Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 11:18 #105

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kurs açıldı.
Hayırlı olsun.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 12:22 #106

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Uzaktan eğitim 6500 kişi hay maşallah ????????????

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 13:03 #107

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Herşeyin içi boşaltılmış malesef bu nasıl bir eğitim politikası bu nasıl bir zihniyet yazık. Bu kadar kursiyer ve bu kadar belge vermek .özel eğitimin geldiği son nokta artık bunlar kelimeler ile açıklanmıyor..Ne söylesen boş.hersey bosssss....

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 13:07 #108

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Hani yüz tanıma hani denetleme mekanizmaları hanı düzen ve bu kadar haksız kazanç elde edenin yanına kâr mi kalıyor.Yok m bu düzenin gidişatına dur diyen.... Nerede bu babayiģit ve ömer ler..........

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 13:25 #109

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
anaeli yazan:
CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA
1-Devletin yalnızca özel eğitim desteği vermesine, ulaşım/taşıma ile ilgili destek vermemesine, engelli bireylerin eğitime erişiminin sağlanması görevinin devletin asli görevlerinden biri olmasına rağmen; bu görevini ( ulaşım/taşıma ) sadece kendisine ait okullara hak görmesi REHABİLİTASYON merkezlerine yıllardır hak olarak görmemesi yalnızca bizim ülkemize ve bizim devlete özgü bir durum...
Bu durum düzeltilmesini.
2-Ayrıca makamınıza 25/8/2021 tarihli 210435391 dilekçemdeki başvurum aynen şöyle idi:
Lütfen ÖNERİMİ DİKKATE ALINIZ.
Özel Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezlerinde Engelli Bireylere verilen Destek Eğitiminde: Engelli Bireylerin ikametgahlarının bulunduğu ilçe sınırları içerisinde E-ADRESLERİ üzerinden ilçede bulunan rehabilitasyon merkezlerine Destek eğitim programları doğrultusunda Elektronik olarak yönlendirilmesinin Faydaları a) Ülkemiz petrol ürünlerini yurtdışından ithal ettiğimizden dolayı (Ort.2500 kurum Adedi. Her kurumda ort 4 araçın mazot gideri ve araçların parça giderlerinde yapmış olduğum çalışmada ayılık giderlerimizde % 20-23 arasında tasarruf olacaktır. dolar fiyatının artmasının yansımaları hariçtir. b)Normal birey e-okul üzerinden yakın okula yönlendiriliyorsa Engelli birey ikamatgahına yakın E-Rehabilitasyon merkezine haydi haydi yönlendirilir. c)Engelli birey Servis taşımacılığı esnasında trafik sıkıntısı, çilesi çekmiyecek. d)Trafik sıkışıklığı yüzünden derse zamanında katılacak yapılan plan aksamayacak. e)Kurumlar arası, hastaneler ,ramlar önünde öğrenci çalma ,ramların öğrenciyi bilerek x merkezine yönlendirilmemesi v.s gibi faydaları olacaktır. f) Veliye yok şunu veririm, şöyle sana iş bulurum gibi safsatalar ortadan kalkar g)................ daha nice nice avantajlar eklenebilir. (Kısaca rüşvetin önüne geçilmiş olunur ve hakkaniyet sağlanmış olunur)
Dezavantajı ne olur sorusunun cevabı: a) Hiçbirşey yoktur
Neden bir an önce bu sisteme geçilmiyor diye sormak isterim ve isteğimin mümkün olduğundan bir an önce uygulamaya geçilmesini beklerim.25/08/2021
Gelinen şu anki durumda yakıt masraflarının eylül 2021 ayında motorin 7 TL iken bugün 22 TL dir. %300 artış var halada devam ediyor ve bize yapılan zamda % 36 dır. Bir top A4 kağıdı eylül de 6,5 tl idi şimdi 70 TL dir. Elektrik , dogalgaz ve kiralar aynı şekilde arttı. Kısacası Maliyetlerimiz aşırı derecede artı artık dayanamıyoruz.
Rehabilitasyon merkezlerine engelli bireyin ulaşımı konusunda 1 ve 2 maddeler kapsamında acil tedbirler alınarak uygulamaya geçilmesini ve yapılan zam oranın tekrar değerlendirilmeye alınmasını.
Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim. 08/03/2022
Yaşar Gürbüz
Anaeli Rehabilitasyon Mrk.Müdürü
Kurum Kodu:99943517

Başvurunuzu göndermek istediğiniz kamu kurumunu seçiniz. Gönderdiğiniz kamu kurumunun görev alanına girmeyen başvurular yetkili kamu kurumuna sistem üzerinden iletilir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB)
Yasal bilgilendirmeyi okudum, kabul ediyorum.*
* ile işaretlenmiş alanın doldurulması zorunludur.
İsteyenler benzer şekilde dilekçelerini yazıp gönderebilir.
.

İkametgah adresine göre neden yapılsın ki ilçe sınırları içinde bulunan 16kurum var ve hepsi de tekelleşmiş (öğrenci kapma ve öğretmen fişleme) hal böyle olunca eğitim içeriğide aynı niteliksizlikte oluyor bu ilçede 1 kurum nitelikli bir eğitim sunuyorsa neden birey o merkezde eğitim almasın
İkincisi bulunduğunuz ilçede yada ilde kurumlarla yine ağız birliği yapın taşımacılık yok diye hiçbir Veli gelmez durup durup kota gelsin ikametgaha göre dağıtım olsun bumudur reva olan servisi olmayan kurum da var bilginiz olsun evet 400 öğrenciniz gelmeyecek 200 olacak 200öğrenci devamlılığında 130 150 öğrenci obelki daha az olabilir bu hesapları önce kendi içinizde bi halledip sürekli ya çalışanlar ya eğitim alan bir umut olur diye ordan oraya savrulan birey ve aileleri bedel ödememeli bal kasesinin hepsini istemek aç gözlülükten başka bişey değil samimi olan kurumların velileri de aynı samimiyetle devam eder ben bunu bilirim ve söylerim
Sev Kardeşim

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 20:03 #110

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
kursiyer sayısının fazla olmasının nedeni;
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, özel eğitim kurumlarında uygulanan destek eğitim programları ve modülleri ile destek eğitimi verecek personele ilişkin yeni bir karar aldı. MEB Tebliğler Dergisi’nde yayımlanarak duyurulan karar ile Okulöncesi branşı öğretmenlerinin rehabilitasyon merkezleri ile özel destek eğitim uygulayan okullarda görev almasına olanak sağlandı.

www.birgun...ari-380410
Son Düzenleme: 15 Mar 2022 20:04 yazan anaeli. Sebep: yazım düzenleyişi

Yüz Tanıma! 15 Mar 2022 23:15 #111

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Kazanç kar hocam bu terimler artık gerçekçi değil bu şartlarda .. hak haksız bilmem ama kazanmak bu şartlarda çok zor kurum ortakları asgari ücret bile kazanıyorlarsa susup şükür diyor inanın bu durumda kurumlar … yüz tanımadan önce ücretlerde iyileştirme kota ve bir çok şeyin düzene koyulması lazım bunlarla beraber yüz tanıma yada kurumlara bekçi mi dikerler orasını denetleyenler bilir .. tabiki herkese eşit muamele olan bir denetleme mekanizması şart …ama düzenleme gelecekse a dan z ye gelmeli tek sorunumuz yüz tanıma denetleme değil maalesef
Son Düzenleme: 15 Mar 2022 23:17 yazan türkiyem.

Yüz Tanıma! 20 Mar 2022 12:59 #112

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Down Sendromu Farkındalık Haftası sebebi ile,
21 mart saat 21.30 da Özerkder instagram sayfasında canlı yayında Prof. Dr. ATİLLA CAVKAYTAR ile söyleşi yapılacaktır.
Bekleriz.
Son Düzenleme: 20 Mar 2022 13:04 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye
Sistem Kunena Forum