Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 15:02 #17

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Açıkçası yüz tanımaya da kamera gibi hırsızlığı mesrulastiracagi için sıcak bakmıyorum. Dert yolsuzluk olsa son 24 ayın devam devamsızlık oranlarından bulmak isteyen bulur zaten. Topla getir servisle el/yuz okut hersey tıkirinda bakın büyük bir kesimin hiçbir yerde sesi çıkmıyor! Sadece yıl sonu ücret artislarinda ses veriyorlar. Neden? Çünkü kameraya uyumlu bir düzen kurmuşlar. Diyarbakır gibi örnekler çok yaygın değil belki. Ama kameradan geçsin egitim sonraki iş diyen en az %80 var. Bunlar sadece kamera yerine bkds den geçsin aynen devam diyecekler. İs mesrulasacak bence. Icinde bizlerinde olduğu bir kısım azınlığa bkds değil kurumlara adam dikseler yolsuzluk bulamazlar. Yok çünkü. Aileye ödemeye itiraz edenler bkds ye de itiraz eder. Kameraya da aynı gerekçeyle itiraz ettiler. Benim itiraz noktam çok farklı. Anket yapsak aile ye odememi bkds mi %90 a yalın bkds çıkar. Biz onların hileleri ile baş edemeyiz. Bize dert olur.
Son Düzenleme: 07 Şub 2022 15:03 yazan gezenti.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 15:03 #18

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Kamu darelerinde yemekhanelere gireken kart basiliyor muş. Kart basılan yerin tam üzerinede kamera kurmuslar "bakalım hangi yaramaz kart basmadı" diye.
Demekki basmayanlar var.
Yani sil baştan başlamak gerek bazen butün eğitim ve ahlak sistemini sıfırlamak.
Özeleştiri yapalım. Fırsatçı bir toplumuz. Trafiktede öyleyiz, alışveriştede, hastanede de. Bu yanlış düzelmedikçe namuslu düşünenler kendisini enayi gibi hissetmeye devam edecekler.
Simitçi, kahveci, gazozcu fırsatı varsa uçana kaçana kesiyor. Bunu bir hak gibi görüyor. Zaten temel sorunda bu işte bu ahlaki bir sorun. Yüz tanımayla yolsuzluk önlenir ama ahlaki yoksunluğu gideremezsiniz pektabi.
Ben yüz tanıma gelsin isteyenlerdenim çünkü bazı ahlaksızların önü baska türlü alınamıyor. Ancak ek yasal düzenlemelere ihtiyaç var. Keyfi devamsızlıklarla ilgili aileye uygulanacak yaptırım bunların başında geliyor. Veilen eğitimin niteligi denetlenmeli, kontenjan ve programa sınır konmalı, personelin yerlerde sürunen özlük hakları için ödenek artırılmalı. Aileye ödeme yapılmalı, raporsuz egitim isteyen bu hizmetten faydalanabilmeli, ailelerden ek ücret talep edilmeli. Herşeyin yasak olduğu herde herşey kaçak olur. Servis olayı bâstan aşağı mantıksız ücret verileceğini hiç zannetmiyoru. Zaten ben o dertten kurtuldum.

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 15:23 #19

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Keşke burada hangi sistem gelmeli hangi yolsuzluğun önüne geçilmeli diye düşüneceğimize yolsuzluk yapmayan kurumlar için biraz kafa yorsak .. kurumlarımızın yüzde 90 ı şuan çok zor durumda arkadaşlar ; keyfi devamsızlığın bizlere nelere mal olduğunun farkında değil misiniz.. ücretlerin ne kadar düşük olduğunun mazot giderlerinin yada bu hizmeti devam ettiremeyeceğimizi bu şartlarda göremiyor musunuz.. herşey bitti bütün sorunlarımız bitti kamera sistemi yetersizmiş yüz tanıma sistemi gelsin... valla asla bizim de korkumuz yok hangi sistem gelirse gelsin , yine olan bizlere olacak yine birileri yolunu bulacak... bu yetersiz ücretlerle ücretsiz servisle ve keyfi devamsızlığın bize yaşattığı yükü vs. gibi sorunlar çözülmedikçe ben gelmesi gereken sistemin peşine düşmem umurumda değil.. siz çözümü orada arayın ...

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 16:05 #20

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
mevzu yolsuzlukların önünü almaksa ben yine her zamanki tezimi savunayım: her kuruma bir merkezi atama yoluyla seçilmiş müdür atanacak. bu müdür 657 ye tabi olacak(patrona değil) ve maaşını kurum dan değil devletten her ayın 15inde alacak(patrona gebe kalmayacak). özlük hakkı saklı kalacak. kurumun yalnızca eğitim öğretim tedbirlerini alacak. resmi iş ve işlemleri takip edecek. personel görevlendirmesinde, satın almada ikinci planda kalacak(olay seans ücret yolsuzluğunu kesmek olduğu için böyle yazıyorum). kurucuya karşı sorumlu da olacak. kurucu ile anlaşıp yolsuzluğu kırıştıracak müdür olmayacak mı? elbette olur gözü kara babayiğit adamlar. ama bir elin parmak sayısını geçmez. hem devlete yükü de şimdiki gibi ağır olmaz. zaten yolsuzluk teklifi yapacak patrona da çok güvenmemesi gerektiğini, cezasının çok ağır olacağını bilmeyecek kadar aptal olmaz! ama şimdiki sistem ne: sağdan soldan bir kurum müdürü bul ee yönettir ee maaşını belirle ee dilediğinde işine gelmezse ver hakkını yol ver. İŞSİZLİK PARASIZLIK adama her şeyi yaptırır nokta. bu iş böyle çözülür anca.

Yüz Tanıma! 07 Şub 2022 16:13 #21

• MTD
  • MTD Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 9
Yüz tanıma sistemi kesinlikle gelmeli buna denilecek bir şey yok fakat bu sistem ne kadar kusursuz olacak ücreti nasıl olacak el okuma gibi türkiyede tek firma yapıyor bilmem kimin firması diyip hepimizi yine ona gebe mi bırakacak 1 yıl kadar el okuma sistemi ile çalıştım çocuk düşer elini okumaz kına yakarlar elini okumaz eli pis olur elini yıkamaz el okuma sisteminin bana katkıları nasıl el yıkanır çok güzel pratik yaptım kına için cilt yakmayan özel çıkarıcılar aldım gibi gibi. Bu sisteme şu anda geçilmesi mümkün değil öğrencilerimin en az %80 çok güzel maske kullanıyor yüz okuma devre dışı kaldı yada yine bana kapının önünde durup çocuk maskesi tak çıkar yapmak kalır. Sizlerin kameraları nasıl bilmem ama benim kamera sistemim tavandan çekiyor çocuk başını kaldırdı mı kameraya baktı mı bunları takip etmek için elemana ihtiyac doğacak kamerayı aşaya taktığımı varsayalım öğrencilerimden bazısı 1.10 boyunda bazısı 1.90 boyunda hangisine göre takacağım ben artık bir şeylerin sadece yapılmış olması için yapılmasından çok sıkıldım satılık damar okuma sistemim de var ilgilenen olursa iletişime geçsin 5 sene sonra da satılık yüz okuma sistemim var ilgilenen olursa iletişime geçsin yazacağım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Yüz Tanıma! 08 Şub 2022 10:22 #22

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
başlık yüz tanıma sistemi ama bazı arkadaşlar hala parmak izi, avuç içi okuma sistemi üzerinden muhalefet yapmaya çalışıyor. 3 tür sistem vardır:
1- kart okuma
2- parmak izi tarama
3- yüz tanıma sistemi : bize gelecek olan bu sistemdir, bunun hazırlıkları yapılıyor, bir genelgeye bakıyor. yüz tanıma teknolojisi biyometrik cihazlar içinde güvenirlik ve temassız olma özelliği ile de hijyen açısından en avantajlı ve güvenli kontrol ve denetim sistemidir. tarama süresi 1 saniyenin altındadır. geçen yıllarda bazı arkadaşların saçmaladığı gibi kişi haklarına aykırılık falan sözkonusu değildir. kişi hakları diyecekseniz önce mobese sistemine karşı çıkınız ya da şu an var olan kamera sistemine. yüzlerce mobese kamerasının altından geçip sonra kuruma gelen bireye "nerde bu devleeeeet! nerde bu insan haklarıııııı!" derseniz komik duruma düşersiniz. şunu deyin örneğin bu sistem gelirse sektörün yarıdan fazlası batar ya da kaçar!!!
Son Düzenleme: 08 Şub 2022 12:04 yazan garip.

Yüz Tanıma! 08 Şub 2022 10:46 #23

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
Yüz tanıma sistemine karşı çıkmanın herhangi bir açıklaması olamaz. Diğer eksiklikleri dile getirerek yüz tanıma sistemi de yetersiz kalır denilemez. Önce bir yüz tanıma gelsin daha sonra diğer eksiklikler de giderilmeye çalışılır. Bir tarafta okula bile gitmeden yüzde yüz kapasite ile fatura kesenler var bir tarafta ise 7 gün çalışıp emek verip daha yüzde yetmişe bile ulaşamayan kurumlar var. Böyle bir saçma düzende işini hakkı ile yapanlar sistemden çıkıp pes etmektedir. Eğer şuanki uygulamalar ile yola devam edilecek ise yüz tanıma kesinlikle gelmelidir. Komple sistemi değiştirecek öneriler var ise degerlendirilir ama bu sistemde yüz tanıma kaçınılmazdır.

Yüz Tanıma! 08 Şub 2022 11:07 #24

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Yüz tanımayla birlikte bir süre sonra sektörün arınacağını düşünüyorum.
Daha sonra kronik sıkıntıların giderilmesi için dernekler daha müspet sonuçlar elde edebilirler kanaatindeyim.
Başka türlü kazanım elde etmenin mümkün olmadığını gördük görüyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, garip
Sayfa oluşturma zamanı: 0.293 saniye
Sistem Kunena Forum