Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 08 Şub 2022 23:19 #33

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Tabi canım çocukları topla kameranın önünden geçir tamamdır herşey. Veli de koyun zaten. Ya servis parasını vereceksin öğretmen maaşını vereceksin vergini kiranı vereceksin her ay prim ödeyeceksin, çocukları sabah 8 de getireceksin ama doğu ve güneydoğuda bunu sadece çocukları kameranın önünden geçirmek için yapacaksın. Eğitim bile vermeyeceksin değil mi barış adlı arkadaşım? Veliler zaten uşağımız. Biz ne desek hemen onu yapıyor. Bırakın bu işleri Allah aşkına. Çocuk geldiyse kamera kaydın varsa görüntüsü üzerinden bugün nasıl para alıyorsan aynı şekilde yarın BKDS üzerinden de ücretini alırsın. Kamerada görünen öğrencide BKDS de okunan öğrencinde aynı. Farklıysa onu bilemem. Bu korkun niye? Anlamıyorum gerçekten. Gelsin işte ne olacak? Adam gibi çalışmayan ona buna sırtını yaslayıp iş yapmayan veliye haraç memura rüşvet veren ne kadar kurum varsa bakalım bu dediklerimi artık yapabilecekler mi? Yok Doğu ve Güneydoğuda çözüm bulurlar da ne? Daha neler... Neyi çözecekler? Gelsin de görelim engel olmayın artık 10 yıldır aynı hikaye. Dernek ve üyeler hep karşı ama bu rüşvet olayında dernek başkanı bile oyunda onun da adı geçiyor. Az biraz temiz olun BKDS den başka yolu yok. Temiz ve eşit şartlarda çalışmak istiyoruz. Derdimiz bu. Batan batar çıkan çıkar. Verilen ödeneklerle zaten bu işler yürümüyor ama en azından bir ayıklanma olur. Sayı olarak A101 ve Bim bile yakında bizlere yetişemeyecek. Hak eden, işini yapan ayakta kalır. En önemlisi birkaç kendini bilmez yüzünden Rehabilitasyonlar olarak kirlenen adımızın artık aklanacak olması. Öyle kötü bir sektör ki herkesin gözünde. Bunu yapan da yine Rehabilitasyonlar. Sebep ise sürekli Kurumların birbirini şikayet etmesi. Herşeyde en ufak şeyde bile. Herkesin diline düştük be. Sırf bunun için bile olsa BKDS gelmeli Rehabilitasyonlar temizlenmeli.
Son Düzenleme: 08 Şub 2022 23:45 yazan Empati21.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma! 08 Şub 2022 23:40 #34

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Ha birde CEMİL54 adlı arkadaşı unuttum. Ona da bir çift sözüm var. BKDS ile birlikte o ekmeğini yediğin ama sayıp sövdüğün rehabilitasyonlarda artık senin gibi düşünen ve konuşan, tek derdi para olan öğretmenimsiler ile birlikte o bahsettiğin asgari ücrete talim çalışırsın umarım.
Son Düzenleme: 08 Şub 2022 23:47 yazan Empati21.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 01:23 #35

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Empati21 yazan:
Tabi canım çocukları topla kameranın önünden geçir tamamdır herşey. Veli de koyun zaten. Ya servis parasını vereceksin öğretmen maaşını vereceksin vergini kiranı vereceksin her ay prim ödeyeceksin, çocukları sabah 8 de getireceksin ama doğu ve güneydoğuda bunu sadece çocukları kameranın önünden geçirmek için yapacaksın. Eğitim bile vermeyeceksin değil mi barış adlı arkadaşım? .

Değerli arkadaşım niye üstünüze alındınız bilmiyorum ama ben güneydoğuda HASTANELERDE yaşanmış bir örnek verdim ve sahtekarlık yapmak isteyen yine bu sistemle de yapabilir diye söyledim. Bunu doğudaki de yapabilir, batıdaki de.. Ben doğudaki yapar, batıdaki yapmaz diye bir şey söylemedim.

Kaldı ki benim kimseden korkum da yok.. Pandemiden bu yana %50-60 devam oranıyla çalışıyorum. Halen 4 sene önce kestiğim fatura rakamlarına yaklaşabilmiş bile değilim.

Diğer taraftan, ister yüz tanıma getirsinler, ister çip taksınlar, ister kontür yüklesinler... bunun sizin geliriniz üstünde nasıl olumlu bir etkisi olacak? Yüz tanıma olunca size fazladan para mı ödeyecekler?

Eğer kimileri "yolsuzluk önlenirse bazı kurumlar kapanır, o çocuklar bize gelir" falan diye hayal ediyorsa benden söylemesi... hiç umutlanmayın. O kurumlar el değiştirir ve çalışmaya devam eder. Zaten önemli olan seans başı maliyettir, çocuk sayısı değil. Kritik gider kalemine ulaşıldıktan sonra gelir aynı oranda artış göstermez.

Açıkcası, kamera gelmiş, yüz tanıma gelmiş, başka bir şey gelmiş zerre kadar umurumda bile değil. 2023'de 30 yılı bitirmiş olacağım. Bunu benden sonrakiler düşünsün. Ben sadece "ne dilediğinize dikkat edin, dileğiniz gerçek olabilir" deyişini hatırlatmak isterim. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 09 Şub 2022 01:59 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gezenti

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 08:40 #36

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Bir toplantıda '' siz gelene gelmeyene zaten fatura kesiyorsunuz'' diye söylenmiş. En üst seviyeden.
Bu teftiş lerde bunun sonucu galiba.

Bu tür bir algı kırılırsa. Bir umut maddi ve manevi sektöre olumlu yansımaları olacağı düşüncesindeyim.

Hemen olmasa da, süreç içinde. Ama en azından belli ölçülerde eşit olarak eğitim için yarışacağız. Çocuğun ve ailenin yararına olur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, garip

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 10:40 #37

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
gelmeyen öğrenciyi yazılması tarafı olmamakla beraber var olan realiteyi görmek gerekir. hemen peşinen suçlamak doğru değildir. Hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kadar mı sektörden uzak ve bu bu kadar mı gerçeklerden kopuk yaşıyorsunuz. Yolsuzluk deniliyor. Arkadaş sistem yanlış ve bu sistem olduğu sürece bu sektör potansiyel suçludur. Gerçeklerden uzak diyorum neden kurumlara yüklenen ücretsiz servis, % 3 ücretsiz öğrenci bu nedir yolsuzluk mudur? bu da değil mi? Öğrenci raporu biter ram 1 ay sonrasına gün verir ama öğrencinin eğitimi kurumda devam eder bu görülmez. Öğrenci sayısına göre kurumlar planını yapar ama keyfi yada rahatsızdır öğrenci gelmez fatura kurumlara kesilir. tüm sorumluluk kurumlarda ama diğer tüm paydaşlar sorumsuz. sonra kurumların içindeki kişilerde kurumları bir daha suçlasın. Tek suçlu kurumlar öylemi? Nasreddin Hoca fıkrası gibi hiç mi diğerlerinin suçu yok?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, türkiyem, waramiral

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 15:04 #38

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Sayın barış,
Bir toplantıda '' siz gelene gelmeyene zaten fatura kesiyorsunuz'' diye söylenmiş. En üst seviyeden.
Bu teftiş lerde bunun sonucu galiba.

tartanc dostum,
Bilirsin bunlar sittin senedir hep söylenir. Ortada dişe dokunur bir şey var mı? Yok!
Neredeyse bütün Türkiye'de bakanlık teftişi yapıldı. Kağıt kürek dışında duyduğumuz çok ciddi yolsuzluklar, hırsızlıklar var mı?
tartanc yazan:
Bu tür bir algı kırılırsa. Bir umut maddi ve manevi sektöre olumlu yansımaları olacağı düşüncesindeyim.
Hemen olmasa da, süreç içinde. Ama en azından belli ölçülerde eşit olarak eğitim için yarışacağız. Çocuğun ve ailenin yararına olur.

Şu anki şart ve koşullara hiç bir şey çocuğun veya ailesinin yararına değil. Ben şu an 15 yıl önce yaptıklarımın yarısını bile yapamaz haldeyim. Bu rakamlarla daha ileri gitme şansım yok, olsa olsa geriye gidebilirim.

Algının kırılacağını da düşünmüyorum. Her sistemin mutlaka açığı vardır. Sen evine kale kapısı gibi sağlam kapı taktırırsın, hırsız banyo penceresinden girer.

Bu söylediklerimin bir şey değiştirmeyeceğinin de farkındayım. Böyle bir sisteme uymak isteyen nasılsa yolunu bulur. empati arkadaş üstüne alınmış ama güneydoğuda verdiğim hastane örneği gerçektir. Özel hastaneye aşiretten, köyden adam toplayıp getirip her gün hasta giriş çıkışı yapılmış.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 15:32 #39

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Muhammed,
Üstümüzde ki yumurta küfesini bir atalım. Kırılan kırılsın. Çok daha gür bir şekilde isteklerimizi hep beraber dile getirelim.

Sayın barış,
Sayın müfettişler çok naziklerdi. Kendilerine nezaketlerinden dolayı teşekkür ederim.

İğneden ipliğe bakıyorlar. Kameralar dahil.

Şimdi sonuç nedir? Bilmiyorum tam olarak. Fakat bir ilde 50 kurum kapatılmış.
Bir ilde ciddi sayıda geri ödeme çıkarılmış.
Bir ilde bir kaç kurumun kapatılması söz konusu imiş.
Kamera uyumsuzluğu sebebi ile geri ödemeler çokça imiş.
Tabi ki bunların hepsi yanlış olabilir. İnşallah yanlıştır da.
Maddi hataya dahi acımıyor. Bu sistem. Sadece bu bile değişmesini gerektirir.
Dediğim gibi umudum daha iyi olabileceği.
İnsan faktörü olmasın eminim ki çok ciddi şekilde sektör kendine gelir.
Sağlıklar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Yüz Tanıma! 09 Şub 2022 22:03 #40

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
muhammet yazan:
gelmeyen öğrenciyi yazılması tarafı olmamakla beraber var olan realiteyi görmek gerekir. hemen peşinen suçlamak doğru değildir. Hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kadar mı sektörden uzak ve bu bu kadar mı gerçeklerden kopuk yaşıyorsunuz. Yolsuzluk deniliyor. Arkadaş sistem yanlış ve bu sistem olduğu sürece bu sektör potansiyel suçludur. Gerçeklerden uzak diyorum neden kurumlara yüklenen ücretsiz servis, % 3 ücretsiz öğrenci bu nedir yolsuzluk mudur? bu da değil mi? Öğrenci raporu biter ram 1 ay sonrasına gün verir ama öğrencinin eğitimi kurumda devam eder bu görülmez. Öğrenci sayısına göre kurumlar planını yapar ama keyfi yada rahatsızdır öğrenci gelmez fatura kurumlara kesilir. tüm sorumluluk kurumlarda ama diğer tüm paydaşlar sorumsuz. sonra kurumların içindeki kişilerde kurumları bir daha suçlasın. Tek suçlu kurumlar öylemi? Nasreddin Hoca fıkrası gibi hiç mi diğerlerinin suçu yok?
…. Muhammet hocam noktasına kadar katılıyorum yazdıklarınızın .. en gerçekçi yaklaşım
Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye
Sistem Kunena Forum