Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 05:10 #33

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
egemenege yazan:
“kurucu temsilcisinin üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olduğuna, öğretmen/uzman öğretici olarak atanabileceğine veya herhangi bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde en az üç yıl eğitim personeli olarak çalıştığına dair belge.”.

Bu kısmın benim anladığım mealine gelecek olursak,

- üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olanlar; yani her hangi bir eğitim fakültesi... Nakış Öğretmenliği bile olur.

- öğretmen/uzman öğretici olarak atanabileceğine; yani aslında eğitim fakültesi mezunu oldukları için öğretmenler cepte ama psikolog, çocuk gelişimci falan gibi uzman öğretici kapsamında olanlara da bir kıyak geçilmiş. Buradaki bölü işaretinin uluslararası karşılığı "veya" dır.

- özel eğitim merkezlerinde en az üç yıl eğitim personeli olarak çalışma; yani bu aslında gereksiz ama koyalım da bir şeyi atlamayalım olmuş. Özel eğitim merkezlerinde eğitim personeli olarak çalışmak için zaten ya eğitim fakültesi mezunu olmak, ya da uzman öğretici olmak gerekiyor.

Bu 3 koşul virgülle ayrılıp veya ile bittiği için her bir virgülün "veya" olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Yani 3 koşuldan birini sağlamak yeterli. Bölü işaretini de sayarsak 4 koşul.

Örnek: "Ali, Veli veya Can, elmayı, topu veya karpuzu buraya atsın."
"Ve" örneği: Ali, Veli ve Can, elmayı, topu ve karpuzu buraya atsın"

Yalnız burada ilginç bir durum var. Bir eğitim kurumunda "usta öğretici" olarak eğitimci statüsünde 3 yıl çalışanlar veya odyolog gibi klinik vasıflı olanların durumu net değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 14 Oca 2017 05:14 yazan barisltd.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 05:58 #34

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
nakış öğretmenliği :) :) :)

yaptıkları işe saygım sonsuz, bizim alnımızda keşke üretebilseler... ve buna izin veren, ve ödeme yapan bir sistem olsa... nakış öğretmenleri kurucu, kurucu temsilcisi, müdür olabilseler...

ama, bu düzenleme çok sorun yaratır... çünkü gerçekçi değil... MEB ÖÖKGM dilerim, yazdıkları maddenin ne anlama geldiğini algılar...

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 13:31 #35

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Ben Fen Edebiyat mezunu formasyon almış bir matematiköğretmeniyim. Tüzel kişiliğe sahip kurumumuzun kurucu temsilcisiyim. Benim durumumun ne olacağını kara kara düşünüyorum ama net bir cevap bulamadım. İlçeye danışmaya ise korkuyorum. :(
Son Düzenleme: 14 Oca 2017 13:32 yazan Kilikya.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 15:31 #36

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
büyükşehir belediyeleri taksi durağı açma veya durakların araç artırma talebini ihtiyaç varsa değerlendiriyor yoksa izin vermiyor..

70 bin nüfuslu yere 8. kurumu açtıran meb

bu durum kurucu temsilciliği meselesinden önemlidir.

yoksa taksi durağı kadar önemimiz yok mu
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 15:33 #37

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Kilikya yazan:
Ben Fen Edebiyat mezunu formasyon almış bir matematiköğretmeniyim. Tüzel kişiliğe sahip kurumumuzun kurucu temsilcisiyim. Benim durumumun ne olacağını kara kara düşünüyorum ama net bir cevap bulamadım. İlçeye danışmaya ise korkuyorum. :(

Öğretmen olarak atanabilme vasfına sahip olduğunuz için sıkıntı yok sizde...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 15:34 #38

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
arkadaşlar şu konuda netlik yok mu çıkan yönetmelik geriye dönük geçerli mi yoksa bundan sonra açılacak kurumlar için mi geçerli

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 17:04 #39

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Netlik var arkadaşım:
GEÇİCİ MADDE 15 – (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte faaliyette bulunan özel motorlu taşıt sürücüleri kursları, özel öğrenci etüt eğitim merkezleri, özel öğretim kursları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin mevcut kurucu gerçek kişileri için bu Yönetmelikte belirtilen şartlar aranmaz. Tüzel kişiler ise kurucu temsilcilerini 1/8/2018 tarihine kadar bu Yönetmelikte belirtilen şartlara uygun olarak belirler.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 14 Oca 2017 17:33 #40

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
hocam çok pardon sonuna kadar okumadığım için sazan gibi düştüm
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye
Sistem Kunena Forum