Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 22 Şub 2022 14:35 #65

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Gezenti,
Hiç yapmadığımız bir uygulama.
İşbaşı eğitim vardı. 3 ay boyunca SSK sı ve maaşı sgk tarafından ödeniyordu. Yanlış bilmiyorsam.
Bundan eğitimciler muaf tutuldu. Resmi Gazete de yayınlandı.
3 ay boyunca şayet öğretmen çalıştı ise ve seans yazıldı ise sanki sorun var gibi gibi.

Şimdi seans yazılmayacak ise psikolog çalışır mı? Bilemedim. Sanki olmaz gibi.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma! 22 Şub 2022 17:57 #66

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
gezenti yazan:
Biri beni aydınlatabilir mi? Iskurdan öğretmen ve psikolog çalıştırmak ne demek? Iskurdan Stajyer ne demek?
Biz yıllardır personelimizle sözleşme yapar onayını alır çalışırız. Muhasebecimiz kişinin, sgk nin ilgili yasasından faydalanıp faydalanmadigini kontrol eder faydalanıyorsa belli bi süreliğine sgk tesviginden yararlanır. Bunun dışında başka nasıl bir yol izleniyor ki?
Öğretmen çalıştırma yöntemini bununla gecistiren bir cok kurum var.3 ay dene faydalan sonra çıkart..Doğru mi değil hem de hiç değil ama malesef yapıyorlar...
Son Düzenleme: 22 Şub 2022 17:57 yazan Iyimserim.

Yüz Tanıma! 23 Şub 2022 13:53 #67

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
scayking yazan:
Sayın Barış aynen dediğiniz gibi bu garabet sistem içerisinde telafi yapmakta çok güç, bu ay 5 öğretmenimiz covit oldu, ailelerden covit olanlar var yani normal dersleri zor yapıyoruz. Telafi yapıyoruz misliyle telafi oluşuyor. Normal şartlarda da telafi yapmak çok zor. Ama her şeye rağmen çok dikkat ediyoruz.
Dikkat edip çocuklara tanınan hakkı gasp etmeyen uçana kaçana yazmayan bütün kurumlar maddi ve manevi olarak sıkıntı yaşıyor. Ama baksanıza adamlar çok rahat bir şekilde yazıyorlar ya kameraları denetlenmiyor yada başka şeyler dönüyor.

Veli ayrıldığı kurumu arayarak şikayet edeceğini söylemiş. Kurum yetkilileri enteresan tekliflerde bulunmuşlar. Neticede veli hem cimere hem MEB'e şikayet etti.

kıymetli hocam şahsım adına ben bu gibi kurumlardaki illegal haramzadelik yapanları yazdığımızda çamur atma gibi algılanıp taşlandık kötülük göle atılan taş misali dalga halinde yayılacağı çok belliydi.ben 15 yıl idarede görev aldım bir bilseniz teftişe gelenden tut ram testörü çalışan personele kadar heryerde kokuşmuşluk var en son cimere tam bana yazılan 35 öğrencinin gelmeyen öğrencinin kayıt ve belgeleriyle ispatladım sonuç yok üstelik 1buçuk aylık maaşımın üzerine atladı.yani bir denetleme merci oluşturulacaksa ahbap çavuş ilişkisi değil tıpkı 2008 di sanırım bakanlık teftişi üstelik ozamanlar daha ilsis yeni geldi gelmedi gibi bir sistemin düzenszliği varken birçok kurum ceza aldı.ilçe şubeden oluşturulmuş birkaç memur yada rehabilitasyon mekanizmasını bilmeyen okul mudurlerinden teftiş ancak ve ancak birbirlerinin cebini doldurmaktan oteye gitmiyor.velilerin bircoğu engelli maaşı alıyor bir kurumda kurum sahibi ayrılan velilere burdan ayrılırsanız maaşınız kesilecek diyor yanınada iki laf cambazı alıp velinin aklını zihnini bulandırıp ne cimere nede kendi hakkını aramaya gidiyor.yol budur diyorum yıllardır ''çok bilsen sende bu işi yapardın adam biliyor''sathı ile ona itimat ediyor lütfen sizlerde karşıt düşünceli insanları dinleyin ve onlara ne yapabiliriz birlik ollım deyiniz ki şu kokuşmuş leşler gitsin benim önerim kesinlikle öğretim içeriklerinin denetimi bu çocuk nezamndır geliyor ne yaptın bugune dek ve hangi yöntem tekniz verilerini istesinler bakın bakalım kaliteli nitelikli bir eğitim sunuyormu sunamıyorsa bana ne avizeli aynalı asansörlü kurumdan
Sev Kardeşim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Yüz Tanıma! 24 Şub 2022 09:33 #68

• tartanc
  • Platin Uye
Dün bir twet gördüm.
Kanalizasyon raporu istenmiş galiba.
Doğru ise, çok ilginç geldi bana.
İş rehberlik mi gerçekten?

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 09:10 #69

• tartanc
  • Platin Uye
Kurum sahibi arkadaşlar ile konuşuyoruz.
Hepimiz birbirimize ne yapacağız diye soruyoruz?
Ne yapacağız?
Özellikle Mazot taki artışı karşılamak artık imkansıza yaklaştı. İş sadece mazot değil ki!
Her girdi de ki artış hızı inanılmaz.
Kurumlar olarak şimdi kapatmaya kalksak ciddi borç yükümüz var. Olmuyor.
Bir arkadaşımızın söylediği gibi 250 bin fatura kes bunun yaklaşık 50 bini sadece SSK.
Vergisi ayrı bir dert.
Kiralar, maaşlar...

Krediler ile veya mal varlığını satarak idare etmeye çalıştık. Fakat olmuyor. Geçmiş yıllarda yazmıştım. Yavaş yavaş batıyoruz fakat geç farkedeceğiz diye.

Bu şartlar altında bu işi yürütmek çok zor.
Büyükşehirler için yazıyorum.

Mazot artışı özellikle içimizden geçecek.Geçiyor.
Son Düzenleme: 26 Şub 2022 09:20 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 10:18 #70

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 353
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Cok yıkici bir gidişatla karşı karşıyayız...Malesef hem pandemi hem ekonomi hem de savas süreçleri peş peşe gelmesiyle dayanılmaz bir duŕuma düşürüldü.Artik ok yaydan çıktı kaçınılmaz sonuçlarla karşı karşıyayız...

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 10:35 #71

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
Dertleşmekten öteye gidemiyoruz Sn Tartanç, bir derneğin yönetim kurulundasınız diye biliyorum. Dernekler neden sessiz neden bizim daha çok sesimiz çıkıyor. Yasal çerçevede eylem yapma hakkımız yok mu?

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 12:18 #72

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Tartanc hocam yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ama sadece bir eksiği düzeltmek istiyorum .. özellikle büyükşehirlerde ki kurumlar batıyor anlayışı yanlış inan herkes aynı durumda doğusuyla batısıyla iliyle ilçesiyle arada ciddi farklar yok .. karşılayamıyoruz giderleri … bunun böyle olacağı belliydi zaten zam oranının yetersizliğiyle .. üzerine mazot giderleri ve tim giderlerde ki artışlar artık karşılanamaz bir halde .. dernekleri göreve çağırıp ciddi bir eylem planına geçilmeli … bu ücretlerle yürümez … üzerine yeni kurumlar açılıyor öğrencilerimizi almaya çalışıyorlar … yani kota ekstra zam kesinlikle öncelik olmalı … biran önce bunlar çözülmeli sonrasında yüztanıma görüşülmeli kota ve ciddi iyileştirme sonrası ..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.355 saniye
Sistem Kunena Forum