAR
7-8bin ücretsiz servis hizmeti veren sektörü EVET KAPATDINLAR
400bin engelliye hizmet veren sektörü EVET KAPATSINLAR
1milyon anne baba ve kardeşe psikolojik ve sosyal destek veren sektörü EVET KAPATSINLAR
Aldığı ödeneğin 1/3 ünü vergi SSK vb olarak geri ödeyen sektörü EVET KAPATSINLAR
Türkiye’nin en ücra ilçesinde bile psikolog/rehber öğretmen fizyoterapist özel eğitim öğretmeni okul öncesi-çocuk gelişimci dil konuşma Uzmanı odyolog ... gibi meslek elemanlarını bir arada bulunduran sektörü EVET KAPATSINLAR
Yetmedi bizim çalışma arkadaşı olarak adlandırdığımız ancak bazılarının gözünde kan emici patronlar olarak görülen kurum sahiplerinede müebbet hapis versinler. Kurumlara ödenen paralarda hazinede kaldın 3-5 sene sonra ülke şahlansın ekonomi tavan yapsın dolar 50 kuruş olsun benzin bedava olsun hep beraber el ele tutuşup uzaya çıkalım.
Ohhh be ülkenin önündeki en büyük engeli kaldırdık ne güzel oldu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 16:11 #10

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Waramiral hocam öyle bir yazmışsınız sanki insanlar bu kurumlara muhtaç. Devlet alırsa asgarininde altında verir onu yapar şunu yapar. Bende başka iş yaparım. Yani sanki kuranı kerimde illa sen öğretmen olacaksın diye ayet mi var. Kimi korkutmaya çalışıyorsunuz anlamadım :) sanki kapanınca sadece öğretmen zarar görecek. Ben 1 zarar çekersem siz 100 çekersiniz.bence böyle bir durumda 60 bin çalışan var ama kurum sahipleri daha çok zarar görür. Ben şahsen en fazla 3 ay maaş alamam ama sizin servetiniz batıp gider.

Ha illa kapansın kapansın diyorsanız açmayın süreç sonrası. Kapanması için birilerinin kapatmasına gerek yok kendiniz kiliti vurup kapatabilirsiniz. Kapatmak için devletin zoruna ihtiyaç yok yani.

Nasılki çalışanlara silah mı dayadık zorla mı çalıştırıyoruz diyorsunuz ya. Devlette size silah mı dayıyor? Zorla mı bu işi yapın diyor? Nasılki bize işinize gelmiyorsa çalışmayın diyorsunuz. İşinize gelmiyorsa işletmeyin.

Birşeyler talep ederken bir bakın ne istiyorsunuz. Kimse kurumlar kapansın diye birşey istemiyor. 3 kişinin kamulaşsın sözü itibarlı ise genelleme yapılıyorsa gözünüzde o zaman 3 kurum sahihinin yaptıkları yoksuzluklarda genellensin madem
Son Düzenleme: 01 May 2020 16:16 yazan Acan.

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 16:37 #11

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
KURUMLAR KAPATILSIN.
Destek kaldırılsın.

MEB rahatlasın iş yükü azalsın.

Maliyenin ödeneği kalsın.

Desteği kessin. Bir sayfa yazı yeter.

Eylül ayına kadar meb in süresi var. Gerekli hazırlığı yapar mutlaka.

Eğitimci arkadaşları, kadrolu olarak alabilir, ücretli öğretmen olarak atayabilir veya atamaz bilmiyoruz.
25.000 kişiye yakın yardımcı personele de mutlaka bir çözüm bulabilir.

İşi resmiyete dökelim. Öyle tek filan değil.
Bütün sektör kapatılsın.

Ben varım. Destekliyorum.
Buyrun kapatın.
Son Düzenleme: 01 May 2020 17:08 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, barisltd, waramiral

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 16:50 #12

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Lütfen yazıyı iyi okuyunuz. Sadece öğretmenler değil tüm personel ve veliler de mağdur olacaktır yazmışım. Bari düzgün muhalefet olun arkadaş. Okuduğunuzu anlayın cımbızla iş yapmayın.

Evet kapatsinlar. Ben bu şekilde büyüttüğü emek zaman ve maddiyat harcadigim yeri kapatmam. Bir yazı bu iş bitsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 16:56 #13

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Acıtasyonu bırakın devlet şuana kadar vermediği desteği verdi asgari ücret ve altında öğretmen çalıştırdı ızn görmezden geldi içinde alan mezunu olmayan özel eğitim merkezleri actırdı damar okuma getirdi damar okuma gelmesin diye yapmadığınız kalmadı çok az kurum hariç kamera getirdi denetlmede ya bozuk yada bır gecede calındı şubat maaşını mart maaşını vermeyen kurumlar varmış personeline cımere sgk binlerce şikayet gitmiş daha devlet ne yapsın sizlere

Kapatılsın diye acıtasyonu yapanlar inanınki devlet bu işi çok daha kaliteli ve nitelikli yapar

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:16 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Yapsın işte.
Kaliteli yapsın. Daha iyi yapsın. Daha iyi eğitim versin.
Siz de mutlu olun. Başkaları da mutlu olsun.

Bunda sorun yok ki.

Şimdi neden vermiyor? Sorusunu dahi sormuyorum

Ama şunu idda ediyorum. Bu işten
Özel birey ve aileleri zarar görür.
Özel eğitimin tabana yayılması durur.
Süreç içinde toplum zarar görür.

Eğitimciler atanır. 25.000 yardımcı personele bir çözüm bulunur.
Bu kurumların yaratmış olduğu katma değere bir çözüm bulunur.
Çalışanların bütün sorunları ortadan kalkar.

2650 kurum sahibi bakar başının çaresine. Sorun yok.
Sayın Esinti mutlu olmanız gerekirdi halbuki.

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:19 #15

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Adamlarda ki kafaya bakarmısınız ya...
Devlet özel eğitim kurumlarına muhtaç değil diyor adam.
devlet kurumlara muhtaç değil
kurumlar da öğretmenlere muhtaç değil
Öğretmenler öğrencilere.muhtac değil
Vs vs vs
Sizin amacınız gerçekten eğitim falan değil. Herkes sallamış kurumlara bende sallayayım o zaman arkadaşlar sahada ki gerçekleri...
Sabah saat 10.00 ders başlayacak herkes 9.30 da okulda olsun deriz adamlar 9.50 de servisten sonra gelir. Öğrencisi gelmez sevinçten gözleri yaşarır. Boş zamanlarında kişisel gelişiminizi sağlayacak çalışmalar yapın deriz facebook instagram ellerinden düşmez. Gelir maaş pazarlığı yaparsınız anlaşırız sonra şu kurumda rakamlar buymuş bende bunu isterim dersiniz ıs ahlakını hiçe sayarsınız. Gerçekten meslekten yıldırdınız işverenleri.
Tartanc in dediği gibi gerçekten kurumlar kapatılsın. %95 kurum sahibinin elinde mesleği var. Iyi kotu bilgi birikimi var en azından girişimcilik ruhu var. Hepi topu 2900 kurum sahibiyiz ülkede birbirimizi işsiz mi bırakacağız. Yüzbinlerce personel sizle de devlete şube müdürü olarak atanır rahat edersiniz artık ;)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, zerwan, waramiral ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Kapatın Gitsin! 01 May 2020 17:30 #16

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 0
esinti yazan:
Acıtasyonu bırakın devlet şuana kadar vermediği desteği verdi asgari ücret ve altında öğretmen çalıştırdı ızn görmezden geldi içinde alan mezunu olmayan özel eğitim merkezleri actırdı damar okuma getirdi damar okuma gelmesin diye yapmadığınız kalmadı çok az kurum hariç kamera getirdi denetlmede ya bozuk yada bır gecede calındı şubat maaşını mart maaşını vermeyen kurumlar varmış personeline cımere sgk binlerce şikayet gitmiş daha devlet ne yapsın sizlere

Kapatılsın diye acıtasyonu yapanlar inanınki devlet bu işi çok daha kaliteli ve nitelikli yapar[/

Bu bahsettiklerinizin hiçbirini devlet yapmadı sadece hükümet özel eğitim için yıllardır tüm bunlara sebep olacak komik ücretler öngördü.

Devlet bu işi yapabilir mi? Tabiki yapabilir ama 1-bilgili bürokratlara ve 2-20 yıla ihtiyacı var 1. cisini şimdiye kadar hiç görmedik.

Devlet bu işi bugün yapar derseniz 10 yılını bu işe vermiş bir özel eğitimci olarak size ancak gülerim.

Bugün sektörün yaşadığı krizin çözümü kapatılma yada bazı fantastik arkadaşların sosyal medyada dile getirdiği gibi kamulaştırma değildir sektör bu haliyle suistimale açık olduğu kadar kimsenin bahsetmediği güzel işlere de imza atmıştır başında insanî değerlere sahip kurucular ve içinde aynı değerlere sahip eğitimcileri olan kurumların başarılarını göz ardı etmeyin bu konuda size kurum kurum onlarca örnek verebilirim.

Sektör krizinin kurum sahipleri açısından çözümü çalmadan kazanabilecekleri mantıklı ücretler çalışan açısından çözümü de BİLGİLİ BÜROKRATLARIN hazırlayacağı öğretmenlik meslek kanunudur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral
Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye
Sistem Kunena Forum