Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 10 Ağu 2021 09:37 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Yaptığımız işin büyükşehirlerde bu ücretlendirme ile yapılması çok çok zor.

Ayrı bir ücretlendirme gerekiyor.

Adı ister kulüp ister dernek ister spor merkezi ister yaşam merkezi vsvs olsun.
1-Kontrol hiç yok.
2-Vergi hiç yok.
3-Ssk kısmen var.
4-Seans yok.
5-Spor çok.

Genelde yapılan baskılama sonucu birtakım ilerlemeler oluyor. Bu baskılama sonucu çocuk özellikle psikolojik açıdan çok hırpalanıyor. Aileler kısmi ilerlemeden mutlu oluyorlar. Ne pahasına olduğunu bilmeden.
Sonrasında pek çok aile mahkemede alıyor soluğu.

Haftanın 5 günü için genelde en az 7500 lira alıyorlar.
Bu tür yerlere sıkı denetim şart.
Son Düzenleme: 10 Ağu 2021 09:37 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, garip

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 10 Ağu 2021 09:53 #26

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yıllardır bunu yazıyor, bunu söylüyorum. egenin 10.000 nüfuslu bir kasabasına gidiyorum. yol üstünde kocaman bir tabela bilmem ne özel eğitim-rehabilitasyon! tabelada yok yok: aile danışmanlığı, dil konuşma, fizik tedavi, ygb, kekemelodi... buna benzer bir sürü soruna çözüm, sanırım bir tek sülük tedavisi ve hacamat yok. üşenmem girerim içeri bilgi alma bahanesiyle. girişte bir sekreter yanında genelde lak lak yapan bir şoför. kurucu ortada yok, içerde 2 tane emekli öğretmen, psk haftada bir gün geliyor yani diploma kiralanmış, fizyoterapist da bir ya da iki gün. hepsi böyle değil tabi ki, ama nedense benim ziyaret ettiklerim aşşağı yukarı bu şekilde. bizde ise uzman dil ve konuşma terapisti, ergoterapist, alan mezunu öğretmenler, iki psikolog, uzman fizyoterapist, 25 çalışan, spor, sanatsal etkinlikler, bir çok faaliyet... şimdi bizimle bu kurumlar aynı ücreti alıyor. önce bunun düzeltilmesi gerekir. kurumları A, B, C, D diye kategorize edip en iyilere örneğin 200 TL seans ücreti ödensin, D kategorisi 100 Tl alsın diyeceğim, vazgeçiyorum. adım gibi eminim ki onlar A lisansı alır, siyasi ve duygusal bağlantılarla, bize D... Çare mi? meb gölge etmesin!
Son Düzenleme: 10 Ağu 2021 09:54 yazan garip.

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 10 Ağu 2021 11:50 #27

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
m.sabah.co...rgilaniyor öğretmenlere gelmeyen ogrencileri geldi gibi gosterip, o parayi cebe atan HIRSIZ kurum sahibinin hic günahı yok demi??

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 10 Ağu 2021 14:34 #28

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
Cemil.54 yazan:
m.sabah.co...rgilaniyor öğretmenlere gelmeyen ogrencileri geldi gibi gosterip, o parayi cebe atan HIRSIZ kurum sahibinin hic günahı yok demi??

bence ortada bir abartma var. yani kurumda 11 öğretmen var ve 11 i de HIRSIZ olması mümkün değil. biraz abartılmış haber...

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 10 Ağu 2021 15:13 #29

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
"KAMERA GÖRÜNTÜLERİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan 11 öğretmen iddia edilenlerin Milli Eğitimin sisteminde yaşanan sorundan dolayı meydana geldiğini öğrencilere derslerin verildiğini anlattılar. Mahkemeye delil olarak sunulan okula ait kamera görüntülerinde söz konusu öğrencilere derslerinin verildiği ispat edilince mahkeme 11 öğretmen hakkında beraat kararı verdi."

habere güncelleme gelmiş:)

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 11 Ağu 2021 13:26 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kamera sayesinde sorun ortadan kalkmış.
Sevindim.
Her sınıfda da kamera olmalı. Bir takım sorunları ortadan kaldırmak için.
Geçen gün Facebook da bir veli yazmıştı kendi gruplarında. Kapıdan derse bakmış. Çocuğun önünde puzzle, öğretmen 40 dakika boyunca telefon ile oynamış. Müdüre söylemiş. Müdür ilgilenmemiş.
Son Düzenleme: 11 Ağu 2021 13:27 yazan tartanc.

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 11 Ağu 2021 20:30 #31

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
www.hurriy...r-41870979

700 bin kamu işçisinin zam görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Hükümet ve işçi konfederasyonlarının üzerinde anlaştığı zam oranını Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıkladı. Bakan Bilgin "En düşük ücrete 500 lira düzeltme yaptık. İlk 6 ay için 12, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon zammı yapıldı. Tüm işçilere yansıyan oran yüzde 27.10 oldu. Yüzde 34.62 oranında en düşük ücretli işçilerimiz toplu sözleşmede istifade etmiştir. Kamudaki işçilerin taban ücreti 4 bin 100 liraya yükseltildi" dedi.

''İlk 6 ay için 12, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon zammı yapıldı. ''
ÖNERİ: BUNA BENZER BİR ÇALIŞMA BÜTÇE UYGULAMA TEBLİĞİMİZDE YER ALMALIDIR.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 13 Ağu 2021 20:42 #32

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
yıllardır bunu yazıyor, bunu söylüyorum. egenin 10.000 nüfuslu bir kasabasına gidiyorum. yol üstünde kocaman bir tabela bilmem ne özel eğitim-rehabilitasyon! tabelada yok yok: aile danışmanlığı, dil konuşma, fizik tedavi, ygb, kekemelodi... buna benzer bir sürü soruna çözüm, sanırım bir tek sülük tedavisi ve hacamat yok. üşenmem girerim içeri bilgi alma bahanesiyle. girişte bir sekreter yanında genelde lak lak yapan bir şoför. kurucu ortada yok, içerde 2 tane emekli öğretmen, psk haftada bir gün geliyor yani diploma kiralanmış, fizyoterapist da bir ya da iki gün. hepsi böyle değil tabi ki, ama nedense benim ziyaret ettiklerim aşşağı yukarı bu şekilde. bizde ise uzman dil ve konuşma terapisti, ergoterapist, alan mezunu öğretmenler, iki psikolog, uzman fizyoterapist, 25 çalışan, spor, sanatsal etkinlikler, bir çok faaliyet... şimdi bizimle bu kurumlar aynı ücreti alıyor. önce bunun düzeltilmesi gerekir. kurumları A, B, C, D diye kategorize edip en iyilere örneğin 200 TL seans ücreti ödensin, D kategorisi 100 Tl alsın diyeceğim, vazgeçiyorum. adım gibi eminim ki onlar A lisansı alır, siyasi ve duygusal bağlantılarla, bize D... Çare mi? meb gölge etmesin!
Sn garip,

Bunları verdiğinizi söylüyorsunuz.

Eğer öyleyse, bölgenizdeki duyulan-anılan kurum olursunuz, kayıt sayınız artar, diğer kurumlardan memnuniyetsizler vs sayınız artar gider..

Söylediğiniz denklemde bişeyler eksik değil mi?

Bir önceki yazınızda şunları şunları yapmazsan zarar edersin demişsiniz.. Sizde bilirsiniz ki, öğrenci sayısının kar-zarar ile direkt bağı vardır. 120 öğrencili bir kurum ile 600 öğrencili bir kurumun aynı oransal katlamayı yaptığını düşünemeyiz.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 13 Ağu 2021 20:44 yazan fahrettin75.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye
Sistem Kunena Forum