Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 13:04 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Yüz tanıma sistemi niçin gelmiyor?

Doğru ise şayet, bütün alt yapı hazırmış. Bir ay içinde sistem kurulabilirmiş. Fakat onay verilmiyormuş. Niçin?
Bu sistem gelirse, en azından kurumlar açısından eşitlik sağlanabilecek gibi.
Bu sistem gelirse, bir takım maddi hataların önüne geçilebilir.
Bu sistem gelirse, sektör bir takım ithamlarda kurtulabilir.
Bu sistem gelirse, sektör kimi yanlış kişilerden kurtulacak gibi.
Bu sistem gelirse, birilerinin haksız kazanç kapısı kapanır.
...

Nitelikli eğitimi takip edecek ailedir. Kurumun sunduğu eğitimin kalitesini takip edecek ailedir. Bu konuda sorumluluk ailenindir.

Tekrar soruyorum. Bu sistemin gelmesini kim engelliyor? Niçin engelliyor?

Sektör olarak kimi olumsuzluklardan artık yorulduk. Bıktık.
Bu sistemi istiyoruz diyen bakalım kaç kurum çıkacak?

Yüz tanıma sistemi kesinlikle, gecikmeden gelmeli.
Son Düzenleme: 06 Şub 2022 13:06 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, waramiral, Gumus29 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 13:37 #2

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Peki sayın tartanc bu sistemin devreye girmesindeki en buyuk problem stk lar mi.? Ñereye kadar ötelenecek bir fikriniz var mı.? Sistemin altyapısının tamamlandiginizi soyluyorsunuz lakin MEB 'in hala daha bir adım atmamasindaki iradesi yakın bir zamanda olacağını gorebilecekmiyiz.?son olarakda gelecek bahar aylarında yeni bir yönetmelik beklentiniz var mı.?.şimdiden teşekkürler.. cevaplarsanız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 13:47 #3

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Bu sektöre 2013 yılında girdim yani daha genç sayılırım. Girdiğim yıldan beri bu damar okuma yüz okuma muhabbeti döner durur. Hatta bu muhabbet biraz yoğunlaştığında ciddiyete bindiğinde kurumların devir ücteti %50 düşer satılık kurum sayısı bir anda 10 kat artar. Ama ancak kamera sistemini getirebildiler 9 senedir. Geçmişe göre yine faydalı kamera sistemi yolsuzlukların büyük bir kısmını engellemiştir ama tabiki bitirememiştir. Yüz- damar okuma bitirebilir mi bence o da zor çünkü malesef devletin her kademesinde bu tarz durumlar yaşanabiliyor, bunun sorunsuz hale getirmek şuanki türkiyede malesef pek mümkün değil

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 20:55 #4

• Lera
  • Lera Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 44
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: 0
Kaç tane STK varsa üyelerine oylamaya sunsun SN TaranÇ bence çoğunluk isteyecektir.Sonra STK lar desin biz istiyoruz bu sistemi diye en azından kimin engel olduğu ortaya çıksın.

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 21:35 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Herşeyin hazır olduğu belirtiliyor.

Fakat bir türlü onaylanmıyormuş. Niçin?

Kim engel oluyor? Bilemiyorum.
Niçin? Bilemiyorum.

Kurum sahibinin, eğitimcinin, görevlilerin etkisi olmadığı bir sistem şart.

Önce bir eşitlik sağlansın. Kurumlar zan altında kalmasın artık. Taciz edilmesin artık.

Yüz Tanıma! 06 Şub 2022 22:29 #6

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Bence engel olan malum sozde konfederasyonun bıyıklı başkanı olabilir sizce??? Hani şu Diyarbakırdaki rüşvet çarkında adi geçen ve yolsuzluğu kapatan kişi..........

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 00:47 #7

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Yüz tanıma gelmeli ama herkese adil olacak bir sistem olmalı ve hiçbir açığı olmamalı … ekstra bir maliyet getirmemeli kurumlara getirilecek hangi sistem olursa olsun , kurumların 10-20 bin TL bile ekstra bir gideri karşılayacak durumu kalmadı , telafi sorunu olmamalı esnek olmalı , kota da beraberinde gelmeli , ücretsiz servis yerine servisler içinde ekstra bir destek ödeneği olmalı ve en önemlisi bu ücretlerin yetersizliği artık son bulmalı , ek zam yapılmalı acil olarak en az yüzde 40 acil ücretlere Zam yapılıp sonra da yüz yanıma yada çok daha iyi bir sistem gelmeli … Şahsi görüşüm Budur ..
Son Düzenleme: 07 Şub 2022 00:51 yazan türkiyem.

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 01:42 #8

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu konuda en sağlıklı yorum yapabilecek kişiler daha önce damar tanıma sistemini pilot olarak uygulayanlardır.

O dönemde yaşanan sıkıntıları dile getirmekten yorulup usandılar diye hatırlıyorum. İşin yüksek maliyeti bir yana, elektrik kesintileri, internet kesintileri gibi durumlarda da çok büyük zararları olmuştu sanırım.

Ben bu yüz tanıma meselesine, veya kameraya veya diğer takip sistemlerinin tümüne karşı olduğumu çeşitli kereler dile getirdim. Çünkü bu polisiye uygulamaların yaptığımız "ÖZEL SEKTÖR HİZMETİNİN" özüne aykırı olduğunu düşünüyorum. Seans başı ücret almamızın yanlış olduğunu düşünüyorum. İşin özü düzeltilmeden bu tür uygulamalara boyun eğilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Özel veya devlet okullarında, anaokullarında, kreşlerde böyle bir sistem mi var? 1-2 hafta okula devamsızlık yapan veli eksik ödeme mi yapıyor?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Fzt. Atak
Sayfa oluşturma zamanı: 0.316 saniye
Sistem Kunena Forum