Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Lütfen Dikkat!

Lütfen Dikkat! 28 Kas 2021 18:12 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Arkadaşlar,
Zam dönemine girdik. Bu sene ki zam oranı çok ciddi önem taşıyor.

Sadece bu değil.
Zam dışında da Sektör adına ekonomik olarak çok büyük olumsuzluklara yol açılabilecek uygulamalardan bahsediliyor.

Kimi siyasi partilerin bizim sektöre bakış açısına dikkat etmenizi öneririm.
Milletvekillerinin Sektörü bir kaşık suda boğmak isteyen twetlerine dikkat çekiyorum.

İktidar partisinin 2023 vizyonunda neredeyiz?

Suni gündemler ile uğraşacağınıza, sektörün geleceğini ilgilendiren konulara eğilmeniz gerektiğini hatırlatırım.

Bu yazıyı önemsemeyenler olabilir. Tarihe not edelim. Umarım yanılırım.
Fakat çok ciddi sorunlarımız var.
İŞ işten geçmeden harekete geçiniz.
Son Düzenleme: 28 Kas 2021 19:24 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, sizgin, Fzt. Atak

Lütfen Dikkat! 28 Kas 2021 18:29 #2

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: 0
Hangi parti hangi milletvekili twiti hocam açık açık yaz biz de ona göre hareket edelim?

Lütfen Dikkat! 28 Kas 2021 18:53 #3

• tartanc
  • Platin Uye
Muhalefet partilerinin değerli bazı milletvekillerinin yazdıklarına dikkat edelim.
Bugün bir partinin eğitim çalıştayında, hiç bizden bahsedilmiyor.
Sadece bununla da sınırlı değil.
2023 vizyonunda biz var mıyız?

Twettir a bakarsak daha çok gözlemleriz.

5. Özel gereksinimli çocuklar için yeterli nitelikte ve nicelikte kamu eğitimi hizmeti sağlanmalı, bu kesime yönelik hizmetler bilgi ve deneyime sahip alanın uzmanları ve öğretmenleri tarafından yürütülmeli, hizmetler MEB, sosyal hizmet kurumları ve yerel yönetimler ile iş birliği içinde aileye yönelik rehberlik ve destek hizmetlerini de kapsayacak biçimde ele alınmalıdır.
Son Düzenleme: 28 Kas 2021 21:52 yazan tartanc.

Lütfen Dikkat! 28 Kas 2021 22:53 #4

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Bunda alınacak ne var sadece daha nitelikli eğitim özel çocuklara daha iyi nasıl verilir denmiş bencede doğrusunu soylemiş
Şusndaki sistem eğitimden çok patron kalkndırma eğitimci Yİ köle haline getiren sistem kimse ben eğitimi şoyle veriyorum demesin
Sadece sistemin ack karını bulup birde sşyaditanıdıkları var ise patron zenginliğine yönelik sistem

Lütfen Dikkat! 28 Kas 2021 23:31 #5

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Tartanc hocam kesinlikle size katılıyorum Suni gündemler ile uğraşmaktansa, sektörün geleceğini ilgilendiren konulara eğilmemiz gerekir .. bu sene zam oranı gerçekten çok çok önemli … zaten beklenti altında kalırsak bitişimiz olur maalesef … kurum sahipleri ve dernekler hep birlikte hareket edip , bitişimize seyirci kalmamalıyız .. tüm sorunlar dile getirilip ciddi baskı oluşturmalıyız .. gerçekten bizim dayanacak gücümüz kalmadı ..
Son Düzenleme: 28 Kas 2021 23:32 yazan türkiyem.

Lütfen Dikkat! 29 Kas 2021 10:35 #6

• tartanc
  • Platin Uye
Şu an için özel eğitim hizmetlerinin yaklaşık %70-80 ni ni özel eğitim merkezleri veriyor.
Okullarda dahi pek çok çocuğumuz eğitim alamıyor. Okul idaresi, öğretmenler, diğer veliler gibi etkenler yüzünden.
60.000 kişiye istihdam yaratan ve özel gereksinimli bireylere iyi hizmet vermeye çalışan 3020 kurumu hiçe sayanlara hiç mi bir şey demiyelim?
Kendilerine ulaştırılan dosyayı hiç araştırmadan doğru kabul eden gazeteci!!!! ve milletvekillerine hiç mi itiraz etmeyelim?
Bazı muhalefet milletvekillerinin çok tuhaf twetlerine hiç mi itiraz etmeyelim?

Bizi yok sayanlara, saymak istiyenlere itirazımız.

Çok ciddi sorunlarımız var. Elele, omuz omuza verme zamanı gelip geçiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cihansahin, türkiyem

Lütfen Dikkat! 29 Kas 2021 11:44 #7

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Sayin tartanc çabanız takdire değer. Ama sorun sadece bu aylarda ücret artışına endeksleniyor. Ram lardan, egitim denetimine, modullerden, öğretmenlerin komik kazançlarına kadar hemen hersey unutuluyor. En temel sinif öğretmen hazır son anda ogrenci gelmiyor ve ücretini alamıyorsunuz. Benzeri yığınla sorun var. Biliyorsunuz. Derneklerden zaten ses seda yok. (1 ay sonra zam yüksek olursa ben yaptım yarışına girerler) . Diğer taraftan tuzu kuru olan bir kısım kurum mevcut sistemden memnun zam yapılmasa bile sesleri çıkmaz. Aileye odeme meselesi suni bir gündem değil. Tam da bu işin merkezinde. Sayın baris in dediği gibi senet, sözleşme bir şekilde odeme sorunu hallolur.kimse egitim kahramanı moduna sokmasın kendini yok egitim çocuğun hakkı falan diye bunu düşünecek olan kurumlar degil. Eğitimsiz cahil aileye bırakılacak karar da devletin sorunu olsun. ( ki pek çok yoksul ailem daha duyarli)
Demem o ki siz epeydir sosyal medya üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Dönem dönem katıldım da çalışmalarıniza.ama olmuyor işte. Sosyal medyada etkin olmak için de para gerekli. Alın size öneri sosyal medya üzerinden kuralım bir platform. Dernekleri pas geçelim. Burada çoğu kişinin güvendiği -bana göre baris,garip, siz olabilirsiniz- bu platformun ekonomik işlerini yurutsun, şeffaf bir şekilde açıklamalarını yapsın, dekontlarini paylaşsın falan.
Her kurum 100 tl versin.
3020x100 300200 tl eder.
Bu parayla bir kac ay sosyal medyada onbinlerce ilan verilebilir. Rehabilitasyon merkezlerinin durumu anlatılabilir. İstihdam edilen binlerce öğretmenin geçim sıkıntısı, servis sorunu astronomik kira artışları, Ram larin keyfi uygulamaları vb için kamuoyu bilgilendirilir. Böyle bir güçle gerekirse toplu uyarı kapanmaları yapılabilir.
Bu olur mu ? Bence olmaz . Çünkü çok ciddi oranda tuzu kurular var. Aylarca %40 devam oranıyla çalışırken de sesleri çıkmadı. Simdi de çıkmaz. 0 zam olsa gene çıkmaz. Onları rahatsız edecek tek şey ödemenin aileye yapılması.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fzt. Atak

Lütfen Dikkat! 29 Kas 2021 13:53 #8

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Hocam yazdığınız tüm sorunlarımızda o kadar haklısınız ki ama şahsi görüşüm velilere ücretlerin verilmesi bizim sorununlarımızı çözmez üzerine sorun eklenir , belki bir iki sorun çözülür ama farklı sorunlar getirir sisteme .. keşke deneme şansımız olsa sizin dediğiniz sistemi ama bir çok sorunumuzu çözmez
Son Düzenleme: 29 Kas 2021 13:55 yazan türkiyem.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.485 saniye
Sistem Kunena Forum