Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Terapist Aile Metodu.

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:02 #9

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
kamera sistemi bir fiyasko, kurumların yarısından fazlası uymuyor. yüz tanıma, damar okuma gibi denetimleri talep etmemizin tek bir nedeni var: bizler yıllardır yalnızca eğitime aldığımız öğrencilere fatura kesip, çalışanların maaşlarını da tam gösterdiğimiz, yasalara, yönetmeliklere uyduğumuz için hep batık durumdayız. yıllardır kredilerle, faizlerle, yapılandırmalarla, icralarla boğuşurken; kanun, kural, ahlak ve vicdan tanımayanlar; aynı koşullarda, aynı sistemde, aynı havuzda, aynı yasa ve yönetmeliklerde yıllardır yüz binlerce TL kazanıyorlar, hatta onların bu kemiksiz kazanımlarını gören yanında çalıştırdıkları şoförler, sekreterler ve diğerleri de aynı ahlaksızlıklarla patron oldular, zengin oldular. bunlar ayıklansın, kurumlar da yolsuzlukla anılmaktan kurtulsun. bunu önlemenin tek yolu damar okuma veya yüz tanımadır. başka bir başlıkta da yazdım, meb 1 temmuzda kurumlar yüz tanıma sistemi ile açılacak desin, şu an 1 haziranda açalım diyenler ortalıktan kaybolur, bilmem anlatabildim mi?
yoksa bizler de karşıyız bu tür çağ dışı uygulamalara, hatta parayı aileye verin diyoruz, aile satın alsın hizmeti özgürce, bizler yalnızca eğitime yoğunlaşalım, saçmalıklarla uğraşmayalım...
yukarıda sözünü ettğiniz aile eğitimi yöntemlerini yıllardır uyguluyoruz artı ev ziyaretlerini de, aileleri derse alarak, onlara da eğitim vererek ,haftada 2 seans garabetinin eksikliğini tamamlamaya çalışıyoruz. kutlarım sizi önerileriniz ve çalışmalarınızdan dolayı...
Son Düzenleme: 30 May 2020 20:05 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, Special education, Hako

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:14 #10

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Başka bir konuda yazmıştım. Pandemi sonrası açılışla beraber kamera sistemine uymayan ve korunan kurumlar palazlanacak. Bu kapalı olduğumuz süre yüz tanıma sistemine geçiş için bir fırsattı fakat değerlendirilmedi. Düzgün kurumlar açılışla beraber çok zor bir sürece girecek ve birçoğu ya batacak ya da hırsızlığına göz yumulan kurumlara satılacak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:27 #11

• degece
  • degece Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Sayın arkadaşım bazen öğretmenler odasında kızıyorum ve net bir şekilde arkadaşları uyarıyorum bahsi geçen konulara gelince falan dizideki falanın gelinliği,dizideki karakterler,karı koca erkek bayan muhabbeti birgün sinirlendim cidden niçin bir öğrenciyi tartışmıyoruz neler yapabilirizi konuşmuyoruz,boş konularla uğraşıyoruz burada bana ne bunlardan gençlere de kötü örnek oluyoruz dedim ve çıktım odadan ha ben dört dörtlük insanım demiyorum insan olmanın gereği elbette yanlışlarımda oluyor mutlaka fakat başta biz çalışanlar birbirimizi yok etmeye eleştirmeye son derece açığız bu yanlış ,profesyonel şekilde işini yap muhabbet et düzeyli biçimde gülümse pozitif enerji saç ve evine git hepsi bu ,aile eğitimine gelince işimizin en önemli ayağı bu değilmi,haftada 2 saat yeterli değil diyorum velime ben size önderlik edebilirim asıl eğitmen ailedir zira 24 saat siz berabersiniz çocuğunuzla ve evde yaptıkları etkinliklerin takibinde olurum çok zor değil bu ,ha bu bana şak şak yapılsın değil ,gerçekten uygulamalarımdır.Onun içinde özel ders teklifim gelir kurum sahibim her anlamda destekler olay bundan ibaret bu arada enerjim ilk 6 saatte biter neyseki akademik öğrencilerimiz gelir tabii daha kolay otizm veya down tanılarından daha rahat oluyor. sosyal platformlarda birbirimizi yedik okudum izledim ve seviye nerelere kadar düştü düşündüm.Birşeyler eksik eğitim kısmı tamam ama altyapı gelinen kültür de çok önemli.kişi kendini yansıtır ayna gibi gülersem güümsersin,saygılı olursam saygılı olursun süreç hem çalışan olarak hem kurum sahipleri açısından zor bir süreç oldu ve herkes eteğindeki taşları döktü..Karşılıklı isteklerin gerçekleşmesi dileği ile..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, AliGalipDursen, garip

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:27 #12

• garip
  • Platin Uye
başka bir başlıkta yazdım, danimarka'daki dünyanın en iyi restoranı geçen hafta hamburgerci olarak açılmış, NEDEN?
tüm sektörlerde işsizlik ve işten çıkarmalar yüzde 25, 30'lara gelmişken, sosyal medyada rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ilanından geçilmiyor, yüzlerce ilan. dünyanın en iyi restoranı hamburgeci olurken, bizim sektörde restoranlar tatil köyü oluyor. tüm sektörler batık, ama özel eğitimde eleman açığı var. NEDEN? nasıl olsa denetim olmaz bu pandemi sürecinde diye düşünüp, 3-4 ay dayanacaklar telafiye, 1!e 10 kazanacaklar akıllarınca,kamera falan hak getire... 3 ay sonra da işe aldıkları mevsimlik öğretmenlere ya da kendi kurumlarındaki hak arayan öğretmenlere yol verecekler, benden söylemesi... buradan öğretmenlere sesleniyorum, bu yolsuzluklara ortak olmayın, cimere binlerce şikayet gitti çalışanlardan ve ailelerden, MEB geriye dönük çok sıkı denetimler getiriyor çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle almak için. 3 kuruş kazanacağım derken diplomalarınızdan ve geleceğinizden olmayın...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, Hako

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:39 #13

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Peki sayın garip Devletimiz bütün herşeyi biliyor ,gözlüyor,bıriktıriyor vs neden senin sözünle de bir şey yapmıyor ,neden bunlara göź yumuyor ,neden bu kadar idare ediyor bu kadar bilmisligin ve görmüşlüğüm var...nedennnnn

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 20:48 #14

• garip
  • Platin Uye
sn serkan

1- neden en önce sen üzerine alındın?
2- neden devlet tüm sektörler için düzenleme ve iyileştirme yapıyor da, en kutsal görevi yapan kurumlar için hiç bir şey yapmıyor?
NEDEN? bu bir sonuç olabilir mi???
Son Düzenleme: 30 May 2020 20:48 yazan garip.

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 21:03 #15

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Üzerime aldığım bir şey yok sadece bir serzenisin niye bu kadar yıl da olsa bir arpa boyu yol alınamadığı,bunu bilen devlet bürokrasisi ve siyasi ler de bu kadar sizin le kanayan yarayı bir türlü tedavi etmiyorlar...bir bil bakalım.. senelerin tecrübesi var ya sizde...

Terapist Aile Metodu. 30 May 2020 21:23 #16

• garip
  • Platin Uye
komik bir soru:
"yolsuzluk yapanlar neden cezalandırılmıyor ?"
Son Düzenleme: 30 May 2020 22:02 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.280 saniye
Sistem Kunena Forum