Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne yapabiliriz?

Ne yapabiliriz? 06 Tem 2021 11:35 #57

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
büyükşehirlerde 3 tür özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti var:
1- klasikler: kurum açıp, kendi gücü oranında materyal, eğitimci, fiziksel koşulları sağlayıp ramlardan gelecek öğrencileri bekleyen, ücretler eriyip enflasyon yükseldikçe patinaj yapanlar.
2- uyanıklar : genelde daha önce kurumlarda sekreter, şoför, öğretmen, ortak olarak yer almış, sistemin tüm açıklarına hakim ve sektöre tamamen para hırsıyla dalan, hastanelerde bilgisayar başındaki memurdan, çocuk psikiyatrına, sekreterine kadar raporda etkili olan herkesi gören, ramlardaki (bazı) müdür ve öğretmenleri parayla satın alan, alan taraması adı altında okulların alt sınıflarına ve rehber öğretmenlerine ulaşan onları da gören, çalışanları asgari ücretli kendileri azami ücretli, düne kadar varoş dolmuşlarında işe gelip giderken bugün dört çekerlerde poz veren, her türlü soruşturma ve kovuşturma olasılığına karşılık dün malumların perşembe toplantılarına bugün adıyamanlara giden, sosyal medya hesaplarında eğitimden çok siyasi paylaşımlarla müfettişlere mesaj veren ve ilk ödenek kesintisinde tası tarrağı toplayıp, insanları yüz üstü bırakacak dönemsel patroncuklar!
3- modernler : özel eğitimdeki tıkanıklık ve sıkıntıları görüp, özellikle otizmli çocukların ailelerinin beklentilerine yönelik olarak hizmet kalitesini (!) arttıran, aba, uda, floortime vb uygulamalara hakim, velileri etkileme gücü yüksek, ailelere diğer kurumlara göre farklı seçenekler de sunabilen kurumlar.
4- bireyseller: genelde 3-4 yıl özel eğitim merkezlerinde çalışıp, kişisel çabalarıyla emekli öğretmen ve sertifikalıların arasından sıyrılan, ailelerin özel ders talepleri sonucunda günde 8 saat çalışıp ayda 3-4 bin tl alacağıma, bu parayı 5 günde kazanırım deyip bireysel kurtuluş yolunu seçenler. bu son grup sosyal medyada çok etkilidir. kendilerini çok iyi pazarlarlar, her konuyu bilirler ama nedense nereden mezun olduklarını kimse bilmez, sormaz. özellikle otizmli ailelerin oluşturduğu facebook gruplarında pusuya yatarlar, ailelerle özelden iletişime geçip, naçar aileleri tavlarlar, yaşamları bir afrika belgeseli gibidir, av ve avcı durumları...
5- istisnailer
NOT: uyanık grubun öğrenci avında satın aldığı sağlık ve eğitim çalışanları maddesi bazı ahlaksız meslek elemanlarını kapsamaktadır, lütfen diğerleri üzerine alınmasın.
Son Düzenleme: 06 Tem 2021 14:00 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, selim80, rassmuss

Ne yapabiliriz? 09 Tem 2021 12:54 #58

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Sultan Uçar ın yazısından alıntıdır.
'' Pandemiden önce günde 3-5 kolej açılan özel eğitim sektöründe 13 bin 697'ye çıkan okul sayısı, 11 bin 837'ye düştü. 978 kolej battı, 882'si devretti. 50 bin çocuğu ebeveynleri özel okuldan alınca, 5 bini öğretmen 30 bin eğitim çalışanı işsiz kaldı. ''

Bizim sektörde durum nasıl çok bilemiyorum?
Kurum açılışları var. Fakat kapatmalar ve birleşmeler de mevcut.
Bu konuda keşke sayısal verilerimiz olsaydı elimizde.
Kimilerine göre bu sektör, sektör içindekilere de göre hatta bununla ilgili youtu.be kanallarında yapılan röportajlarda kurum sahipleri de çok kazanıldığını söylemişler.!!!!
Nasıl acaba?

Özel okullar, bizlere göre 100 kat fazla destek gördüler. Batmalar olmuş. Ya biz?????

Durum birilerinin dediği gibi günlük gülüstanlık değil. Özellikle büyükşehirlerde şu an ki ücretin net %50 artışı şart.

Erken seçimin konuşulduğu bu dönemde bundan faydalanmak da şart.

Bütün siyasi partileri dolaşan birileri, kurum sahiplerinin isteklerine siyasiler kahkalar ile gülüyor diye basın açıklaması yapmış. Cidden üzüldüm. Eğitim fakültesi mezunları!!!!!! Yapılan basın açıklaması bu şekilde mi olur? kendi egosu yüzünden sektörü ayrıştırma, bölme ve parçalama siyaseti güdenlere kimse prim vermemeli.
Önce vicdan.
Son Düzenleme: 09 Tem 2021 12:55 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Ne yapabiliriz? 09 Tem 2021 16:18 #59

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Ödenekler mal müdürlüklerinin hesabına geçmiş. Özerkder
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Ne yapabiliriz? 10 Tem 2021 02:03 #60

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Evet gerçekten öncelikle vicdanlar sorgulanmalı kesinlikle haklısın hocam …
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Ne yapabiliriz? 10 Tem 2021 15:54 #61

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Yıllardır ! çok kazanıyorsunuz, yok hırsızlık yapanlar çok diye diye sektörün geldiği hale bakın :! yani üzüntüyle izliyorum resmen eritildik bırakın kazanmayı nasıl ayakta dururuz onu düşünür olduk … ama bu form da bile bu zihniyete belki farkında olmadan (belki de bilinçli olarak ) hizmet eden kişiler var .. kurum sahibi mi bu kişiler bilmiyorum ama alınamayan zamlara bizleri bu hale getirilmemiz de sizlerin de etkisi var .. şahsım adına söylüyorum hakkımı helal etmiyorum çalışanlarımın adına da hakkımızı helal etmiyoruz ..
Son Düzenleme: 10 Tem 2021 17:33 yazan türkiyem.

Ne yapabiliriz? 11 Tem 2021 23:07 #62

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
büyükşehirlerde 3 tür özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti var:
1- klasikler: kurum açıp, kendi gücü oranında materyal, eğitimci, fiziksel koşulları sağlayıp ramlardan gelecek öğrencileri bekleyen, ücretler eriyip enflasyon yükseldikçe patinaj yapanlar.
2- uyanıklar : genelde daha önce kurumlarda sekreter, şoför, öğretmen, ortak olarak yer almış, sistemin tüm açıklarına hakim ve sektöre tamamen para hırsıyla dalan, hastanelerde bilgisayar başındaki memurdan, çocuk psikiyatrına, sekreterine kadar raporda etkili olan herkesi gören, ramlardaki (bazı) müdür ve öğretmenleri parayla satın alan, alan taraması adı altında okulların alt sınıflarına ve rehber öğretmenlerine ulaşan onları da gören, çalışanları asgari ücretli kendileri azami ücretli, düne kadar varoş dolmuşlarında işe gelip giderken bugün dört çekerlerde poz veren, her türlü soruşturma ve kovuşturma olasılığına karşılık dün malumların perşembe toplantılarına bugün adıyamanlara giden, sosyal medya hesaplarında eğitimden çok siyasi paylaşımlarla müfettişlere mesaj veren ve ilk ödenek kesintisinde tası tarrağı toplayıp, insanları yüz üstü bırakacak dönemsel patroncuklar!
3- modernler : özel eğitimdeki tıkanıklık ve sıkıntıları görüp, özellikle otizmli çocukların ailelerinin beklentilerine yönelik olarak hizmet kalitesini (!) arttıran, aba, uda, floortime vb uygulamalara hakim, velileri etkileme gücü yüksek, ailelere diğer kurumlara göre farklı seçenekler de sunabilen kurumlar.
4- bireyseller: genelde 3-4 yıl özel eğitim merkezlerinde çalışıp, kişisel çabalarıyla emekli öğretmen ve sertifikalıların arasından sıyrılan, ailelerin özel ders talepleri sonucunda günde 8 saat çalışıp ayda 3-4 bin tl alacağıma, bu parayı 5 günde kazanırım deyip bireysel kurtuluş yolunu seçenler. bu son grup sosyal medyada çok etkilidir. kendilerini çok iyi pazarlarlar, her konuyu bilirler ama nedense nereden mezun olduklarını kimse bilmez, sormaz. özellikle otizmli ailelerin oluşturduğu facebook gruplarında pusuya yatarlar, ailelerle özelden iletişime geçip, naçar aileleri tavlarlar, yaşamları bir afrika belgeseli gibidir, av ve avcı durumları...
5- istisnailer
NOT: uyanık grubun öğrenci avında satın aldığı sağlık ve eğitim çalışanları maddesi bazı ahlaksız meslek elemanlarını kapsamaktadır, lütfen diğerleri üzerine alınmasın.
Acımasız kategorilime olmuş. Kötülere bu kadar yer ayırırken, istisnaları da açıp hakkını vermeniz gerekirdi.

İlaveten zaten kötü kötüdür, solucanı topaktan çıkarıp temiz kaba koysan yine toprağa gider. Para hırsıyla bu işe girmiş insanlardan bu uygulamaları görmek çok da şaşılacak değil.

Sadece yenilere biraz yol gösterme gibi olmuş, "böyle yaparsanız kazanırsınız.." gibi.

Bizim insanımızın kazancın kendi olduktan sonra, NASIL' ıyla pek ilgisi yoktur. Onun için, "yeni çakallara işe girişi rehberi" gibi olmuş yazı.. Zaten arınamadık bunlardan, millet bişey var zannedecek.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 11 Tem 2021 23:08 yazan fahrettin75.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.562 saniye
Sistem Kunena Forum