Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma!

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 13:28 #73

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın arkadaşlar,
Bizim dernek durumumuzu başta siyasiler olmak üzere yetkililere iletiyor. Durumunuzu biliyoruz diyorlar. İş orada kalıyor sanırım.

Dernekler sonuçta bizim gibi üyelerden oluşuyor. Biz ,burada kaç kişiyiz? Kavga etsek de kaç kişi yazıyoruz?

Sektörün bu kadar sorunu var. Kaçımız yazıyoruz? Dertleniyoruz?

Bu yüzden etkinlik çok zor gibi,gibi...

Ben, büyükşehirlerde olduğum için özellikle bunu belirtiyorum. Yoksa herşey Her yerde aleyhimize gidiyor.

Sektörün önemli bir kısmının gerçekten işleri iyi mi? Çok merak ediyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, woodgate

Yüz Tanıma! 26 Şub 2022 18:48 #74

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Benzin giderleri için ,velilerden belli bir ücret alalım . Bedava servis hizmeti artık sürdürülebilir değil. Bunun hepimiz bilincindeyiz.
Peki servislerden ücret alıyoruz dersek kaç tane kurum buna uyar ?
Uymazsa yaptırım ne olabilir ?
Herkes, herşeyin farkında ancak kimse kimseye güvenmiyor.

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 14:27 #75

• tartanc
  • Platin Uye
Yapılan %35 zam bir işe yaramadı.
Giderler aldı başını gidiyor. Tutmak imkansız.
Devamsızlık bir sorun.
Eğitimci bulmak çok büyük bir sorun. Bakanlık ısrarla kurs açmıyor. İlginç bir durum.
Bütün bunların yanında,:

Özellikle Büyükşehirlerlerde yüzlerce, kulup, spor merkezi, danışmanlık merkezi, yaşam evi,... Dernek, duyu merkezi, fizyoterapi merkezi, dil merkezi vsvs adı altında eğitim çalışmaları yapılmaktadır.
Hatta kimi doktor veya prof ların dairelerinde eğitim verilmektedir.
Hiç bir yerden ruhsatları yok. Denetimleri yok.
Eğitim hizmetleri veriyorlar. Nasıl?

Bizim bir seans ücretimizin yaklaşık %300 veya %500 fazlasına seans verilmektedir.
(Seans ücreti 2000 ve fazlası yerleri saymıyorum.) Fatura kesilmiyor. SSK hak getire.
Bu tür yerler niçin denetlenmiyor?

Bizlere uygulanan, Bakanlık, il, ilçe denetimleri bu tür yerlere niçin uygulanmıyor?

Niçin?
Son Düzenleme: 02 Mar 2022 14:39 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, waramiral

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 16:00 #76

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tersten bakarsak bedava eğitim varken aile neden 3-5 kat fazla ödeyip dışarıdaki kayıt dışı yerlere gidiyor, bunun sorusunu sormak gerekir. izmir'de de çok fazla. özellikle otizmli çocuklara yönelik olarak bir sürü yer açıldı. çalıştığı kurumlarda 4-5 tane maddi durumu iyi olan aileyle duygusal ilişki geliştiren bir çalışan (özel eğitim uzmanı demiyorum, her branştan uyanıklar ve de özellikle beden eğitim öğretmenleri) gidiyor bir yer kiralıyor, vergisiz, denetimsiz, sınırsız, sorumsuz hizmet veriyor. tabi en iyi oldukları alan da sosyal medya. sorun şurada: devlet çok az ücretle rehabilitasyon merkezlerine bu işi yaptırıyor, bir tür taşeronluk sistemi. o yetersiz ücretlerle kurumlar da bu işi yapıyor. ne kadar yapıyor? işte bu kadar! kurumlar dertli, çalışanlar mutsuz, veliler umutsuz. barışla ben yıllardır boşuna mı bağırıyoruz, bu sistem, düzen değişmeli diye. ücret aileye verilsin. aile hizmeti istediği yerden satın alsın. biz de saçma sapan yaptırımlarla uğraşacağımıza eğitime ve rekabete yönelelim.
Son Düzenleme: 02 Mar 2022 16:01 yazan garip.

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 17:30 #77

• tartanc
  • Platin Uye
Aile neden gidiyor?
Tam bilemiyorum.
Şöyle bir şey yazayım. Hepsi gerçek. Bir merkez kaçak çalışan bir sürü reklam yapıyor. Bu merkezin sahibi her şeyin uzmanı.
Bir kısım veliyi çok düşük oranda ortak yapmış. Bir kısım veliye ücretsiz ders vermiş. Sosyal medyada süper reklam.
Ücretler feci yüksek. Öyle böyle değil.
Umut tacirliği.
Bunun yanında çocuklara çok kötü davranmalar. Süreç içinde bir çok veli ile mahkemelik oldular. Şikayetler üzerine danışmanlık merkezi kapatıldı.
Başka yerde açmışlar. Ayrıca şimdi rehabilitasyon da açmışlar. Veliler yine gidiyor.
Çok yüksek ücret ödemeye devam ediyorlar. Çünkü 6 ayda otizmi sıfırlıyorlar. Çünkü 6 ayda otizmli çocuğu konuşturuyorlar. Çünkü çok büyük yalan söylüyorlar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anaeli, ozal24, türkiyem

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 19:54 #78

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Bu yalanları sonu gelmez ki.
Asıl sorun enflasyonla verilen zam şimdiden eridi. Yıl sonunu kadar bu duruma dayanamayız. Buna çare üretmek gerekir. Dernekler....?1......
Günümüz koşullarında ‘’ ücret aileye verilsin, aile hizmeti istediği yerden satın alsın’’ söylemi de geçersizdir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 21:21 #79

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Kesinlikle kurumların devamlılığı için ek bir iyileştirme yapılmalı … bu arada bizi neden yoğun olarak denetliyorlarken , diğer kurumlar neden denetlenmiyor bizler gibi sorularına cevap : tabiki bizleriz bu duruma getiren ., kendi kendini hırsız ilan eden başka bir sektör var mı :? Yada sistem bu ücretlerle seni zorlamıyor mu bu söyleme :!! Yani gerçekten acil ek zam üzerinde bir görüşme yapılmalı … kurs ve kota da unutulmamalı ..
Son Düzenleme: 02 Mar 2022 22:43 yazan türkiyem.

Yüz Tanıma! 02 Mar 2022 23:28 #80

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
18 özel sağlık kuruluşuna 58 milyon lira para cezası
Rekabet Kurumu tarafından bazı özel hastanelerin serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemek ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferini engellemek gibi davranışlara ilişkin, 27 teşebbüs ve 2 dernek hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. Karara göre, 18 özel sağlık kuruluşu ve bir teşebbüs birliğine toplam 57 milyon 958 bin 835 lira para idari para cezası verildi.

Rekabet Kurumu Rehabilitasyon merkezlerinde işlev midir?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.316 saniye
Sistem Kunena Forum