Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 04 Ağu 2021 20:40 #9

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Ve enflasyondan kaynaklı zam oranı talebi kesinlikle verilmeyen zam oranına bir nebze de olsa nefes olur .. destekliyorum … yüzde 20 ye de kimse göbek atmadı ama burada verilmeyen zam da birkaç kişinin göbek attığına o kadar eminim ki …
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 05 Ağu 2021 02:21 #10

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Sn garip
Yanlis anlamayin bilmedigim icin soruyorum. Rehabilitasyonlar icin ozel ders vermek yasal mi?

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 05 Ağu 2021 08:43 #11

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bildiğim kadarıyla söyleyeyim: mebbise her yıl için bireysel ve grup seans ücreti girişi yapıyoruz ya, o girişler özel verilen dersler için yapılan ücret girişidir. kayıt yap(a)madığın öğrenciye özel ders veremezsin demişti bir arkadaşım, kktc vatandaşı bir öğrencimiz için ilçeye görüş sorduk, mebbiste belirttiğiniz ücret üzerinden ve fatura kesmek kaydıyla özel ders verebilirsiniz yanıtı aldık. tc vatandaşı olmayan, bazı kaygılarla ram raporu almayan, ram raporu olup da ek ders talebi olan ailelerin çocuklarına özel ders veriyoruz.

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 05 Ağu 2021 21:24 #12

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
ilçeye görüş sorduk, mebbiste belirttiğiniz ücret üzerinden ve fatura kesmek kaydıyla özel ders verebilirsiniz yanıtı aldık..

Umarım yanıtı yazılı almışsınızdır.

Gerçi müfettiş geldiğinde onu bile ciddiye almıyor ama mahkemelik olursanız işe yarar. :)

Gelelim enflasyon farkına...
Hayal etmek güzel tabi ama bu yıl hiç zam yapmıyoruz deseler ona bile şaşırmayacak durumdayım. Devletten her türlü beklentim de ümidim de bitti. Gölge etmesin yeter noktasındayım.

Halen bu işe devam etmemin yegane nedeni, önce çocuklar, sonra çalışanlar. Biz kapatamıyoruz, keşke MEB bir karar alıp kapatsa da hepimiz kurtulsak.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 05 Ağu 2021 21:28 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, türkiyem

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 05 Ağu 2021 21:30 #13

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Keşke.............

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 07 Ağu 2021 23:39 #14

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Ata99 yazan:
Sn garip
Yanlis anlamayin bilmedigim icin soruyorum. Rehabilitasyonlar icin ozel ders vermek yasal mi?

Sayın Ata, kuruma kayıt olma şartlarını taşımayan hicbir bireyi kuruma kaydedemezsiniz. Kayıtlı olmayan birine de kurumda hicbir koşulda eğitim veremezsiniz. Kacak eğitim yapmış olursunuz ki cezası hukuken vardır.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 08 Ağu 2021 17:08 #15

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn barış,
1-çocuğa hastane ya da psikiyatr tarafından ygb tanısı konulmuş ve aile bu şok evrede ram raporu çıkana kadar yoğun özel eğitime başlatmak istiyor ve size geldi, ne yanıt veriyorsunuz?
2- aile çocuğunun tanısının düzeleceği umuduyla ram raporu alarak resmi kayıtlara engelli olarak geçmesini istemiyor, aile size geldi yoğun özel eğitim aldırmak istiyorum dedi, napıyorsunuz?
3- çocuk kktc vatandaşı ankara'da yaşıyor, vatandaşlık numarası olmadığı için ram raporu alamıyor, ya da alsa da meb tc vatandaşı olmadığı için ödeme yapmıyor, çocuğun da özel eğitim desteği alması gerekiyor ve aile kapınızı çaldı, yanıtınız?
4- aile 3 aylığına yurtdışından geldi, zihinsel engelli çocuklarının özel eğitim desteğinin kesilmemesi gerekiyor, aile size geldi 3 aylık program talep etti, ???
bu durumdaki çocuklara sırf kuruma kayıtlı değil diye özel eğitim hizmeti vermemek insan hakları ve anayasaya aykırı değil mi? açıkçası kafam karıştı...

ENFLASYONDAN KAYNAKLI ZAM ORAN 08 Ağu 2021 19:57 #16

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sınıflarımızın kapısında büyük harflerle "zihinsel engelliler destek eğitim sınıfı "otizm destek eğitim sınıfı" yazıyor.
Bu yazılara takılıp özel eğitime gelmek istemeyen çocuklar hatırlıyorum.
Yıllardır terennüm edilen "Engelleri Kaldıralım" sloganının içi olabildiğince boş.
Eğitim ortamlarında çocukların zihinsel engelli yada otizmli olmasının bir önemi yoktur. Önemli olan performanstır.
Devlet engelli bireyi korumaya ve kollamaya önce kendinden başlamalıdır.
Anne babalar çocuklarının etiketlenmesini istemiyorlar bu onları çok kaygılandırıyor. Normal değil mi sizce?
Rapor almadan özel eğitimden faydalanmak istiyorlar.
Mevcut yasalar bunu yasaklıyor, çok saçma.
Bir fırın düşünün aç olduğunu ispatlamayana ekmek satmıyor.
Yasakların çok olduğu yerde bi halt gelişmez, kayıt dışı artar.
Danışma merkezlerinin sayısının artmasının en temel nedenlerinden birisi budur.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.669 saniye
Sistem Kunena Forum