Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 15 Oca 2022 16:09 #25

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
muhammet yazan:
parayı aileye verdi hizmeti kurumlar yapıyor. yani aile gelip bu parayı kuruma mı verecek . sizce verecek mi? nasıl verecek? neden verecek?

Sayın arkadaşım... siz sanırım sektörde çok eski değilsiniz.
2006 yılına kadar kurumlar eğitim karşılığı fatura keser, veliden ödemesini alır, veli de o fatura ile bağlı olduğu kurumdan parasını alırdı. HAtta o zamanlar çek ile ödeme yapıldığı için getirip çeki verirlerdi.

Devletin size kömür yardımı verdiğini düşünün. Torbayla kömür verip parasını kömürcüye ödeyebilir veya parayı verip git istediğin yerden kömürünü kendi al diyebilir. Burada nir mantıksızlık yok.

Bu şekilde veli sürece dahil olur. Aksi halde hiç bir şey umurunda olmaz. Para için velinin peşinden mi koşacağız diyorsunuz da onca esnaf, ticaretle uğraşan insan farklı bir şey mi yapıyor? Özel okullara, kreşlere, anaokullarına devlet toplu para mı ödüyor?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 18 Oca 2022 01:43 #26

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
muhammet yazan:
''parayı aileye versin'' tam olarak bunu anlayamadım. parayı aileye verdi hizmeti kurumlar yapıyor. yani aile gelip bu parayı kuruma mı verecek . sizce verecek mi? nasıl verecek? neden verecek? şimdi bu kurumların derdi yok bir de para için velinin arkasında mı dolaşacak? yada aileye el mi açacak? bu parayı veliye verme isteği bence çok mantıklı bir durum değil?
korktunuz dimi 1 seansa 8 seans fatura mi kesiyorsunuz sizde ?(yazma uslubunuza gore cikarimda bulunarak yaziyorum)....2006 öncesi ödeme şeklinden bahsediliyor.
Sev Kardeşim

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 18 Oca 2022 01:50 #27

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
barisltd yazan:
muhammet yazan:
parayı aileye verdi hizmeti kurumlar yapıyor. yani aile gelip bu parayı kuruma mı verecek . sizce verecek mi? nasıl verecek? neden verecek?

Sayın arkadaşım... siz sanırım sektörde çok eski değilsiniz.
2006 yılına kadar kurumlar eğitim karşılığı fatura keser, veliden ödemesini alır, veli de o fatura ile bağlı olduğu kurumdan parasını alırdı. HAtta o zamanlar çek ile ödeme yapıldığı için getirip çeki verirlerdi.

Devletin size kömür yardımı verdiğini düşünün. Torbayla kömür verip parasını kömürcüye ödeyebilir veya parayı verip git istediğin yerden kömürünü kendi al diyebilir. Burada nir mantıksızlık yok.

Bu şekilde veli sürece dahil olur. Aksi halde hiç bir şey umurunda olmaz. Para için velinin peşinden mi koşacağız diyorsunuz da onca esnaf, ticaretle uğraşan insan farklı bir şey mi yapıyor? Özel okullara, kreşlere, anaokullarına devlet toplu para mı ödüyor?
ah kiymetli hocam sizin gibi kurucuların sayısı artsın ogretmenleriniz ve calisanlariniz ne sansli.....vallahi billahi tillahi o donemdeki kurucu ve çalışanlar yine ayni guzellikte yine ayni birliktelikte calisir ve aidiyet duygusuyla çalışacaktır. yeter ki bu samimiyette kurumlar olsun.
Sev Kardeşim

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 19 Oca 2022 14:47 #28

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
dil konuşma bozuklukları ilk don3mlerind3 dil.rerapisti bulmak güçtü.calistigim kuruma tam zamanlı dil terapisti aldim fakat devletin karşıladığı bireysel ücret ile terapistin ücret beklentisi %200 fark vardi raporum.var diyen geldi haklı olarak kurum üzerine tamamlamak kaydı ile bu egitim i alabilirsiniz velilerde anlayışla karşıladı fakat yine sizin dirsek temasında bulunduğunuz öğretmenleri çalışanları karalayan haklarını vermeden işten çıkartan bazı kurumlar ile milli eğitime şikayet ettiler (resmî faturası kesildiği halde)daha sonrasında öğrendiğim ve velilerden duyduğum kadarı ile raporu veliden alip sadece resmiyet te kayıt icin bu gerekli diyip hem devletten bu işaretleri alip hemde 8 seansın hepsini300 tl olarak aldilar(2013) hayır herkes birbirinden şikayet ederken öğretmen öğretmen arkadaşına haksızlık karşısında susmayi tercih edip sonra kendisi bu balıkta batarken mi aklına serzeniş şikayet geliyor zulme sessiz kalan zulüm etmiş gibidir.kurum sahipleri de birbirlerine yapılan bu kalleslikleri görüp destekçi oluyorsa kötü olana nasil düzelecek ama kendilerince!?güçsüz ve pespaye ac köpek bizlere gelince aslan kesiliyor öğretmen arkadaşlarda ses çıkaran haksızlık karşısında adalete başvuran kişileride sivri ,dikbaşlı ,uyumsuz hatta yine onlarda kendilerince!? küçük gördüler ve devam.ediliyor.kendi maaşını alip patronuna (cunku bazilari bu kelimeden hatta söylemi cok hosnut oluyor)ayak takımından bir takım kişisinden öte ye gidemeyeceğiz.
Sev Kardeşim

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 28 Oca 2022 12:34 #29

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
niyet okuyucu musun? korktunuz dimi? ne demek 1 seansa 8 seans fatura mı kesiyorsunuz? ne demek iftira atmayı bırak ve bence haddini bil konuşmadan önce. herkes yaşadığı yeri bilir ve velilerini de bilir. her insan aynı değildir. velilere giden bu kadar ödeme yaptık bunun için bile gelip kurumlardan parasını isteyen veli duymadın mı? veliye para verilsin söyleyenin haklı sebebi olabilir böyle düşünüyordur ben de olmazı diyorum burada bir olumsuzluk mu aramak lazım. dershane çalıştırdım orada bile para zor geliyordu. burada da parça parça gelecek tam gelmeyecek. bunu demek korkmak mı yada ila bir hile mi yapmış oluyoruz. karşı görüşümüz olmasın mı? karşı görüş olmaz ise doğruları nasıl bulacağız? ve selam
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 28 Oca 2022 12:45 #30

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
çok eskiyim ama sgk dönemini bilmiyorum. burada çözüm veliyi eğitime katmak tabi ki önemli ama bu şekilde iş daha da zor olacak kanısındayım. eğitimi düşünen veli de sorun olmaz ama kaç kişi var öyle ona bakmak lazım. belki sende olmaz belki bende olmaz ama genele vursan sağlık lı mı ona bakmak lazım. onun için sistemin değişmesi lazım. seans başı ücret değil pozitif ayrımcılık eğitime öncelikli ihtiyacı olana daha fazla ders verilebilsin mesela..... çözüm önerileri çoğaltılabilir. ama karşı görüşe bilinçsiz saldırmak (yani hakaret ederek ) da olmaz. ve selam

MEB ÇATISI ALTINDAN ÇIKMAK 28 Oca 2022 13:31 #31

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bazıları hala anlamamakta ısrar ediyor. paranın aileye ödenmesi demek, her ay velinin eline para saymak değil arkadaşlar. bu zamanda yani vatandaşın elektriğinin, suyunun, doğalgazının kesildiği dönemlerde parayı alan veli doğal olarak önce evinin acil faturalarını öder. para aileye nakit olarak ödenmeyecek, ailelere kart verilecek ve o kartlara eğitim yardımı yatacak, o kartlar da yalnızca eğitim kurumlarında geçerli olacak. artık bırakın bu aile parayı cebe indirir, shçek zamanında şöyleydi böyleydi muhabbetini. shçek zamanı yıllarında otomasyon sistemi, mebbis ve buna benzer sistemler yoktu. aynı ram raporuna 3-4 ilden fatura kesen kurumlar bile vardı, shçekseverlere duyurulur.
evet bir şeyler yapılmalı, bu düzen böyle sürmez. birilerini ortak edip ya da bir yerlere sırtlarını dayayıp kontrolsuz, denetimsiz full fatura kesenlerin saltanatı sürecek , zenginliklerine zenginlik katacaklar diye bu kadar kurum, çalışan, aile, öğrenci mağdur edilmemeli. onların cebine girenler önlenip ücret artışıyla birlikte özellikle küçük yaş grubuna daha yoğun, daha nitelikli eğitim verilmeli.
diğer başlıkta bir arkadaş yazmış 25 veliyi toplayıp resmen mahkeme kurulmuş ve kamera kayıtları incelenmiş. bu ön yargı, bakış açısı, hırsız damgası ve kötü imajdan dolayı toplum içinde özel eğitim işi yapıyoruz diyemez hale geldik. durumdan sizler de her şekilde rahatsızsanız harekete geçmenin zamanı geldi ve geçiyor diye düşünüyorum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.305 saniye
Sistem Kunena Forum