Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Lütfen Dikkat!

Lütfen Dikkat! 30 Kas 2021 16:52 #17

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
:! yani İzmir’deki kurumla beytüşşebap'taki kurumları karşılaştırmak nereden geldi aklınıza :!! konu olsun ücretler konuşulmasın diye yani bu çaba niye .. inan sen ne durumdaysan Doğudaki kurumlarda aynı durumda.. sen kirayı çok verirsin daha düşük ücretle personel çalıştırırsın ama Doğu da ki kurum senden çok daha fazla personel gideri vardır .. yani bu işin doğusu batısı yok tüm kurumlar zor durumda .. sizin verdiğiniz eğitimin daha da mı iyi olduğunu düşünüyorsunuz ki size daha yüksek ödeme yapılsın.. gerçekten şaşırdım Garip bir yaklaşım .. iyi çalışmalar
Son Düzenleme: 30 Kas 2021 16:56 yazan türkiyem.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Lütfen Dikkat! 30 Kas 2021 16:55 #18

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Sn Garip zaten cok az kalmis zamanimizi ve enerjimizi neden cok buyuk bir degisiklik gundemiyle harciyoruz? Evet koklu degisiklikler gerekiyor ama su an dogru zaman mi?
Evet Bu para kimseye yetmiyor ama bunu veliye odeme olarak degil de veliden ucret farki isteyebilme hakki olarak elde etmek daha kolay degil mi?

Lütfen Dikkat! 30 Kas 2021 17:02 #19

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn türkiyem, doğudaki ve küçük yerlerdeki kurumları görmedim. benim bildiklerim oralarda çalışan öğretmenler ve müfettişlerin verdiği bilgilerden ibaret.
sn ata, daha geçen gün bizim burda insanların yüzde 90'ı açlık sınırında diyordun, şimdi de farkı veliden talep edelim. ben zamanımı ve enerjimi sana harcamak istemiyorum. saygılarımla...
Son Düzenleme: 30 Kas 2021 17:04 yazan garip.

Lütfen Dikkat! 01 Ara 2021 00:10 #20

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Sn Garip
Daha oncede okudugunuzu anlama konusunda elestirilerde bulunmuştum yine ayni noktaya geldik. Benim veliden fark isteme gibi bir durumum su an icin yok. Ben devletimizin verdigi zamla edebildigim kadar idare etmek durumundayim. Fark isteme konusunu odemenin veliye yapilmasini talep edenler icin soylemistim. Bana ayiracak Fazla zamanininz ve enerjiniz yokmus. Okudunuzu anlama noktasina biraz daha onem verirseniz zaman ve enerji konusunda daha verimli olabilirsiniz.

Lütfen Dikkat! 01 Ara 2021 00:57 #21

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Çeşitli dedikodular, duyumlar ve bunlara bağlı imalar arasında evet bende katılıyorum burada yazılanları üç beş kişi anca okuyor hadi 20 olsun hadi 200 diyelim... % 10 bile değil. Çoğunlukta okuyup geçiyor yorum bile yapmıyor.

Diyelim ki 22 Ocak 2022 deyiz ve İcmal yayınlanmış olsun. %60 ücret artışı olmuş olsun. Olmaz ya hadi % 100 olsun. Ne değişecek bir kısım kurumda. Bir kac gun dernekler savaşını izledikten sonra herkes normal hayatına dönecek.

Bizim ihtiyacımız olan, olmayacağını gördüğümüz birlik. Kac kurum sahibi müfettişlerin eğitim yerine sgk evraklarını denetlemesinden rahatsiz. BEP ne demek bilmeyen kac kurum sahibi var. Otistik bir çocukla 10 dk geçirmeyen kac kurum sahibi otistik çocuğu olan aileyle empati kurdugunu onları anladığını söylüyor.Eğitimim çok kaliteli diyen kac kurum servisini kaldırabilir yarin? Kac aile kendi çocuğunu "aslında çok zeki" diye başlamayan bir cümleyle tariflerken "öteki" çocuğu aileyi kendiyle eş seviyede görüyor. Kac öğretmen "vicdanıyla" baş başa kaldığında telefonu elinden bırakıyor. Kac ogretmenimiz günde 8 seans derse girip gün içinde telefonunu şarj etme ihtiyacı duymuyor. 81 ilin kaçında il özel eğitim şube müdürü özel egitim alanından (pdr de olur) ilçeleri saymıyorum bile... bunların kaçına derdinizi anlatabiliyorsunuz? Derdimizi anlatamıyoruz diye kac kurum bir araya geldi. Biraraya gelenler yilbaslarinda zam oranı dışında ne konusuyor. Bakanlıkta kulis yapanlar/ yada dernekler kurumlarımızda zorunlu olan bep odasının neden zorunlu olduğunu yönetmeliği hazırlayanlara sormuyorsa, çocuğun bep ini 15 dk da Ram personeli hazırlıyor bunun uygunlugunu sormuyorsa, Türkiye de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin %60 ının ( oran Aziz Nesin ustaya gondermedir) sadece ticarethane olarak işlediğini bilmiyor ve buna alternatif bir etik yönetmeliği hazirlayamiyorsa zam oranı %100 olsa ne olur. Yıllardır aile eğitiminin bu işin olmazsa olmazı olduğunu anlatmiyorsa ve bu çoğu kurumun işine geliyorsa .........

Her şey mış gibi işte. Dün başlayan uzman öğretici kursu mesela. Online ama canlı değil. 1 ay hergun dersleri ac kapa 1 ay sonra öylesine sınav yap falan filan. Kulis yapanlardan biri bakanlığa söyleyemiyor mu bu mış gibiye ne gerek var. Bep hizmet planında sinif öğretmeni de okul öncesi de psikologda bulunabilir diye.

20 yıl önce istanbulun shcek e bağlı 18. Kurumunu açmıştım. 20 yıl önce bu pilav daha çok su kaldırır dediğimi hatırlıyorum.

Kimse endişe etmesin bu pilav daha çok su kaldırır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24

Lütfen Dikkat! 01 Ara 2021 19:54 #22

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Suan ayakta kalabilmenin tek şartı zam.
Iki ucu pis degnekte ortalarda geziniyoruz
Bizi kurtaracak, işimizi hakkıyla yapacağımız bir zam gelse (ki bu konuda umitsizim bknz dolar) bu defa da bu zam oranini görenler ha bire kurum açacak ve sektör yine gereksiz mucadelelerden dolayi dumura uğramaya devam edecek.
Hala veliye ödensin yok şu yok bu diye mücadeleye devam...
Isini iyi yapmaya çalışanlar batmamak icin personel çıkarıyor bazılarının ise tek seans telafi dersi kalmamış. Bazilari da hala batan geminin neden battığını bulup kurtarma yerine güverte neden fıstığın yeşili değil bunun tartışması içinde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Lütfen Dikkat! 01 Ara 2021 23:24 #23

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Asgari ücret 4000 TL konuşuluyorken bizler tabiki zam oranını konuşacağız;! yoksa yok olacağız tabiki sorunlarımızı tartışacağız .. tabiki taleplerde bulunacağız yoksa biteceğiz … gerçek kurum sahiplerine sesleniyorum arkadaşlar sessiz kalmayın yüzde 30 altında bir zam oranı bizler için gerçekten karşılanamayacak maliyetleri getirecek , bu yıl ki zorluklara katlanış sebebimiZ 2022 Yılı için umutla iyi bir zam oranı değil mi :? sahip çıkın kurumlarınıza .. üye olduğunuz derneklere de taleplerinizi kararlı kararlı bir şekilde ifade edelim ,! .. çünkü beklentinin altı ne kurum bırakır ne de dernek , ve bunun sonucunda binlerce kişi de işsiz kalır binlerce öğrenci de mağdur olur, hepimiz aynı gemideyiz .. bununla beraber sosyal medyayı da aktif kullanmalıyız .beklentiler karşılanmıyorsa da gerekirse tüm kurumlar dernekler aracılığıyla anahtar bırakma eylemine kurumları kapatma eylemine geçmeli .. artık her ay sonu nasıl ödemelerimi yaparım hesap kitabından bıkmadık mı
Son Düzenleme: 02 Ara 2021 00:25 yazan türkiyem.

Lütfen Dikkat! 02 Ara 2021 01:33 #24

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
%30 falan nedir ya?
40TL'ye satılan 5lt yağ şu an 149TL olmuş!

%30 zam verirlerse ayakta kalacağınızı düşünüyorsanız polianna'dan daha iyimsersiniz demektir. %50 zam verseler geçen seneden hiç bir farkılız olmayacak. Çünkü şu an zaten enflasyon %50.

Peki kaç kişi %50 zamma sevinç çığlıkları atacak? Resmi enflasyon %19 larda, yeniden değerleme %36 dayken "iyi bir zam alalım, durumu kurtaralım"la neyin değişeceğini düşünüyorsunuz?

Sıkıldım ben artık vallahi... talibi olsa devredeceğim kurumu falan. Keşke MEB çıkıp devralıyorum kurumlarınızı dese de bu iş bitse. Ben de gidip köpek eğitmenliğ falan yaparım. 1 aylık eğitime 5.000TL istiyorlar. Üstelik ne mevzuat derdi var, ne müfettişi var, ne başka bir şeyi var.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, ozal24, garip ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.388 saniye
Sistem Kunena Forum