Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Lütfen Dikkat!

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 10:35 #25

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
secaat/ sirkat durumları... bir yanda bu koşullarda bu iş yapılamaz diyenler ve böyle dediği için sözel saldırıya uğrayanlar, diğer yanda yüzde 30 zamma göbek atacak karşı mahalle... unutmayın aynı ülkedeyiz, aynı bakanlık, aynı yasa yönetmelik, aynı ram, aynı rapor, aynı öğrenci grupları ve meslek gruplarıyla çalışıyoruz; aynı havuzdan aynı ödenekleri alıyoruz. bu ortam ve koşullarda biz batarken, sizler yüzde 25-30'larla nasıl yüzdüreceksiniz geminizi? formülü burada paylaşır mısınız? lütfen çalışanların ücretlerini düşük gösterme, vergi kaçırma, gelmeyene fatura gibi yolsuzlukları, illegaliteleri önermeden... hepinize hayırlı işler...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 11:47 #26

• Jaws78
  • Jaws78 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Hocam bu yazdığınız ayrımcılıktır. Hepimiz özellikle şu dönemde büyük küçük ayrımı yaparsak batan gemiden yüzme bilen fareler kurtulmuş olacak. Bilmem anlatabildim mi?

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 12:44 #27

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Son gelişmelerden sonra bu gemiden kimse kurtulamaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 14:05 #28

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yüzme bilen farelerden kasdınız hangi kesim anlayamadım ama en çok viyakların şu ana kadar sesi çıkmayan, geçen yıl yüzde 9+ artı yüzde 100 kemiksiz telafi zammı alanların olacağı kesin, bir kenara not edin...

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 16:05 #29

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
ben temizim, sözüm kirli olanlara gibi
başkalarını alçaltarak kendini yüceltme yöntemi gayet güzel.
bu tür yöntemler sektöre, doğrudan suçlama yapan kişilerden daha çok zarar veriyor gibi geliyor bana.
gelin burada pislik çok çağrısı yatıyor altında.

biz zarar ediyoruz, siz nasıl etmiyorsunuz? yoksa çalıyor musunuz?

Allah aşkına konu kimler temiz iş yapıyor, kimler kirli iş yapıyor meselesi değil.
önümüzdeki günlerde yapılacak olan zam meselesi.

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 16:16 #30

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
cemkilinc yazan:
Son gelişmelerden sonra bu gemiden kimse kurtulamaz.

aynen katılıyorum size sayın cem kılınç.

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 18:30 #31

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın garip yüzde 30 zamma kimse göbek atmaz , yüzde 30 un altı büyük hüsran olur şuan ki ekonomik şartlarda bu açıklamam gayet açıklayıcı olmalı !!! ama burada zam konusu olunca birileri sanki rahatsız oluyor … yani kurum sahibi mi değilsiniz yani bazı yorumlara şaşıp kalıyorum … velilere ücret ödensin konusu bana göre doğru bir yöntem değil saygı da duymak zorundasın bana göre hiçbir sorunu çözmez üzerine farklı sorunlarla boğuşuruz :!! Ama gündem de zam olunca özellikle ortada olmayan konuları yazmak sanırım bir marifet burada .. Arkadaşlar gerçek kurum sahiplerine söylüyorum enflasyon ciddi bir sorun , bu yıl o yüzden her yıldan çok daha da önemli zam konusu .. isteyen devlete fatura kesmez gider özel bir yer açar velisinden alır ücretini kurumunu bu şekilde devam ettirir.. bu şekilde zam oranını düşünmesine gerek kalmaz , enflasyonu da düşünmez , ay sonu öğrencim geldi mi gelmedi mi keseceğim fatura alacağım ödenek ne kadar bunların hiçbirini düşünmesine gerek kalmaz .. ve kurumların devamlılığı için yeterli bir ücret yeterli bir gelir elde etmemiz lazım asıl sorunumuz bu … ama sanırım yetersiz ücretler buradan birilerini gerçekten de göbek attıracağa benziyor ..

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 23:05 #32

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Bence konuyu doğu ve batı olarak ayırmak çok yanlış. Her yerin ayrı zorluğu var. Örneğin Kurumumun bulunduğu il ve ilçede sosyo-kültürel seviye o kadar düşük ki ücretlendirme mesajlarının gittiği bir kısım veli gelip eğitim ödeneğinin kendi çocukları adına geldiğini iddia edip aldığımız ödenekleri bizden talep etmektedir. Bir başka örnekte meb tarafından atılan mesajlarda "varsa grup eğitimi" ibaresi yazıp ram raporunda grup eğitimi olmadığı halde hakkımızı yiyorsunuz çocuğumuza dersleri tam vermiyorsunuz diyip bilip bilmeden konuşan veliler var. Bu tür velilere birşey anlatamıyorsun. Anlatsan da anlamıyor sürekli sıkıntılar yaşıyoruz çeşit çeşit. Bunun gibi yüzlerce olay var ve enerjimizi emiyor bu tür durumlar. Anlatmak istediğim doğu ve batının da bir sürü eksisi ve artısı var. Doğuda kurum çalıştırmadan ücretler farklı olsun demek bence çok yanlış. Örneğin personel ücretleri doğuda daha yüksek. Verdiğim iş ilanlarına Ankara İstanbul İzmir'den başvuru yapan öğretmen ve fizyoterapistler var sırf batıda verilen düşük maaş ve hayat pahalılığı sebebiyle. Gelmesinler diye ikna etmeye çalışıyorum. Farklı bir ortam farklı bir kültür ayak uyduramazsın, eşin yok dostun yok akraba yok izole kalırsın diye. Bir örnekte servislerle ilgili. Çalıştığımız yerde yol diye birşey yok. Anayol mahalle araları hep çukur dolu. Patika bile daha iyi. O derece yani. Her yer çamur ve çukur. Servislerim deli gibi ücret talep ediyor yoldan ötürü. Ülkede taşıma için ödediğim miktarı ödeyen kurum olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Bence direkt olarak ortaya bir yargı koyup ayrıştırmak yerine bir birimizi anlamaya çalışsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu mantıkla kimse kazanamaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye
Sistem Kunena Forum