Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 03 Mar 2022 10:13 #81

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ödemenin aileye yapılması mantıksız ama dünya savaşın eşiğine gelmişken, devletin özel eğitim ödeneklerine zam yapması mantıklı öyle mi? istemişken yüzde 100 isteyin de değsin bari. bu arada hangi aydan geçerli olacak onu da belirtin de hazırlığımızı ona göre yapalım...
özel eğitim ödemelerine de bakım aylığı kriterleri getirme hazırlığı var. boş verin ek zam hayalini de bu uygulama gelmesin, ona dua edin...
Son Düzenleme: 03 Mar 2022 11:09 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma! 03 Mar 2022 12:10 #82

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın garip malesef dernekler bir şey paylaşmıyor.sizde üstü kapalı bir şeyler söylüyorsunuz.ortada birşey yok.Yok yüz tanıma gelecek diyorsunuz yok ozel egitim ücretlerine ,bakım ücretleri gibi kriter getirilecek diyorsunuz. HADİ ARTIK BIRSEYLER. GELSİN..

Yüz Tanıma! 03 Mar 2022 12:24 #83

• garip
  • Platin Uye
sn serkan, ben gündemde olan şeyleri yazıyorum. bu yap- boz eğitim sisteminde bunlar konuşuluyor, yönetmelik değişikliği vs. 3 ay önce yukarıda yazdığım ödeme sistemi ile ilgili aralarında hukukçuların da olduğu bir heyet bakanlıkla görüşme de yaptı yürürlüğe girmemesi için. bekliyoruz, her an her şey olabilir, olmayabilir de...
yüz tanıma ve sınıflarda kamera sistemi ile ilgili de dernekler, federasyonlar bastırıyor. son bakanlık denetimi raporları da tuzu biberi oldu. yönetmelik değişikliği taslağını şu anda kimseye göstermiyor, bilgi vermiyorlar, dernekleriniz belki öğrenebilir, kim bilir???

Yüz Tanıma! 03 Mar 2022 22:40 #84

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
20 tl ye dayan di akaryakıt fiatlari..Gelinde iş yapın...........

Yüz Tanıma! 04 Mar 2022 10:33 #85

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bir hesaba göre, mazot 35 lira olacakmış. Brent petrol un varil fiyatından dolayı.
Hepimize geçmiş olsun.
Servis hizmeti veren kurumlara geçmiş olsun demek daha doğru olur sanırım.

Yüz Tanıma! 04 Mar 2022 11:54 #86

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Devletin yalnızca özel eğitim desteği vermesine, ulaşım/taşıma ile ilgili destek vermemesine, engelli bireylerin eğitime erişiminin sağlanması görevinin devletin asli görevlerinden biri olmasına rağmen; bu görevini ( ulaşım/taşıma ) sadece kendisine ait okullara hak görmesi REHABİLİTASYON merkezlerine yıllardır hak olarak görmemesi yalnızca bizim ülkemize ve bizim devlete özgü bir durum...

Bu durum düzeltilmesi için motorin/benzinin daha kaç TL olmalı? Ey devlütlüm, Ey derneğüm. daha ne beklürsünüz!....

Yüz Tanıma! 04 Mar 2022 13:01 #87

• garip
  • Platin Uye
20 yıldır bu sektörün içindeyim. devlet hiç bir zaman özel eğitim gereksinimi olan çocuklara servis desteği vermeyeceğim demedi. çünkü ailelerden böyle bir talep olmadı. çünkü kurumlar aile kapıdan içeri girdiğinde ilk sorduğu soru nerede oturuyorsunuz oldu. çünkü (bir kaç kendine güvenen kurum hariç) kurumlar aileleri bu rahata alıştırdı. toplu taşımaya binip bağımsız ulaşım becerisi kazanabilecek düzeydeki çocukların bile bırakın sokağın başına kapısının önüne kadar servis gönderdi. neden? çünkü komşu kurum kapmasın ya da başka kuruma gitmesin diye. özel eğitimin temeli taşımacılık üzerine kuruldu. hatta iş o kadar abartıldı ki bir çok kurum hatta sektör, "ne eğitimi çocukları servise bindirip gezdiriyorlar" suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. şimdi diyeceksiniz ki dernekler bakanlıktan ulaşım desteği istedi. kurumlar isteyemez arkadaşım. devlet özel kuruma servis hizmeti vermez. ailelerin istemesi gerekir. kaymakamlıktan, yerel yönetimlerden, bakanlıktan. bunun için önce örgütlülük gerekir yani ailelerin örgütlenmesi. ya da şu anda ailelerin haklarını savunmak için kurulan derneklerin, vakıfların, platformların, meclislerin öncülük etmesi gerekir. ailelerin istemesi için de kurumların ağlamak yerine öncelikle bu konformizme son vermesi gerekir.

Yüz Tanıma! 04 Mar 2022 13:07 #88

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu sektör öyle bir sektör ki artık ortak karar alınıp ücretsiz taşıma yapılmayacak dense mutlaka bir iki kurum çıkıp bizde servis ücretsiz diyerek ve öğrenci avına çıkacaktır. o yüzden geçmiş olsun sizlere.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.298 saniye
Sistem Kunena Forum