Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KAMU PERSONELLERİ

KAMU PERSONELLERİ 27 Mar 2022 23:37 #1

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR... ARANIZDA KAMUDA DEVLET MEMURU OLAN BİRİNİ MEBBİSTE KAYITLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIRAN KURUMLAR VAR MI? VAR İSE BU PERSONELLERE GÜNLÜK KAÇ SEANS YAZABİLİYORUZ? DAHA ÖNCE HİÇ YAPMADIK AMA FİZYOTERAPİST BULAMADIĞIMIZ İÇİN HAFTA SONLARI BU ŞEKİLDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ. BU ŞEKİLDE PERSONEL ÇALIŞTIRAN ARKADAŞLAR VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: adige Ömer

KAMU PERSONELLERİ 28 Mar 2022 13:57 #2

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
empati 21 hep güzel sorular senden geliyor. kimseden ses çıkmadığına göre ben yanıtlayayım. devlet memurunu çalıştıramazsın. bedensel programı olan kurumlar, kadrolu fzt çalıştırmak zorundadır. devlet memurunu kadrolu olarak atayamazsın. sakın ha başka bir resmi ya da özel kurumda kadrolu olan birini yarı zamanlı falan göstermeyin. birileri gibi kırsalda dil ve konuşma terapisti pardon fizyoterapist bulmak zor, ne olacak bu çocukların hali gerekçesine de sığınmayın ya da güvenmeyin. ilk denetim ya da şikayette geri ödeme çıkar...

KAMU PERSONELLERİ 28 Mar 2022 19:03 #3

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Garip hocam ,3 kadrolu personele 1 part time çalışabilir diye biliyorum. Devlet memurları için bağlı bulunduğu amiri izin verirse haftada 10 saat aylık 40 saat seansa girebiliyor. Tabi bunu da onların izin günü olan cumartesi günü değerlendiriliyor. Genelde ilk fzt için değil 3. veya 4. fzt olarak böyle işe alıyorlar.

Ancak sizin verdiğiniz bilgileride araştırcam. Bizde böyle çalışan biri yok.

KAMU PERSONELLERİ 29 Mar 2022 10:04 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yukarıdaki sorudan benim anladığım kurumda bedensel programı var ama fizyoterapist yok şeklinde. bir kadrolu fizyoterapist zorunlu personeldir. belki şu anda tek fizyoterapistlerini ders ücretli gösteren kurumlar tedirgin oldu ama maalesef işin yasal boyutu bu şekilde.
Son Düzenleme: 29 Mar 2022 10:06 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fzt. Atak

KAMU PERSONELLERİ 29 Mar 2022 13:34 #5

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
MADDE 8 – İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. (Mülga ikinci cümle: 1/3/2014-6528/14 md.)”

özel okul dışındaki kurumlarda 3-5 -10 da olsa çalışamazlar. sağlık bakanlığına bağlı fizyoterapistleri kendi yönetmeliklerine göre değerlendirmek gerek.

KAMU PERSONELLERİ 30 Mar 2022 16:23 #6

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
gezenti yazan:
MADDE 8 – İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. (Mülga ikinci cümle: 1/3/2014-6528/14 md.)”

özel okul dışındaki kurumlarda 3-5 -10 da olsa çalışamazlar. sağlık bakanlığına bağlı fizyoterapistleri kendi yönetmeliklerine göre değerlendirmek gerek.

Öğretmenler eğitim-öğretim kapsamındaki her özel kurumda çalışabilir. Fakat norm fazlası olanlara ya da maaş karşılığı ek ders saatini dolduramayanlara bu imtiyaz tanınıyor. Bu konuyla ilgili görüş yazılarını internette, sendikaların sayfalarında bulabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir devlet memurunun fiili çalışırken özel sektörde de çalışması ve çalıştırılması suçtur, ihraç sebebidir.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: duzcegunes

KAMU PERSONELLERİ 31 Mar 2022 09:36 #7

• gezenti
  • Altın Uye
Konu kamu personelleri olduğu için ilgili yönetmeliği tekrarlamakta fayda var. Kamu öğretmeni sadece okullarda gerekli muvaffakiyetleri aldığı takdirde çalışabilir bir ozel egitim öğretmeni rehabilitasyon merkezinde çalışamaz. Müzik öğretmeni müzik kursunda çalışamaz. (En azından yasal olarak mebbise işlenerek çalışamaz) yasal olarak çalışan bir şekilde ilçedeki memurun müdürün gözünden kaçan ve çalışan varsa tespiti halinde ilgili özel kurum müdürü e öğretmen hakkında islem yapılır
Sizin karıştırdiginiz b bendi; orada da derki, bir özel müzik kursunda çalışan müzik ogretmeni haftalik 40 saat dersi dolduramiyorsa istekli olması halinde aynı ilde başka bir ozel müzik kursunda çalışabilir. Toplamda 2 kurumda haftalik 40 saati geçemez.

Ücretli ders görevi
MADDE 40 – (1) Aynı ilde olmak üzere;
a) Resmî okullarda görevli yönetici, rehber öğretmen ve aday öğretmenler dışındaki
öğretmenlere, sadece okullarda Kanunun 8 inci maddesine göre ücretli ders görevi verilebilir.
b) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Kurumlarda görev yapan yönetici ve rehber öğretmen
dışındaki eğitim personeline, başka kurumlarda da ders saati ücretli olarak görev verilebilir. Eğitim
personelinin toplam ders saati sayısı kurumlarda 40 saati geçemez. (Mülga cümle:RG-19/2/2020-
31044) (…) (Ek cümle:RG-20/6/2017- 30102) Sosyal etkinlik merkezlerinde ders ücreti karşılığı
görevlendirilen eğitim personelinin çalışma süresi haftalık en çok 40 faaliyet saati olup eğitim
personelinin hangi gün ve saatlerde çalışacağı kurum yönetimince belirlenir.

KAMU PERSONELLERİ 31 Mar 2022 09:38 #8

• gezenti
  • Altın Uye
Bu arada kamu personeli isterse yöneticilik denetleme dahil hiçbir sorumluluk almadan anonim veya limited şirkete ortak olabilir. Yani oranın işleyişine karışmadan hissedar olabilir. Borsa dan hisse aldığı gibi
Sayfa oluşturma zamanı: 0.325 saniye
Sistem Kunena Forum